Vsetín – Havířov 6:2 (kon.) | Hr. Králové – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
AZ Havířov
Neděle 13.01.2013, 10:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zdravíme vám ze vsetínského Lapače, kde se již za pár minut odehraje šlágr tohoto kola ligy juniorů. Vedoucí Vsetín přivítá třetí celek tabulky z Havířova.

Oba celky mají v tomto utkání co napravovat, v minulém kole totiž prohrály. Vsetín 6:5 po nájezdech v Opavě, Havířov padl dokonce na ledě posledního Warrioru Brno, taktéž 6:5.

Oba dosavadní vzájemné zápasy letos patřily Vsetínu. Na svém ledě vyhrál v dramatické bitvě 3:2, v Havířově se poté radoval z vítězství 4:2.

VHK Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský, Hryciow, Koutník, Gromus, Surý, Kývala, Uchin, Kuchařík, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Horák, Tobola, Báchor.

AZ Havířov: Tomšů (Gabler) - Flamík, Szewieczek, Přívara, Ovčaří, Matějek, Mráz, Sýre, Patrman, Smuž, Matěj, Glos, Jaroch, Weisser, Graca, Řehulka.

Rozhodčí: Husička – Goňa, Smilek.

00:01

00:21
    Domácí se hned po rozehrávce vrhli do útočného pásma, havířovská obrana je ale zastavila.

00:48
    Tomšů má na svém kontě první zákrok, Daňkova střela od modré mu ale mnoho vrásek nepřivodila.

00:59
    Syre na druhé straně otestoval ze stejné vzdálenosti pozornost Kohna a jeho vyrážečky. Stejně jako jeho havířovský Kolega Kohn prokázal, že je na utkání přítomen nejen tělem, nýbrž i duší.

01:08
    Hostující kombinaci překazil ofsajd.

01:45
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení. TOMÁŠ MATĚJEK u mantinelu vyškrábl puk z pod klubka těl, v přečíslení dva na jednoho se pokusil o překvapivou střelu a uspěl - puk vsetínskému brankáři propadl skrz betony do sítě. Bez asistence.

02:06
    Střela od modré byla před Kohnem nebezpečně tečovaná jedním z obránců. Vsetínský brankář se za pukem jen ohlédl, ten ale naštěstí pro něj zamířil mimo.

02:40
    Hosty vstřelená branka evidentně velmi povzbudila.

02:54
    Kajaba si vybruslil zpoza brány a pokusil se překvapit Tomšů z úhlu, branku ale minul.

03:06
    Vsetín si zahraje první přesilovku. Vyloučen Řehulka - dvě minuty, podražení.

03:40
    Vsetínská kombinace k ničemu nevedla a hosté se osvobozují..

04:13
    Báchorovu tvrdou střelu od modré Tomšů chvíli hledal ve výstroji, nakonec ji ale našel a bezpečně přikryl.

04:24
    Havířov vyhazuje až ke Kohnovi.

04:51
    Hosté teď ve čtyřech začali útočit a málem na to doplatili. Hned tři Vsetínští hráči se v rychlém výpadu řítili do nebezpečí pro AZ, Štrbík ale nakonec nezvládl přesně přihrát.

05:06
    Havířov je kompletní.

05:50
    Uchin zpoza brány přihrával sice vtipně, ale nikomu.

06:41
    Ani hosté toho teď v útočném pásmu příliš nevymysleli.

07:27
    Hraje se dlouho bez přerušení, povětšinou ale ve středním pásmu.

08:11
    Kajaba nabral rychlost, s pukem se vřítil až do střelecké pozice, sekyra přes hokejku mu ale v poslední chvíli zabránila důrazněji vystřelit.

09:00
    Uchin s Tobolou si hezky vyměnil puk, další kombinaci ale dokázal překazit dobře postavený bek AZtu.

09:29
    První přesilovku si zahraje Havířov. Michal Žák podrazil soupeře a je tudíž vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:41
    Pěknou kombinaci hostů zakončenou střelou z mezikruží vyřešil bezchybným zákrokem Kohn.

