Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Mytišči – Jekatěrinburg 2:6 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 1:2 (po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | Lev – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Doněck – Omsk 0:2 (kon.)
CSKA Moskva
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 23.12.2012, 14:00 • CSKA Ice-Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Češi na ledě
    V dnešním utkání se na ledě může představit dvojice českých hráčů, a to v dresu Salavatu Julajev, který obléká třicetiletý obránce Miroslav BLAŤÁK společně s kapitánem české reprezentace, dvaatřicetiletým Tomášem ROLINKEM.
    Za CSKA nehraje žádný Čech.

Hosté vstupují do dnešního utkání z páté pozice ve Východní konferenci, když v dosud odehraných šestatřiceti zápasech devatenáctkrát vyhráli a sedmnáctkrát prohráli. Ufa bude chtít v dnešním utkání prolomit nepříjemnou venkovní sérii, kdy první dva venkovní zápasy, z pěti celkem v řadě, prohráli a získali pouhý bod, a to z ledu Slovanu Bratislava, s nímž prohráli po nájezdech.

CSKA Moskva
    Slavný moskevský klubu CSKA je po čtyřiatřiceti odehraných zápasech na čtvrtém místě v Západní konferenci, když v zatím odehraných utkáních nasbíral dvaašedesát bodů za třiadvacet výher a jedenáct proher. CSKA se může pyšnit skvělou obranou, která je se čtyřiasedmdesáti obdrženými brankami druhá nejlepší v rámci celé KHL! Lepší je pouze Jaroslavl, která obdržela o čtyři branky méně. To je výborná vizitka obranné činnosti CSKA.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž CSKA Moskva přivítá na svém ledě tým Salavat Julajev Ufa.

CSKA Moskva: Bryzgalov (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenkij, A. Radulov, Dacjuk, Grabovskij - Denisov, Mäenpää, Zubov, Persson, Širokov - Sergejev, Kondratěv, Kvaša, I. Radulov, Grigorenko - Marčenko, Ljubimov, Sprukts, Davis, Barbašev

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Arjutin) - Proškin, Koněv, Gluchov, Stěpanov, Musatov - Zubarev, Kolcov, Paršin, Chlystov, Zinovjev - Baranka, Šulakov, Mirnov, Pihlström, Kajgorodov - Jemelin, Pankov, Filatov, Trubačjov

Rozhodčí: Rogačjov, Romaško - Morozov, Sivov.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne každým okamžikem.

Jak patrno z úvodních sestav, dnes do utkání nenastoupí česká dvojice v dresu Ufy - Rolinek s Blaťákem. Oba se ocitli mimo soupisku po pátečním debaklu v Praze, kde Ufa podlehla Lvu 1:6!

Hraje ruská hymna, začátek utkání se blíží.

00:01

00:20
    Dacjuk zavezl puk do třetiny Ufy, ale ke střele se nedostal.

00:48
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování po levici Tarasova.

01:20
    Na první střelu stále čekáme, na ledě druhé pětky.

01:43
    I. Radulov je prvním střelcem, který střílí na bránu, Tarasov si z jeho střelou z pravé strany dokázal poradit.

02:23
    Sprukts s Barbaševem se nyní dostali až před Tarasova, ale ten si dokázal poradit.

03:17
    První vyloučeným hráčem je hostující Koněv. CSKA bude hrát přesilovou hru.

04:00
    Hosté se zatím ale brání dobře, CSKA se zatím nedostalo do jejich třetiny.

05:04
    CSKA právě vstřelilo branku!

Domácí se nakonec v závěru své přesilové hry prosazují, ANDREJ SERGEJEV střílí přesně z pravé strany od modré čáry a domácí jdou do vedení. Asistence: Igor Grigorenko, Oleg Kvaša.

05:55
    Hosté se snaží o okamžitou odpověď, ale obrana CSKA jim bere puk.

06:27
    Nakonec se ale přece jenom hosté dostávají do třetiny CSKA, Proškin pálí od modré, ale puk chytá Bryzgalov.

