SHK Hodonín – Břeclav 9:1 (kon.) | Milevsko – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Řisuty – Klášterec nO 1:6 (kon.)
Tábor – Bílina 8:5 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 4:3 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Nový Jičín – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 6:2 (kon.) | Klatovy – Sokolov 1:4 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Technika Brno 0:3 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:5 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 12.01.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vypjatý duel na hřišti i v hledišti dnes očekává vsetínský Lapač. Na jeho ledě se totiž představí Zubři z Přerova, tradiční to rival Valachů. Napětí mezi oběma tábory letos ještě vzrostlo poté, co po střetech fanoušků a vhozené dýmovnici zůstalo nedohráno první vzájemné utkání na ledě Přerova.

ZUBR Přerov přijíždí na Lapač v pozici lídra tabulky. Z 31 odehraných zápasů nasbíral 64 bodů, tedy přesně o dvacet víc, než má aktuálně na kontě Vsetín. Přerov má v zádech třízápasovou sérii výher, byť dvě z nich vybojoval až v prodloužení. Především ztráta z minulého kola byla překvapivá, Hanáci ji totiž utrpěli na ledě Valašského Meziříčí. Tam jen horko těžko vybojovali remízu 7:7, aby v následném prodloužení přeci jen strhli výhru na svou stranu. Jinak ale platí, že v posledních deseti zápasech Přerov pokaždé bodoval, naposledy s nulou opouštěl led 5.12, kdy doma podlehl Havířovu. Zubři tedy přijedou na Valašsko v dobrém rozpoložení, budou se ale muset vyrovnat s absencí brankářské jedničky. Extraligou otřískaný Martin Vojtek je totiž aktuálně ve stavu zraněných.

VHK Vsetín se nadále pohybuje ve vyrovnaném středu tabulky. Z pátého místa ztrácí na kýženou čtvrtou pozici čtyři body, současně se ale musí dívat též za sebe, devátá Opava totiž na VHK ztrácí pouhé tři body. Po nepřesvědčivém prosinci se v posledních kolech Valaši přeci jen rozjeli a v zádech mají šňůru tří výher. Dvakrát slavili doma proti Bobrům, nejcennější vítězství ale vybojovali v kole minulém – na ledě Prostějova uspěli v poměru 2:1. Utkání se Zubry by tak mohlo ukázat, zda Vsetín skutečně nalezl dlouho hledanou formu. Pomoci by mu mohl uzdravený tahoun a kapitán týmu Daniel Vaněk. Chybět naopak nadále budou dlouhodobě zranění v čele s Markem Dubcem.

Letošní vzájemná bilance obou týmů je vyrovnaná. Na svém ledě jednoznačně dominoval Vsetín, který Zubry vyprášil poměrem 5:1. V nadvakrát hraném utkání v Přerově byli zase úspěšnější žlutomodří – přestřelku zvládli a vyhráli 6:5. Kdo ovládne třetí vzájemný souboj? To se dozvíme dnes po 17:30.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Báchor - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Podešva, Hruška O., Brezáni, Holík, Kajaba - Štrbík

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Kundrátek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Hanák, Sprušil, Blinka, Brada, Vaněk.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda.

Týmy pomalu nastupují na ledovou plochu, zatímco fanouškovské tábory se již navzájem hecují.

00:01

00:21
    Hromada poprvé přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

00:26
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí vhazování trestuhodně nezvládli. Pert Sakrajda společně s RICHARDEM BRANČÍKEM zůstali zcela sami před Hromadou a bekhendová střela prošla pod Hromadou do sítě. Asistence: Petr Sakrajda.

00:45
    Zubrům se povedl fantastický vstup do utkání. Tentokrát to byl PAVEL HANÁK který střelou z pravého křídla prostřelil Hromadu. Domácí jsou jako opaření. Asistence: Antonín Sprušil, Matěj Blinka.

01:09
    Valaši poprvé otestovali Sklenáři, ten jeho střelu vykopl betonem.

02:22
    První vyloučení utkání je zde, přesilovku si ale nezahraje nikdo. Po strkanici u přerovské brány jsou vyloučeni domácí Vítek a hostující Pala. Oba za hrubost.

