Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (po pr.)
Liberec – Chomutov 5:4 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:2 (kon.) | Sparta – Jihlava 3:4 (kon.)
Třinec – HC Kladno 5:3 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (0:1, 4:0, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 12.01.2013, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Já vám přeji pěkný zbytek volební soboty. (14:38:15)

V pořádné drama se proměnil závěr dnešního zápasu, tři body ale nakonec zůstávají díky hatrricku Petra Mrázka v Brně. Kometa tak dokázala odskočit Pardubicím o další tři body a udělal významný krok směrem k postupu do nadstavbové části soutěže. Hosté si naopak situaci značně komplikují.

60:00

59:56
    Klimeš kryje další pokus pardubických hráčů, ještě jedno buly před ním. Domácí trenér si také vybírá time-out.

59:47
    Krejčiřík dostal puk za branku Pardubic.

59:37
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, vhazuje se před Klimešem.

59:25
    Hosté nadále hrají bez brankáře.

58:59
    Pardubice právě vstřelily branku!
    To je drama! Hosté využívají power-play a Kometa vede už jen o gól. Ránu Havlíka vyrazil Klimeš před sebe, kde byl připraven nejlepší hráč hostí v dnešním zápase JIŘÍ PŮHONÝ, jenž poslal puk rychle do branky. Bez asistence.

58:39
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

58:28
    Hosté drží puk v útočném pásmu, ale do nebezpečných prostor se nedostávají.

58:06
    Havlík trefil od modré pouze prvního protihráče.

57:48
    Půhoný z pravého křídla nedokázal trefit branku.

57:36
    Hosté už nyní odvolávají brankáře.

57:10
    Ještě je tu šance pro hosty? Vágner se ocitl při rozehrávce sám proti dvěma soupeřům. Půhoný přečetl jeho pas a přihrál na pravé křídlo DAVIDU BŘEZINOVI, který z voleje po ledě poslal puk do branky a donutil Klimeše podruhé v zápase lovit puk z branky. Hostující trenér Šejba si ihned bere oddechový čas. Pokračuje hra čtyři na čtyři. Asistence: Jiří Půhoný.

56:39
    Wasserbauer s Robertsonem se chytli mimo hru a oba se půjdou na dvě minuty zchladit na trestnou lavici. Hraje se ve čtyřech.

56:07
    Peslar si parádně počkal na Bureše a vystavil mu čistý strom.

55:50
    Puk je za brankou Pardubic, toto už pro hosty vypadá hodně zle.

55:18
    Šidák zablokoval hůl Poulíčkovi, který se snažil pálit z pravého kruhu.

54:56
    Havlík od modré čáry trefil jen beka v modrobílém.

54:20
    Brňané si nerozuměli při rozehrávce, je z toho zakázané uvolnění.

53:56
    Hosté sice mají většinu času puk na holích, vyložených šancí však tolik nemají. A když ano, předvede se Lukáš Klimeš.

53:09
    Půhoný pálil z otočky nebezpečně po ledě, Klimeš je dnes ale fantastický a reflexivně vykopl puk.

52:35
    Zelinger se probil až ke střele z pravé strany, Klimeš ale puk kryje a rozehrává.

52:01
    Kometa hraje to, co potřebuje, Pardubicím se nedaří vytvořit si tlak.

51:34
    Rychlý útok Brna končí ofsajdem.

51:15
    Poulíček pálil z pravého kruhu na vzdálenější tyč, Klimeš proti této ráně vytáhl velmi efektní zákrok lapačkou.

51:10

50:30
    Hosté si vytvořili solidní tlak, nyní ale Klimeš přerušil hru a domácí mohou vystřídat.

50:21
    Škvorovu ránu zblokoval Wasserbauer.

49:58
    Havlík na modré čáře diriguje přesilovku Pardubic, zatím ale není nebezpečná.

49:37
    Hosté sice hrají s pukem v útočném pásmu, avšak jen po jeho obvodu.

49:10
    Další možnost pro pardubickou dramatizaci. Filip Beneš je vyloučen za sekání.

48:58
    Vachutka nasměroval puk pouze do chráničů Lukáše Vágnera.