10:16
    Agilní Matějek se tlačil do šance, byl při své střele podražen a hosté si zahrají minutovou přesilovku pět na tři. Potrestaným hráčem je Valentík.

10:28
    Hosté dvojnásobnou přesilovku bleskově využívají. Nastřelený puk tečoval před Kohnem VÍT PATRMAN a domácí brankář neměl nárok. Asistence: Daniel Graca, Adam Weisser.

11:07
    Hosté pokračují v klasické přesilovce, Vsetín ale nyní odolává bez problémů.

11:53
    Div že hosté neujeli do brejku. Havířovský útočník na puk ale těsně nedosáhl a je z toho jen zakázané uvolnění.

12:16

13:10
    Kývala tlačil puk do havířovského brankoviště, tam ale byli připraveni beci AZtu.

14:12
    Hosté hrají pozorně zezadu a Vsetín je zatím naprosto neškodný.

14:46
    Uchin se vřítil do útočného pásma, vypálil, branku Tomšů ale přestřelil.

15:12
    Kajabovu pohotovou střelu Tomšů vůbec neviděl, k jeho štěstí jej ale trefil rovnou do hrudi.

15:25
    Tobola pěkně nabil Žákovi, jeho dělovka z vrcholku kruhů ale branku. Vsetín teď každopádně odehrál své nejlepší střídání v zápase a Tomšů se vůbec poprvé zapotil.

16:11
    Domácí navíc budou mít výhodu přesilové hry. Matěj je vyloučen za nedovolené bránění.

16:58
    Daněk pohotově dorážel Báchorovu střelu, odraženou od zadního mantinelu a puk se nejspíš otřel o tyč hostující brány.

17:13
    Puk za Kohnem, Vsetín musí začít novou akci.

17:41
    Vsetín sídlí v útočném pásmu, jeho kombinace je ale zatím značně kostrbatá.

18:00
    Puk po trase Tobola - Uchin doputoval na zcela volného Kajabu, jeho střelu ze dvou metrů ale fantastickým zákrokem betonem zastavil Tomšů.

18:11
    Havířov i toto oslabení se štěstím přežil.

19:29
    Mráz vyzkoušel od levého mantinelu pozornost Kohna, domácí brankář ale s jeho nahozením neměl problém.

19:57
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Tři sekundy před sirénou střílí Vsetín kontaktní branku. JOSEF DANĚK se vřítil do útočného pásma, naznačil přihrávku Štrbíkovi, místo toho se ale protáhl kolem obránce a pak bekhendem z úhlu překvapil Tumšů. Puk po ledě doklouzal až do brány. Asistence: Martin Kývala.

20:00

První třetinu ovládl celek z Havířova v poměru 2:1. AZ využil ospalého začátku Valachů a stejně jako v předchozím vzájemném měření sil na Lapači se ujal vedení 2:0. Domácí se probudili teprve za tohoto nepříznivého stavu, zlepšili pohyb a v závěru třetiny si i vynutili tlak a dali kontaktní branku. To vsítil po šikovné akci Daněk. Havířov tak sice drží náskok, bude se ale muset vypořádat s nepříjemným gólem do šatny. Prostřední dějství začne cca 11:15.

20:01

20:16
    Hosté vlétli do třetiny aktivně, Kohn ale zasahovat nemusel.

20:55
    MARTIN KÝVALA měl v koncovce velké štěstí, které si ale za předchozí průběh akce zasloužil. Vracející se útočník VHK uzmul puk na vlastní modré, v obranném pásmu s ním nabral rychlost, načež se podél mantinelu prořítil až k Tomšů. Byl ale z úhlu pročež volil přihrávku. Nikoho ze spoluhráčů nenašel, zato ale neomylně trefil brusli vracejícího se beka hostů a od ní se puk odrazil do klece nešťastného Tomšů. Asistence: Josef Daněk.

22:00
    Domácí jsou i nadále při chuti, AZ je ale v defenzívě i nadále pozorný.