02:53
    Brezáni obkroužil kolem mantinelu půl kluziště, za hostující svatyní ale o puk přišel.

04:06
    Brančík se dostal ke střele. Ta byla zastavena bekem. O chvíli později zahrozil tentýž hráč znovu, puk ale tečoval mimo Hromadovu klec.

04:22
    Oba celky jsou již kompletní.

04:49
    Hosté se teď soustředí především na defenzívu a ta je zatím poměrně úspěšná.

05:08
    Zakázané uvolnění VHK.

05:40
    Holík se zpoza brány pokusil natlačit před Sklenáře, obránce Zubrů mu ale puk šikovně uzmul.

06:10
    Po sražené příhře se sám před gólmanem hostů zjevil Žabčík. Sklenář ale proti němu skvěle vyjel a Žabčík nenašel dostatek prostoru k prostřelení brankáře.

06:10
    Další strkanice před Sklenářem. Vyloučeni jsou Blinka a Žabčík, oba za hrubost.

07:00
    Vítek hledal před přerovskou brankou spoluhráče, ten ale na puk nedosáhl.

07:42
    Vodák předvedl nádherný hit tělem, hlavní rozhodčí ho ale nepochopitelně vylučuje. Ještě předtím, než rozhodčí stihl přerušit hru, přišel z druhé strany také faul. Přesilovka tedy nebude. Domácí jsou každopádně hodně rozezleni. Tresty jsou. Kudělka (PŘE) - 2 minuty, podražení a za Vsetín je za stejný zákrok vyloučen Vodák.

08:21
    Po Vrbově zaváhání se hosté tlačili do šance, Hromada ale nepovedenou střelu zastavil na betonech.

08:51
    Domácí zmatkují v rozehrávce, hosté to ale tentokrát nedokázali potrestat.

09:20
    Posunuta branka VHK.

09:39
    A teď zase zakázané uvolnění Vsetína. Domácím zatím naprosto nevychází rozehrávka.

10:09
    Tak teď už se přesilovky dočkáme. Vlček, asi trochu nechtěně, trefil loktem domácího hráče do tváře. Právě za tento prohřešek odchází na dvě minuty za katr.

10:30
    Hosté se osvobozují.

11:01
    Prudkou přihrávku Zúbka přes brankoviště dokázal Sklenář srazit do bezpečí.

11:31
    Přerov se zatím hravě brání.

11:55
    Další vyhození Přerova, přesilovka číslo 1 se VHK vůbec nevyvedla.

12:09
    Přerov je kompletní.

12:38
    Brezáni šikovně vydoloval puk a pohotově pálil, z levého kruhu ale trefil jen Sklenářovu hruď.

13:31
    Domácí si teď při snaze založit útok, málem vstřelili vlastní gól. Hromada byl naštěstí pro VHK pozorný.

13:51
    Vlček pálil tvrdě od modré, Hromada zasáhl bezchybně.

14:26
    Sklenář raději podržel puk pod lapačkou, vhazuje se po jeho levici.

14:48
    Sprušil ujel Tesaříkovi, vyškolil Vodáka, bekhendovou kličku ale nedotáhl do úspěšného konce - branku minul.

15:36
    Goiš pálil bekhendem, trefil Hromadovu lapačku.

15:49
    Na druhé straně v akci jeden na jednoho nedokázal Zúbek obejít beka.

16:36
    Tichý to zkoušel takřka z nulového úhlu, střela, dle očekávání, hosty nevylekala.

17:31
    Vsetín se snaží útočit, jenže je zatím naprosto bezzubý.

18:13
    V přerovském přečíslení tři na jednoho se Pala rozhodl pro střelu z mezikruží, Hromada udržel puk na svém rameni.

18:35
    Zubr kontroluje hru, dlouhé vteřiny teď drží puk na svých holích.

19:31
    Závěr třetiny v poklidu kontrolují hosté, Vsetín je teď hodně dole.

20:00

První třetinu hosté jednoznačně ovládli. Pomohla jim k tomu zejména první minuta, v níž potrestali dvě hrubky Valachů a ujali se vedení 2:0. Od té doby Zubr v poklidu kontroluje hru a domácím nepouští prakticky k ničemu. Nejlépe o tom svědčí zákroky gólmanů, Sklenář si totiž připsal jen čtyři. Hromada na straně druhé zasahoval devětkrát. Druhé dějství začne cca 18:20.

