Barys – Viťaz 3:5 (kon.) | Omsk – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Minsk 5:7 (kon.)
Jekatěrinburg – Doněck 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 7:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
7:4 (3:3, 3:1, 1:0)
Spartak Moskva
Pondělí 03.12.2012, 14:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Češi na ledě
    Jediným Čechem, který dnes pravděpodobně naskočí do hry, by měl být pětadvacetiletý obránce Jakub NAKLÁDAL, který pravidelně nastupuje do zápasů v dresu Spartaku Moskva. Za Metallurg nehraje žádný český hráč.

Hosté vstupují do dnešního utkání se zcela jinými ambicemi, než domácí. V pořadí Západní konference jim totiž patří až předposlední příčka, když v dosud odehraných třiceti zápasech desetkrát vyhráli a dvacetkrát prohráli. Budeme-li poměřovat útočnou kvalitu obou týmů, pak je Spartak o jednu třetinu horší, než jeho dnešní soupeř. Se vstřelenými devětadvacti góly je Spartak třetí nejhorší v rámci celé KHL!

Domácí jsou po jedenatřiceti odehraných zápasech na čtvrtém místě ve Východní konferenci, když zatím nasbírali výborných osmapadesát bodů, za šestnáct výher a patnáct proher. Ve vyrovnaném čele konference má vedou Kazaň náskok pouhých pěti bodů více, ale také odehrála o zápas více. Hru Metallurgu "zdobí" výborný útok, který je nejlepší ve Východní konferenci a druhý nejlepší, společně s moskevským Dynamem, v rámci celé KHL! Lepší je již pouze Petrohrad, který nastřílel již skvělých stodvanáct branek.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž Metallurg Magnitogorsk přivítá na svém ledě Spartak Moskva.

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Ahonen) - Antipin, Birjukov, Kuljomin, Lisin, Malkin - Gončar, Chabarov, Potěchin, Hodgman, Mozjakin - Bondarev, Mišarin, Šingarjev, Platonov, Zďunov - Bernatskij, Kazjonov, Kosov, Jakubov, Michajlov

Spartak Moskva: Borisov (Jachin) - Šefer, Nakládal, Gubin, Petrov, Suglobov - Budkin, Sčitov, Lewandowski, Junkov, Radivojevič - Mamkin, Morrsisonn, Chochlachjov, Bušujev, Nikoncev - Želďakov, Pokrovsky, Voronin, Ankudinov, Medvěděv

Rozhodčí: Vasiljev, Komarsov - Aljošin, Ivanov.

00:01

00:36
    Do dnešního utkání nastoupil i český legionář, Jakub Nakládal. Věřme, že povede "svůj" Spartak za dobrým výsledkem!

01:12
    První střelu na bránu si připisují domácí, hvězdný Malkin a nepřekonal Borisova v bráně moskevského Spartaku.

01:48
    Domácí mají na ledě svou druhou pětku, vedenou Mozjakinem.

02:12
    Hokej je zatím poměrně plynulý, teprve po dvou minutách se poprvé přerušuje hra!

02:34
    První dobrá příležitost Spartaku, střelu Bušujeva z levé strany od modré gólman domácích Gelašvili vyráží.

02:49
    Z rychlého kontru se dostává ke střele domácí Lisin, ale puk končí mimo branku.

03:38
    Metallurg právě vstřelil branku!

VIKTOR ANTIPIN je prvním hráčem, který rozvlnil síť za zády některého z brankářů a domácí po přesné dorážce Antipina! Asistence: bez asistence.

04:11
    Za sekání odchází vzápětí na trestnou lavici Alexander Suglobov ze Spartaku, domácí budou hrát přesilovou hru!

04:18

A opět VIKTOR ANTIPIN, který bleskově využívá přesilovou hru a střelou z místa mezi kruhy překonává podruhé v krátké době Borisova v bráně Spartaku! Asistence: Sergej Gončar, Jevgenij Malkin.

