Přerov – Havířov 2:5 (kon.) | Opava – Prostějov 2:4 (kon.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 6:7 (po s.n.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:10 (kon.) | Řisuty – Milevsko 4:0 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:6 (kon.)
Sokolov – Bílina 6:4 (kon.) | Pelhřimov – Technika Brno 6:5 (po s.n.) | SHK Hodonín – Kolín 5:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 4:5 (po s.n.) | Chotěboř – Břeclav 4:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 1:6 (kon.)
po s.n.
HK Baník Karviná
6:7 (0:6, 3:0, 3:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 05.12.2012, 18:002. liga skupina Východ

Máme za sebou velmi napínavé utkání, které tentokrát v nájezdech získali hosté. Oba celky mají na svém kontě ve vzájemném trojzápase po tři body a jejich sázku o 60 chlebíčků a basu piva, která spočívá v tom, kdo získá ze tří zápasů více bodu, je stále otevřený. Vše se rozhodně v sobotu na ledě Frýdku - Místku. Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na vás někdy příště u dalšího přenosu. (20:43:39)

65:01
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Kelner si studeného brankáře rozhýbal a poslal mu puk mezi betony. Rozhodující nájezd patří PETRU ROZUMOVI.

Na Iláše se rozjede Kelner.

Najel si hodně ze široka a přesnou ranou k tyči snižuje - 1:2.

Pokud chce Karviná pomýšlet na výhru, Luka musí dát.

Smolka se po svém zákroku svíjí v bolestech. Pokud domácí hráč dá, na poslední nájezd bude muset do branky Iláš.

Krátkou kličkou do bekhendu Smolku překonává - 0:2.

Využití: 3:1

Ani prodloužení branku nepřineslo a po úpravě ledové plochy budeme pokračovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Dnešní utkání sleduje 280 diváků.

64:49
    Kelner prověřil Smolku, ale ten svůj tým v závěru prodloužení podržel.

64:15
    Obě strany hrají velmi opatrně.

62:50
    Vnenkova střela končí na Láníčkových betonech.

62:07
    Smolka kryje nebezpečnou střelu Petra Slováka.

61:01
    Od zadního mantinelu se puk odráží do hostujícího brankoviště, kde si jej sbírá brankář Láníček.

60:55
    Ivan pálí mimo.

60:06
    Smolka kryje ránu Ovšáka.

60:01

Čtveřice pro prodloužení už jsou připraveny u středového kruhu.

60:00

Neuvěřitelné se stalo skutečností a Karviná, která prohrávala už 6:0 dokázala zápas dovést až do prodloužení. Drama pokračuje.

59:40
    Ivan vyhazuje přes všechny čáry.

59:22

59:20
    Saliji přihrával před branku Ivanovi a Láníček si málem betonem srazil puk do branky! Nakonec však nad ním získal kontrolu a přerušuje.

58:36
    Rosůlkova střela byla nepřesná.

58:14
    Ivan posílal střílenou přihrávku Mikšanovi na teč, ale puk skončil mimo branku.

58:00
    Luka podrážel a počet hráčů na ledě se srovná.

57:55
    Kowalczyk minul branku.

57:39
    Kowalczyk pálí, Saliji doráží, Láníček chytá.

57:22
    Saliji kouzlil za brankou a vynutil si Krutilovu sekeru.

57:06

56:55
    Krause vyhazuje.

56:35
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami dostali z útočného pásma.

56:13
    Mikšan vyváží kotouč až za Láníčka.

55:56
    Po Hrubého nepřesné střele je zde další vyhození Karviné.

55:15
    Domácí vyhazují.

55:06
    Javín dostává dvě minuty za sekání.

54:49
    Karviná právě vstřelila branku!
    VLADIMÍR LUKA nyní předvedl parádní kousek! Puk sebral ve svém pásmu, rozjel se, udělal si ze dvou soupeřů Kašpárky a uháněl na branku. Tísnil ho obránce, ale Vladimíra to nerozhodilo a přesně zakončil do šibenice nad Láníčkovu lapačku! Neuvěřitelné! Karviná stáhla šestigólovou ztrátu. Bez asistence.

54:29
    Hosté vyhazují na icing

54:22
    Contratto zkoušel Javínovu střelu tečovat, ale puk nakonec končí za brankou hostů.

54:10
    Karviná v offsidu.

53:35
    Sluštík nabídl Hrubému před prázdnou, ale vracející se Krause znepříjemnil Petrovi zakončení, a tak zkušený útočník minul!

52:44
    Střely Ivana a Mikšana byly zablokovány. Karviná má nyní drtivý tlak.,

52:16
    Saliji z mezikruží střílel bekhendem, ale branku minul.