07:45
    Domácí kombinují ve třetině hostů.

08:45
    CSKA má po vstřelené brance mírnou převahu.

09:09
    Ufa hrála chvíli v šesti hráčích, bude se vylučovat.

09:09
    Komerční přestávka.

09:09
    Trest si jde odpykat Nikita Filatov. Ufa hraje opět v oslabení.

10:00
    CSKA je již v přesilovkovém rozestavení ve třetině hostů.

10:27
    Grabovskij dobře zakombinoval s A. Radulovem, dostal se před Tarasova, kde se snažil zakončit, ale gólman hostů byl úspěšnější.

11:04
    Domácí sice drželi puk na svých hokejkách, ale příliš střel nevyprodukovali. Naposledny A. Radulov střílel z mezikruží, ale přímo do připraveného Tarasova, přesilová hra pomalu končí.

11:09

11:49
    Kvaša si nabruslil do třetiny hostů po levém křídle, střílí, ale Tarasov vyráží nad sebe, u puku však stále domácí.

12:38
    Ufa pod tlakem, sprška střel míří na Tarasova, naposledy střílel Sergej Širokov, ale góman Ufy chytá.

13:00
    Domácí posílají na led svou čtvrtou lajnu, hosté naopak svou elitní formaci.

14:00
    Pavel Dacjuk dokázal zavést puk do třetiny hostů, ale do zakončení se nedostal, hosté vyváží puk ven ze třetiny.

14:50
    Hosté kombinují ve třetině CSKA.

15:44
    Třetí pětka se nyní dostala pod tlak soupeře, ale vše končí vyloučení.

15:44
    Proškin fauluje ve třetině CSKA, hosté budou hrát opět v oslabení.

16:27
    Ufa právě vstřelila branku!

To je překvapení! Hosté se pouští do rychlého brejku v oslabení, ALEXEJ GLUCHOV výborně napadal rozehrávku domácích, obral o puk Mäenpääho a z levé strany postupoval sám na Bryzgalova, kterému bekhendovým blafákem nedal šanci. Vyrovnáno! Asistence: bez asistence.

17:05

Ale domácí tým využívá druhou přesilovou hru, puk si převzal na modré JAKOV RYLOV, sjel si až do levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím překonává Tarasova. Asistence: Alexander Radulov.

17:58
    Další střela domácích, Denisov pálí z bezprostřední blízkosti po vyhraném vhazování před Tarasovem, ale gólman hostů chytá.

18:40
    Hraje se nyní hlavně ve středním pásmu.

19:48
    Třetina se již dohrává, puk ve třetině hostů, ale nikdo se ke střele již nedostal.

20:00

Skončila první třetina, ve které jsme zaznamenali tři pěkné branky. CSKA je zatím o jeden gól lepší, hlavně se mu daří proměňovat přesilové hry a vede po první třetině 2:1.

CSKA dostal do vedení v 6. minutě Sergejev. Za hosty vyrovnal v oslabení v 17. minutě Gluchov, ale ještě v téže početní převaze dokázal CSKA vstřelit zatím rozdílovou branku, díky přesně trefě Rylova, který stanovil v 18. minutě konečné skóre první třetiny.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 14:49 hodin.

Oba týmy jsou již na ledě, druhá třetina začne za malý okamžik.

20:01

20:48
    Hosté číhají na svého soupeře ve středním pásmu, Dacjuk přichází o puk.

21:20
    Ufa nahazuje puk do třetiny domácích, ale ten končí na hokejkách domácích hokejistů.

21:55
    Domácí se stále nedostávají do třetiny hostů, jejich akce končí ve středním pásmu.

22:58
    Další snaha hostů o ohrožení Bryzgalova a nakonec je z toho výborná střela kapitána Ufy, Proškina, která střílí z mezikruží. Výborný zákrok gólmana.

23:38
    Domácí mají problémy s dobře bruslícím soupeřem, Ufa vstoupila do druhé třetiny výrazně aktivněji.

24:20
    Rjasenskij se snaží vykopnout puk z rohu vlastní třetiny, ani první pětka domácích nedokáže přerušit mírný tlak hostujícího týmu.

25:10
    První pětiminutovka za námi, patřila zcela jednoznačně hostům. CSKA si zatím nepřipaslo ani jednu střelu na branku!

26:00
    Kajgodorov přihrává Proškinovi na modrou, ten ale zachytává puk již za modrou čárou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:03

26:53
    Zakázané uvolnění hostů poté, co jeden z hráčů nezachytil přihrávku ve středním pásmu.

27:23
    Stále se domácím nedaří ohrozit bránu hostů, výborný hokej ze strany hokejistů Ufy!

28:04
    Vhazování ve třetině hostů, ale puk získávají hokejisté Ufy.

28:50

Neskutečné! Jediná šance domácích, kdy se Rjasenkému s A. Radulovem povedlo vytvořit závar před Tarasovem a k puku se dostává MICHAIL GRABOVSKIJ, který nakonec překonává zblízka Tarasova. Asistence: bez asistence.

29:11
    Domácí Persson fauluje, hosté budou hrát přesilovou hru.

30:20
    Ufa aktivní při přesilové hře, ale obdržená třetí branka je silným "kafem", zvlášť, když hosté hráli celou dobu ve druhé třetině výborně.

31:11

31:50
    Z prvních minut po třetí brance CSKA je patrné, že tlak hostů je ten tam.

33:15
    CSKA kombinuje ve své třetině, na led naskakuje první pětka vedená Dacjukem.

34:09
    Nahozený puk končí v rukavici Tarasova, vhazovat se bude ve třetině Julajevu Ufa.

34:30
    Domácí mají na ledě svou druhou, hosté třetí, formaci.

35:10
    CSKA drží soupeře před Tarasovem, nakonec je z toho nahození Denisova, vhazovat se bude opět ve třetině Ufy.

35:42
    Grabovskij si výborně potáhl puk přímo na střed pravého kruhu pro vhazování, střílí zápěstím, puk jen těsně míjí pravou tyč Tarasovovi brány!

36:17
    Zakázané uvolnění hostů, hra se opět stěhuje před Tarasova.

36:45
    Rozhodčí vylučuje, na trestnou lavici odchází za sekání Grabovskij, Ufa bude mít výhodu přesilové hry.

37:00
    Ufa však nezačíná vůbec dobře, v nouzi pouze vyhrazuje na zakázané uvolnění.

37:35
    Až nyní se hostům daří usadit ve třetině CSKA.

38:10
    Puk se ocitl v závaru před Bryzgalovem, ale nakonec ho odpaluje bránící hráč, ani tato šance hostů nekončí brankou.

38:45
    Grabovskij je již na ledě, domácí hrají v plném počtu.

39:04
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, ke střele se dostává z pravé strany Denis Chlystov, ale Bryzgalov chytá svkěle.

39:40
    Dacjuk s A. Radulovem "točí" obranu soupeře, střela Rylova od modré, Tarasov pozorný.

40:00

Druhá třetina za námi, ač její větší část patřila hostům, CSKA dokázalo v této dvacetiminutovce zvýšit své vedení na dvoubrankový rozdíl.

Grabovskij se totiž dokázal prosadit ve 29. minutě z ojedinělé šance domácích, čímž skončil nápor hokejistů Ufy a od té doby jsme sledovali vyrovnaný hokej.

Do třetí třetiny, která začne přibližně v 15:35 hodin, tak hosté vstupují s dvoubrankovou ztrátou.

Oba týmy jsou již na ledě, třetí třetina začne za malou chvíli.

40:01

40:55
    CSKA posílá na led svou druhou formaci, ta první příliš dlouho na ledě nepobyla.

41:54
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici odchází Oleg Kvaša, hosté budou hrát přesilovou hru.

42:36
    Chyba Zubareva na modré nyní připravila Ufu o útočné pásmo, hosté zatím neohrozili Bryzgalova.

