HC Kladno – Sparta 2:6 (kon.) | Zlín – Motor ČB 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Třinec 0:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 5:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Vítkovice 1:4 (kon.)
Jihlava – Olomouc 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:7 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 03.01.2013, 16:30DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

00:01

00:19
    Hosté vstoupili do utkání aktivněji a domácí se vyhazují na zakázané uvolnění.

00:26
    Po tvrdém zákroku hráče v červeném zůstává v rohu ležet Dominik Matula.

01:06
    Gába si připsal první zákrok po střele Marka Halody.

01:40
    Druhá zlínská formace roztočila kolotoč v útočném pásmu a za Gábou zazvonila tyč!

02:51
    Píchovu tvrdou střelu vyrazil Rozum ramenem do ochranné sítě.

03:09
    Turek tvrdou střelou trefil Rozuma do masky.

03:43
    Zlín právě vstřelil branku!

Z protiútoku se prosadili domácí, když Jurík našel HALODU a ten překonal Gábu – 1:0. Asistence: Jurík

04:40
    Sražená střela Trummera končí v ochranné síti. Vhazuje se před Rozumem.

05:02
    Janeba vyvezl kotouč ze třetiny a pokusil se ohrozit Gábu, ale jeho střela příliš vysoko.

06:20
    Domácí si zahrají první přesilovku. Faulem se provinil Pašek, když si přidržel unikajícího Popelku.

06:53
    Talán našel Janebu, který mířil jen do výstroje brankáře hostů.

07:14
    Janotovu střelu srazil Švec do ochranné sítě.

07:30
    Hosté se osvobodili a střídají.

08:41
    Haloda nebezpečně tečoval střelu Zbořila těsně před Gábou, ale ten si i se štěstím dokázal poradit.

09:45
    Domácí jsou aktivnější a hosté se snaží hrozit především z protiútoků.

10:17
    Záhora tvrdě dohrál Míku, který nebyl na souboj připraven. Domácí si zahrají druhou přesilovou hru.

10:37
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

10:57
    Další akci domácích zastavil ofsajd.

11:18
    Obrovský závar před brankou Gáby, který si dokázal poradit s několika dorážkami. Vyloučen je Eddie Turek za zdržování hry a domácí hrají pět na tři.

11:55
    Haloda přišel o kotouč a hosté se pokusili osvobodit vyhozením, které bohužel končí na střídačce domácích a vyloučen je Pavel Kolařík. Domácí mají obrovskou příležitost přidat další branku.

12:33
    Domácím se kombinace příliš nedaří. Střela Řezáče byla zblokována hosté drží obranné rozestavení.

13:09

Nakonec se to podařilo se štěstím, když KOVAŘÍK hledal volného spoluhráče před brankou a obránce hostů si srazil kotouč do branky. Domácí pokračují v přesilovce pět na čtyři – 2:0. Asistence: Strojil, Kundera

13:29
    Hosté vyhazují a domácí rozjíždí další akci až od branky Rozuma.

14:18

15:07
    Janota střílel od modré a jeho pokus ještě tečoval Sedláček. Gába kotouč vyrazil do bezpečí.

15:32
    Přihrávku Popelky raději Gába zakryl lapačkou.

16:34
    Icing domácích, vhazovat se bude před brankou Rozuma.

16:29
    Střelu Přibyla vyrazil Rozum do rohu.

17:20
    Rousek nebezpečně tečoval před Rozumem, ale při domácím brankáři stálo štěstí a teč zamířila nad branku.

18:34
    Gába ukázal svou solidní práci s holí, když rozehrál před dotírajícím Míkou na volného obránce.

19:10
    Luboš Rob vypálil z křídla a Rozum raději podržel kotouč.

19:31
    Pašek se snažil přejít přes Strojila, ale obránce hostů důrazně odstavil soupeře od puku.

