Barys – Omsk 3:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 4:5 (po s.n.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čerepovec 5:2 (kon.) | Ufa – Mytišči 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Kazaň – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Petrohrad – Riga 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Doněck 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novokuzněck 3:5 (kon.) | Lev – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Lev – Chabarovsk 5:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 31.10.2012, 16:30 • TatNeft Arena • KHL

A je konec! Domácí hokejisté ztrácí toto utkání v samotném závěru, kdy chybuje doposud výborně chytající Barulin a hosté si připisují další vítězství.

Jaroslav dnes potvrdila pověst jednoho z nejlepších klubů KHL a hrála neuvěřitelně takticky. Nechávala často domácí "hrát" a pouštěla se do rozevřené obrany Kazaně. Nebýt skvělých výkonů obou brankářů, mohli jsme dnes zaznamenat více branek, ale i tak jsme sledovali krásný hokej.

Hosté si připisují další cenné tři body, domácí naopak zůstávají bez bodu.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:41:21)

60:00

59:30
    A domácí to zkouší, pochopitelně, bez brankáře a se šesti hráči na ledě!

59:16
    Jaroslavl právě vstřelila branku!

To je šok! Hosté, kteří se v této fázi většinou úspěšně bránili, využívají zaváhání Barulina a ARŤJOM ANISIMOV překonává z neuvěřitelného úhlu domácího gólmana, kterému puk propadl zřejmě mezi betonem a pravou tyčkou. Asistence: bez asistence.

58:04
    Střelu Plotnikova zpoza obránce Barulin chytá, vhazování v útočném pásmu hostů.

57:40
    Domácí jsou aktivnější, snaží se rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny, ale hosté dobře brání.

56:23
    Vhazování před Sanfordem, vyhrávají domácí, střela Morozova, ale Sanford vyráží.

55:40
    Druhá pětka domácích "točí" hosty v jejich třetině, ale tlak byl víceméně platonický, domácí se nedostali do zakončení.

54:30
    Více šancí si nyní vytváří domácí, kteří mají k zatím rozdílové brance blíže.

53:20
    K. Petrov zaváží puk za bránu Sanforda, obtáčí se kolem bránícího hráče Jaroslavli, střílí, ale brankář hostů je připraven.

52:40
    Hosté si s přechodem do pásma domácích nedělají problémy, nahození Gusova ale končí ve výstroji Barulina. Hosté získávají pásmo, vhazování po pravé ruce gólmana Kazaně.

51:30
    Domácí napadají rozehrávku Jaroslavli, tím se ale otevírají možnosti rychlého protiútoku pro Jaroslavl.

50:50
    Sledujeme hostujícího Emila Galimova, který odchází na střídačku. Hrát s tímto jménem právě v Jaroslavli musí být skutečně velice těžké, pro všechny.

50:00
    Poslední desetiminutovka, oba týmy mají ke gólu blízko, komu se podaří překonat skvělé brankáře?

49:42

49:10
    Hodně unavená bránící čtveřice Jaroslavli se konečně osvobozuje a odchází na střídačku. Hosté se ubránili.

48:35
    Zaripov s Morozovem stále na ledě!

48:10
    Krásná kombinace domácích, puk skoknčil u Zaripova na pravé straně, ten pálí, ale Sanford opět pozorný a chytá.

47:50
    Střelu Morozova od modré Sanford chytá.

47:42
    Vyloučení na straně hostů, na trestnou lavici odhcází Sami Lepistö.

46:18

45:30
    Obrovské šance domácích při přesilové hře!! Sanford předvedl neuvěřitelné zákroky, minimálně dvě gólové šance zneškodnil, tu třetí zastavila tyč jeho branky, po střele Kapanena! To byly obrovské šance.

44:18
    Vyloučení na straně hostů, na trestnou lavici odchází Flood.

43:30
    Na ledě elitní formace, Kronwall nahazuje puk, domácí vyhazují do středního pásma.

42:30
    Dva diskutabilní zákroky hostů v jejich třetině, rozhodčí zůstává v klidu, domácí publikum píská.