22:36
    Zakázané uvolnění AZ.

23:06
    Hosté teď motali puk kolem domácí brány. Kohn ale bekhendovou střelu dokázal lapit svými betony. Řehulka pak puk zkusil vyseknout, udělal to ale v přerušené hře, navíc přímo před zraky hlavního rozhodčího .- inkasoval tak po zásluze dvouminutovou odměnu. Vsetín bude hrát přesilovku.

23:42
    Havířov ale brání výborně, teď dokonce málem hosté ujeli do brejku a domácí si museli v poslední chvíli pomoci hraničním zákrokem.

24:29
    Jenže hosté to se svou aktivitou v oslabení přehnali. Domácí díky tomu ujeli do přečíslení tři na jednoho. René Kajaba poslal ukázkovou příhru Jaroslavu Uchinovi a ten zblízka zavěsil neomylně. Asistence: René Kajaba.

25:11
    Hosté otestovali Kohnovu pozornost, ten byl ale na střelu od modré připraven a vyrazil ji do rohu.

26:40
    V několika tvrdých soubojích za vlastní bránou hosté obstáli a už vyvážejí puk do bezpečí.

27:20
    Přesilovka pro hosty po střetu Kývaly s hostujícím brankářem. K domácí nelibosti je vyloučen vsetínský útočník za napadení.

27:26
    Hosté se sami vytlačili z útočného pásma.

28:00
    Syre se doslova po čtyřech protáhl přes tři domácí hráče, zakončit v kleče ale nedokázal.

28:49
    Domácí teď dlouho drželi puk u mantinelu poblíž havířovské svatyně. Přesilovka zatím hostů nejde.

29:07
    Znovu je puk za Tomšů.

29:20
    Vsetín se v poklidu ubránil, AZtu přesilovka vůbec nevyšla.

29:54
    Domácím nevyšla rozehrávka, rezultuje z toho zakázané uvolnění.

30:10
    Po velké chybě hostujícího beka na útočné modré ujel Kývala, ten, ač kostrbatě, přihrál Daňkovi, který byl tváří v tvář Tomšů. Daněk se rozhodl pro bekhendovou kličku, Tomšů jej ale výborně vybruslil a zakončení vykryl.

30:43
    Další závar před Tomšů, hostující brankář znovu pozorný.

32:18
    AZ se sice snaží útočit, v těchto fázích zápasu je ale poměrně bezzubý. Role se obrátily a teď je to domácí defenzíva, kdo pracuje bezchybně.

32:57
    Až teď měl Kohn problém po teči Glose z bezprostřední blízkosti. Puk, naštěstí pro VHK, zamířil přímo do gólmanovy nohy.

33:59
    Kývala byl před hostující bránou zadržen v rozporu s pravidly a Vsetín si zahraje přesilovku. Vyloučen Přívara - dvě minuty, nedovolené bránění.

34:11
    Hosté jsou v oslabení při chuti a znovu hrozili Kohnovi. Matějkovu ránu z křídla ale brankář lapil.

34:30
    Teď jel Havířov dva na jednoho, Vašíček ale přihrávku dokázal tečovat mimo nebezpečí.

35:02
    Tomšů odolal před dotírajícím Uchinem.

35:29
    Hostující hráč byl tvrdě atakován za domácí brankou. Hra je přerušena, vypadá to ale, že Mráz byl pouze lehce otřesen a bude v pořádku.

35:42
    Kývala znovu předvedl rychlý průnik přes celou délku kluziště, střelu v plné rychlosti ale poslal mimo.

35:59
    Hosté v plném počtu, toto oslabení sehráli na jedničku.

36:22
    Po chybě v rozehrávce Havířova střílel Zvonek, Tomšů ale jeho střelu zápěstím přidržel na své hrudi.

36:56
    Vsetín vozil puk za hostující bránou ze strany na stranu, nakonec o něj ale přišel.

37:08
    Valaši si vyzkoušejí další přesilovou hru. Dvě minuty za podražení si odsedí Matěj.

