HC Kladno – Sparta 2:6 (kon.) | Zlín – Motor ČB 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Třinec 0:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 5:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Vítkovice 1:4 (kon.)
Jihlava – Olomouc 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:7 (kon.)

Ronald Knot (SLA) - 2+2 minuty hrubost
    Lukáš Žejdl (SLA) - 2 minuty podražení, 2 + 2 minuty hrubost, 20 minut hrubost (trest do konce zápasu)

65:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    Autorem branky je KAŠE O..

Danko Deveri si vychutnal brankáře a rozhoduje o bonusovém bodu, pro domácí Piráty Chomutov!

Filip Hlinka střelou do brankáře neuspěl.

Ondřej Kaše je úspěšný bekhendovou kličkou... 1:0.

Martin Ptáčník gólmana Chomutova nepřekonává.

Tak, až teď.

První pojedou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Tresty jsme se zatím nedozvěděli... nájezdy začínají.

Stále se sepisují tresty... Uvidíme, kdo pojede nájezdy.

Další bitka na ledě! Tentokrát se perou všichni... Tři dvojičky, jak v NHL... Brankáři poklidně přihlížejí...

64:20
    Máme tu poslední minutu prodloužení. Na velké útočné manévry to nevypadá.

63:10
    Hosté třikrát vystřelili, ale ani jednou se střela nedostala, až k brankáři.

62:18
    Patrik Kopáč střílel od modré.

62:10
    Chomutov hraje opatrně.

51:30
    Hosté zahrozili střelou od modré. Brankář domácích vyrazil.

60:10
    Domácí mají puk.

60:01

Domácí se dokázali vrátit do zápasu díky parádní tříminutovce, ve které dokázali třikrát skórovat a vyrovnat zápas. Bude následovat prodloužení a popř. samostatné nájezdy.

60:00

59:20
    Puk v obranné třetině Slavie.

58:30
    Daniel Lehnert se pokoušel odjet bránu, ale brankář byl pozorný.

58:12

57:50
    Piráti nepříjemně napadají hostující hráče v jejich obranné třetině.

57:00
    Domácí dvakrát vyhodili puk, ze své obranné třetiny.

56:12
    Domácí jdou do čtyř. Derek Hejcman (CHM) - vražení na hrazení.

55:20
    Hostujícím hráčům tečou nervy. Nepříjemně byl ve střelu hřiště sražen domácí hráč, rozhodčí nic nedovoleného neviděli.

54:59
    Oddechový čas pro hosty.

54:59
    Hostujícím obráncům ujel ONDŘEJ KAŠE a bekhendovou kličkou překonal hostujícího Václava Moučka v brance Slavie. Bez asistence.

54:20
    Lukáš Novák mohl vyrovnat, ale přestřelil!

54:05
    Domácím se krátí čas na vyrovnání zápasu. Ofsajd.

53:29
    Po přihrávce Dereka Hejcmana se bekhendovou střelou pod horní tyčku prosadil JAKUB NOVÁK. Asistence: Derek Hejcman.

52:30
    Pokračuje tlak domácích v útočné třetině...

51:48
    Domácí snižují ve dvojnásobné přesilové hře. Gól vstřelil DANKO DEVERI. Asistence: Derek Hejcman.

51:46
    Ronald Knot (SLA) - nedovolené bránění.

50:30
    Domácí netrefili prázdnou bránu! Puk se odrazil od brusle hostujícího obránce ven z brány.

50:40
    Tomáš Semrád (SLA) - zdržování hry.

49:50
    Patrik Kopáč (CHM) - 2. minuty, hrubost
    Lukáš Žejdl (SLA) - 2. minuty hrubost + 10. minut za úder do oblasti hlavy a krku.
    Hraje se 4 na 4.

49:50
    Po faulu na hlavu na domácího hráče se na ledě strhla menší bitka.

48:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to byla parádní střela! Vyhrané vhazování a střela z první pod víko. Autorem branky je hostující LUKÁŠ ŽEJDL. Asistence: Jakub Babka a Georg Mavrojanidis.

47:29
    Domácí v plném počtu. Hosté se ke střele, za celé čtyři minuty nedostali.

46:00
    Hosté se v útoku nemůžou prosadil. Dvakrát se domácím podařilo vyhodit.

45:00
    Prvních devadesát sekund ubránili domácí bez větších problémů. Slavie se do útoku nedostala.

43:29
    Lukáš Novák (CHM) vyloučen na 4 minuty, za vysokou hůl + krvavé zranění v obličeji.

43:30
    Patrik Huňady přestřelil branku.

42:00
    Nepřesnost přihrávek je veliká. Domácí mohli litovat, když se na brankáře Strmeně valilo přečíslení. Obránce se vrátil a zablokoval žabičku.

41:00
    Ofsajd, který zahráli Piráti. Po vhazování se dostali domácí do útoku.

40:30
    Chomutov se tlačí do útoku.

40:01

Druhá třetina se domácím vůbec nepovedla. Nejprve ve dvacáté šesté minutě otočil skóre Václav Tomek a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Ronald Knot. Poslední část zápasu, se začne psát přibližně v 19.02.

40:00

39:20
    Opět zakázané uvolnění domácích.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

38:40
    Domácí se osvobozují pouze, za cenu zakázaného uvolnění.

37:58

37:40
    Domácím se přesilovka nedaří. Více času strávili mino útočnou třetinu.

36:40
    Špatná rozehrávka domácích a následná ztráta útočného pásma.

36:20
    Hosté vyhazují puk.

35:58
    Václav Tomek (SLA) - držení protihráče.

35:06
    Od modré pálil ROLAND KNOT a nemýlil se. Asistence: Lukáš Žejdl a Georg Mavrojanidis.

35:02
    Domácí ve čtyřech.

34:35
    Hostům se rozehrávka a následná střela od modré moc nepovedla. Puk skončil na ochranné síti, za brankou. Vhazuje se ve středním pásmu.

34:06
    A bude hůř. David Kämpf (CHM) - podražení.

33:50
    Piráti vyhodili ovšem Slavie se opět nebezpečně přiblížila ke gólmanovi.

33:02
    Jiří Peštuka (CHM) - sekání.

32:10
    Delší dobu se na ledě nic na ledě. Když jeden tým založí nějaký útok, dále než k modré čáře to nevede.

30:10
    Zakázané uvolnění Slavie. Domácí si můžou zlepšit náladu a věřit ve vyrovnání zápasu.

28:53

28:30
    Domácí v křečí. Nevědí, co momentálně hrát na Slavii.

27:50
    Domácí brankář měl štěstí, když zabránil v cestě puku, který se pomaličku posouval před branku.

26:53
    Vyloučen domácí Jiří Peštuka (CHM) za držení protihráče.

25:09
    Prakticky druhý gól v oslabení. Ve stejný čas, kdy se vracel z trestné lavice hostující hráč, hosté obracejí stav zápasu v jejich prospěch. Úspěšným střelcem byl VÁCLAV TOMEK, který úspěšně prostřelil domácího gólmana skrz betony. Asistence: Dominik Šteiner.

24:20
    Na dvakrát se pokoušel hostujícího gólmana překonat David Kämpf.

23:55
    Až teď se domácí dostali do útoku.

23:40
    Slávie pečlivě brání své pásmo a hlavně modrou čáru.

23:06
    Jakub Jedlička (SLA) - podražení.

22:50
    Před hostujícím brankářem nepříjemně tečoval puk Nicolas Hlava. Puk se svezl po masce.

22:30
    Trošku zmatky v domácí obraně. Pirátům se nedaří rozehrát puk.

21:22

21:20
    Hosté vyhodili.

20:54
    Daniel Lehnert se pokoušel překonat brankáře skrz betony. Brankář pozorný.

