Liberec – Bohemians 1905 0:3 (kon.) | Jihlava – Znojmo 2:1 (kon.) | Karviná – Frýdek-Místek 5:2 (kon.)
Slavia – Jablonec 4:0 (kon.) | Dukla Praha – Táborsko 2:1 (kon.) | Brno – Slovácko 2:0 (kon.)
Č. Budějovice – Žižkov 0:2 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:1 (1:1)
1. SC Znojmo FK
Sobota 19.01.2013, 11:00 • TCM Brno Ivanovice • Tipsport liga

Je dohráno. Jihlava vyhrála skupinu a postupuje do závěrečné fáze tohoto zimního poháru. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale v tom druhém rozhodla kvalita soupeře, který díky Kosakově penaltě vyhrál 2:1. Za druhý poločas si výhru Vysočina zasloužila. Tolik tento první zápas, za dvacet minut začíná Zbrojovka se Slováckem. (12:44:47)

90
    V závěru zápasu mohl přidat třetí branku Karel Kroupa, ale sám před Štefanem Yonovem zakončil pouze do jeho rukavic.

85
    Krátce před koncem zápasu Znojmo nakopává míče, ale stopeři soupeři si počínají s naprostým přehledem.

83
    Jihlava dobře brání a soupeře do ničeho nepouští. Naopak útočná snaha Vysočiny neustává a ještě se snaží přidat třetí pojišťující branku.

81
    Z levé strany nepřesně centroval Jungr a hostující brankář opět velice rychle rozehrává. Času už moc jeho mužstvo nemá.

79
    Po hodně dlouhé době se dostalo až před Hanušovu bránu, ale větší šanci si nevytvořilo.

78
    Znojmo má zhruba dvanáct minut na to, aby se ještě pokusilo o vyrovnání.

75
    V posledních minutách oba týmy hrají hodně kostrbatě, nedaří se souhra.

72
    Autor rozdílové trefy Jan Kosak nyní zahrával standardku z poměrně slušného palebné pozice. Jeho pokus však zamířil metr nad bránu.

70
    Kdepak, Znojmu nějak zmizel útok. Ve druhém poločase si Hanuš příliš nezachytá. Většina akcí se odehrává zcela jinde, přesně řečeno u Štefana Yonova.

69
    Ten musí sledovat poměrně pěkný fotbal, stejně jako zhruba stovka diváků v brněnském fotbalovém centru.

67
    Na tento zápas si našel cestu i legendární trenér Petr Uličný.

64
    Jak na to odpoví Znojmo, které ve druhém poločase zatím nic moc neukázalo.

61
    Jihlava právě vstřelila branku!
    I v tomto případě byla penalta provedena naprosto přesně a s přehledem. JAN KOSAK umístil míč doprostřed brány, Štefan Yonov si vybral levou stranu a Vysočina podruhé v zápase vede. Nutno dodat, že za druhý poločas ta branka padla zaslouženě.

60
    Penalta jasná i na druhé straně. Nabíhajícího Vašíčka zastavil nedovoleně brankář Štefan Yonov a byla nařízena další dnešní jedenáctka.

58
    Prvním potrestaným hráčem zápasu je znojemský Radek Buchta.

56
    Náhradní brankář Znojma Štefan Yonov si na nedostatek práce nemůže stěžovat, pořád musí být v neustálé ostražitosti.

54
    Jihlava řádně zatápí pod znojemským kotlem a stále má obrana co dělat. Nyní odvrací Cihlář na další roh. Nic jiného udělat v tento moment ani nemohl.

52
    Teď už to vážně zavánělo gólem. Z dvaceti metrů střílel Rada, Štefan Yonov míč vyrazil pouze před sebe, kde byl připravený Václav Vašíček a po je bombě opět skvěle zasahuje strážce znojemské brány. Dvě velké příležitosti nekončí druhým gólem v bráně Znojma.