V potemnělé hale již oba celky nastupují na led. I diváci na solidně zaplněném Lapači nastupují zpět na značky, druhá třetina tak může, již za pár okamžiků, odstartovat.

20:01

20:09
    Domácí začali útokem, nevymysleli z něj ale vůbec nic. Teď už jsou to znovu hosté, kdo je s pukem v útočném pásmu.

20:56
    Hromada si dokázal poradit s dorážkou z bezprostřední blízkosti. Poté byl ještě, zbytečně, seknut Sakrajdou, což hlavní rozhodčí dobře viděl a Sakrajdu posílá za katr.

21:03
    Ferenc je vyloučen za hákování. Nutno dodat, že tento verdikt byl pro hosty poměrně přísný. Vsetín každopádně čeká dlouhá dvojnásobná přesilovka.

21:27
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín s velkým štěstím dvojnásobnou přesilovku využívá. Patrik Vrána při střele zlomil hůl, puk se tak jen pomalu došoural přímo na hůl neobsazeného DAVIDA VÍTKA a ten po ledě zametl puk do sítě. Asistence: Ondřej Hruška, Patrik Vrána.

21:42
    Zúbek jel sám na Sklenáře, v poslední chvíli byl lehce zahákován a v pádu a tísněn Sklenáře nepokořil. Vylučovat se tentokrát nebude.

22:57
    Hosté se teď již brání v poklidu.

23:03

24:00
    Hosté teď několikrát nebezpečně posílal puk kolem Hromadovy klece, nic vážného z toho ale nakonec nevzešlo.

24:23
    František Zúbek vyloučen za podražení, Zubr si zahraje svou první přesilovku.

24:40
    Vsetín se osvobozuje.

25:00
    A znovu. Přerov zatím přesilovku nehraje dobře.

25:39
    Hromada raději přikryl puk, který vyplul zpoza brány a zastavil se přímo před ním.

25:53
    Pala na modré promáchl přihrávku.

26:20
    Tentokrát už střela od modré k Hromadovi doletěla, vsetínský brankář s ní ale neměl mnoho problémů.

26:23
    Vsetín je v plném počtu.

26:56
    Vítek se zpoza brány natlačil před Sklenáře, na dlouhou hůl ale nedokázal zakončit přesně.

27:26
    Ferenc je vyloučen za nedovolené bránění. Vsetínu se tak nabízí další příležitost ke srovnání skóre.

27:38
    Zúbkova střela od modré sražena až do ochranné sítě.

28:00
    Domácí okupují útočné pásmo, zatím ale jen honí puk po rozích.

28:20
    Po Vrbově střele od modré se Sklenář jen ohlédl a měl obrovské štěstí. Puk trefil tyč.

28:29
    Hosté vyhazují.

28:52
    Znovu je puk ve středním pásmu.

29:26
    Hosté jsou v plném počtu. Tentokrát měli hosté i štěstí, zachránila je totiž tyč.

30:00
    Sklenář za svou bránou špatně rozehrál, Podešva byl ale příliš tísněn a nestihl přihrát před bránu.

30:33
    Sakrajda fauloval, což hlavní rozhodčí dobře viděl. Sakrajda s ním ale zjevně nesouhlasit. Dostal "destíku" a jelikož v protestech pokračoval, dostal ještě jednu, což automaticky znamená trest do konce utkání. Bývalý hráč Vsetína má tudíž dnes po zápase. Vsetín si zahraje dvouminutovou přesilovku.

31:08
    Hosté se zatím brání velmi dobře.

31:26
    Velký závar před bránou hostů, Sklenář ale ale pokusů, o dorážku odolal. Následovala další z mnoha dnešních rozmíšek. Vyloučeni jsou Vodák (VSE) a Faltýnek (PRE). Oba hrubost.

32:03
    Vsetín se nedokáže v této přesilovce usadit v útočném pásmu.

32:23
    Až teď se jim to povedlo, Vránovu nabídku na teč ale žádná z domácích holí nezasáhla a Sklenář měl netěžkou práci.

32:33
    Puk znovu až za Hromadou.

32:33
    A hosté jsou už kompletní.