20:30
    Tvrdou střelu kryje Václav Mouček do své lapačky.

20:20
    Pokračuje přesilovka Chomutova.

20:01

Úvodní část přinesla dvě branky. Nejprve po chybě obrany skóroval ve vlastním oslabení domácí Daniel Lehnert. Následovalo vyrovnání z hole Filipa Navrátila. Další třetina začne přibližně v 18:13.

20:00

19:40
    Hosté vyhazují.

19:22
    Domácí mají šanci. Ondřej Leština (SLA) - podražení.

19:00
    Poslední minuta úvodní části.

18:20
    Hosté aktivnějším týmem.

17:30
    A máme vyrovnáno. Po ukázkovém bodyčku od domácího obránce se k puku dostal FILIP NAVRÁTIL a pod rukou procedil puk do brány. Asistence: Václav Tomek a Tomáš Semrád.

14:40
    Jakub Novák (CHM) se pokoušel střelou švihem překonat gólmana.

13:30
    Další vyložená šance na holích Chomutova. Puk jen lehce minul brankovou konstrukci.

12:00
    Domácí rozezvučeli brankovou konstrukci! Mohlo to být, již o dva góly.

11:40
    Slavia se snaží okamžitě odpovědět na pokaženou přesilovku, ale brzdí jí nepřesné rozehrávky.

09:31
    Gól v oslabení! Po špatné rozehrávce se dostal k puku DANIEL LEHNERT a z pravé strany překonal brankáře Slavie. Asistence: Jiří Peštuka a Daniel Kolář.

09:10
    Hosté z Prahy se nemůžou dostat do útočné třetiny.

08:30
    Domácí si pohlídali slávisty a následně vyhodili puk.

07:43
    Domácí jdou do čtyř. Libor Šulák (CHM) - hákování.

06:57

06:20
    Po vyhození Slavie se Piráti dostali do útoku. Brankář zalehnul nepříjemný puk.

05:40
    Domácí kombinovali v útočné třetině, ale pouze jednou se jim podařilo vystřelit na připraveného gólmana Moučka.

04:57
    Opět vyloučení na hostující straně. Marek Ryzák (SLA) - sekání.

04:56

04:30
    Tvrdou střelou od modré se prezentoval Daniel Kolář. Brankář Slavie vyrazil betonem.

03:40
    Přesilovka domácím nejde. Opět hosté vyhodili puk.

03:20
    Hosté vyhodili. Pirátům se nevyvedl útok a zahráli na zakázané uvolnění.

02:56
    První vyloučení v zápase. Pavel Malý (SLA) - podražení.

02:15
    Žádný z týmů, neměl větší šanci v zakončení.

01:10
    Po vánoční přestávce mají hokejisté plno sil. Dohrávají všechny souboje u mantinelu.

00:01

Piráti Chomutov: Strmeň (Maštalířský) - Salák, Pelc, Horváth, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Páleník, Kaše O., Kämpf, Kolář, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava N..

HC Slavia Praha: Mouček (Eder) - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Knot, Mavrojanidis, Jedlička, Tomek, Navrátil, Semrád, Presheva, Ryzák, Novák M., Hložek, Šteiner, Hlinka, Žejdl, Moravec, Ptáčník.

Dobrý den z Chomutova. Dnes se nám představí na ledě domácí Piráti Chomutov a hostující Slavia Praha. Favoriti zápasu budou Severočeši, kteří drží průběžnou druhou pozici v Noen Extralize juniorů. Slavie se naopak nachází v sestupových vodách, když okupuje průběžnou čtrnáctou pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 10. Lehnert (Peštuka, Kolář), 52. Deveri (Hejcman), 54. Novák J. (Hejcman), 55. Kaše O., 65. Kaše O. - 18. Navrátil (Tomek, Semrád), 26. Tomek (Šteiner), 36. Knot (Žajdl, Mavrojanidis), 49. Žajdl (Babka, Mavrojanidis)