04:18
    A hosté střídají gólmany! Nešťastný Borisov odjíždí z ledu a jeho místo v bráně zaujme Jachin!

05:48
    Mozjakin pálí od modré, puk končí ale v ochranné síti.

06:09
    Sergej Gončar oslabuje domácí tým, hosté si zahrají přesilovou hru.

07:46
    A pozor, další faul domácích! Jaroslav Chabarov fauluje a odchází na trestnou lavici. Hosté budou hrát několik vteřin přesilovou hru pět na tři!

08:09
    Domácí jsou již ve čtyřech.

09:00
    Ale přesilová hra se hostům vůbec nedaří, domácí se v klidu brání.

09:46

11:10
    Další tvrdý zákrok za zády domácího gólmana, ale rozhodčí hostům faul nepískají.

12:00
    Díky přesilovým hrám se ale hostům podařilo odrazit drtivý tlak Metallurgu, který domácí zúročili v dvoubrankové vedení.

12:35
    Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat před Gelašvilim.

13:03
    U puku domácí, kteří pronikají do třetiny Spartaku.

13:40
    Tam ale ztrácí puk a druhá pětka hostů proniká rychlý kontr, přichází střela z levé strany do modré, ale Gelašvili chytá.

14:07
    Další střela od modré, ale Gelašvili pouze tlumí puk, který vzápětí rychle rozehrává.

14:52
    Kuljomin se dostal před Jachina, ale toho již nedokázal z dorážky překonat.

15:10
    Další vyloučení, na trestnou lavici odchází Jakubov, hosté budou hrát přesilovku.

15:26
    Spartak právě vstřelil branku!

I hostům se podařilo bleskově využít přesilovou hru, po pěkné kombinaci se sjel ALEXNDER BUDKIN na pravé strany od modré až k brankáři Gelašvilimu a celou dobu nebyl nikým bráněn a po následné přihrávce dává první gól Spartaku. Asistence: Nikita Sčitov, Branko Radivojevič.

15:57

A hosté vyrovnávají! Přečíslení využivá střelou zápěstím z pravé strany ANATOLIJ NIKONCEV. Asistence: Alexander Chochlachjov.

16:34

Domácí bleskově odpovídají na vyrovnávací gól hostů a díky přesné trefě z pravé strany DMITRIJE KAZJONOVA dávají třetí gól Metallurgu. Asistence: Viktor Antipin

16:51

Neuvěřitelné hokejové představení pokračuje, další blesková reakce, tentokrát překonává Gelašviliho ANDREJ ANKUDINOV a hosté opět srovnávají skóre! Další lehká střela, kterou gólman nezvládl, tentokrát jde na vrub Gelašvilimu. Asistence: Arťjom Voronin.

16:51
    A nešťastný Gelašvili opouští led a pouští za sebe Ahonena! Ani jeden z gólmanů úvodních sestav tak nedokončí první třetinu!

19:36
    Soglubov odchází na trestnou lavici, domácí budou mít v závěru třetiny výhodu přesilové hry, jejíž větší část budeme sledovat ve druhé třetině.

20:00

Téměř neskutečná první třetina je za námi. Čeho všeho jsme vlastně byli svědky? Nejprve skvělého vstupu domácího Metallurgu, který se rychle ujal vedení po brankách Antipina ve 4. a v 5. minutě. Hostům se podařilo otupit tlak domácích díky přesilovým hrám a góly začaly padat až ke konci první dvacetiminutovky.

Nejprve se za Spartak Moskva trefil v 16. minutě Budkin, který tak využil přesilovou hru. Pak se za půlminuty radovali opět hráči Spartaku, když vyrovnal Nikoncev.

Ale to ještě nebylo zdaleka vše, protože vedení zpět na stranu domácích vrátil v 17. minutě Kazjonov! Hostům se ale podařilo opět vyrovnat, když se za 17 vteřin trefil Ankudinov.

