Nancy – Bordeaux 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lorient 0:2 (kon.) | PSG – Lyon 1:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
1:0 (1:0)
Olympique Lyon
Neděle 16.12.2012, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 McDonald’s

To je pro dnešní večer z francouzského fotbalu vše, vy si užijte zbytek neděle, pokud jdete spát, tak dobrou noc a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (22:58:36)

Je konec a na Parc des Princes propuká obrovské veselí. PSG totiž právě porazilo Olympique Lyon nejtěsnějším poměrem 1:0, když jedinou branku vstřelil v nastaveném čase první půle přesnou hlavičkou Matuidi. Kdo čekal, že ve druhém poločase bude Lyon aktivní, musel být docela zklamán. Žádný tlak se nekonal, naopak mohly přijít další branky domácích. Jallet a chvíli po něm i Lavezzi však nedokázali dostat míč do prostoru mezi tři tyče. I tak to ale domácímu týmu stačilo a touto výhrou se dotáhl na špici tabulky a má stejný počet bodů, jako Lyon a Marseille.

90+2
    Faul ve středu hřiště na Maxwella, domácí hráči s rozehrávkou nikam nespěchají.

90
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

90
    Druhé střídání PSG, za potlesku tribun odchází Ezequiel Lavezzi a zbývající okamžiky odehraje Sylvain Armand.

89
    Vercoutreho odkop od branky se moc nepovedl a také se za něj svým spoluhráčům omlouvá.

87
    Ke střídání sáhl i trenér Ancelotti, stáhl Jérémy Méneze a hrát bude Clément Chantome

85
    Odchází také Bafetimbi Gomis na jeho místo přišel Yassine Benzia.

85
    První střídání Lyonu, odchází Steed Malbranque a na trávníku se objevil Arnold Mvuemba.

85
    Výšku trefil ideálně, s přesností to bylo horší, míč se stáčel od branky.

84
    Teď už se ale ve prospěch PSG píská a k přímáku se staví Zlatan Ibrahimović.

82
    Domácí Jérémy Ménez se snažil vymodlit přímý kop, dostává však žlutou kartu za simulování.

81
    Místo tlaku Lyonu se začínají rodit šance PSG. Ibrahimović prostrčil na Pastoreho, ten jemně přiťukl na Lavezziho, který najednou stál sám proti Vercoutremu. Snažil se ho přehodit, gólman ale stačil ramenem vytěsnit mimo tři tyče.

78
    Největší šance PSG v druhé půli. Po levé straně se o průnik pokusil Ibrahimović, byl od míče odstaven, ten se ale odrazil do druhé vlny na Jalleta a jeho bombě scházely opravdu jen centimetry! Vercoutre se nezmohl na žádný zákrok a jen sledoval, kde míč skončí.

77
    Další střelecký pokus Lyonu z velké dálky, tentokrát to zkusil Fofana. I on dopadl neslavně.

76
    Lyonu se krátí čas, ale zatím to nevypadá na nějaký stupňující se tlak.

73
    Salvatore Sirigu byl podle rozhodčího velmi pomalý při rozehrávce a za zdržování hry mu ukázal žlutou kartu.