48:39
    Opět se bude vhazovat před branku Pardubic. Hostům čas utíká velmi rychle.

48:17
    U mantinelů se přitvrzuje, pro Kometu je dobré, že se hraje daleko od její branky.

47:32

47:04
    Rozehrávka Komety při vlastní přesilovce končí zakázaným uvolněním.

46:56
    A Východočeši opět vyhazují.

46:38
    Jeschke pouze vyrazil střelu Šidáka, nikdo ale nebyl připraven dorážet.

46:19
    Stále se Brno nemůže dostat s pukem do útočného pásma.

46:04
    Úvod oslabení hosté zvládají s přehledem.

45:32
    Řezníček ve středním pásmu podrazil jednoho z protihráčů a na dvě minuty tak oslabuje pardubický tým.

45:16
    Po dalším nahození hostí Klimeš raději přerušil hru.

44:42
    Další atak hostí zastavuje ofsajd.

44:34
    Škvor posílal před branku pas rozjetému Půhonému, ten ale v rychlosti nedokázal s pukem nic vymyslet.

43:45
    Janoušek se probil až do těsné blízkosti branky Pardubic, nenašel ale nikde skuliny v postoji Jeschkeho.

42:57
    Chmelař od pravého mantinelu vybídl ke střele Řezníčka, Klimeš se ale opět stihl přesunout.

42:25

42:31
    Chmelař ze střední vzdálenosti nenasměroval puk mezi tři tyče.

41:49
    Půhoného nepřipravená střela Klimeše neohrozila a hosté se opět pakují z útočné třetiny.

41:32
    Nyní se Kometě daří vyhodit puk přes všechny čáry.

41:11
    Půhoný nabil do ideální pozice na pravý kruh Březinovi. Ten se do rány opřel, Klimeš ale vytáhl další jistý zákrok.

40:49
    Havlíkovu střelu z pravého křídla Klimeš dobře viděl a ukryl do lapačky.

40:35
    Nyní je však vyloučen domácí Adam Raška na dvě minuty za sekání. Šance pro Pardubice.

40:24
    Start třetí třetiny patří Kometě, hraje se v jejím útočném pásmu.

40:01

Třetina Petra Mrázka. Tak by se dala nazvat druhá dvacetiminutovka utkání mezi juniory Komety a Pardubic. Domácí dokázali brzy srovnat stav díky Kuskově akci, následně přišly chvíle nejproduktivnějšího hráče Komety v sezoně. Do šesnácti minut dokázal vměstatn hattrick, jednou dorážel střelu spoluhráče a dvakrát se dokázal prosadit pomocí svého bekhendového blafáku. Pakliže chtějí hosté v zápase pomýšlet na bodový zisk, budou muset něco změnit.

Další třetina začne přibližně v 14:03.

40:00

39:43
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nyní už stejný hráč uspěl a slaví čistý hattrick! PETR MRÁZEK si počkal na útočné modré čáře za obranou hostí, kam mu parádní pas poslal Lukáš Vágner. Mrázek opět předvedl svou oblíbenou bekhendovou kličku a Jeschke se po puku natahoval marně. Třetí gól brněnské čtrnáctky během šestnácti minut. Asistence: Lukáš Vágner.

39:18
    Mrázek je při chuti a zkusil individuální průnik, tentokrát ale neuspěl.

38:37
    Domácí opět sevřeli Pardubice v jejich obranném pásmu, Jeschke si nemůže stěžovat na nudu.

37:52
    Kusko s Lašákem jeli dva na jednoho, druhému jmenovanému ale v klíčové chvíli přeskočil puk hokejku. Následně padající bek hostí posunul vlastní branku.

37:17
    Havlík mohl dorážet puk do prázdné branky, Vágner ho ale dokázal ubránit a odstrčit jej z předbrankového prostoru.

37:07

36:58
    Toto už Brňané ubrání.

36:32
    Minutu a půl již trvá přesilovka Parubic, v útočném pásmu strávily pár vteřin.

35:45
    Pardubicím přesilovky dnes zatím nejdou, nyní posílá puk za jejich branku Šidák.

