4:6 (3:1, 1:1, 0:4)
HC Trutnov
Neděle 02.12.2012, 17:00 • Elektromont aréna, Vrchlabí • Krajská liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hezky podvečer z vrchlabské Elektromont arény. Dnes je na programu 17. kolo a toto utkání je jeho šlágrem, neboť proti sobě stojí týmy Stadion Vrchlabí a BAK Trutnov, aneb jedná se o velice atraktivní derby soupeřů, kteří jsou nedaleko od sebe, společně tvoří mládežnický tým HC Krkonoše, a navíc je v tabulce dělí jen bod, takže by utkání nemělo postrádat potřebnou kvalitu.

Vrchlabí se minulé utkání na vlastním ledě nepovedlo, jelikož si výhru odvezl Jičín, v poměru 3:6. Ovšem poslední kolo si Stadion poradil s Novou Pakou na jejím stadionu - 4:5. Trutnovští v posledním zápase zdolali Třebechovice v pohodě 7:1.

Utkání bude provázet slavnostní nástup s dětmi + minutou ticha bude uctěn domácí fanoušek "Skůtr, který v letošním lednu přišel o život. V dnešních dnech by mu bylo teprve 24 let.

HC Stadion Vrchlabí:

HC BAK Trutnov:

Vrchlabí dnes předvede svoji novou posilu do útoku. Stadion totiž posiluje akvizice z Liberce Patrik Urban.

Už teď můžu potvrdit, že tu dnes bude opravdu úžasná atmosféra! Již v tuto chvíli se o to totiž starají oba tábory fanoušků. Za mohutného potlesku teď nastupují hráči obou celků na led.

Děti už nejsou na ledě a utkání nám za malý okamžik začne..

00:01

00:34
    Vrchlabí vstřelilo branku!

Obrovská euforie domácích fanoušků! Vrchlabí se totiž ujímá vedení! Střelou z mezi kruhů se prosadil Tomáš BLÁHA. Asistence: Martin LEPKA.

01:20
    Vrchlabí stále v tlaku na Trutnov..

01:59
    Na gólmana hostí nahazoval od modré Zázvorka.

02:33
    A první zákrok domácího brankáře. Vystřelil Kašák.

03:15
    Mašek nebezpečně centroval na domácího gólmana.

03:27
    A ve velké šanci vrchlabští, kteří jeli 2 na 1. Situaci ale nevyřešili ideálně, a tak se hraje dál.

04:33

Stadion nastoupil na draky opravdu skvěle. V tuto chvíli vstřelil již 2. branku a vede 2:0. Jejím exekutorem je Petr HLAVÁČ. Asistence: Patrik URBAN, Martin LEPKA.

05:29
    Veliká šance Vrchlabí. Patrik Fořt z pravého křídla ujel všem, hostující gólman ho vychytal betonem.

06:22
    Trutnov právě vstřelil branku!

Ovšem Trutnov se vymanil z tlaku domácích a sám střílí branku. Jakub LUŠTINEC prostřelil Z. Biegla. Bez asistence.

07:14
    Hamerský objel branku Trutnova, kotouč mu ale poté sebrali obránci BAKU.

07:17
    Z mužstva Trutnova vyloučen Synek na dvě minuty za sekání. První přesilovka v utkání.

07:52
    Richard Svoboda vystřelil z dobré pozice mimo branku hostí.

09:09
    Trutnov se osvobozuje..

09:17
    Trutnov v plném počtu.

09:31

A je to opět o dvě branky! Sledujeme opravdu krásné utkání. Svoji druhou branku v zápase vstřelil Tomáš BLÁHA. Asistence: Martin LEPKA.

10:42
    Přihrávka rukou odpískána domácím..

11:18
    Nová posila domácích, tedy Patrik Urban zatím hraje velice dobré utkání. Zaznamenal i asistenci.

11:51
    Vystřelit chtěl hostující Synek, rána mu ale nesedla, poté odpískán ofsajd hostujícím.

13:15
    Šimoníčka vychytal Biegl.

13:44
    Lepka ujel po levé straně, jeho následná přihrávka Jakubcovu hůl nenalezla.

14:43
    Bláha netrefil svoji ranou od mantinelu branku.

15:14
    Kašák se dral směrem k Bieglovi. Domácí beci ho ale včas zastavili.

15:36
    Na druhé straně za brankou Trutnova dobře operoval Fořt. Větší šanci z toho ale vrchlabští neměli.

16:00
    Teď někdo z domácích vypálil od modré nad branku, přestřelil ji, ovšem kotouč se odrazil ke Kovářovi, který měl dobrou pozici, ovšem Veselý ho vychytal.

16:26
    Vyloučen Mašek za podražení. Početní výhoda pro Stadion.

16:42
    Pěknou kombinační akci předvedli domácí. Jejím výsledkem byla střela Martina Svobody, která ale byla zblokovaná.

17:03
    Bláha mohl zkompletovat hattrick. Sám před Veselým ale branku nedal.