37:30
    Vsetín kombinuje v útočném pásmu.

37:41
    Kajabův pokus Tomšů vyrazil.

38:02
    Domácí přesilovka končí. Za faul kolenem je vyloučen Vašíček.

38:23
    Báchor chytře nahazoval na teč Štrbíkovi, což se vydařil, puk ale zamířil do připraveného brankáře AZtu.

38:50
    Domácí za svou bránou vyrobili velkou chybu, stačili ji ale napravit dřív, než se mohl Mráz zjevit sám před Kohnem.

39:08
    Havířov je kompletní, začíná jeho zkrácená přesilovka.

39:12
    Vsetín ale vyhazuje.

39:30
    ..a znovu.

39:58
    Stejně jako v první třetině mohli domácí skórovat do šatny. Ujeli ve dvou proti jedinému obránci. Kajaba zvolil střelu, Tomšů proti puku s úspěchem vymrštil vyrážečku.

40:00

Dvěma brankami ve druhé třetině dokončil Vsetín prozatímní obrat. Vsetín hraje rozhodně lépe než v úvodu zápasu a je též o chloupek lepším mužstvem. Hosté ale Valachům nedávají vůbec nic zadarmo, třetí třetina tak ještě může nachystat ledacos. Její začátek je plánován na 12:06.

40:01

40:58
    Žákův projektil minul napřaženou lapačku Tomšů, minul ale též bránu.

41:36
    Kajaba hledal před bránu najíždějícího Žáka, ten ale na puk těsně nedosáhl.

42:11
    Hosté se snaží útočit, domácí je ale s pukem nepouštějí přes modrou.

42:25
    Až teď se ke střele dostal Jaroch, Kohn vyrazil.

43:09
    Vsetín zvyšuje na 4:2. Po souboji za hostující bránou zůstal za Havířovskou bránou ležet Zvonek. Zvedal se s bolavou nohou jen velmi těžce z ledu. Rozhodčí ale nepřerušil hru a zbylí domácí hráči pokračovali v tlaku. DALIMIL ZVONEK se asi po patnácti sekundách postavil, zvedl svou hůl z ledu a vykulhal před bránu. Stalo se tak právě ve chvíli, kdy po střele od modré a následné dorážce vznikl velký závar. Najednou se puk zjevil přímo před Zvonkem a ten jej snadno doklepl do odkryté brány. Doslova vytrpěný gól pro domácího útočníka. Asistence: Lukáš Gromus, Michal Hryciow.

44:23
    Domácí jsou v pohodě, další velký závar vyřešil před dotírajícím Uchinem Tomšů.

45:23
    Po delší době práce pro vsetínskou defenzívu, ta ale obstála.

46:06
    Neobsazený Báchor dostal přihrávku od zadního mantinelu, branku ale o chloupek minul.

46:23
    Z protiútoku ujeli hosté dva na jednoho. Mráz volil střelu s níž měl Kohn problémy, puk za svá záda ale nepustil.

46:59
    Na Lapači někdo otevřel útočná stavidla. Na jedné straně se dopředu řítili dva na jednoho Tobola a Uchin, druhý jmenovaný ale nezpracoval skákavý pas. Ihned se do protiútoku vyřítili Havířovští a Ovčaří pálil ze dvou metrů na již rozhozeného Kohna. V ideální pozici ale přestřelil.

47:36
    Zakázané uvolnění VHK.

48:14
    Báchorovo nahození prošlo těsně mimo. Tomšů puk vůbec neviděl.

48:22
    Hostující hráč mimo hlavní dění trefil do kolene Daňka. Ten zůstal ležet na ledě. Těžko říct, zda to byl úmysl, spíše ne. Hlavní rozhodčí, po poradě s čárovými, nakonec bude vylučovat. Za faul kolenem je potrestán na dvě minuty Graca.

48:44
    V oslabení si zatím hosté vedou dobře.

49:17
    Tobolova nepřesná přihrávka posílá Valachy do středního pásma.