35:25
    Domácí vyhazují a zatím se v pohodě brání.

35:07
    Boček záhakoval Bureše a musí si proto odpočinout dvě minuty na trestné lavici.

34:49
    Východočeši přeci jen zvedají hlavu, Kometa musela vyhodit puk na icing.

34:34
    Z uctivé vzdálenosti pálil Vachutka, Klimeš kotouč bez problémů zastavil.

33:58
    Domácí nyní kontrolují hru, hosté jsou lehce zaskočení.

33:13
    Vedení Brna narůstá. Střelec druhé branky Komety PETR MRÁZEK našlápl ve středním pásmu, natlačil se až před Jeschkeho a bekhendem dokázal poslat puk parádně pod víko. Nejproduktivnější brněnský junior opět ukázal šikovnost svých rukou. Bez asistence.

32:15
    Pardubice se dostaly pod tlak, řeší to vyhozením na zakázané uvolnění.

31:59
    Kusko tečoval Šidákovu střelu těsně před brankou Pardubic, puk ale nasměroval pouze nad břevno.

31:24
    Hra je teď rozháraná, hraje se nahoru dolů.

30:41
    Mrázek s Raškou mohli jít do rychlého útoku, zastavil je ale odpískaný ofsajd.

30:05
    Po delší době zahrozili domácí, nakonec ale nemusel Jeschke zasahovat.

29:33
    Škvor dostal na pravý kruh dobrý pas zpoza branky, z voleje ale nedokázal pardubický bek propálit Klimeše a využít tlak svého týmu.

29:03
    Chmelařova střela z pravého kruhu se také neujala.

28:32
    V posledních okamžicích jsou hosté aktivnější.

28:11
    Burešovu střelu z pravého křídla posílá Klimeš betonem do ochranné sítě.

27:28
    Raška po Janouškově pasu před prázdnou branku nedokázal trefit volný prostor brány a od Jeschkeho se puk odrazil zpět do hry, aby se do brejku dostal Půhoný. Ani on však ve své velké šanci nedokázal uspět.

26:59

26:52
    Nyní se Pardubicím nedaří rozjet přesilovkovou akci.

26:01
    Havlík poslal od modré prudkou ránu, mířila však přímo na střed branky a Klimeš ji ukryl do výstroje.

25:50
    Po Havlíkově střele bojoval srdnatě před brankou Veselý, domácí obrana si s ním ale dokázala poradit.

25:15
    Vágnerovi se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

24:59
    Hosté mají šanci na srovnání stavu. Za faul loktem je totiž vyloučen domácí obránce Tomáš Dittrich.

24:18
    Lukáš Klimeš dlouze lovil puk ze své výstroje po rutinním zákroku. Tato situace je v KAJOT ARENĚ dobře známá, nyní se však touš nalezl poměrně rychle.

23:52
    Sedm vteřin potřebovala Kometa k využití přesilovky a otočení skóre zápasu. Vágner ihned po buly poslal puk směrem na branku, kde se ze skrumáže těl odrazil přímo na hůl úplně volnému PETRU MRÁZKOVI, který z několika decimetrů jednoduše nasměroval kotouč do volné čísti branky. Asistence: Lukáš Vágner, Jan Wasserbauer.

23:45
    Kometa si navíc zahraje přesilovku. Patrik Lenoch sekal a odsedí si dvě trestné minuty.

22:54
    Kometa se snaží vydržet v laufu, hosté se brání.

22:10
    Na startu druhé třetiny se domácím daří vyrovnat stav zápasu. Mladý SILVESTR KUSKO se vydal na samostatný průnik po levém křídle, dokázal se dostat až před branku a bekhendovou kličkou dokázal překonat pardubického brankáře. Asistence: Filip Krejčiřík.

21:48
    Březina se ocitl v dobré pozici sám před brankou, avšak přestřelil.

21:32
    Vachutka hledal podobně jako při gólu Půhoného, tentokrát ale neposlal přesný pas.

21:05
    Brankáři si zatím v této třetině mohou dát kafíčko a partičku Člověče, nezlob se. Hraje se ve středním pásmu.

20:27
    I druhá perioda začíná opatrně.

