Třebíč – Hr. Králové 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Jihlava 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Most 5:2 (kon.) | Olomouc – Kadaň 5:1 (kon.) | Písek – Šumperk 3:2 (kon.)
Beroun – Litoměřice 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 05.12.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí n.L. • 1. liga (ČR)

Ani ve třetí třetině gól nepadl, takže Ústí uhájilo vedení 2:1 nad Jihlavou a získalo cenné tři body do tabulky. Domácí měli mírně navrch, takže berou všechny body zaslouženě. (19:44:22)

60:00

59:48
    Za nesportovní chování dostala dvouminutový trest hráčská lavice Jihlavy, navrch za protesty vyfasoval desetiminutový trest i Kolafa (JIH).

59:48
    Jihlava se dopustila úmyslného ofsajdu, hra se stěhuje do obranného pásma Dukly.

59:08
    Jihlava hraje power-play, Rittich odjel na střídačku!

58:22
    Roubík hledal Poživila, tomu vypíchl puk za modrou čáru jeden z vracejících se útočníků.

57:43
    Jihlava hraje v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostat do koncovky.

55:49
    Kombinace Lvů skončila na icingu.

54:42
    Utkání ve Zlatopramen Areně sleduje 1110 diváků.

54:16
    Robin Kovář z bezprostřední blízkosti nepřekonal Ritticha!

53:02
    Střela Dobrovolného skončila v ochranné síti.

51:32
    Ústí v posledních chvílích zabralo, Rittich v brance Dukly měl nyní hodně práce!

50:13
    Jihlava nevyužila ani dnešní šestou přesilovou hru, Ústečtí Lvi už hrají v plném počtu.

49:47
    Jihlava sice obléhala ústeckou branku, pak ale Holomek vyhodil puk přes všechny čáry.

48:11
    Špelda (UNL) vyloučen za sekání.

48:08
    Malec střílel z úhlu, ale Orct byl na místě včas.

47:48
    Jihlava ubránila čytřminutové oslabení po faulu Dobrovolného i dvě minuty za Filipa. Ústí neodehrálo dvojnásobnou přesilovku příliš dobře.

47:21
    Jihlavský gólman Rittich po dorážce ústeckého hráče spadl na led, před jihlavskou brankou se pak strhla potyčka všech hráčů na ledě, sudí ale nevylučovali.

46:12
    88 sekund bude mít Slovan výhodu dvojnásobné přesilovky!

45:38
    Filip (JIH) podrazil Pavlíka a za nesportovní chování dostal na cestu ještě dalších 10 minut! Takže trest pro jihlavského hráče 2+10 minut!

45:30
    Slovan nyní zatlačil Jihlavu do branky, ale Rittich stále odolává!

44:32
    Jihlava se zatím v pohodě brání, Ústí se nemůže dostat do útočného pásma a nyní jeho tažení skončilo ofsajdem.

43:06
    Jihlava nyní udělala dva jasné fauly, sudí vylučují ovšem pouze jednoho hráče Dukly. Nakonec to rozhodčí vyřešili trestem pro Dobrovolného (JIH) na 2+2 minuty! Oba tresty dostal za hákování.

41:38
    Jihlava hraje v plném počtu, Ústí tuhle přesilovku nevyužilo.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, tempo zápasu v prostřední části hry ani nebylo už tak vysoké. Ústí mělo sice více ze hry, vyložené šance si ale nevypracovalo.

Vyloučení: 5:6
    Využití: 2:0

40:00

39:38
    Hubáček (JIH) v závěru druhé třetiny vyloučen za zdržování hry.

39:20
    Jihlava hraje s pukem za vlastní brankou, uvidíme, jestli ještě zkusí proniknout do útoku.

38:20
    Jaroš hrál vysokou holí, sudí přerušili hru.

37:38
    Brož střílel od modré, ale na Ritticha nevyzrál. Ten nyní podržel svůj tým.

37:12
    Ústí už hraje v plném počtu, Jihlava tuto přesilovku nevyužila.

36:52
    Roubík unikal do brejku, pod tlakem obránce ale nezakončil podle představ.

36:02
    Ani Jihlava nehraje svou přesilovku zrovna učebnicově. Ještě se nedostala ani do útočného pásma.

35:03
    Sklenička (UNL) vyloučen za napadení.

34:05
    Domácím se v přesilovce vůbec nedaří, ještě v ní ani nevystřelili na branku.

32:38
    Roubíkovi utekl puk, Čachotský ujel do brejku, ale posléze střílel na Orcta vedle.

32:20
    Kolafa (JIH) vyloučen za sekání.

30:44
    Ústí přesilovku nevyužilo, Jihlava už hraje v plném počtu.

29:05
    Meidlovu přihrávku zachytil Hubáček a kotouč vyhodil přes všechny čáry.

28:41
    Jeslínek (JIH) vyloučen za držení protihráče.

27:44
    Nyní však Handlovský dorážel kotouč v brankovišti, Rittich s potížemi situaci vyřešil!

26:26
    Tempo hry nebylo v posledních minutách příliš vysoké. Ani jeden z týmů se netlačí do šancí.

24:59
    Hodek (JIH) vyloučen za podražení. Přesilovka Dukly trvala pouhých osm sekund!

24:51
    Tůma (UNL) vyloučen za držení.

24:25
    Hodkova střela skončila v ochranné síti, bude se vhazovat.

23:22
    Ústí drží kotouč a snaží se něco vymyslet, zatímco Jihlava brání střední pásmo.

21:09
    Sýkora našel přesným pasem Přeučila, který se snažil na Ritticha vyzrát bekhendovým blafákem, ale neuspěl.

