Rusko – Česko 2:2 (kon.) | Švýcarsko – Německo 1:3 (kon.) | Norsko – Francie 5:3 (kon.)
Srbsko – Anglie 0:1 (kon.) | Švédsko – Itálie 2:3 (kon.) | Dánsko – Španělsko 1:3 (kon.)
Srbsko
0:1 (0:0)
Anglie
Úterý 16.10.2012, 18:00 • Stadion Mladost, Kruševac • Kvalifikace ME U21

Účastníky závěrečného šampionátu v Izraeli tak jsou:
    Izrael, Nizozemsko, Rusko, Německo, Anglie, Norsko, Itálie a téměř 100% i Španělsko, které vede deset minut před koncem utkání v Dánsku 2:0, když domácí duel vyhrálo 5:0. (20:07:10)

Ani tento fakt však již nedokáže změnit skutečnost, že vítězem tohoto duelu se stává Anglie. Ta i přes velký tlak Srbska v druhém poločase odolala a v závěrečném brejku dovedl míč do prázdné branky Wickham, který tak stanovil na 1:0. Když se tento výsledek zrodil i v pátek, je nad slunce jasné, že postupujícím je družina kouče Stuarta Pearce. Celek Srbska se o svou šanci rval srdnatě, avšak až na šanci z prvního poločasu v podání Ninkoviće hostujícího Butlanda příliš neohrozil, a tak končí před branami šampionátu.

Po závěrečném hvizdu se ještě na Stadionu Mladost strhla strkanice mezi hráči obou celků a hostující Rose vidí kartu červené barvy, která jej velmi pravděpodobně připraví o první utkání ME do 21 let v Izraeli 2013.

90+4
    Anglie právě vstřelila branku!
    Domácím se však na útočné polovině i přes velkou snahu zakončit nepovedlo a hosté skórují z brejku, když do prázdné branky dovedl míč CONNOR WICKHAM.

90+4
    Všechno nebo nic. Přímý kop domácí ze středu hřiště. V pokutovém území i brankář Butland.

90+1
    Luka Milivojević ještě vidí žlutou kartu.

90+3
    A právě Connor Wickham vybojoval na Rodićovi rohový kop pro svěřence Stuarta Pearce.

90+2
    Srbsko je na útočné polovině v křeči a nedokáže přesně kombinovat. Faul Kosanoviće na Wickhama hostům nažene další vteřinky k dobru.

90+1
    Po souboji Rose-Despotović si domácí hrot žádal pokutový kop, avšak ten nepřišel a ani přijít neměl, jelikož to faul v žádném případě nebyl.

90+1
    Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty.

90
    Dlouhý nákop na útočnou polovinu Srbska parádně pohlídal Dawson, a tak bude od své branky rozehrávat Butland.

89
    Hosté naposledy střídají. Connor Wickham nahradí Delfounesa.

89
    Své si k tomu měl co říci domácí kapitán Medojević, který za diskuzi se sudím vidí žlutou kartu.

88
    To však nepřichází a na druhé straně vidíme brejk Anglie. Sterling po levé straně vypálil, jenže jeho tečovaný pokus jde do zámezí. To hostům stačí.

88
    Smith fauluje na polovině hřiště Malbašiće a pro domácí to je signál k dobití velkého vápna.

87
    Jedna z mála útočných akcí hostů v druhém poločase měla jen velmi krátký život. Lowe vysunul na pravé křídlo Hendersona, jehož nepřesný centr končí v náručí Branimira Aleksiće.

86
    A další akci domácích po pravé straně kazí nepřesnou nahrávkou útočník CZ Bělehrad Mudrinski.

85
    Despotović sólem z pravé strany chtěl zakončit a to se mu nakonec i povedlo. Tečovaný míč znamená pro Srby rohový kop.