A ani to ještě nebylo všechno, protože po třetím gólu opustil gólman domácích bránu a přepustil své místo Ahonenovi. A aby toho nebylo málo, je třeba dodat, že i Spartak musel měnit gólmana, a to již v 5. mintě, když Borisova vystřídal Jachin.

Co nás tedy čeká ve druhé třetině, která začne přibližně ve 14:51 hodin, sledujte dál v našem on-line přenosu!

20:01

20:12
    Domácí vstupují do druhé třetiny v početní výhodě, Soglubov je na trestné lavici za trest v první třetině.

21:00
    DOmácím se ale přesilová hra nedaří.

21:36

21:40

Nakonec se až těsně po skončení přesilové hry přece jenom domácí prosazují, DMITRIJ KAZJONOV byl připravený u levé tyčky hostujcíí brány a doráží do sítě odražený puk po předchozí střele Antipina od modré. Obrana Spartaku již byla unavená předchozím bráněním v oslabení. Asistence: Viktor Antipin, Sergej Gončar.

22:33
    Platonov se dostává po skvělém individuálním průniku před Jachina, střílí, ale gólman hostů pozorný a chytá.

23:00
    Domácím se vstup do třetiny opět povedl a znovu vedou.

23:43
    Domácí se nyní musí bránit, vyhození ze třetiny ale nepískají rozhodčí jako zakázané uvolnění, Spartak si pro puk musí do vlastního pásma.

24:30
    Obrany obou týmů si zřejmě vzaly time-out, protože hráči obou týmů lehce přechází do třetin před oba gólmany, střely na brankáře se kupí.

24:57
    Vhazování po pravici Jachina. U puku ale Spartak.

25:05
    Vyloučení na staně Metallurgu, na trestnou lavici odchází domácí Michajlov.

25:34
    Ale domácí se brání zatím pozorně, vyhazují puk.

26:20
    Opět je puk v pásmu Spartaku, Malkin odvádí skvělou práci v oslabení svého týmu.

27:05
    Domácí v plném počtu, hostům se přesilová hra vůbec nepovedla.

27:30
    Mozjakin se tlačil před gólmana, ale v poslední chvíli mu jeden z obránců zkřížil hokejku, Spartak si může vydechnout.

28:15
    Spartak u puku, díky přesilové hře získal optickou převahu.

29:00
    Sledujeme spoustu osobních soubojů, zejména v rozích, ale celkově má hra vysokou úroveň.

29:36
    Nyní krátká pasáž, kdy se oba týmy snaží přejít marně přes střední pásmo.

30:20
    Střela domácího Chabarova z pravé strany od modré, Jachin chytá a vhazovat se bude po jeho levici.

31:10
    Antipin střílí z levé strany, Malkin vzápětí z pravé, ale Jachin odolává. Tlak domácích se ale stupňuje!

31:30

A nakonec se dokázal prosadit SERGEJ MOZJAKIN, který využívá přesné přihrávky Malkina zpoza branky a z vrcholu levého kruhu pro vhazování přesnou střelou překonává Jachina v bráně Spartaku! Asistence: Sergej Gončar, Jevgenij Malkin.

32:00
    Domácí tým potvrzuje pověst jednoho z nejlepších útočných mužstev celé ligy!

33:00
    Tlak domácích pokračuje, hosté se nemohou dostat ven ze své třetiny!

33:10
    Kazjonov pálí z pravé strany, ale Jachin vyráží.

31:30
    A pozor, do brány Spartaku se vrací Borisov!

33:35
    Spartak si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici odchází domácí Potěchin.

34:50
    Ale hostům se přesilová hra vůbec nedaří, domácí se v pohodě brání.

35:05
    A navíc nyní fauluje Nikita Sčitov, poměr sil se na ledě vyrovná a co víc, domácí budou hrát po návratu Potěchina přesilovou hru.

35:20
    A ve hře čtyři na čtyři jsou aktivnější domácí, kteří dobře bruslí. Hosté působí odevzdaným dojmem.

