Anderlecht – Gent 5:0 (kon.)
RSC Anderlecht
5:0 (2:0)
KAA Gent
Úterý 30.10.2012, 20:00 • Constant Vanden Stock, Brusel • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanoušky dobrého belgického fotbalu, dnes je na programu předehrávku 13. kola mezi Anderlechtem a Gentem.

Anderlecht nevstoupil do sezóny příliš přesvědčivě, po 12 zápasech ale patří několikanásobnému mistrovi Belgii třetí příčka. Bruselští získali zatím 22 bodů při skóre 20:12. Gentu patří sedmé místo, když nasbíral pouze o tři body méně než vedoucí Waregem, tedy 19. Belgická Jupiler League je v úvodu sezóny velmi našlapaná, rozdíl mezi prvním a sedmým jsou pouze 3 body.

1

2
    Hosté od začátku presují hodně nahoře, domácí hráči si s tím zatím dokáži v klidu poradit.

4
    Centr hostů z levé strany skončil až nad brankou.

5
    Praet si zpracoval zcela evidentně míč rukou, může být rád, že neviděl žlutou kartu.

6
    Domácí v ofsajdu.

8
    Zajímavá standartní situace domácích, kterou rozehraje Vargas.

9
    Přihrávka na Jovanoviče byla příliš dlouhá, míč tak mají hosté.

11
    Další ofsajd domácích hráčů.

12
    Vargasův centr stáhl hostující brankář v klidu do své náruče.

14
    Domácí rozjíždí další postupný útok.

16
    První větší šance, Lucas Biglia se vřítil do pokutového území Gentu, jeho střelu ale vykopl hostující brankář.

18
    Další šanci domácích zmařil asistent rozhodčího odmáváním sporného ofsajdu, De Sutter ale i tak netrefil branku.

19
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Teď už to domácím vyšlo parádně! TOM DE SUTTER si naběhl za obranu hostů na přihrávku od Vargase a suverénně napálil míč do šibenice!

22
    Domácí kontrolují hru.

23
    A po 4 minutách od úvodní branky je tu gól druhý, a to jako přes kopírák! Tentokrát si za obranu naběhl DENNIS PRAET a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení!

25
    První rohový kop utkání rozehrají hosté.

28
    Domácí si teď neporozuměli v kombinaci, míč tak zadarmo získali hosté.

29
    M'Boyo nenápadně vypálil, jeho střela určitě štípla Silvia Prota v brance domácích do rukavic.

31
    Rohový kop pro domácí.

32
    Kouyate si vyskočil na rohový kop nejvýše, jeho hlavička skončila na břevně!

34
    Zajímavý centr do pokutového území Gentu, brankář hostů si ale našel míč.

36
    Roh hostů.

38
    Hosté přešli do rychlého protiútoku, který skončil ale pouze na tyči Protovy branky!

40
    Roh pro domácí.

42
    Po souboji v pokutovém území zůstal na zemi ležet hostující záložník Rafinka, v bolestivé grimase se drží za klíční kost.

43
    Už se opět hraje.

44
    Rafinha se vrací do hry, vypadá v pořádku.

45
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase 1 minutu.

45+1
    Rohový kop domácích.

První poločas skončil zcela jasně pro Anderlecht, po 45ti minutách je stav 2:0 pro domácí tým z Bruselu, když se v 19. minutě trefil De Sutter a o 4 minuty navýšil skóre Praet. Druhá půle začne přibližně v 21:05.

46

48
    Domácí hráči kombinují na své vlastní polovině, nemají důvod se někam hnát.

49
    Střela od M'Boya z velkého úhlu skončila v náruči Prota.

50
    Vargas špatně došlápl a vypadá to, že bude muset střídat.

50
    Je tomu tak, Vargas odstupuje ze hr, do které místo něj vstupuje Massimo Bruno.

52
    Centr hostů proletěl pouze pokutovým územím Anderlechtu až do zázemí.

54
    De Sutter v ofsajdu.

55
    Proto si vychutnal M'Boya, kterého si obešel kličkou i mimo pokutové území.

62
    Standartka pro domácí z velmi zajímavé pozice.

65
    Domácí fotbalisté hrají v naprostém klidu, dnešní zápas si už nenechají nijak zdramatizovat.

67
    Obrovská šance hostů! Jordan Remacle postupoval sám na Prota, jeho střela ale minula branku!

68
    To je nádhera! TOM DE SUTTER si naběhl opět za hostující obranu a stejně jako u prvního gólu nekompromisně vymetl šibenici!

69
    Hosté střídají, ze hry odstoupil Hannes van der Bruggen a Yaya Soumahoro, místo nich naskočili Magnus Eriksson a Thomas Foket.

72
    Bruno se opět řítil sám na branku, jeho střelu ale brankář vyrazil na roh.

73
    Míč létal napříč pokutovým územím Gentu, v brance ale neskončil.

73
    Druhé střídání domácích, ze hry odešel kapitán Lucas Biglia, místo něho přišel polský reprezentant Marcin Wasilewski.

74
    A máme tu čtvrtou branku domácích, Deschachtův centr z levé strany usměrnil do mezi tři tyče MASSIMO BRUNO!

77
    Po delší době v tlaku hosté, vybojovali si rozehrávku od rohového praporku.

78
    Kouyate střílel z úhlu, branku minul.

79
    Domácí naposledy střídají, ze hry odchází právě Cheikhou Kouyate, kterého nahrazuje Oleksandr Jakovenko.

80
    Roh pro Gent.

81
    Poslední střídání i u hostů, Christina Brülse nahrazuje Shlomi Arbeitman.

82
    OLEKSANDR JAKOVENKO po 3 minutách na hřišti zvyšuje už na 5:0, když na zadní tyče ve skluzu uklidil míč přesně k tyči!

83
    Deschacht odstupuje nejspíše kvůli nějakému zranění hru, domácí tak budou dohrávat v desíti.

85
    Pablo Cendrós vypálil hodně nepřesně.

87
    Domácí fanoušci si závěr utkání užívají.

88
    Arbeitmanovu hlavičku vytěsňuje Proto na rohový kop.

Rozhodčí v dnešním utkání nenastavil ani minutu, protože ani nebylo třeba. Anderlecht dnes zcela jasně předčil svého soupeře, nasázel mu pět branek a posouvá se do čela belgické Jupiler League. Dvakrát se prosadil De Sutter, po jednom gólu přidali Praet, Bruno a Jakovenko.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (21:50:18)