20:01

Úvodních dvacet minut zápasu juniorských celků Komety a Pardubic nabídlo poměrně vyrovnaný a z obou stran opatrný hokej. Vyložených šancí příliš k vidění nebylo, ostatně i jediná branka, kterou obstaral pardubický Půhoný padla z docela nenápadné situace. Oba týmy si vyzkoušely jednu početní výhodu, ani jednomu však příliš nevyšla.

Další třetina začne přibližně v 13:15.

20:00

19:22
    Hosté zahráli zakázané uvolnění. Na ledě se také začalo poměrně dost jiskřit, většinu soubojů hráči dohrávají s důrazem.

18:56
    Kometa má nyní slušný tlak, snaží se ještě v první třetině srovnat krok.

18:08
    Puk se ve skrumáži před brankou hostí odrazil k Peslarovi, ten ale z pár metrů trefil jen brankáře Jeschkeho.

17:25
    Hra je trochu chaotická, nikdo nedokáže déle podržet puk na holi.

16:48
    Pardubice nyní v klidu drží puk, nechtějí hned přijít o vedení.

16:11
    Hosté jdou po rychlém útoku do vedení. Při akci tři na dva poslal Vachutka z pravého křídla puk na střed JIŘÍMU PŮHONÉMU, který střelou švihem trefil puk parádně pod břevno a otevřel skóre zápasu. Asistence: Daniel Vachutka.

15:50
    Po prvním zakázaném uvolnění je tu i první ofsajd, také v domácím provedení.

15:33
    Domácí chvíli kombinovali na útočné polovině, k ohrožení branky Pardubic se ale nedostali.

14:52
    Krejčiříkova rozehrávka končí zakázaným uvolněním Komety, nepletu-li se, vůbec prvním v tomto utkání.

14:22
    Kotouč se vydal na výlet mimo hrací plochu, bude se vhazovat před Klimešem.

14:06
    Po Sedlákově nahození se otáčí hra a dopředu jdou Pardubičtí.

13:48
    Nenápadná Schneiderova střela z mezikruží poměrně těsně minula branku Klimeše a narazila na plexisklo.

13:19

12:58
    Šidák přečetl úmysly Veselého a vyhazuje.

12:39
    Po jednom ze střetů zůstal u mantinelu ležet pardubický Chmelař, nakonec ale snad bude v pořádku pokračovat.

12:18
    Brankář Pardubic Jeschke rozehrával po hrazení a puk se dotkl i ochranné sítě. Bude se tedy vhazovat v obranném pásmu Východočechů.

12:01
    Nyní se hosté usazují v útočné třetině.

11:34
    Havlíkovo nahození domácí zablokovali a vyhazují.

11:19
    Pardubice si zahrají první přesilovku v utkání. Lukáš Vágner je vyloučen na dvě minuty za podražení.

10:57
    Vágnerova rozehrávka od vlastní branka prošla nikým netečována až k Jeschkemu, ten raději podržel puk v lapačce.

10:05
    Oba týmy hrají opět v plném počtu.

10:01
    Mrázek hledal před brankou Wasserbauera, toho ale dokázali zadáci hostí pokrýt.

09:42
    Sedlák se po pravém křídle hnal do šance, jeho střelu ale dokázal zvednou do ochranné sítě Petira.

09:06
    Půhoný se dral silově před branku, nakonec vybojoval aspoň vhazování v útočném pásmu.

08:36
    Dittrichovu ránu od modré čáry mohl dorážet do volné části branky Peslar, Jeschke se ale stihl rychle přemístit.

08:05
    Bude se vylučovat na obou stranách. Domácí obránce Vágner držel Březinu, který mu ale oplácel a je vyloučen za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

07:52
    Pardubice se usadily v útočném pásmu, ke střelbě se však nedostávají.

07:19

06:50
    Brankář Jeschke přerušuje hru, půl minuty před koncem brněnské přesilovky se vhazuje po jeho pravici.

06:11
    Po Peslarově ráně se dostal do samostatného úniku Poulíček, s kličkou do forhendu si ale na Klimeše nepřišel.