35:35

36:00
    Přesilová hra Metallurgu, na ledě Mozjakin, Antipin i Malkin, všechna útočná esa domácích!

36:24
    Malkin se proměnil ve vynikajícího přihrávače spoluhráčům, nyní opět vystihl dobrý okamžit na přihrávku volnému Mozjakinovi, který čekal na levé straně, ale jeho střelu Borisov chytá.

37:00

Nakonec se přece jenom SERGEJ MOZJAKIN prosazuje, když ze stejného místa, z něhož pálil před pár vteřinami, dává šestý gól! Borisov byl bezmocný na skvělou kombinaci Malkina, Brijukova a Antipina. Domácí drtí Spartak Moskva! Asistence: bez asistence.

38:03

Nyní se podařilo dobře zakombinovat i hostům, Nikonncev dokázal zpoza brány nahrát ze druhé vlny najíždějícímu NIKOLAJI BUŠUJEVOVI, který střelou zblízka překonává Ahonena a snižuje náskok domácích na rozdíl dvou gólů. Asistence: Anatolij Nikoncev.

38:58
    Další šance domácích, kteří doslova "točí" hosty v jejich třetině, ale nakonec vše končí po hvizdu čárového, Michajl Jakubov byl již z pukem za modrou čárou.

39:08
    A bude se opět vylučovat, Anatolij Nikoncev odchází za hákování na dvě minuty!

39:30
    Domácí svírají Spartak před Borisovem, střela Antipina je sice nebezpečná, ale gólman vyráží a vzápětí před najíždějícím Malkinem vyhazuje jeden z obránců hostů. To je tlak!

40:00

I právě skončená druhá třetina byla bohatá na události! Padly v nich čtyři branky a domácí dokázali "utéct" hostům ve skóre, které čeká těžká práce ve třetí třetině, pokud chtějí získat nějaký bod z dnešního utkání na ledě favorita.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 15:42 hodin.

40:01

40:40
    Domácí vstupují do třetí třetiny ve výhodě o jednoho hráče.

41:08

41:20
    Hosté se dokázali ubránit, je nesporné, že přestávka jim výrazně pomohla přečkat oslabení.

41:48
    Mišarin už zvedal ruce na oslavu vstřeleného gólu, hala bouřila, ale rozhodčí nezapískal, puk za zády Borisova viděl asi zřejmě pouze domácí hráč, pokračuje se ve hře.

43:00
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení, hosté hrají opatrně, dopředu se příliš nehrnou.

43:43
    Opakované záběry na kostce nad ledem dokazují, že puk se po střele Mišarina odrazil od levé tyčky, rozhodnutí sudích naprosto správné.

44:10
    Valerij Pokrovsky oslabuje svůj tým, za podražení odchází na dvě minuty.

45:00
    Minuta přesilové hry je skoro za námi, ale domácí se zatím nedostali do větší šance, Spartaku se daří bránit.

45:34
    Přihrávku Malkina na Mozjakina vystihl jeden z bránících spartakovců a vyhazuje puk.

46:10
    Hosté v plném počtu, ale na konci přesilové hry zacinkala pravá tyčka brány hostů po střele jednoho z domácích z levé strany!

47:00
    Puk v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

47:40
    S blížícím se závěrem třetí třetiny se hosté přeci jenom snaží o vstřelení kontaktní branky, ale Metallurg je v neskutečné pohodě.

48:40
    Mozjakin si potáhl puk na pravé straně, střílí z kruhu pro vhazování, ale pozorný Borisov jeho pokus vyráží.

49:33
    U puku Spartak, ale jeho rozehrávku domácí dobře napadají, odměnou je získaný puk.

49:58
    Faul na Malkina, kterého Morrissonn natlačil do vlastní brány, sudí hráče Spartaku vylučuje na dvě minuty.

50:16
    Rozhodčí dlouhou dobu cosi řešili u boxu časoměřičů, nakonec se ve hře pokračuje. Metallurg hraje přesilovou hru.

