SHK Hodonín – Břeclav 9:1 (kon.) | Milevsko – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Řisuty – Klášterec nO 1:6 (kon.)
Tábor – Bílina 8:5 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 4:3 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Nový Jičín – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 6:2 (kon.) | Klatovy – Sokolov 1:4 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Technika Brno 0:3 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:5 (po pr.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
4:5 (2:2, 2:1, 0:1 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 12.01.2013, 18:002. liga skupina Střed (ČR)

Derby o druholigového krále VYsočiny je u konce. Ačkoli Spartak vedl 3:2 a následně 4:3, Žďár dokázal vždy vyrovnat a v prodloužení dokonal porážku Spartaku. S přáním hezkého zbytu večera se s Vámi loučím z promrzlého zimního stadionu v Pelhřimově. (20:27:13)

62:09
    Žďár právě vstřelil branku!
    Je konec! LUBOŠ KUNSTMÜLLER bekhednovým blafákem překonává Hynka Kůdelu a rozhoduje o tom, že Plameny si odváží z pelhřimova dva body. Asistence: Libor Střecha.

61:50
    Plameny jsou v tlaku.

61:32
    Zakázané uvolnění Pelhřimova.

61:26

61:00
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se stěhuje do střední třetiny.

60:45
    Staněk vyslal na Kůdelu vrdou ránu. Pelhřimovský strážce svatyně chytil i tento pokus.

60:09
    Žďár ihned útočí, jelikož má na ledě o jednoho muže navíc.

60:01

Po tříminutové pauze následuje pětiminutové prodloužení. Ve třetí třetině jsme viděli pouze jeden gól z hole Jiřího Plachého, a tak se jde do prodloužení.

60:00

59:53
    Jiří Plachý nastřelil zleva tyč.

59:42
    Nepřesná rozehrávka Žďáru znamená zakázané uvolnění.

59:25
    Veselý hákoval útočícího hráče a Plameny mají další přesilovku.

59:10
    Staněk dlouho drží kotouč za svou bránou.

58:51
    Ke střele z levého kruhu se dostal Kotlík. Kůdela jeho ránu pokryl.

58:08
    Plameny nakopl vyrovnávací gól a nyní mají více ze hry.

56:44
    Nešťastný gól pro Spartak, důležitý pro Žďár. Staněk nahodil puk na Kůdelu, který ho dostatečně nepokryl a JIŘÍ PLACHÝ ho doklepl do brány. Asistence: Pavel Staněk a Libor Střecha.

56:09
    Nakonec sám odjíždí na střídačku.

56:09
    Za pelhřimovskou brankou zůstává ležet Kunstmuller.

55:32
    Martin Hadrava přitlačil puk k mantinelu, a tak se vhazuje po levici Slámy.

54:56
    Sukovo nahození od modré čáry končí na boční síti.

54:37
    Zakázané uvolnění Spartaku.

54:01
    Kolda se prodral až před Kůdelu a nebezpečně zakončoval. Pelhřimovský brankář ale udržel beton na ledě a překazil jeho pokus.

52:45
    Benešovi se nepovedla střela na modré, k odraženému kotouči se dostal Marek Hadrava, ale Sláma se stačil proti střele bleskurychle přesunout a vyrazit touš do rohu kluziště.

52:22
    Kůdela chytil další nhození ze žďárských holí.

51:39
    Zásah hostující střídačky do hry. Vhazovat se bude po pravici gólmana Slámy.

51:06

50:54
    Plachý vyslal na Slámu jedovatou střelu. Gólman ze Žďáru chytil.

50:27
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

49:39
    Ježek vystihl na modré čáře přihrávku a pelášil na Kůdelu. Pelhřimovský gólman obstál i v této zkoušce.

49:06
    Za sekání míří za katr Žďárský Jiří Man.

48:33
    Kůdela vystihl Vítkův bekhednový blafák levým betonem.

48:33
    Veselý hákoval v úniku Vítka, který pojede trestné střílení.

48:16
    Jelínek probruslil do útočného pásma, kde vystřelil. Slámovi nejprve puk vypadl, ovšem následně ho rychle přikryl.

47:35
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

47:11
    Martin Hadrava natáhl na levé straně ke golfovému pokusu. Ten zblokoval Šír do ochranné sítě. Žďárský hráč odjíždí z ledu s bolestivou grimasou.

44:33
    Kůdela rozehrál nepřesně, čehož hosté využili. Rychle dostali touš před Kůdelu, který nadělal v pelhřimovském brankovišti pěknou paseku. Nejprve přeskákal domácího gólmana a již se zdálo, že se mu puk odrazí o zad do brány. Nakonec Kůdela předvedl gymnastický zákrok, když se roztáhl na modré čáře a pělhřimovská obrana nakonec odpálila puk do bezpečí.

43:02
    Votápek nevypustil souboj o puk, u mantinelu přetlačil Staňka a dokocne se vytočil zpoza brány. Bekhendem nakonec minul bránu.