51:59
    Po sobě jedoucí pokusy Contratta a Samiece kryje hostující brankář.

51:43
    Samiec obrkoužil branku a vypálíl, ale Láníček byl na svém místě.

51:10
    Rosůlkovu střelu Láníčkova vyrážečka nasměrovala do rohu.

50:34
    Karviná sehrála pěknou kombinaci, na jejímž konci stál Vnenk, ale Láníček si jeho střelu našel.

50:09
    Zakázané uvolnění Frýdku - Místku.

49:50
    Karviná nyní svírala útočné pásmo, ale ke střele se nedostala.

48:47
    Škatula s Ondřejem Sluštíkem dotírali na Smolku, ale ten si s jejich ataky poradil.

48:17
    Krajíček svou střelu rozlomil soupeři hůl napůl.

48:03
    Salijiho střelu tečoval Contratto a Láníček horko těžko tiskl paži k tělu, aby mu puk nepropadl.

47:44
    Nahozený kotouč se dokutálel ke Smolkovi, který pro jistotu přerušuje.

47:25
    Sudímu však tato situace unikla a vylučovat se nebude.

47:25
    Luka teď v bolestech leží na ledě s krvavým zraněním, protože byl bezprostředně po famózní nahrávce na Ivana sestřelen.

47:22
    Luka parádním způsobem poslal Ivana do úniku, ale Láníček stihl s jeho bekhendovým blafákem couvat.

46:30
    Kelner byl u tyče sám, ale Smolka se stihl přesunout!

46:10
    Gajda minul branku.

46:04
    Hrubý pálil, ale Smolkova vyrážečka byla proti.

45:18
    MAREK BADŽO si parádně od mantinelu sjel na střed hřiště a puk poslal do šibenice a zároveň do Láníčkova protipohybu. Karviná je rázem na dostřel. Asistence: Vlastimil Zuber, Lukáš Vnenk.

45:07
    Luka poslal puk před branku a tam je jej za čáru snažili prostrkat Ivan s Mikšanem. Láníček podržel svůj tým.

47:45
    Luka minul branku.

43:37
    Ivan ve výborné pozici na Láníčka nevyzrál.

43:31
    Luka s Kowalczykem si na modré dvakrát rychle vyměnili puk a Luka poté tvrdě vypálil. Dráhu kotouče pak ještě změnil GARIP SALIJI. Asistence: Vladimír Luka, Pavel Kowalczyk.

43:30
    Hosté jdou do tří. Krutil zasáhl Rosůlka holí do obličeje a dostává dvě minuty.

42:18
    Krajíčkova střela se od bruslí obránce odrazila Mikšanovi na hůl před prázdnou klec. Na poslední chvíli stihl někdo z hostů do rány vložit hůl a nasměrovat ji do ochranné sítě.

42:11
    Ovšák sekl Ivana přes ruce a dostává dvě minuty.

41:57
    Znovu stejný prohřešek hráčů Frýdku - Místku.

40:57
    Rosůlek nezachytil rozehrávku a je z toho domácí icing.

40:39
    Smolka drží Kelnerovu střelu a prohlédne si buly před svou brankou.

40:20
    Nahozený puk se od zadního mantinelu odrazil k Láníčkovi, který po jistotu přerušuje.

40:01

Střelba už je naštěstí za námi a třetí třetina bude moci po téměř pětiminutovém zpoždění začít.

Hráči už jsou nervózní, ale "pan Jirka" a "slečna Natálka" svátí litý boj o vítězství.

Hráči už jsou na ledě, ale čeká se , až skončí soutěž ve střelbě na branku.

Využití: 1:1

Karviná do druhé třetiny vlétla jako uragán, vytvořila si velké množství šancí a hrozila dokonce i v oslabení. Zvýšené úsilí jí přineslo snížení a pokud třetí třetina skončí stejným poměrem jako ta druhá, má šanci na body. Uvidíme, co poslední dvacetiminutovka přinese.

40:00

39:55
    Ovšákův příklep od modré Smolka hrotem betonu nasměroval mimo branku.

39:45
    Zakázané uvolnění Karviné.

39:01
    Láníček vyráží Krauseho střelu od modré.

38:56
    Krajíčkova stela Láníčkovi vypadla, ale nakonec ji dokázal přikrýt a přerušit hru.

38:51

38:47
    Ivan dostal puk před branku, ale nedokázal jej usměrnit mezi tři tyče.

38:37
    Ivanův pokus Láníček vyráží.

38:22
    Lukova stela sražena do rohu.

38:10
    Po chybě Krajíčka na modré hosté vyhazují.

37:31

37:21
    Rosůlkův průnik vypadal pro Karvinou nadějně, ale zastavil jej offside.

36:57
    Těsně po sobě pálili Kowalczyk a Contratto. Láníček vyrazil oba pokusy do rohu.

36:51
    Rozum vyhodil pod tlakem kotouč ze hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

36:47
    Láníček likviduje další Lukovu ránu.

36:28
    Luka s Javínem jeli dva na jednoho. Luka se rozhodl pro dělovou ránu a Láníček ramenem vyráží nad sebe.

36:20
    Saliji vyváží puk.

36:00
    Karviná dobrým napadáním drží hosty v jejich pásmu.

35:31
    Mikšan pálí mimo.

35:26
    Kvůli přihrávky rukou jsem hosté vykázáni z útočného pásma.

35:22
    Teper minul branku.

35:08
    Čintala vypálil od modré a Smolka s drobnými problémy jeho střelu zastavil a opět se bude vhazovat před jeho brankou.

34:40
    Nepříjemně tečované Ferencovo nahození se zastavilo u Smolky, který znovu přerušuje.

34:33
    Smolka drží Ovšákovu dělovku v lapačce!

34:15
    Venk posílá puk přes všechny čáry.

34:02
    Po úmyslném offsidu hostů se hra stěhuje před Láníčka.

33:51
    Luka byl sám před brankou a jen těsně minul! Mám dojem, že jsem slyšel lehké zazvonění tyči, o kterou se puk zřejmě otřel!

33:39
    Javín vyhazuje přes všechny čáry.

33:31
    Krause zasáhl Kelnera holí do obličeje a jelikož to bylo s krví, dostává čtyři minuty.

33:20
    Jan Sluštík pěkně vypálil zápěstím a Smolka chytá.

33:11
    Ivan bekhendem do Láníčkova protipohybu trefuje tyč!

32:56
    Strkanice u mantinelu trvaly příliš dlouho a sudího hvizd je ukončil. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže ke Smolkově brance.

32:31
    Rosůlek hledal před brankou Badža, ale kotouč se nakonec odrazil k VLASTIMILU ZUBEROVI, který trefil skulinu mezi Láníčkovými betony. Asistence: Lumír Rosůlek.

32:16
    Po Láníčkově zákroku je hra přerušena.

32:11

32:04
    Kopúnova střela Smolkovi vypadla, ale Kowalczyk byl nejblíž a vyhazuje puk.

31:43
    Ivan vyvezl a vypálil. Láníček sklapl betony včas.

31:25
    Hosté se musejí znovu vracet.

31:10
    Baník znovu posílá hosty za jejich bránu.

30:49
    Luka vyvezl puk a předal Salijimu, který pálí. Láníčkův beton úřaduje.

30:30
    Samiec pálí, Láníček chytá a rozehrává.

30:17
    Karviná vyhazuje.

30:11
    Krajíček si jde sednout za hákování a zjevně není s výrokem sudího spokojen.

30:07
    Ondřej Sluštík minul branku.

29:05
    Ivan parádně našel napříč pásmem Luku, ale Láníček se stihl přesunout.

27:59
    Marek Badžo odvedl parádní kus práce za brankou a pak parádně namazal před odkrytou klec VLASTIMILU ZUBEROVI, který dává svůj premiérový gól za Baník. Asistence: Marek Badžo,

27:44
    Láníček drží Vnenkovo nahození a hra je přerušena.

27:28
    Po nejistém Smolkově zákroku proti Gajdovi domácí vyhazují na icing.

27:06
    Láníček vyráží Mikšanovu střelu.

26:58
    Ivan mohl pálit do prázdné branky, ale padající obránce mu zalehl hůl.

26:48
    Hosté pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

26:23
    Karviné je pískán offside.

26:19

26:04
    Karviná znovu posílá puk za Láníčka.

25:19
    Bekhendová střela Petra Slováka končí mimo a Karviná vyhazuje.

25:15
    Smolka zase prapodivně vyjel z branky, ale tentokrát se stihl zázračným skokem vrátit proti střele Tepera, která letěla do prázdné klece.

24:35
    Od modré nahazoval Ovšák, ale Smolka drží puk a přerušuje hru.

24:19
    Javín jde pykat za hákování.

24:02
    Krause poslal Badža do úniku a ten našel skulinu mezi Láníčkovými betony. Přesto hostující gólman udržel puk mezi chrániči.

23:45
    Z druhé vlny zahrozil Ondřej Sluštík, ale Smolka si poradil i s jeho dorážkou.

23:25
    Mikšan parádně prostrčil na Ivana jeho Láníček vychytal. Poté mohl doráže Luka, ale rovněž neúspěšně. Z druhé vlny vyslal dělovku i Kowalczylk, ale Láníček toto peklo ustál.

22:30
    Krutilova rány sražena do rohu.

21:56
    Láníček vyráží střeli Salijiho.

21:36
    Po Javínově střele byl před brankou ohromný závar a Zuber už pálil do prázdné klece. Někdo z obránců do jeho rány vložil hůl.

20:58
    Láníček kryje Rosůlkův pokus.

20:34
    Luka po buly na modré posunul na JANA KRAJÍČKA, který z první přesně trefil růžek nad pravým Láníčkovým ramenem. Asistence: Vladimír Luka a Marek Ivan.

20:29
    Po teči jednoho z hostů končí puk mimo hrazení. Buly před Láníčkem.

20:21
    Nebezpečnou Krajíčkovu ránu Láníček vyráží do rohu.

20:01

Hráči už se trousí z kabin a po úvodním buly druhé třetiny bude, pokud se domácí neprosadí, ještě minutu a tři čtvrtě pokračovat karvinská přesilovka.

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku: 11:17
    Vyloučení: 2:1 (Zbývá ještě minuta a 46 sekund z hostujícího trestu)

Skončila první třetina, která v první půli působila vyrovnaným dojmem nicméně takovým dojmem vůbec nepůsobil karvinský gólman Smolka. Hosté se dočkali rychlých branek a to je posadilo na koně. Karviná sice nepůsobí odevzdaně a na její straně byla k vidění spousta světlých momentů, nicméně je dnešní zápas s největší pravděpodobností rozhodnut. Uvidíme, co přinese příštích čtyřicet minut. Hosté se určitě mile rádi pokusí o dvojciferný výsledek.

20:00

19:58
    Mikšan minul branku.

19:52
    Krajíčkovu střelu schoval Láníček v Lapačce a sudí přerušil hru.

19:46
    Gogolka dostává dvě minuty za podražení.

18:06
    Smolka vyráží bekhendovou střelu Škatuly.

17:57
    Dělová rány Gajdy po pěkné kombinaci duní o zadní mantinel.

17:23
    Moravec před branou hledal Samiece, ale Gajda blokuje přihrávku.

17:04

16:45
    Krajíček zablokoval střelu Krutila a vyhazuje až za Láníčka.

16:17
    Hosté se nedokázali usadit v útočném pásmu a Luka se dostal ke střele od modré, kterou Láníček kryje. Buly před brankou hostů.

15:30
    Ivan vyvezl puk a parádně se proháčkoval až do samostatného úniku. Láníček jeho bekhendové zakončení vystihl.

15:04
    Kowalczyk dostává dvě minuty za zdržování hry poté, co vyhodil puk mimo mantinely.

14:44
    ROMAN KELNER se dostal do samostatného úniku a posílá puk mezi betony psychicky totálně rozhozeného Smolky. Asistence: Petr Slovák, Ondřej Sluštík.

14:22
    Krajíček na modré při střele zlomil hůl a hosté jeli dva na jednoho. Škatula však dostal puk na paty a branku minul.

13:54
    Ivanův pokus je sražen mimo branku.

13:23
    Smolka vyráží ránu Jana Sluštíka.

12:46
    Moravec se obtočil okolo branky, ale Láníček byl na něj připraven.

12:31
    Oddechový čas pro domácí.

12:31
    Smolka nyní udělal prakticky totéž, jako při předchozí šanci, ale tentokrát tolik štěstí neměl. JAROMÍR GOGOLKA prázdnou klec trefil. Asistence: Ondřej Sluštík.

11:58
    Smolka se nechal jako malé dítě vytáhnout Škatulou z branky a Rozum dostal puk před úplně prázdnou klec! K jeho smůle branku minul a puk skončil pod Smolkou, který se válel vedle.

11:21
    Po icingu Karviné se vhazuje před Smolkou.

11:02
    Jan Sluštík se snažil natlačit puk do brankoviště, ale i přes zmatené Smolkovy pohyby se mu nepovedlo dostat puk za čáru.

10:34
    Contratto nahodil puk a Láníček pro jistotu přikryl před dotírajícím Nystedtem.

9:56
    před prázdnou branku namazal PETRU SLOVÁKOVI, který se nemohl mýlit. Asistence: Petr Škatula.

9:27
    Zuber se dostal před branku k bekhendovému zakončení, ale na Láníčka nevyzrál.