20:00

První třetina skončila a domácí mají dvoubrankový náskok. Ševci šli do vedení ve čtvrté minutě, když se prosadil Haloda. Další branku přidal Kovařík v dlouhé přesilové hře pěti proti třem. Hráči Českých Budějovic se snažili v závěru snížit, ale Rozuma překonat zatím nikdo nedokázal.

20:01

20:41
    Icing domácích.

20:58
    Hosté vstoupili do třetiny s aktivním forčekingem a domácí obránci mají problém s rozehrávkou.

21:40
    Kundera od modré ohrozil Gábu, kterému se jeho pokus svezl po vyrážečce a skončil v rohu.

23:15
    Al-Muaqet našel rozjetého Kratochvíla, ale ten byl vytlačen k mantinelu Plášilem a jeho pokus nenadělal starosti brankáři hostů.

24:37
    Rozehrávka Švece končí zakázaným uvolněním.

24:58
    Jurík důrazně dohrál Kolaříka v rohu.

25:36
    Nahození domácího obránce Gába schoval v lapačce.

25:36
    Michal Popelka byl potrestán osobním trestem za nesportovní chování.

26:36
    Přibyl se natlačil až před Rozuma, který si poradil s jeho akcí a i s následnou dorážkou.

29:06
    Macharáčkova tvrdá střela zblokována a hosté vyhazují na icing.

29:49
    Švec se natlačil před Rozuma, ale ani on se nedokázal prosadit. Vyloučen je Pavel Sedláček za hrubost. Hosté hrají přesilovou hru.

30:13
    Zbořil zblokoval střelu Plášila a Janeba vyhazuje až k brance hostů.

31:18
    Švec hledal volného Brabce před brankou, ale Rozum na poslední chvíli zakryl kotouč.

31:35
    Mountfield právě vstřelil branku!

Prokopovu střelu zblokoval Kovařík, ale dostala se až před Rozuma, kde ji uklidil do branky ROUSEK. Asistence: Turek, Prokop

32:40
    Hosté se stále drží v útočném pásmu a mají herní převahu.

33:20
    Doležálek tvrdě vypálil od mantinelu a Gába vyrazil do rohu.

33:40
    Střelu Řezáče tečoval Míka, ale jeho teč šla těsně vedle branky Gáby.

34:14
    Eddie Turek si počínal nedovoleně a domácí mají přesilovou hru.

34:28
    Talán posunul na Janebu, který okamžitě střílel, ale Gába vyrazil ramenem.

34:58
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:34
    Jurík zavezl kotouč do pásma hostů, ale ti se okamžitě po získání puku osvobozují.

36:14

36:24
    Trummer zavážel kotouč do útočného pásma, ale jeden z jeho spoluhráčů byl příliš rychlý a sudí odpískal ofsajd.

36:43
    Další přesilovka pro domácí. Kratochvíl se natlačil před Janáska, který si musel pomoct nedovoleným bráněním.

36:55
    Prokop vyhazuje až k domácí brance.

37:38
    Kovařík napřáhl ke střele, kterou Gába vyrazil až do středního pásma.

37:57
    David Jurík se provinil napadením a bude se hrát čtyři na čtyři.

38:24
    Tato situace vyhovuje spíše hostům, kteří se drží v pásmu Zlína.

38:44
    Hosté v plném počtu a mají výhodu přesilové hry.

39:28
    Přibylova akce končí u Rozuma a Zbořil vyhazuje až k brance hostů.

39:57

40:00

Druhá třetina nenabídla příliš pohledných hokejových akcí. Hosté dokázali snížit v přesilové hře zásluhou Rouska. Soupeři si však nic nedarují a bojuje se o každý kotouč.

Třetí třetina začne přibližně v 18:00.

40:01

40:48
    Přibylova střela rozvlnila síť, bohužel pro hosty jen tu boční.

41:24
    Kundera nedokázal vyhodit kotouč ze třetiny a volný kotouč si našel Brabec, který však mířil jen do Rozuma.