05:44
    Pardubice nedovolí Kometě, aby se usadila v útočném pásmu.

05:29
    Na úvod oslabení hosté vyhazují.

05:19
    Domácí si zahrají první přesilovku v zápase. Marek Voženílek je trestán za podražení.

04:51
    Z levého křídla pálil z voleje Březina, mířil ale přímo do betonů Klimeše.

04:27
    Další Vachutkův pokus postrádal razanci, Klimeš zasahuje.

04:08
    První přerušení v zápase přichází poté, co domácí obrana přizvedla do ochranné sítě střelu Vachutky z plné rychlosti.

03:58
    Hraje se stále poměrně daleko od obou branek.

03:30
    V zápase se ještě ani jednou nepřerušovalo, hraje se už tři a půl minuty v kuse.

02:55
    Úvod utkání je dost opatrný, oba celky se soustředí, aby neudělaly chybu.

02:22
    Peslarovo slabé nahození na střed branky Jeschke s přehledem kryje.

01:43
    Škvorovo nahození tečoval před Klimešem Březina, domácí brankář ale puk vyrazil.

01:13
    Jeden z hostujících beků rozehrál přímo na domácího útočníka Bočka, toho ale puk na holi lehce zaskočil a z akce nic nebylo.

00:40
    Wasserbauerův pokus z pravé strany dokázala obrana Pardubic zablokovat.

00:11
    Jako první se do útoku vrhají hosté.

00:01

Oba celky jsou nastoupeny, nic nebrání začátku utkání.

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Dittrich - Jenyš, Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer (C), Buhaj, Janoušek

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Petira, Vácha, Robertson, Lenoch (C), Havlík, Voženílek - Bureš, Chmelař, Půhoný, Vachutka, Březina, Veselý, Zelinger, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Rozhodčí: Blecha - Měkýš, Pospíšil.

První vzájemný duel obou týmů dokázala na východě Čech ovládnout brněnská skvadra. Pardubice se sice díky Vachutkovi dostali do vedení, poté však už stříleli pouze hosté. Postupně se prosadili Mrázek, Raška a Wasserbauer, čímž zajistili tři body Kometě.

Tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je na tom o něco hůře. Oproti Kometě má odehrán o jeden zápas více, avšak bodů má méně. Konkrétně třicet sedm. To momentálně stačí na jedenáctou pozici v sedmnáctičlenném pelotonu. Pokud však týmy, které mají odehrány o zápas méně než Pardubice své duely vyhrají, už se Východočeši ocitnou mimo nejlepší dvanáctku. Nepomohl jim ani minulý zápas, kdy prohráli po nájezdech v Jihlavě. Po předminulém kole, ve kterém Pardubice doma prohráli 1:8 s Českými Budějovicemi je to však stále zlepšení.

HC Kometa Brno má aktuálně v rozpisu tři po sobě jdoucí zápasy. V prvním dokázala porazit Zlín 3:2, dnes na ni čeká duel s Pardubicemi a ve čtvrtek přivítá pražskou Spartou. Brněnský celek je aktuálně sedmé příčce tabulky se ziskem čtyřiceti dvou bodů. Pouze o skóre horší je v nabité tabulce osmá Jihlava. Důležité je přitom pro Brňany udržet se mezi nejlepšími dvanácti celky soutěže, které postoupí do nadstavbové části soutěže. Na třinácté místo mají svěřenci trenéra Pazourka náskok osmi bodů, i s dnešním mačem jim zbývá pět zápasů do konce základní části.

Přeji vám příjemný den z brněnské KAJOT ARENY. Ta nespí ani dnes a přivítá duel třicátého kola juniorské Noen extraligy mezi Kometou a Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 23. Kusko (Krejčiřík), 24. Mrázek (Vágner, Wasserbauer), 34. Mrázek, 40. Mrázek (Vágner) - 17. Půhoný (Vachutka), 58. Březina (Půhonému), 59. Půhoný

HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Petira, Vácha, Robertson, Lenoch (C), Havlík, Voženílek - Bureš, Chmelař, Půhoný, Vachutka, Březina, Veselý, Zelinger, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Rozhodčí: Blecha - Měkýš, Pospíšil