42:24
    Martin Hadrava nepřelstil bránícího hráče a kotouč doklouzal až ke Slámovi.

41:45
    Bránící Pavel Beneš odpaluje puk na žďárskou střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:51
    Ježek se dral do šance, jeho průnik zastavil Jelínek.

40:01

Druhá perioda opět přinesla svižný hokej. Hosté prozatím tahají za kratší provaz. Ve 24. minutě dostal Hrbatý svůj tým do vedení 3:2, avšak Žďár znovu vyrovnal. Rozdílovou branku zatím vsítil Tomáš Plachý. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:32

39:06
    Offside domácího družstva.

38:30

37:29
    Ve stejném čase vyloučen Kolda za sekání.

37:29
    Votápek se řítil na Slámu. Ten nakonec vytěsnil bekhednový blafák levým betonem.

36:39
    Domácí mužstvo si vytvořilo tlak a připravilo si několik střeleckých pokusů. Gólman Sláma vše pochytal.

35:49
    Hrbatý se málem prokličkoval až před Slámu. Jeho počínání překazila hostující obrana.

35:00
    Domácím se dvakrát za sebou nepovedla rozehrávka útočné akce.

33:10
    Poplach v pelhřimovském brankovišti. Jiří Plachý nepřekonal již ležícího Kůdelu a následně ani bránícího Adama.

32:03
    Offside hostujícího dužstva.

31:34
    Ježek napřáhl na modré k jedovaté ráně. Kůdelu jeho ránu s vypětím všech sil vykryl.

30:24
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    Žďár se z vyrovnání dlouho neradoval. Plachý ujel po levém křídle a mezi rukou a tělem gólmana Slámy procedil puk do sítě. Bez asistence.

29:06
    Hosté využívají přesilovku. Vítek se natlačil až před Kůdelu, který ve skrumáži ztratil puk z dohledu a volný MICHAL KAŇKA zavěsil do prázdné klece. Asistence: David Vítek.

28:49
    Tecl putuje na trestnou lavici.

27:38
    Fiip Kasalý najížděl s Adamem na jediného obránce. Prvně jmenovaný útočník vyslal na Slámu tvrdou ránu, kterou žďárský brankář vykryl.

27:10
    Kubát zkusil překvapit Slámu z těžkého úhlu. Hostující gólman připraven.

26:58
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

26:27

25:53
    Kaňka se vydal v oslabení na útočný výlet. Střelu z levého kruhu likvidoval Kůdela až na dvakrát.

24:41
    Tecl netrefil lehkou tečí z mezikruží volné místo u levé tyčky Slámovy svatyně.

24:27
    Hákováním se provinil Ježek. Spartak si zahraje další přesilovku.

23:23
    Plachý našel krásnou žabičkou před bránou JANA HRBATÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Slámu mezi nohy. Asistence: Tomáš Plachý.

22:05
    Suk si sjel od modré až na levý kruh, ovšem střela švihem byla zblokována do ochranné sítě.

22:04

22:45
    Sláma vyrazil střelu do ochranné sítě.

22:36
    Podlipnik vymýšlí rozehrávku ve středním pásmu.

22:09

21:04
    Suk si najel do útočné třetiny a následně vystřelil. Sláma pokryl jeho střelu lapačkou, ovšem Staněk přehnal důraz v obraném pásmu a míří za katr kvůli nedovolenému bránění. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

20:23
    Plachý najížděl s Teclem na Slámu. Vracející se obránce ale puk ztečoval do ochranné sítě.

20:09
    Jan Hrbatý jde na trestnou lavici za zdržování hry.

20:01

Pelhřimov měl skvělý vstup do utkání, když Bezděk zvyšoval v sedmé minutě již na 2:0. Hosté pak prostřídali gólmany a to jako by je správně nabudilo. Sobotkovi svěřenci totiž dokázali srovnat stav na 2.2. Druhá třetina odstartuje v 18:48.

20:00

19:46
    Podlipnik se protáhl do útočného pásma. Jeho střelu Sláma pokryl.

19:01
    Zakázané uvolnění hostů.

18:10
    Na hřišti se kupí nepřesnosti v rozehrávce, a to na obou stranách.

16:37
    Bezděk nabírá ve středním pásmu rychlost a zatahuje puk do třetiny. Ovšem Žďár se úspěšně brání.

15:58
    Spartak zakládá nový protiútok.

14:50
    A je vyrovnáno! Kunstmüller se proháčkoval až před Kůdelu a střelou mezi nohy srovnává stav derby. Asistence: Ondřej Březina.

14:16
    Hosté snižují. ONDŘEJ JEŽEK se nejlépe zorientoval před brankou a v pádu zakončil za Kůdelu. Asistence: Jiří Man a Dan Kotlík.

13:47

12:44
    Spartak je už opět nastěhován před Slámou.

12:28
    Plachý najel do žďárské klece, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

12:08
    Pelhřimov kombinuje v útočném pásmu.

