Děčín – Klášterec nO 9:1 (kon.) | Nymburk – Břeclav 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Technika Brno 4:3 (po pr.)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
4:3 (2:2, 0:0, 1:1)
HC Technika Brno
Neděle 02.12.2012, 17:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • 2. liga skupina Střed (ČR)

Domácí Žihadla byla v druhé polovině utkání aktivnějším týmem a vítězství si zcela zasloužila. K vítězství přispěl mimo jiné i vynikající výkon brankáře Jiřího Šťastného a dvě krásné trefy nováčka v moravskobudějovickém dresu Romana Kadely. V následujícím mistrovském utkání se na ledě Žihadel představí již ve středu 5.12.2012 od 18:30 hod Vajgar Jindřichův Hradec. (21:12:50)

62:22
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!

Domácí využívají přesilovku. Po přihrávce Romana Sechovce prostřelil vše co stálo v cestě ROMAN KADELA. Asistence: Roman Sechovec.

61:30
    Pěstní souboj Strýček - Sobotka. Oba "kohouti" 5 min + OK za hrubost

60:53
    Vyloučen Jan Habrovec (TEC) 2 min držení protihráče

60:01

Domácí byli i ve třetí třetině aktivnější, vsítili vedoucí branku, ale v závěru vlastní chybou v útoku dovolil hostům srovnat. Prodloužení začne za 2 minuty.

60:00

58:30
    Technika právě vstřelila branku!

Do samostatného nájezdu se dostal KAMIL RAJNOHA. S přehledem poslal puk mezi betony domácího brankáře. Asistence:Tomáš Klimeš

53:24
    S nahozením od modré neměl Šťastný problémy.

44:25

Domácí využívají druhou přesilovku. Nahození Petra Zahradníka Novák neudržel a MARTIN JÁNSKÝ s přehledem zasunul bekhendem pod horní tyčku. Asistence: Petr Zahradník

40:01

Ve druhé části byla aktivnější Žihadla. Hosté se dostávali do útočného pásma jen sporadicky, ale o to nebezpečněji. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku, ze které vytěžili jen pár střel na branku. Třetí dějství začne přibližně v 18:31.

40:00

38:22
    Vyloučen Lukáš Zábojník (MBU) 2 min napadení

37:54
    Oba týmy v pěti

35:54
    Vzájemně vyloučeni Karel Benýšek (TEC) a Jiří Prkna (MBU)po 2 min za hrubost a krosček

34:56
    Úmyslný ofsajd hostů

34:15
    Zakázané uvolnění Techniky

34:05
    V samostatném úniku sražen Telesz, rozhodčí nepíská a ani neuznává následně vstřelenou branku

33:23
    Dostálovu střelu vyrazil Novák pouze před sebe, volný puk však nikdo z domácích nedokázal vrátit do opuštěné klece

29:31
    Po zákroku hostů u hrazení na ledě Sobotka -za potlesku diváků odjíždí na střídačku

24:30
    Sobotkova přihrávka před branku sražena do rohu.

23:30
    Rajnohovu střelu vyrazil Šťastný do rohu

22:00

21:10
    Hosté se v oslabení dobře brání

20:01

V úvodu utkání měli více ze hry hosté, Žihadla držel nad vodou Jiří Šťastný. Od poloviny prvního dějství se hra vyrovnala a více ze hry měli naopak domácí. Po dvaceti minutách je skóre spravedlivě vyrovnané. Druhá třetina bude zahájena asi v 17:50

20:00

20:00
    Vyloučen Michal Brzobohatý (TEC) 2 min podražení

19:30

Rychlý útok Žihadel zakončil Lukáš Dostál střelou, kterou Novák neudržel a LUKÁŠ SOBOTKA vrátil puk pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Dostál.

15:58

I Žihadla využívají početní převahu, po přihrávkách spoluhráčů přesně k tyči mířil ROMAN KADERA. Asistence: Roman Barták, Jan Bula

15:50
    Vyloučen Jan Habrovec (TEC) 2 min hákování

14:16

Hosté využívají přesilovku díky chybě domácího gólmana, který za svá záda pustil lehké nahození MICHALA BRZOBOHATÉHO od modré čáry. Asistence: Jan Habrovec

12:09
    I Rajnohova střela z mezikruží končí na plastronu Šťastného.

11:41
    Sechovcovu střelu tečoval Barták - Novák na místě.

10:19
    Technika se usadila v útočném pásmu... střely míří mimo nebo do chráničů gólmana

09:59
    Zmatky před svoji brankou řeší Žihadla icingem.

06:16
    Nahození domácích skryl pod lapačku Novák.

03:33

Po rozehrané buly se puk dostal k LUKÁŠI HNILIČKOVI, který prostřelil domácího gólmana. Asistence: Vlastimil Odehnal.

03:30
    Rajnoha sám mezi kruhy - skvěle Šťastný

02:51
    Novák nadvakrát zasahuje proti Zahradníkovi.

02:20
    Hosté 2 na 1 - Mráz netrefil skákavý puk.

00:01

HC Moravské Budějovice 2005: Boška (Šťastný) - Sechovec, Kún, Prkna, Vlašín, Zábojník, Latner - Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostál, Sobotka, Kadela, Telesz, Pěška.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Zapletal, Strýček, Štindl, Klimeš, Valeš,Žalud, Bilčík, Šedý, Hnilička, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Mráz, Bělohlávek, Látal, Bláha, Kozák.

Rozhodčí: .

Utkání bude na zimním stadionu v Moravských Budějovicích zahájeno tradičně v 17 hodin.

Hosté jsou na druhém místě druholigové tabulky, v posledních 9 zápasech pouze dvakrát prohráli. Na vedoucí Hodonín ztrácí 7 bodů. Na záda jim "dýchá" tým Plamenů, proto i v dnešním utkání bude Technika chtít naplno bodovat. V prvním vzájemném utkání v Brně Technika porazila Žihadla 3:1.

Domácím se v poslední době příliš nedař. Z posledních sedmi utkání vyválčili pouze 4 body za vítězství nad poslední Chotěboří a za prohru v prodloužení v Pelhřimově. V posledním domácím utkání podlehli Plamenům ze Žďáru po solidním výkonu 2:4, ve středu na ledě kolínských Kozlů však nevstřelili ani gól a odjeli z debaklem 0:6. Domácí příznivci doufají, že tým zopakuje výkon z posledního odmácího utkání a při troše toho hokejového štěstíčka získají Žihadla nějaký ten bodík do své sbírky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Tesař

Branky a nahrávky: 16. Kadera (Barták, Bula), 20. Sobotka (Dostál), 45. Jánský (Zahradník), 63. Kadela (Sechovec) - 4. Hnilička (Odehnal), 15. Brzobohatý (Habrovec), 59. Rajnoha (Klimeš)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Boška (Šťastný) - Sechovec, Kún, Prkna, Vlašín, Zábojník, Latner - Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostál, Sobotka, Kadela, Telesz, Pěška.
    HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Zapletal, Strýček, Štindl, Klimeš, Valeš,Žalud, Bilčík, Šedý, Hnilička, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Mráz, Bělohlávek, Látal, Bláha, Kozák.

Rozhodčí: Slavka R. - Hanzlík A., Matěšovský M.