42:00
    Po delší době puk přes Sanfordem, ten ale pouze prodlužuje na rozehrávajícího Lepistö.

41:13

41:00
    Domácím se již daří bránit, puk znovu opouští třetinu.

40:43
    Ale Barulin chytá do lapačky, vhazování vyhrávají hosté, ale nepřesná přihrávka dává domácím přiležitost vystřídat.

40:30
    Hosté již v přesilovkovém rozestavení.

40:01

Třetí třetina za chvíli začne, na trestnou lavici putuje Jemelin, hosté budou ještě více než minutu hrát přesilovou hru.

V právě skončené druhé třetině jsme se konečně dočkali branek, každý tým vstřelil po jedné, když skóre zápasu otevřel ve 24. minutě Višněvskij, za domácí vyrovnal po třech minutách Pesonen.

Uvidíme, jak se bude vyvíjet třetí třetina, sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 18:05 hodin.

40:00

39:50
    Ale poslední vteřiny tráví v útoku domácí, kteří hrajou v oslabení.

39:13
    A bude se vylučovat, dvě minuty za faul na gólmana v jeho brankovišti, dostává Alexej Jemelin, hosté mají výhodu přesilové hry!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, stav stále nerozhodný.

38:30
    Kombinovaná čtvrtá pětka hostů drží domácí v jejich třetině, je z toho střela Apalkova, puk končí v ochranné síti, tečoval jeden z domácích hráčů, vhazování před Barulinem.

38:00
    Začínají poslední dvě minuty druhé třetiny, sledujeme velice atraktivní hokej!

37:00
    Morozov si připravuje střeleckou pozici na modré, nakonec střílí, ale puk letí mimo bránu Sanforda.

36:20
    Ale Morozov kazí přihrávku... škoda, to byla velká šance domácích!

36:00
    Jaroslavl diktuje tempo hry, ale nyní jdou domácí do přečíslení dva na jednoho.

35:15
    Střela hostujícího Plotnikova nepřekvapila Barulina, ten ale nerozehrává a proto se bude vhazovat po jeho levé ruce.

34:30
    Stále se Kazaň nedostává k ohrožení Sanforda, jako by hosté zvýšili obrátky!

34:00
    Domácím se nedaří vyvézt puk z vlastní třetiny, třetí pětka hostů tlačí Kazaň...

33:00
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování v jejich pásmu.

32:40
    Černikov nyní připravuje pěknou příležitost pro Jurije Petrova, ten nakonec střílí z pravé strany, Barulin pozorný a chytá.

32:00
    Třetí pětka hostů nyní nemůže překonat střední pásmo.

31:00
    V polovině utkání je hra poměrně vyrovnaná. Oba týmy si nyní vypracovávají zajímavé šance, oba gólmani jsou ale pozorní.

30:23
    Velká příležitost domácích, skvěle se prodral Immonen před Sanforda, dokonce již zvedal ruce na oslavu vstřeleného gólu, hostující gólman však chytá!

29:20
    Hosté mají na ledě svou třetí formaci, ve které nastupuje i Emil Galimov. Tento hrač však nemá nic společného s tragicky zahynuvším Alexandrem Galimovem.

28:40
    Kapanen se snaží vydolovat puk z výstroje Sanforda, ten ale dokázal puk udržet. Vhazování v pásmu hostů.

28:00
    Až nyní se hosté osvobozují, pusunují puk do středního pásma a unavená pětka hostů odchází na střídačku.

27:30
    Domácí jsou při chuti, nyní svírají hosty v jejich třetině.

26:38
    Kazaň vstřelila branku!

Domácí poměrně rychle vyrovnávají, po střele od modré Medvěděva, se v brankovišti hostů nejlépe zorientoval JANNE PESONEN a bekhendovou střelou doráží puk do sítě! Asistence: Medvěděv, Obuchov.

26:17
    Vhazování ve středním pásmu, na led se vrací Višněvskij a spol.