33:04
    Brezáni teď tvrdě trefil nepřipraveného Osinu. Ten to bolestivě odskákal a trest bude čekat i Brezániho - dvě minuty hrubost. Hostující Blinka se ale v přerušené hře rozhodl mstít a trest za hrubost čeká i jeho. Hrát se tedy bude čtyři na čtyři.

33:32
    Ani jednomu týmu se při hře ve čtyřech nedaří založit kloudnou akci.

35:05
    Hosté jsou znovu do trháku. PAVEL HANÁK si obhodil obránce a pak přesnou střelou pod víko nedal Hromadovi šanci. Asistence: David Kudělka, Jiří Osina.

36:03
    Vsetínu se nedaří prokousat se skrz přerovskou defenzívu.

36:35
    Podražení od Ference ale nabízí Valachům přesilovkovou šanci.

36:51
    Zúbek se pohotově dostal k dorážce, skákavý puk ale napálil jen do hrudi brankáře.

37:09
    Vsetínská přesilovka končí. Vodák je potrestán za hákování.

37:44
    Puk se podivně odrazil před domácí klec, Hromada ho ale našel včas.

38:00
    Brezániho slabé nahození Sklenář jen vyrazil, před dojíždějícím útočníkem VHK ale stihl přerovský bek odpálil puk do bezpečí.

38:23
    Hosté znovu drží puk dlouho na své holi.

38:50
    Goiš se protáhl před domácího beka, setřásl ho a vyskytl se tváří v tvář Hromadovi. Domácí brankář ale pokus mezi betony zastavil.

39:15
    Petr Vaněk otestoval pozornost Hromady, ten byl připraven.

39:44
    Poslední ofenzivní útok VHK skončil na modré čáře.

40:00

Po dvou třetinách si hosté nadále drží dvoubrankový náskok. Přerov hraje takticky chytře a pozornou hrou ve středním pásmu Valachy skoro k ničemu nepouští. K vidění tak je nepříliš pohledný, bojovný hokej, rozkouskovaný mnoha přerušeními. Vsetínu se zatím nedaří nastartovat výraznější tlak a ani střeleckých příležitostí si mnoho nevypracoval. Na střely druhou třetinu VHK vyhrál, ovšem jenom těsně. Sklenář si připsal 8 zákroků, Hromada 7. Třetí dějství začne cca 19:20.

40:01

40:17
    Třetina startuje hostujícím zakázaným uvolněním, Hra se tak stěhuje před Sklenáře.

40:48
    Hosté ale Valachy k ničemu nepustili a znovu mají kotouč pod kontrolou.

41:41
    Vítkovo nahození ze středního pásma nemohlo Sklenáře vylekat.

42:20
    Hostů už si ničím nekomplikují hru a co nejjednodušeji posílají puk ven ze svého pásma.

42:48
    Ani Štrbík, který do třetí třetiny naskočil místo Holíka, se přes hostující defenzívu neprobil.

42:50
    Zakázané uvolnění Zubru...

42:57
    ...a ještě jedno.

43:31
    Domácí teď sice většinu času tráví v útočném pásmu, Přerov je ale naprosto nepouští od mantinelu, natož ke střelám.

44:09
    Nahození hostujícího Vaňka od levého mantinelu Hromada nadvakrát lapil.

44:22
    Podešva vybojoval útočné pásmo pro Vsetín, vhazuje se před Sklenářem.

44:44
    Nádherný zákrok Hromady proti střele Osiny z mezikruží. Lapačka vsetínského brankáře udržela domácí ve hře.

45:21
    Znovu je puk u Hromady. Vsetín se sice snaží, na Sklenáře ale zatím v této třetině nevyslal ani jednu střelu.

45:26
    Naopak Hromada má další zákrok, teď zneškodnil Sedláka.

45:41
    Přesilovka pro Vsetín. Goiš mimo hru atakoval vsetínského hráče, který se jen těžce zvedal z ledu. Hlavní rozhodčí ocenil tento zákrok trestem na pět minut + do konce utkání. Velká šance pro VHK na korekci skóre.

45:50
    Vrbovu střelu od modré Sklenář zastavil betonem.

46:30
    Domácím dnes kombinace žalostně nevychází, po zkažené přihrávce hosté vyhazují.