50:45
    Přihrávka na Malkina nepřesná, ruská superhvězda nezachytila puk a domácím je tak odpískáno zakázané uvolnění.

51:15
    Až nyní se domácí usazují před Borisovem, ale vzápětí opět puk ztrácí.

51:58

53:10
    Shaone Morrisonn fauluje Lisina, který již směřoval v samostatném úniku na Borisova a pozor, je z toho trestné střílení!

53:10
    Lisin však trestný nájezd nedává! Šance Spartaku tak stále žije.

53:20
    Jaroslav Kosov, hrající s číslem 68, si nelámal hlavu s kombinací, prostě si nabruslil před Borisova, vypálil, puk však mířil přímo do gólmana.

54:25
    Malkin se vzápětí dostává k teči Gubinovi střeli z levé strany, ale gólman moskevského klubu je pozorný a chytá.

55:05
    Hostující Ankudinov se nyní těžce zvedá z ledu po faulu jednoho z dommácích hráčů. Rozhodčí však tento zákrok posoudili jako dovolený.

55:40
    Blíží se závěr utkání, střela Šefera z levé strany, Ahonen si po delší době připisuje zákrok.

55:56
    Malkin byl nyní nešťastně zasažen letícím pukem po střele jednoho z hostujících hráčů, ale nakonec odchází na střídačku celkem v klidu. Je to tvrďák!

56:20
    Pásmo Metallurgu úplně vyklizené, jako by hosté bránili dobrý výsledek.

56:52

Před malou chvílí nešťastně zasažený JEVGENIJ MALKIN opět na ledě, nikomu nepřihrává, postupuje až do třetiny Spartaku, kde si zamíchá dvakrát s pukem, obránci Spartaku před ním ustupují a Malkin zápěstím střílí zpoza jednoho z obránců. Borisov puk nevidí a ten končí posedmé v síti moskevského klubu! Asistence: bez asistence.

57:50
    Exhibice domácího týmu, hosté jsou silně demoralizováni a Metallurg si na ledě dělá doslova co chce.

58:20
    Gončar pálí z levé strany, Borisov chytá. Vhazování po jeho pravici.

59:00
    Začíná poslední minuta dnešního utkání, hosté odjedou z Magnitogorsku s prázdnou. A to mohou děkovat Borisovi, který spoustu dalších příležitostí domácích dokázal pochytat.

60:00

Dnešní utkání skončilo jasným vítězstvím favorizovaného Metallurgu, který dnes předčil svého moskevského soupeře téměř ve všem. Koncert domácích sledoval přímo na ledě i Jakub Nakládal, který si musel zkousnout nepříjemnou pořázku 4:7, která nepomůže trápícímu se Spartaku v posunu výše v tabulce Západní konference.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (16:18:00)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Antipin, 5. Antipin (Gončar, Malkin), 17. Kazjonov (Antipin), 22. Kazjonov (Antipin, Gončar), 32. Mozjakin (Gončar, Malkin), 37. Mozjakin, 57. Malkin - 16. Budkin (Sčitov, Radivojevič), 16. Nikoncev (Chochlachjov), 17. Ankudinov (Voronin), 39. Bušujev (Nikoncev)

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (17. Ahonen) - Antipin, Birjukov, Kuljomin, Lisin, Malkin - Gončar, Chabarov, Potěchin, Hodgman, Mozjakin - Bondarev, Mišarin, Šingarjev, Platonov, Zďunov - Bernatskij, Kazjonov, Kosov, Jakubov, Michajlov
    Spartak Moskva: Borisov (5. - 32. Jachin) - Šefer, Nakládal, Gubin, Petrov, Suglobov - Budkin, Sčitov, Lewandowski, Junkov, Radivojevič - Mamkin, Morrsisonn, Chochlachjov, Bušujev, Nikoncev - Želďakov, Pokrovsky, Voronin, Ankudinov, Medvěděv

Rozhodčí: Vasiljev, Komarsov - Aljošin, Ivanov