25:55
    Dvě střely domácích na Sanforda oceňují domácí fanušci "zahučením", ale ani jedna ze střel neměla potřebné parametry.

25:00
    Domácí se snaží o odpověď, ale hosté hrají dobře, nepouští domácí do blízkosti Sanforda.

23:57

VITALIJ VIŠNĚVSKIJ si výborně nabruslil na levé straně do kruhu pro vhazování, poklepal si hokejkou o přihrávku, ta nakonec z rohu přišla, a přesnou, překvapivou, střelou překonává Barulina! Asistence: Averin, Petrov J.

23:40
    Až nyní se domácí dostávají na chvíli k puku, Golubov ale o puk ve středním pásmu přichází.

23:13
    Ofsajd Jaroslavli, vhazování ve středním pásmu.

23:00
    Hraje se stále před Barulinem, domácím se ale daří defenziva.

22:30
    Domácím se vstup do druhé třetiny nedaří, hosté jsou důraznější a mají převahu.

21:30
    Hosté vysunují napadání rozehrávky, domácím to dělá velké problémy.

21:05
    První pětky obou týmů odchází střídat, na ledě druhé formace.

20:08
    Domácí kazí rozehrávku, je z toho zakázané uvolnění, vhazování před Barulinem.

20:01

Oa týmy jsou již na ledové ploše, druhá třetina každým okamžikem začne.

Skončila první třetina, ještě na jejím konci si účty vyřizuje Anisimov s domácím Kuljašovem. Dvouminutový trest Anisimovy zřejmě nestačil.

Oba týmy dokazují, proč patří mezi nejlepší týmy celé ligy. Hrají velice dobře v defenzivě a jejich útočné akce jsou velice nebezpečné.

Navíc, oba týmy se mohou pochlubit výbornými brankáři, kteří zatím hrají v průběhu dnešního utkání "prim".

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začíná přibližně v 17:15 hodin.

20:00

19:31

19:00
    Začíná poslední minuta třetiny a puk opouští třetinu hostů.

18:25
    Až nyní, dokonce se ke střele dostává Kappanen a vzápětí i Zaripov, ale hosté drží nulu.

17:49
    Domácím se ale zatím nedaří usadit v pásmu hostů.

17:31
    Arťjom Anisimov oslabuje Jaroslavl, domácí mají výhodu přesilové hry!

18:10
    Višněvskij zkouší pozornost Barulina, střelu z prostoru mezi kruhy domácího gólman chytá.

17:00
    Jarkko Immonen připraven na levém křídle přímo na modré, ale puk se k němu nedostal. V opačném případě by šel finský legionář sám na Sanforda!

16:00
    Poslední čtyři minuty první třetiny, hraje se opatrně, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

15:00
    Hostům se přestává dařit přechod do třetiny Kazaně, hosté vystavili neprostupnou hráz již na červené čáře!

14:18
    Skačkov také prověřuje pozornost Sanforda, ten střelu z pravé strany chytá.

14:00
    Obrovská šance domácího Janne Pesonena, kterému výbornou přihrávku před bránu předložil Immonen, ale Sanford dokázal zachránit.

13:20
    Rozehrávka domácích, kterým se daří přechod přes střední pásmo, ale nakonec u puku hosté a je z toho protiútok, který zakončuje Anisimov neškodnou střelou na Barulina z pravé strany.

12:40
    Domácí "při chuti", Bars si nyní vytváří mírný tlak, ale Jaroslavl dobře brání.

12:00
    Kaljužnyj pálí z levé strany na Sanforda, ten chytá, stejně jako dorážku Kapanena.

11:20
    Ale vzápětí i vhazování na druhé straně, oba týmy však zatím výborně brání. Je vidět, že se dnes střetávají dva špičkové týmy!

10:20
    Vhazování ve třetině domácích, po pravé ruce Barulina.

08:30
    Domácí zklidňují hru, s pukem až za vlastní bránou.

07:20
    Hosté o něco aktivnější, střílí Apalkov, ale Barulin v brance domácích připraven.

05:56

05:00
    Domácí se ale v phodě brání, hostům se příliš nedaří.

03:56
    První vyloučení v utákní, na trestnou lavici odchází domácí Medvěděv.

01:20
    Zaznamenáváme první střelu na bránu, hostující Petrov pálí, Barulin chytá.

00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nilulin, Kornějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Kuljaš, Medvěděv, Skačkov, Lukojanov, Petrov K. - Zacharčuk, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Jarullin, Sokolov, Golubov, Lahti

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Varlamov) - Kronwall, Guskov, Hagman, Kaljužnyj, Malcev - Kulikov, Flood, Černikov, Petrov J., Averin - Višněvskij, Lepistö, Plotnikov, Anisimov, Galimov E. - Jakovlev, Kozlov, Apalkov, Kručinin, Truňov

Rozhodčí: Bondar, Komarov - Strelcov, Tarasov.

Vítejte u dnešního on-line přenosu, ve kterém se v rámci základní části KHL utká AK Bars Kazaň a Lokomotiv Jaroslavl.

AK Bars Kazaň
    Domácí hokejisté vstupují do tohoto utkání jako aktuálně třetí nejlepší tým Východní konference a jako šestý nejlepší tým celé ligy! Zároveň se Kazaň může pochlubit třetí nejlepší obranou ligy! Dnešní zápas proti Jaroslavli bude v pořadí druhý z třízápasové domácí série, kterou Kazaň začala pondělní výhrou 3:1 nad Atlantem Mytišči. Tato výhra byla již třetí v řadě, když předtím Bars dokázal zívtězit na ledě Chabarovsku 3:2 po nájezdech a v Novokuzněcku 2:1. O tom, že hokejisté Kazaně mají dobrou formu svědčí i fakt, že v posledních devíti zápasech odešli pouze v jednom z nich bodově naprázdno (prohra 1:3 Novosibirsku). Hned šest utkání dokázali kazaňští vyhrát! Máme se tedy na co těšit!

O tom, že Kazaň dnes rozhodně nečeká lehký soupeř, svědčí postavení Lokomotivu v tabulkách KHL! V pořadí Západní konference jsou hokejisté Jaroslavli na skvělém třetím místě, když na vedoucí místo ztrácí pouhé tři body! Pouze o místo horší, ale se stejným bodovým odstupem na první místo, jsou jaroslavští i v celkové tabulce KHL, kde jsou zatím na čtvrtém místě. Ligu vede Dynamo Moskva s pětačtyřiceti body, Jaroslav má bodů čtyřicet dva. Jsou-li domácí výborní v defenzivě, platí totéž i o Lokomotivu. V doposud odehraných jedenadvaceti zápasech základní části, inkasovali pouze dvaačtyřicetkrát, což je řadí dokonce na druhé místo ligy! Pro Lokomotiv půjde o druhý venkovní zápas, z celkem tří, když v prvním utkání dokázali jaroslavští vyhrát v Nižněkamsku 2:1 po nájezdech.

Češi na ledě
    V dresu domácího týmu nenastupuje žádný český hráč, kádr Kazaně je tvořen výhradě ruskými a finskými hokejisty. Českého hokejistu v kádru Lokomotivu Jaroslavl také, bohužel, nenajdeme. Bohužel proto, že ještě na začátku sezóny 2011/2012 patřili do kádru tři čeští hokejisté, Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Všichni tři pak zahynuli při leteckém neštěstí, při němž zahynul celý tým Lokomotivu. Současný kádr je tak nově zbudovaný tým na který mohou být jejich nedávní předchůdci právem pyšní!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 27. Pesonen (Medvědev, Obuchov) - 24. Višněvskij (Averin, Petrov J.), 60. Anisimov

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nilulin, Kornějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Kuljaš, Medvěděv, Skačkov, Lukojanov, Petrov K. - Zacharčuk, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Jarullin, Sokolov, Golubov, Lahti

Rozhodčí: Bondar, Komarov - Strelcov, Tarasov