46:48
    A znovu puk za Hromadou.

47:48
    Vránova nebezpečná střela proletěla těsně mimo.

48:12
    Vodák měl čas zamířit, střelu ale stejně namířil jen do připraveného Sklenáře.

48:45
    Domácí si dnes nedokážou přihrát přesně, hostující tým tak má úlohu značně usnadněnou.

49:34
    Zúbek místo přihrávky na volného spoluhráče před bránou volil střelu z nulového úhlu a ta nemohla mít úspěch.

49:58
    Ondra Hruška se dopustil sekání. Neodpustil si navíc komentář k rozhodčímu a vyfasoval navrch desítku za nesportovní chování.

50:34
    Štrbík našel nádhernou přihrávkou Brezániho. Ten se řítil sám na Sklenáře. Kličkou si ho položil, z úhlu ale nedokázal zakončit do odkryté brány.

50:41
    Přerov už je kompletní, začíná jeho zkrácená přesilová hra.

51:18
    Po velké Vrbově chybě se v přečíslení tři na jednoho dostal do zakončení Sedlák, Hromada ale znovu podržel svůj celek.

51:23
    Vsetín vyhazuje puk ze své třetiny.

51:46
    Vítek vyloučen za to, že do něj nacouval hostující hráč. Těžko říct, co měl vsetínský hráč udělat jinak, asi se na chvíli rozplynout. Dvě minuty, nedovolené bránění. Přerov si krátce zahraje pět na tři.

51:58
    Už je Vsetín ve čtyřech.

52:33
    Pohlednou přerovskou kombinaci překazil v poslední chvíli jeden z domácích hráčů. Poté se Vsetín osvobozuje.

53:09
    Další přísné vyloučení. Do čtyř jdou teď hosté. Blinka je znovu potrestán za hrubost.

53:49
    Sedlák centroval kotouč před bránu na najíždějícího Dittricha, ten ale na puk nedosáhl.

54:08
    Brezáni se v přímočaré akci vřítil do útočného pásma, Sklenáře ale z křídla nepokořil.

54:40
    Vsetín sice hraje přesilovku, na ledě to ale není znát.

54:51
    Až teď Zúbek šikovně tečoval přihrávku Vaňka od mantinelu, Sklenář zasáhl bezchybně.

55:57
    Přerov hraje koncentrovaně, Vsetín do ničeho nepouští a nevypadá to, že by Valaši v dnešní formě byli schopni ještě něco vymyslet.

56:42
    Sedlák byl v brejku podražen obráncem VHK a hlavní rozhodčí bez váhání nařizuje trestné střílení.

56:42
    ZDENĚK SEDLÁK nic nevymýšlel a svůj nájezd zakončil přesnou střelou mezi Hromadovy betony.

56:51
    Zakázané uvolnění Vsetína. Pokud před chvílí bylo o hostující výhře nějakých pochyb, teď už asi nepochybuje vůbec nikdo.

57:28
    Martin Štrbík vykoledoval svou aktivitu ještě jednu přesilovou hru. Hostující hráč je vyloučen za podražení.

57:55
    Vítek vyloučen za napadení, přesilovka Vsetína záhy končí.

58:19
    Přerov si poslední desítky sekund užívá s pukem na holi.

59:04
    Po chybě v rozehrávce Přerova našel Zúbek zcela osamoceného Vránu, ten tváří v tvář Sklenářovi trefil jen brankářovu lapačku.

59:51
    Hosté už kombinují s pukem ve svém pásmu a slaví výhru.

60:00

Utkání končí, Přerov vítězí. Nutno dodat, že zcela po zásluze. Utkání ovlivnily brzké dva góly a hosté ve zbytku zápasu nepustili VHK téměř k ničemu. Vsetín bude chtít na dnešní zápas jistě rychle zapomenout. Ze Vsetína přejeme hezký sobotní večer. (20:04:56)

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 22. Vítek (Hruška O., Vrána) - 1. Brančík (Sakrajda), 1. Hanák (Sprušil, Blinka), 36. Hanák (Kudělka, Osina), 57. Sedlák

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Báchor - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Podešva, Hruška O. - Brezáni, Holík, Kajaba - Štrbík

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda