Neděle 09.12.2012, 15:00 • Minsk-Arena (15 000) • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, budu se těšit u příštích on-line přenosů. (17:16:05)

RIG: Mathieu Carle - 8:43
    Nejvíce času v celém zápase:
    MIN: Janne Niskala - 29:37
    RIG: Guntis Galvinš - 22:58

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak skóre zůstalo stejné jako po druhé části. O vítěznou branku se na začátku druhé třetiny postaral český útočník Zbyněk Irgl, který se svým spoluhráčem z formace Pavelskim dělal Rize největší problémy.

Oba se také podíleli na dvou brankách svého týmu. Minsk tak po zásluze vítězí nad lotyšským celkem 2:1, kterému se vidina play-off pomalu ztrácí v nedohlednu.

60:00

59:26
    Už už Tellqvist spěchal znovu na střídačku, puku se ale zmocnil Pavelski, který vypálil, také byl ale v ofsajdu. To mu ale asi moc nevadí, protože se znovu bude vhazovat ve střením pásmu, což je pro Minsk ideální.

58:59
    Ofenzivní tlak Rigy je zastaven ofsajdem a Tellqvist putuje zpět do klece.

58:27
    Meleško nedokázal vyhodit a Riga je stále u puku blízko brankáře Rinneho.

58:05
    Riga v šesti!

58:00
    Zatím ne, možná za chvíli, pokud se Ruga zmocní kotouče.

58:00
    Podle očekávání si Riga bere oddechový čas. Zůstane Mikael Tellqvist na střídačce?

58:00
    Zakázané uvolnění Minsku, hra se stěhuje před Pekku Rinneho, což je šance pro Rigu.

57:02
    Trojice hráčů Minsku uháněla proti jednomu Lotyšovi, Lopačuk ale vše pokazil svou špatnou přihrávkou.

56:46
    Rinne toho po střele jednoho z hostujících hráčů moc neviděl, naštěstí pro něj ale puk branku netrefil.

55:54
    Teemu Laine mohl zřejmě potvrdit výhru Minsku, ale tváří v tvář Tellqvistovi neuspěl, a o vítězství se tak bude bojovat až do poslední vteřiny.

55:14
    Dmitrij Meleško od pravého hrazení prověřil Tellqvista a následně se snažil svůj pokus i dorazit. Tellqvist má puk ve výstroji a jeho spoluhráči už zpracovávají útočníka Minsku.

Chvíli se nehraje, na kostce totiž čas neběží tak, jak by měl.

54:39
    Pavelski s ničím neotálel a napálil puk na Tellqvista už od modré čáry, Švéd puk vyrazil pouze před sebe, kam už se prodíral Laine, obránce Rigy ho ale odstavili a Tellqvist přerušuje hru.

53:51
    Meleško vyzkoušel Tellqvistovu pozornost nenápadnou střelou od modré čáry, švédský brankář sice možná v posledních minutách není v takovém tempu, i přesto však tento pokus bez potíží schoval do své lapačky.

53:24
    Miks Indrašis se zmocnil puku už ve středním pásmu a dostal se s ním až mezi kruhy. Jeho rána ale byla zbloková do bezpečného místa pro Rinneho.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 4. Laine (Pavelski, Irgl), 21. Irgl (Pavelski) - 13. Dzerinš (Meija, Indrasis)

HC Dinamo Minsk: Rinne (Kovaljov) – Murphy, Krajíček, Denisov, Niskala, Nogačjov, Černook, Goroško – Laine, Pavelski, Irgl – Stapleton, Platt, Michaljov – Kitarov, Meleško, Kulakov (C) – Chuzejev, Stas, Drozd – Lopačuk, Nogačjov.
    Dinamo Riga: Tellqvist (Jucers) – Galvinš (C), Redlihs K., Carle, Sotnijeks, Porejs, Lavins, Ivanans – Johnson, Szczechura, Giroux - Nižvijs, Karsums, Daugavinš – Meija, Indrasis, Dzerinš - Biezais, Bicevskis, Pavlovs.

Rozhodčí: Kadjrov, Olenin – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 15037