49:41
    Kajaba pálil do shluku těl, Tomšů si ale puk dokázal najít a vyrazil ho do ochranné sítě.

50:02
    Pro domácí je jistě dobrá zpráva, že Daněk je v pořádku. Pomohl teď připravit střelu pro Báchora, Tomšů zasáhl dobře.

50:22
    Hosté jsou v plném počtu a mohou se tak znovu pustit do honby za smazáním manka.

51:20
    Vsetín je ale pozorný a hru teď kontroluje.

51:53
    Teď se Havířovy povedl pressing a vykoledoval si přesilovku. Hradil se totiž dopustil podražení.

51:53
    Havířov si bere oddechový čas.

51:55
    VHK vyhazuje až k Tomšů.

52:19
    Střela Weissera neprošla až ke Kohnovi a Valaši se znovu osvobozují.

52:56
    Mráz si teď ukázkově narazil se spoluhráčem a byl sám před Kohnem. V poslední chvíli mu ale do střely vložil hůl obránce a nejspíš i proto puk zamířil ve vyložené šanci mimo.

53:09
    Vsetín se opět osvobozuje.

53:53
    Vsetín se ubránil.

54:25
    A naopak si teď sám zahraje v početní výhodě. Trest za nedovolené bránění si odsedí Přívara. Hostům se čas na snížení a následné vyrovnání povážlivě krátí.

54:44
    Havířov vyhazuje a i ve čtyřech se snaží o napadání.

55:08
    Zvonek dostal přihrávku na brankoviště, střelu mu ale překazil bek.

55:40
    Vašíčkovu střelu od modré vytáhl Tomšů nad bránu.

56:07
    Vsetín přesilovku využívá a zdá se, že je rozhodnuto. V letos obvyklé situaci pálil od modré Michal Žák a těsně před brankářem tečoval DOMINIK TOBOLA, který puk šikovně usměrnil mezi brankářovy betony. Asistence: Michal Žák, Jaroslav Uchin.

56:44
    Vhazuje se po levici Kohna.

37:26
    Zvonek před Tomšů jen těsně promáchl skákavý pak z pravého křídla.

58:08
    Ĺikvidační zákrok na Tobolu předvedl u zadního hrazení Weisser. Domácí hráč sice odjíždí z ledu po svých drží se ale za ruku. Weisser může být rád, že za své vražení na hrazení obdržel jen dvouminutový trest.

58:37

58:57
    Štrbíkovu zadovku pohotově zlikvidoval Tomšů, spolu s Matějkem nejlepší hráč AZtu v utkání.

59:12
    Hosté vyhazují.

59:28
    Domácí snahy zastavuje těsný ofsajd.

59:52
    Další úspěšná teč mezi gólmanovy betony. Tentokrát to byl DALIMIL ZVONEK, kdo tečoval puk ze vzduchu bezprostředně před bezmocným brankářem. Asistence: Michal Hryciow.

60:00

Třetí třetinu již Vsetín ovládl, vyhrál ji 3:0 a připravil hostům, možná až příliš krutou, prohru. VHK se tak znovu významně přiblížil postupu do barážových bojů o postup do extraligy. Stínem utkání je pro Vsetínské zranění jednoho z důležitých hráčů. Po zbytečném faulu totiž utkání nedohrál Tobola a na střídačce stál v závěru utkání s rukou "v šátku". To je pro dnešek vše, z Lapače přejeme příjemný zbytek víkendu. (12:44:08)

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 20. Daněk (Kývala), 21. Kývala (Daněk), 25. Uchin (Kajaba), 44. Zvonek (Gromus, Hryciow), 57. Tobola (Žák, Uchin), 60. Zvonek (Hryciow) - 2. Matějek, 11. Patrman (Graca, Weisser)

VHK ROBE Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský, Hryciow, Koutník, Gromus, Surý, Kývala, Uchin, Kuchařík, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Horák, Tobola, Báchor.

Rozhodčí: Husička – Goňa, Smilek