43:54

44:40
    Alexander Pankov si nabruslil před Bryzgalova z pravé strany, ale jeho střelu gólman vyráží.

44:58
    Střela Pavla Dacjuka tečována, puk končí v ochranné síti, vhazování po pravé ruce Tarasova.

45:50
    Až nyní odchází první pětka domácích na sřídačku, na ledě strávila více než minutu.

46:23
    Zakázané uvolnění hostů, komerční přestávka.

47:21
    Zubov nedokázal udržet puk ve třetině hostů, ti si ale neví rady s dobře obsazený středním pásmem.

49:12
    Znovu je na ledě první pětka domácích, vedená Dacjukem a A. Radulovem. Hosté jsou nyní v totálním útlumu, před Bryzgalova se vůbec nemohou dostat.

49:27
    Až nahození Stěpanova končí v lapačce Bryzgalova, hra se střehuje do třetiny CSKA.

49:38
    Kvaša se tlačí do zakončení, ale je atakován kapitánem hostů, Proškinem. Puk končí kdesi ve výstroji Tarasova.

49:49
    Sergej Širokov je za podražení vyloučen na dvě minuty, hosté budou hrát přesilovou hru.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté mají při přesilové hře dobrou šanci na snížení a na vykřesání jiskřičky naděje na zvrat v dnešním utkání.

50:54
    Ale domácí brání výborně, znovu vyhazují puk ze třetiny a bránící čtveřice má dost času na prostřídání.

51:49

52:10
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude před Bryzgalovem.

52:36
    Fantastický průnik A. Radulova, který převzal puk ve středním pásmu, dokázal prokličkovat až před Tarasova, kterého již ale překonat nedokázal.

53:50
    Hosté čeká v posledních minutách třetí třetiny těžká práce. Hokejisté CSKA jsou v obrovské pohodě, lépe bruslí i kombinují.

54:47
    Hosté pouze nahazují puky do třetiny CSKA, ale domácí hráči je dokážou sbírat a vyhazovat ven ze třetiny.

55:30
    Dacjuk a spol. na ledě, ohrožení pro branku Tarasova.

56:34
    Skvělá práce elitní lajny domácích, kteří sevřeli soupeře do jejich třetiny, jako by hráli přesilovou hru! Naneštěstí pro ně, branku Ufy ohrozit nedokázali.

57:20
    S blížícím se závěrem třetí třetiny je čím dál zřetelnější fakt, že i tento zápas Ufa prohraje.

57:55
    Další vyloučení, na trestnou lavici odchází domácí Niklas Persson.

57:55
    Oddechový čas pro hosty.

57:55
    Ufa bude hrát vabank. Tarasov zůstává na lavičce, hosté zkouší hru šesti proti čtyřem.

58:17
    Puk se ocitá za zády Bryzgalova, ale hlavní rozhodčí dává rozpažením a gestem najevo, že se musí poradit s videorozhodčím, zda branku uzná. Z opakovaných záběrů je ale patrné, že hosté docílili gólu vysokou holí, gól platit zřejmě nebude.

58:17
    Je to tak, branka neplatí!

58:59

OLEG KVAŠA se dokázal od vlastní brány trefit přes celé kluziště do prázdné brány Ufy, úžasně přesná trefa! Vítězství CSKA je již neoddiskutovatelné, Ufa směřuje k další porážce. Asistence: bez asistence.

60:00

Je konec. Domácí si připisují důležité tři body do tabulky, když poráží Salava Julajev Ufu 4:1, po velmi koncentrovaném a hlavně výborném výkonu.

Vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Oleg Kvaša, který pouze vyhazoval, ale tak přesně, že puk se doklouzal přes celé hřiště do prázdné brány hostů. Tím byl osud Ufy zpečetěn.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (16:07:50)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Sergejev (Grigorenko, Kvaša), 18. Rylov (Radulov), 29. Grabovskij, 59. Kvaša - 17. Gluchov

Rozhodčí: Rogačjov, Romaško - Morozov, Sivov