Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.)
Čerepovec – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 17.01.2013, 14:00KHL

Zápas je minulostí, hosté vítězí díky skvěle aplikované taktice v utkání a také lepší produktivitě. Rozhodla branka Svitova ze tři a půl minuty před koncem třetí části. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (16:25:54)

60:00

59:16
    Ufa právě vstřelila branku!

SERGEJ ZINOVJEV domácím přidává ještě branku v konci utkání. Domácí jsou naprosto pokořeni. Asistence: Denis Chlystov.

59:08

Do prázdné branky rozhoduje ALEXEJ GLUCHOV! Asistence: Alexandr Svitov.

58:48
    Oddechový čas pro domácí.

58:45
    Domácí odvolávají brankáře!

58:23
    Domácí se snaží o finální nápor, Ufa ale celý zápas výborně brání a nevypadá to na nějakou změnu.

56:20

Důležitá branka před koncem třetiny posílá domácí do kolen! Pěkná individuelní akce ALEXANDRA SVITOVA, který překonává Ahonena! Bez asistence.

54:27
    Hosté teď domácí tým pořádně přitlačili do obranné třetiny, k lepší střele se ale Ufa nedostala.

51:37
    Přesilovka se absolutně nezdařila, hraje se v pěti.

49:37
    Koltsov vyloučen za úder kolenem.

48:41
    Hosté jsou kompletní, dnes jim oslabení fungují dobře. Co bude následovat v rozhodujících chvílích utkání?

47:00
    Přesilovka zatím žádná sláva...

46:41
    Gurkin si jde odsedět svůj trest na trestnou lavici, domácí hrají v přesile.

43:42
    Metallurg právě vstřelil branku!

Domácí ale vyrovnávají stav! Hosté drželi nejhubenější vedení dlouho, teď je ale účet utkání znovu srovnán. Platonov našel DIMITRIJE KAZIJONOVA v dobré střelecké pozici, domácí střelec se poté nemýlí! Asistence: Denis Platonov, Sergej Mozjakin.

41:37
    Domácí kombinují a snaží se prokousávat do větších šancí

40:39
    Birjukov se teatrálně potácí k ledu po střetu s Chlystovem, sudí Bulanov ale prokazuje svou zkušenost a podobné zákroky správně nepíská.

40:01

Hraje se hodně takticky, oba gólmani dnes předvádí skvělý výkon, především hostující Tarkki. Především jeho zákrok proti ráně Tverdovského od modré v rámci druhé třetiny byl exkluzivní. Oba celky čeká ještě tuhá práce, třetí třetina začne cca v 15:49.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 44. Kazijonov (Platonov, Mozjakin) - 12. Koltsov (Pihlstrom), 57. Svitov, 60. Gluchov (Svitov), 60. Zinovjev (Chlystov)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Birjukov, Antipin, Mišarin, Chabarov, Bernatský, Bondarev, Tverdovský, Grigorenko - Platonov, Kazijonov, Mozjakin - Zuccarelo, Hodgman, Lisin - Kosov, Potěhin, Shenfeld - Jakubov, Michajlov.
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki - Proškin, Koněv, Gurkin, Baranka, Zubarev, Koltsov, Aťušov, Isangulov - Chlystov, Zinovjev, Slepyšev - Saprykin, Svitov, Paršin - Kajgorodov, Pihlstrom, Mirnov - Stěpanov, Gluchov, Musatov.

Rozhodčí: Bulanov, Karabanov - Zacharenkov, Čubykin