Patriot Budapešť – HK Riga 3:7 (kon.) | K. Vary – Rudá armáda 0:3 (kon.)
Sobota 12.01.2013, 17:00 • KV Arena • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Fečo) - Dvořák, Klimíček, Gombár, Troška, Šik, Matyáš, Schusser - Harkabus, Kverka, Tomeček - Zadražil, Jurák, Novák - Flek, Vrána, Kohout - Piskoř, Sýkora, Švec

CSKA Rudá armáda Moskva: Treťjak (Sinjagin) - Ogijenko, Lisov, Makkajev, Voronkov, Ogurcov - Bojko, Kovalevskij, Golovanov, Fefelov, Masljuk, Silajev, Šiksatdarov, Mamin, Kramskoj, Světlakov, Nikolišin, Timirjov, Zykov, Prochorov

Rozhodčí: Kuljov - Hynek, Ondráček.

Energie po včerejší dvoubodové výhře bude chtít dnes zvítězit už v základní době. 3 body by se svěřencům trenéra Mlejnka hodně hodily.

Do sestavy domácího týmu se po dlouhodobém zranění vrací Adam Schusser. Ten si přivodil zlomeninu pánve právě na ledě moskevské Rudé Armády. Původně měl tento vysoký bek ještě sledovat zápas z lavičky, při absenci Lukáše Chalupy se však trenéři Karel Mlejnek, Tomáš Mariška a Milan Čejka rozhodli pro zařazení Schussera na soupisku na pozici sedmého obránce.

Vyslechli jsme si hymnu Ruské federace a České republiky a zápas může začít.

00:01

00:31
    Zápas začala střela na Treťjaka. Tu vyrazil brankář moskevského celku do ochranné sítě.

01:26
    Kohoutova střela byla sražena také do sítě za brankou.

01:52
    Vránovu střelu drží Treťjak v lapačce. Zatím je Energie aktivnější tým.

02:20
    Jevgenij Voronkov srazil střelu Sýkory zatím asi nejvýše ze všech puků mířících do ochranné sítě. Dobrá práce hostující obrany.

03:40
    Matěj Zadražil se prodral po levém křídle, přihrál na Patrika Nováka, ten však střelou přestřelil poloodkrytou branku.

05:13
    Bylo nařízeno trestné střílení. Pojede ho Ivan Nikolišin. Fauloval ho Gombár.

05:13
    A nedal! Povytáhl si Habala, položil ho na zem, aby z velkého úhlu trefil jen levou tyč domácí branky.

05:43
    Teď už znovu tlačí Energie.

06:42
    Roman Jurák se probíjel po pravém křídle, nakonec však neúspěšně.

07:19
    Lukáš Vrána (KVA) se ve středním pásmu zvedal z ledu a hokejkou přitom trefil hráče hostí. Vyloučen je za podražení.

08:00
    V prvních okamžicích přesilovky unikli Tomeček s Kverkou a motali se s pukem kolem branky hostí. Teď už se hraje před Habalem, Rudoarmějci ale nedokážou vymyslet kloudnou přesilovkovou akci.

08:39
    Už potřetí se energetikům podařilo vyhodit.

09:17
    Kramskojovi podskočil puk pod bruslí, tento útočník pomáhal obraně Rudé Armády v průběhu přesilovky.

09:19

10:10
    Hostům se ale i nadále daří držet kolem Habalovy branky.

11:59
    Energetici teď drží pod tlakem Rudou Armádu.

12:50
    Zakázané uvolnění domácích.

13:12
    Rudá armáda vstřelila branku!

Velmi zvláštní branku vstřelila Rudá Armáda. Nenápadnou střelou od modré čáry se prosadil IVAN SILAJEV. Habalovi asi dle jeho reakce ještě střelu někdo tečoval. Asistence: Arťom Prochorov, Nikita Lisov.

14:24
    Vyloučen Igor Fefelov (RAR) na dvě minuty za hákování.

15:21
    Střela Klimíčka od modré končí v postoji brankaře Treťjaka.

15:39
    Energetici jsou vykázáni z pásma.

16:24
    Hosté v plném počtu. Bude se ale znovu vylučovat na straně hostí.

16:44
    Vladislav Bojko (RAR) dostává dvouminutový trest za hrubost.

17:04
    Střelu Dvořáka od modré doprovodila malá potyčka před brankou Treťjaka poté, co ruský brankař projektil zastavil.

17:18

Tak to je nepříjemné. Domácí obraně unikl Zykov a ANDREJ GOLOVANOV. První jmenovaný přihrál Golovanovovi a ten se prosadil pod horní tyč Habalovy branky. Druhá inkasovaná branka v oslabení ve třech utkáních pro Energii. Asistence: Pavel Zykov.

18:44

19:42
    Sýkorova střela znovu zblokována obranou do ochranné sítě.