18:15
    Pěkně vypálil Fořt. Jen o pár centimetrů minula jeho rána hostující klec.

18:25
    Stadionu byl odpískán ofsajd..

18:26
    Trutnov hraje v pěti.

18:48
    A sám na Biegla mohl jet jeden z hostujícího mužstva. Bláha ale skvěle zakročil a do samostatného úniku ho nepustil.

19:29
    Na ledě teď bez helmy leží Tomáš Bláha, který se velice těžce sbírá. Na střídačku ale odjíždí po svých!

19:36
    Lepka po Fořtově přihrávce nepropálil hostujícího strážce svatyně.

20:00

Skončila první třetina. Domácí na trutnovské nastoupili ve velkém stylu a vytvořili si veliký tlak, z kterého také pramenili dvě branky Vrchlabí. Poté se Trutnov lehce otřepal a také skóroval. Poté byli většinou lepším týmem domácí hokejisté, kteří navíc vstřelili ještě jednu branku. Tři minuty před konce mohl zkompletovat hattrick, skvěle hrající, Tomáš Bláha. Hostující brankář ho ale ve velké šanci vychytal, a tak je stav po první části derby 3:1 pro Vrchlabí!

20:01

20:21
    Tak tohle byl velice tvrdý hit znovu na Tomáše Bláhu, kterému hostující hráči velice dýchají na záda a dávají si na něj velký pozor. Hostující Antonín to ale teď s tvrdostí přehnal a jde si sednout na dvě minuty za napadení tělem.

21:40
    Vrchlabí sice mělo drtivý tlak, ovšem jeden z hostujících hráčů se dokázal chopit puku a v situaci 2 na 1 uháněl na Biegla. Ten jeho ránu pokryl.

22:03

Ale domácí přesilovou hru nakonec využívají! Veselého prostřelil kapitán vrchlabského mužstva Jiří JAKUBEC. Asistence: Patrik Urban, Tomáš Jirků.

22:49
    Od modré nahazoval Hamerský.

23:01
    Domácí jsou jasně lepší. Teď vystřelil Oppelt. Jeho střelu pokryl Veselý betonem.

24:15
    Do obranného pásma Trutnova nahazuje Bušek.

24:17
    Na každé straně vyloučen jeden hráč. Za domácích to je Hamerský, za hostující Vlček. Oba za držení na dvě minuty.

25:46
    Veliká šance Vrchlabí. Nejprve vystřelil Fořt, následně dorážel Bláha. Veselý všechno pokryl.

26:47
    Fořt ujel zleva a trefil tyč hostující svatyně. Poté se strhla šarvátka mezi pár hráči. Uvidíme, jak to budou rozhodčí řešit.

27:17
    Tak sudí to ponechal bez vyloučení. Teď po Lepkově ráně na Veselého letěla tečovaná střela. Hostující gólman pokryl.

27:29
    Veselý trefil krásnou ranou od modré tyč domácí brány!

28:19
    Hostující hokejisté opět ve velké šanci, neboť jeli 2 na 1. Biegl bezchybný.

28:19
    Ale vylo tam nepovolený zákrok. Na trestnou míří Bláha.

29:24
    A Tomáš Veselý vystřelil do betonu Biegla.

30:14
    Veliká šance Trutnova. Seidl vystřelil od modré a Chytráček poté obkroužil Bieglovu klec, která byla prázdná. Kotouč do ní ale, díky domácí bekům, zakončit nedokázal.

30:16
    Vyloučen Patrik Fořt.

31:05
    Karlík od modré tvrdou ranou netrefil domácí klec.

31:10
    Ale je tu i vyloučení na straně trutnovských.

31:42
    Hraje se 4 na 4..

31:56
    Velice nesportovní chování hostujících hokejistů. Synek dával pěsti domácímu brankáři Bieglovi, který ležel na břichu na zemi bez masky!

Synek se teď za mohutného pískotu už odebral na trestnou lavici.

Tak zmiňovaným domácím nebyl Biegl, ale útočník Tomáš Bláha, který na nosítkách odjíždí na ošetřovnu.

Tomáši Bláhovi přejeme brzké uzdravení!

32:14
    Hamerský vystřelil od modré.

Domácí v pěti, kteří hrají 5 na 3. Synek za zákrok na Bláhu dostal 2+2.

32:42

Ovšem Trutnov i v situaci 3 proti 5 dává branku. Excelentní sólo předvedl Jakub Luštinec. Po perfektně zvládnutém forhendu to je 4:2 pro Stadion. Bez asistence.

33:59
    Vyloučen domácí R. Svoboda za vysokou hůl.

34:52
    Poul vystřelil od modré. Biegl pokryl kotouč do své výstroje.

35:51
    Lepka osvobodil Vrchlabí..

35:59
    A domácí jsou v pěti..

36:16
    Richard Svoboda si vypracoval šanci. Z pravého kruhu napálil beton Veselého.

36:50
    Martin Svoboda dostal nabito a tvrdě vypálil. Hostující gólman jeho střelu chytil.