41:55
    Štěpán projel s pukem až k modré čáře, ale střílel vysoko nad branku Rozuma.

42:34
    Jurík posunul na rozjetého Doležálka, který střílel příklepem do Gáby, ale dokázal si svou střelu dojet a jeho dorážka nadělala velké problémy defenzívě hostů.

44:04
    Janeba hledal volného Sedláčka, ale obránce hostů si lehl a kombinaci přerušil.

45:18
    Nahození Štěpána ukryl Rozum raději ve své lapačce.

45:23
    David Jurík podrazil ihned po vhazování Paška a hosté mají výhodu přesilové hry.

45:34
    Rousek špatně zpracoval přihrávku a Kundera vyvezl kotouč.

46:21
    Přibyl nabil Turkovi do mezikruží, ale jeho střela postrádala potřebnou razanci.

47:10
    Prokopovu střelu od modré Rozum vyrazil do bezpečí.

47:54

Domácí vedou opět o dvě branky. Popelka našel KOVAŘÍKA, který přidal svou druhou branku v utkání. Asistence: Popelka

48:15
    Al-Muaqet se snažil ohrozit Gábu, ale jeho pokus mířil vedle branky.

49:46
    Pronikajícího Rouska zastavil Řezáč a domácí rozjíždí útočnou akci.

51:11
    Střela Janeby byla zblokována obráncem a vhazuje se před Gábou.

53:35

EMIL ŠVEC obral o kotouč obránce domácích a již neměl problém se prosadit před Rozumem.

53:59

A rázem je srovnáno. DAVID CIBOCH se dostal k odraženému kotouči mezi kruhama a střelou nad rameno překonal domácího brankáře. Asistence: Pašek, Reiniš

55:03

Domácí jsou zpět ve vedení. DAVID JURÍK překvapil Gábu střelou z otočky. Asistence: Macharáček

55:43
    Rozum uklidnil situaci a ukryl kotouč ve své lapačce.

55:46
    Pašek to zkoušel hned po vhazování, ale Rozum byl pozorný.

57:10
    Hostům se nedaří rozjet útočnou akci. Zlínští útočníci dobře napadají jejich rozehrávku.

58:05
    Štěpánova střela proletěla kolem Rozuma až do středního pásma.

59:02
    Strojilovo nahození ze středního pásma nestačil Gába rozehrát a vhazuje se v pásmu Českých Budějovic.

59:02
    Oddechový čas pro hosty, kteří mají necelou minutu na srovnání utkání.

59:33
    Zbořil zblokoval střelu a domácí se osvobozují do středního pásma.

59:40
    Gába je na střídačce a hosté hrají v šesti.

60:00

Utkání skončilo vítězstvím pro domácí. V poslední části padly čtyři branky a bylo to jako na houpačce. Domácí ztratili během 24 vteřin dvoubrankové vedení, ale utkání rozhodl David Jurík, který dokázal vedení vrátit na stranu domácích. (18:33:59)

David Šimon

Branky a nahrávky: 4. Haloda (Jurík), 14. Kovařík (Strojil, Kundera), 48. Kovařík (Popelka), 56. Jurík (Macharáček) - 32. Rousek (Turek, Prokop), 54. Švec, 54. Ciboch (Pašek, Reiniš)

Berani Zlín: Rozum – Řezáč, Janota, Strojil, Macharáček, Zbořil, Talán – Kovařík, Kundera, Popelka, Janeba, Sedláček, Matula, Jurík, Haloda, Doležálek, Míka, Kratochvíl, Tomiga, Al-Muaqet
    Banes Motor České Budějovice: Gába – Pícha, Štěpán, Janásek, Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Přibyl, Plášil, Prokop, Rob, Březina, Reiniš, Škopek, Pašek, Kolařík, Rousek, Trummer

Rozhodčí: Dědek – Lošťák, Linhart