11:47
    Kotlík vyloučen za podražení.

11:28

11:02
    Kotlík vypálil z mezikruží. Kůdelova lapačka však byla na svém místě.

10:40
    A nyní jsou už v plném počtu.

09:57
    Domácí jsou ve čtyřech.

09:50
    Votápek nyní odvádí černou práci u mantinelu a zdržuje žďárský útok.

09:37
    Kůdela vytečoval lehké nahození do ochranné sítě.

09:02
    Plachý vyhazuje až za žďárskou branku.

08:40
    Spartaku se nepovedla rozehrávka, a tak si musel Adam pomoci krosčekem. Plameny si zahrají minutu a sedmnáct sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

07:57
    Veselý putuje za katr. Provinil se podražením.

07:25
    Březina prokličkoval s pukem až do útočného pásma. Jeho slalom zastavil až Jelínek, ovšem i v tísni dokázal hostující forvard vystřelit. Rána ale mířila mimo.

06:40
    Oddechový čas pro hosty a zároveň Žďár mění gólmany. Do klece nastupuje Jiří Sláma.

06:40
    LIBOR BEZDĚK podruhé překonává Opršala a Spartak vede již 2:0. Bez asistence.

05:58
    Kaňka si vyměnil puk s Vítkem a poté prvně jmenovaný pálil z mezikruží. Jedovatá rána prosvištěla kolem horní tyčky.

05:18
    Hrbatý našel před bránou volného Jelínka, který lehkou tečí namířil puk těsně vedle levé tyčky Opršalovy branky.

04:58

04:32
    Jan střelou švihem namířil kotouč nabránu. Do cesty za brankovou čáru se postavila lapačka Kůdely.

04:01
    Kaňka poprvé pořádně prověřil Kůdelu z levého kruhu. Pelhřimovský gólman bezchybný.

03:43

02:53
    Závar před hostující bránou poté, co si Plachý nabruslil s pukem až před branku. Tecl se k dorážce již nedostal.

02:27
    Střela Veselého z levého kruhu končí v Opršalově výstroji.

01:43
    Vítek jde na trestnou lavici na 2 minuty za podražení.

00:32
    To je ale nástup. Hned první střela na Opršala končí v síti. PAVEL SUK napřáhl ke střele, kterou zastavila až síť za žďárským gólmanem. Asistence: Tomáš Plachý.

00:01

Po týdenní pauze se opět rozjíždí kolotoč zápasů skupiny Střed! Dnes míří do Pelhřimova dlouholetý rival ze Žďáru nad Sázavou. Plameny se po dvaceti pěti kolech nachází na druhém místě tabulky se 46 body. Na bezkonkurenčního lídra tabulky, Hodonín, ztrácí bodů šestnáct. Ze druhé strany mají před Brnem dvoubodový náskok. Spartak dělí od hokejistů z Bouchalek pět bodů a v současné době figuruje na šesté pozici.

Oba celky se nachází před sobotním střetnutím v jiném rozpoložení. Zatímco svěřenci trenéra Sobotky udolali minulý týden Moravské Budějovice 5:4 a vyhráli druhý zápas v řadě, na druhé straně Spartak vstřebával sobotní debakl od Břeclavi v poměru 10:3.

Ze začátku sezony se Pelhřimovským mezi vlastními mantinely příliš nedařilo. Ovšem od 11. kola vydolovala Melounova parta z osmi domácích zápasů šestnáct bodů. Žďár během třinácti venkovních soubojů získal již sedmnáct bodů a v tabulce venkovních zápasů mu patří čtvrté místo.

V dnešním kole si odbude na pelhřimovské střídačce premiéru před domácím publikem asistent trenéra Aleš Totter. Mladý kouč na konci prosince skončil jako lodivod prvoligového Berouna a nové působiště našel právě ve městě rekordů a kuriozit.

Pelhřimovským statistikám vládne Tomáš Plachý. Útočné tykadlo posbíralo za 25 zápasů 39 bodů (17+22). Na druhé straně barikády řádí jeho jmenovec Jiří Plachý. Pětatřicetiletý kapitán Žďáru si ve 20 duelech připsal 27 bodů (14+13).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Bečka

Branky a nahrávky: 1. Suk (Plachý), 7. Bezděk, 24. Hrbatý (Plachý), 31. Plachý - 15. Ježek (Man, Kotlík), 15. Kunstmuller (Březina), 30. Kaňka (Vítek), 57. Plachý (Staněk, Střecha), 63. Kunstmuller (Střecha)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Kůdela - Adam, Beneš, Jelínek, Veselý, Dominik Kasalý, Podlipnik, Martínek, Suk - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Bezděk, Martin Hadrava - Marek Hadrava, Filip Kasalý, Votápek
    SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal (7. Sláma) - Jan, Kolda, Pleva, Střecha, Staněk, Slavík, Plachý, Kaňka, Vítek, Kunstmuller, Březina, Dítě, Ježek, Kotlík, Man, Kočan, Šír

Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Polák