37:30
    Oppeltova střela byla stečovaná.

38:16
    Luštinec napálil tyč Bieglovy branky!

39:05
    Patrik Urban ukázal trutnovským bekům, jak umí kličkovat. Ti ho poté, pomocí tvrdého bloku, odzbrojili.

40:00

Domácí opět na trutnovské ze začátku vlétli. Po třech minutách také vstřelil jejich 4. branku Jiří Jakubec. V dalších minutách Trutnov ukázal svoji kvalitu a utkání bylo vyrovnané. Ve 32. minutě přišel velice tvrdý zákrok na domácího Bláhu, za který by se nemusel stydět ani bitkař z NHL, neboť domácí hokejista ležel na zemi bez helmy a hostující (ne)hokejista ho masíroval pěstmi. S prominutím pro Trutnov, to ale rozum zůstal stát. Bláhu odnesli na nosítkách. Přejeme mu, aby se brzy uzdravil. Po této situaci hráli domácí 5 na 3. Paradoxně se ale radovali hostující, když krásnou individuální akci předvedl Luštinec. Do konce třetiny se hrál hokej s mnoha dalšími šarvátkami, ale i šancemi. Gól však už nepadl, a tak domácí opět vedou o dvě branky - 4:2.

Domácí posila Patrik Urban zatím hraje, myslím, dobré utkání.

Domácí hlasatel oznámil, že Tomáš Bláha má otřes mozku.

40:01

41:15

A hosté snižují na rozdíl jediné branky. Domácího gólmana prostřelil Jakub LUŠTINEC. Bez asistence.

42:04
    Karlíka Betonem vychytal Biegl.

42:44
    Bušek v dobré pozici bekhendem neprostřelil Veselého.

1170 diváků si dnes našlo cestu na vrchlabský zimní stadion.

43:20
    Patrik Urban nezachytil přihrávku od Hlaváče. Kdyby se tak stalo, jel by sám na branku Trutnova.

44:09
    Zakázané uvolnění hostí.

44:57
    Vlčkova střela zblokovaná domácím obráncem.

45:14
    Vlček ve velké šanci! Byl sám před Bieglem, který ho vychytal.

45:35

Hosté byli v posledních chvílích lepším týmem ne ledové ploše a je z toho vyrovnávací branka. Petr VLČEK střílí branku. Asistence: Pavel Kašák, Daniel FILIP.

46:16
    Icing hostujících hokejistů.

46:38
    Střela Martina Svobody nedoletěla k Veselému.

47:25

A Trutnov obrací vývoj zápasu. Jeho 5. gól vsítil Jiří ŠIMONÍČEK. Asistence: Jakub LUŠTINEC, Tomáš VESELÝ.

49:15
    Fořt zkoušel najít svojí přihrávkou Hamerského. Jeho nahrávka ale neprošla.

51:02
    Na Biegla ujížděl Chytráček. Kotouč mu ale ujel.

52:07
    Fořt sražen u mantinelu. Rozhodčí zůstává klidný.

53:26
    Provazník nahazoval od modré pouze do lapačky Veselého.

53:57
    Lepkovi v situaci 1 na 1 ujel kotouč.

54:59
    Veliká šance Jakuba Luštince. Byl sám před Bieglem. Branku ale netrefil.

55:50
    A na ledě se teď odehrává hromadná bitka..

Nejlepší vyhlášení hráči utkání: Tomáš Bláha (Vrchlabí) a Jakub Luštinec (Trutnov). (19:15:48)

56:30
    Filip mohl rozhodnout o osudu utkání. Bekhendový blafák, naštěstí pro domácí, zakončil mimo.

Ač byli vyloučeni dva hráči na obou stranách, tak rozhodčí ponechali hru 5 na 5.

58:45
    Obrovský závar před Veselým brankou neskončil.

59:27
    Něco přes půlminutu dělí Vrchlabí od prohry.

Domácí trenér si vzal time-out.

59:33
    Posunutá branka hostí.

59:42
    Zakázané uvolnění hostujících.

Derby nám skončilo. Trutnov poslední třetinu odehrál fantasticky, když třemi brankami otočil skóre zápasu. Výhru pak pečetil gólem do prázdné branky.

60:00

Branky a nahrávky: 1. Bláha (Lepka), 5. Hlaváč (Urban, Lepka), 10. Bláha (Lepka), 23. Jakubec (Urban, Jirků) - 7. Luštinec, 33. Luštinec, 42. Luštinec, 46. Vlček (Kašák, Filip), 48. Šimoníček (Luštinec, Veselý)

HC Stadion Vrchlabí: Biegl Z., Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej Kovář, Marek, Urban, Svoboda R., Svoboda M.
    HC Trutnov: Biegl R., Veselý M. - Antonín, Poul, Malinský, Seidl, Karlík, Synek, Šimoníček, Chytráček, Perutek, Veselý T., Mašek, Filip, Kašák, Vlček, Luštinec