8:11
    Luka pálí, ale jeho střela končí mimo.

7:58
    Kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude na útočné modré z pohledu hostů.

7:10
    Láníček zastavuje Contrattovo nahození a hosté budou rozehrávat.

6:17
    Badžo vypálil bezprostředně za modrou příklepem, ale na Láníčka si nepřišel.

6:07
    Icing Frýdku - Místku.

5:53
    puk po odrazu od JAKUBA TEPERA vyletěl do vzduchu a přeloboval i Smolku, který jej nepochopitelně nechal projít za svá záda. Bez asistence.

5:45
    Karvinský offside byl posouzen jako úmyslný a hra se stěhuje před Smolku.

5:15
    Rozum nahazoval bekhendem a Smolka vyrážečkou nasměroval puk do rohu.

4:58
    Ovšák minul branku.

4:20
    Contratto střílí, Láníček vyráží do rohu.

3:55
    Vnenk v dobré pozici váhal příliš dlouho a Láníček se stihl přesunout.

3:45
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Střely na branku nevidíme.

2:45

2:41
    Po Ivanově střele se puk odrazil před Mikšana, který byl v mezikruží sám, ale Láníčka nepřekonal.

2:00
    Po buly v útočném pásmu a vypálil Michal Krutil a Smolka vyrazil jen před MARKA KOPÚNA, který neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Michal Krutil.

1:57
    Po Smolkově zákroku je hra přerušena.

1:33
    Samiec se prodral k zakončení, Láníček kryje.

1:22
    Do branky se vrací Láníček.

1:22
    Hosté belskurychle využívají přesilovku. MARTIN FERENC vypálil od modré čáry bezprostředně po buly a Smolku propálil mezi betony: Asistence: Petr Rozum, Milan Ovšák.

1:13
    Láníčka nečekaně střídá Chvostek.

1:13
    Krajíček dostává dvě minuty za podražení.

1:01
    Ivan s Lukou jeli dva na jednoho a Luka jen těsně minul horní růžek odkryté branky.

0:30
    Javínovo nahození končí mimo bránu.

00:01

K úvodnímu buly zkříží hole David Moravec a Ondřej Sluštík.

Hráči už jsou na ledové ploše a zápas bude moci začít.

HC Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Sznapka, Zajac, Kowalczyk, Krajíček, Vnenk, Krause - Moravec, Mikšan, Luka, Kotásek, Ivan, Saliji, Contratto, Nystedt, Samiec, Rosůlek, Segiň, Badžo, Zuber

HC Frýdek-Místek: Láníček (Chvostek D.) - Ovšák, Gajda, Ferenc, Teper, Kudláček, Krutil, Čintala - Škatula, Rozum, Hrubý, Slovák P., Slovák J., Sluštík O., Sluštík J., Gogolka, Koún, Mamula, Kelner,

Rozhodčí: Vaněk - Vengřín, Rožánek.

Vítám Vás z karvinského zimního stadionu. Osud rozhodl, že týmy Karviné a Frýdku - Místku proti sobě odehrají tři vzájemné zápasy v řadě. Dnes budeme svědky prostředního z nich poté, co posílená Karviná ve Frýdku - Místku urvala vítězství až v nájezdech. První klání tedy naznačuje, že by mělo jít o vyrovnaný duel a bude rozhodně na co se dívat. Ve Frýdku - Místku se na ledě navíc velmi jiskřilo. Poměr vyloučených byl 11:10. Americká posila Karviné, Brandon Contratto přiznal, že se navíc pokoušel pár protihráčů vyzvat k šarvátce, takže bychom se mohli dočkat i zajímavé dohry těchto okolností. Uvidíme, do jaké míry bude utkání vypjaté, ale každopádně nabídne spoustu zajímavých momentů. Ty nejzajímavější se vám pokusím přiblížit pomocí tohoto přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 21. Krajíček (Luka, Ivan), 28. Zuber (Badžo), 33. Zuber (Rosůlek), 44. Saliji (Luka, Kowalczyk), 46. Badžo (Zuber, Vnenk), 55. Luka - 2. Ferenc (Rozum, Ovšák), 2. Kopún (Krutil), 6. Teper, 10. P. (Škatula), 13. Gogolka (O.), 15. Kelner (P., O.), 66. Rozum (nájezd))

HK Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Sznapka, Zajac, Kowalczyk, Krajíček, Vnenk, Krause - Moravec, Mikšan, Luka, Kotásek, Ivan, Saliji, Contratto, Nystedt, Samiec, Rosůlek, Segiň, Badžo, Zuber

Rozhodčí: Vaněk - Vengřín, Rožánek