20:00

Tohle se domácím moc nepovedlo. Nejprve, když hráli ve hře prim, ujel Silajev a ve 14. minutě otevřel skóre. Pak se o čtyři minuty ve vlastním oslabení prosadil i Golovanov a trenér Mlejnek má hodně o čem přemýšlet. Další třetina začne cca v 17:48.

20:01

20:35
    Zatím létá puk ze strany na stranu.

21:36
    Energetici chtějí útočit, ale to se zatím proti dobře hrajícím hostům nedaří.

22:36
    Habal musel zalehnout puk před dotírajícími hráči moskevského týmu.

23:19
    Energie jako by se na dnešek špatně vyspala, hráči kazí i rutinní krátké přihrávky.

25:15
    Zadražil se tlačil do zakončení, Treťjak byl ale pozorný.

26:05
    Harkabus svou tvrdou střelou vyprášil Treťjakovo pravé rameno.

27:11
    Střela Kverky zpoza obránce skončila nad brankou.

27:50
    Tomeček s Kverkou stříleli na Treťjaka, oba neúspěšně.

27:57
    Výkony energetiků v novém roce mi zatím přijdou takové bez jiskry, bez nasazení.. Škoda.

28:08
    Patrik Novák (KVA) vyloučen za držení hole.

29:34
    A domácí proměnili vhazování v útočné třetině ve velmi pěknou akci. Treťjak nakonec zalehl puk.

29:56
    Šik (KVA) vyhodil puk nad hrazení a Energie bude hrát 12 sekund ve třech.

30:08
    Domácí ve čtyřech. Kverka ujel hostující obraně a skoro se dostal k zakončení.

30:17
    Střílel Timijrov. Pokus z úhlu však Habal skryl ve výstroji.

31:14
    Klimíček parádně vyhodil puk ze třetiny.

31:55
    Zadovka Kramskoje neskončila zakončením. Ruský útočník se pak hodně vztekal.

33:11
    Treťjak zalehl pokus, který svou razancí připomínal spíš přihrávku.

34:01
    Přechod Energie do útoku skončil špatnou rozehrávkou.

34:22
    Martin Gombár (KVA) odsedí trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:20
    Moskvané si s energetiky hrají. Domácí nejsou schopni vytvořit si nějaký větší tlak.

36:22

37:09

Fefelov vyjel zpoza branky a předložil puk IVANU NIKOLIŠINOVI. Ten pak střelou do odkryté branky zvýšil náskok svého týmu.

38:59
    Golovanov (RAR) vyloučen za podražení.

39:24
    Voronkov (RAR) si půjde také sednout. Energie tak bude hrát 5 na 3.

40:00

Ve druhé třetině hráli lépe domácí, branku ale vstřelili hosté! Ve 38. minutě rozebrali domácí obranu a Nikolišin zvýšil náskok svého týmu na tříbrankový. Do poslední periody vstoupí domácí s výhodou minutové přesilovky 5 proti 3. Energetici by si snad ani nemohli přát lepší šanci na snížení...

Oba týmy už nastoupily zpět na led. Jsem zvědavý, co vymyslí Mlejnkova družina.

40:01

40:37
    Domácím se zatím nedaří udržet v třetině.

41:00
    Hosté ve čtyřech, největší příležitost zkazil návrat jednoho z hráčů.

41:24

42:14
    Domácí jsou bezzubí a trenéři na lavičce už začínají řvát na celou KV Arenu.

43:45
    Domácí jsou před Treťjakem.

44:59
    Vhazování po pravici Habala.

45:16
    Klimíčkova střela končí v náručích Treťjaka.

45:27
    Kouč Mlejnek začal točit se sestavou, v první pětce nahradil Harkabuse Flek.

46:32
    Energetici ostřelovali hostujícího brankaře. Znovu neúspěšně.

48:18
    Hosté sice pořádně nevystřelili, Habal ale přesto musel zasáhnout. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

48:37
    Voronkov (RAR) vyloučen za nedovolené bránění.

50:31
    Domácí se snažili, ale moc v přesilovce nevymysleli.

50:37

52:00
    Timijrov se prokličkoval až ke střele, Habal pozorně vyrazil.

53:04
    Domácí jsou jasně lepším týmem.

54:56
    Hosté ujeli ve dvou, i tuhle akci Habal zlikvidoval.

56:13
    Na ledě se objevuje Adam Schusser. Poprvé v utkání.

57:08
    Rudoarmějci ostřelují Habala. Na stadionu už snad není nikdo, kdo by věřil v zázrak.

Vyloučen Patrik Novák (KVA).

60:00

Energetici prohráli a nesou to hodně těžce. Díky za sledování online přenosu, na shledanou. (19:27:11)

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 14. Silajev (Prochorov, Lisov), 18. Golovanov (Zykov), 38. Nikolišin (Fefelov, Světlakov)

Rozhodčí: Kuljov - Hynek, Ondráček