20:01

První třetina nabídla celkem solidní hokej, Ústí zatím vede 2:1 po trefách Sýkory s Pavlíkem. Za Jihlavu skóroval Pekárek. V závěru měla Dukla přesilovku 5 na 3, ale domácí se ubránili.

20:00

19:10
    A nyní Boháč vyhodil přes všechny čáry.

19:03
    Martin Filip měl vyloženou šanci, ale Orct ho vychytal!

18:08
    Kovář (UNL) se provinil sekáním, takže Dukla si zahraje přesilovku 5 na 3.

17:54
    Jeslínek se dostal do zakončení, ale Orcta nepřekonal.

17:19
    Sýkora (UNL) vyloučen za sekání. Nyní si tedy zahraje přesilovku Dukla.

15:47
    Lvi právě vstřelili branku!
    V přesilovce napřáhl od modré čáry obránce FILIP PAVLÍK a propálil vše, co mu stálo v cestě. Gólman Dukly Rittich se jen ohlédl za pukem v síti. Asistence: Václav Meidl.

15:11
    Jihlava se vcelku s přehledem brání v oslabení.

14:04
    Maliník (JIH) vyloučen za hru vysokou holí.

13:48
    Ústí je na puku a snaží se něco vymyslet, zatím ale naráží na dobře organizovanou obranu Dukly Jihlava.

12:12
    Pavlík pálil tvrdě od modré, ale na Ritticha si nepřišel.

11:09
    Jihlavská rozehrávka skončila zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Ritticha.

10:58
    Přečíslení ústeckých hráčů málem přineslo druhou branku Lvů, Sýkora hledal před gólmanem Čermáka, ale ten netrefil prádnou branku!

08:52
    Ústí první oslabení v zápase ubránilo. Jihlava si v početní výhodě mnoho šancí nevytvořila.

07:57
    Ondřej Malec se po jednom ze soubojů u mantinelu ocitl na ledě a jen s obtížemi se zvedal z ledu.

06:45
    Brož (UNL) vyloučen za faul loktem.

06:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    JAKUB PEKÁREK dostal přihrávku za ústeckou obranu a z mezikruží střelou golfem prostřelil Orcta. Asistence: Martin Filip.

05:47
    Po Holomkově střele od modré vyrazil Rittich kotouč do ochranné sítě. Hra bude pokračovat díky buly v jihlavském obranném pásmu.

05:04
    Ústecký Kloz pálil z mezikruží, Rittich musel zasahovat.

03:12
    Domácí využili přesilovku za 12 sekund! Do mezikruží dostal kotouč TOMÁŠ SÝKORA, který přesnou ránou vyzrál na brankáře Ritticha. Asistence: Robin Kovář, David Ludvík.

03:00
    Hodek (JIH) vyloučen za sekání.

02:12
    Slovan se dostal do útočné třetiny, ale mnoho času tam nestrávil. Dukla záhy vyhodila kotouč do středního pásma.

01:57
    Sklenička zakládá útok od vlastní branky...

01:40
    Maliník sejmul u modré čáry domácího Přeučila, ten padl na led a posléze odjel na střídačku.

00:50
    Ústí se natlačilo do jihlavské branky, Rittich si připsal zákrok a bude se vhazovat před jihlavským gólmanem.

00:01

Zatím to vypadá, že ve Zlatopramen Areně bude opět "vyprodáno", na tribunách se "tísní" pár skalních fanoušků. Věřme, že diváci ještě dorazí těsně před úvodní buly.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Koutský) - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Sklenička, K. Černý, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - D. Tůma, V. Meidl, Handlovský - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš.

HC Dukla Jihlava: Rittich (F. Novotný) - Ficenc, Jícha, Kolafa, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Podlipník - Hodek, R. Hubáček, Čachotský - M. Polcar, M. Filip, Prokš - Pekárek, Maliník, Malec - Jeslínek, Pometlo, L. Krupka.

Rozhodčí: Úlehla, Pešina - Čížek, Lučan .

Ústečtí Lvi budou chtít navázat na pondělní výhru v Kadani, kde vyhráli 3:2 po prodloužení. Vítězství to bylo cenné, protože Kadaň předtím vyhrála devět zápasů v řadě a vyhoupla se na čtvrté místo. A protože Ústí je třetí, jednalo se o souboj sousedů v tabulce.

Ústí po někoilka nevýrazných výkonech kleslo až na třetí příčku v tabulce. V dnešním utkání proto budou chtít žlutomodří minimalizovat bodové manko na druhou Olomouc, k čemuž budou potřebovat Duklu Jihlava porazit.

Jihlava v minulém kole prohrála doma s Třebíčí 1:2, předtím vydolovala dva body nad Hradcem Králové po výhře 4:3 po prodloužení.

Hokejisté z Vysočiny se nacházejí v současné době na 6. místě v tabulce a bojují o účast v play-off. Loňský semifinalista první ligy neprožívá nijak výrazně úspěšnou sezónu. Na hranici play-off bojuje Dukla například o osmičku zaručující postup do vyřazovacích bojů s Hradcem nebo Havlíčkovým Brodem.

Vzájemnou letošní bilanci mají oba celky vyrovnanou. Ve 3. kole vyhrálo Ústí doma nad Duklou 3:1, zápas na jihlavském ledě dopadl opačně. Tři body po výhře 3:1 brala Dukla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Kovář, Ludvík), 16. Pavlík (Meidl) - 7. Pekárek (Filip)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Koutský) - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Sklenička, K. Černý, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - D. Tůma, V. Meidl, Handlovský - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš.

Rozhodčí: Úlehla, Pešina - Čížek, Lučan