51
    Jihlava ovládá tuto pasáž poločasu, Znojmo se ocitá pod tlakem ze kterého se nemůže vymanit.

49
    Další slibný útok "domácích" končí faulem Jungra.

47
    Druhý poločas začal obrovskou šancí Vysočiny. Na centr z pravé strany si naběhl Karel Kroupa a jeho volej musel Štefan Yonov vyboxovat před sebe. Následně obránce Todor Yonov razantně odkopává.

46

Oba týmy nastoupí ve druhém poločase opět se změnami v sestavě, což se dalo očekávat.

První poločas je již minulostí, k vidění byly hned dvě branky. Nejprve otevřel skóre v osmé minutě Vaněček, v sedmatřicáté minutě vyrovnal z penalty Todor Yonov. Na obou stranách byla vidět kvalita v útočné fázi a ještě nějaká ta branka mohla klidně padnout. Po krátké pauze se bude pokračovat.

44
    Blíží se závěr prvního poločasu, ve kterém se stále něco dělo.

43
    Vaněček je hodně aktivní, teď znovu zkoušel své střelecké dovednosti, jenž to přehnal s razancí.

40
    Obrovská šance Vaněčka, který běžel sám na bránu. Postupoval až před Dolečka, ale ten mu dokázal zmenšit střelecký úhel a podle toho také to zakončení vypadalo. Míč letěl vedle.

38
    Na opačném konci hřiště jsou a akci zase hráči Vysočiny, jenž vybojovali roh. Po něm se pak k míči cpal Karlík, obrana soupeře mu nedovolila vystřelit.

37
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. K penaltovému puntíku se postavil kapitán TODOR YONOV a ten tyto exekuce zahrává s jistotou. Míč uklidil na opačnou stranu, kam letěl Hanuš.

36
    Pokutový kop pro Znojmo. Brankář Hanuš zastavil nedovoleně ve vápně Tomáše a přes protesty Jihlavských bude zahrávat Znojmo penaltu.

34
    Tomáš Lukáš reklamoval faul před vápnem, sudí Adámková ukazuje, že bude hrát dál.

33
    Po této krátké vsuvce zpět k utkání. Nyní se prodíral do pokutového území Hnaníček a když viděl, že mu nejde nikdo na pomoc, vypálil sám. Hanuš však střelu doprostřed brány kryje.

32
    Na našem komentátorském stanovišti opět srdečně vítáme trenéra Slovácka Svatopluka Habance, který svůj příchod do tiskového centra okomentoval slovy: "Vítám onlajny, vidím, že opět jsou na svém místě".

30
    Tempo hry poněkud zvolnilo, sice se Znojmo snaží něco s výsledkem udělat, ale do dalších akcí se zatím nedostalo.

28
    Po krátkém ošetření pokračuje ve hře.

26
    Doleček nyní absolvoval tvrdý souboj v pokutovém území a dobře se mu z trávníku rozhodně nevstává.

24
    ...ten už však obrana oficiálně psaných hostů kontroluje.

23
    Na druhé straně střílel nebezpečně Vaculík a jeho pokus po zemi musel Doleček likvidovat. Je z toho alespoň rohový kop...

21
    Znojmo mohlo vyrovnat, ale zakončovatel akce nesrovnal řádně mířidla. Na druhou stranu to měl z úhlu poměrně těžké. I tak hrají druholigisté velice sympaticky.

20
    Marek Heinz si nyní vytvořil tutovou šanci Znojma. Dostal se až před bránu a obhodil vyběhnuvšího Hanuše. Míč šel k levé tyči, kde se jej ještě snažil uklidit do brány Hříbek, ale míč končí překvapivě v autu.

19
    Ač je venku poměrně velká zima, navíc provázená silným větrem, je se prozatím na co dívat. Kvalitní útočná kopaná se odehrává v brněnských Ivanovicích.

17
    Pěkná akce Znojma, které se postupně dostává do tempa. Lukáš nacentroval na hranici velkého vápna, kde pohotově pálil Matúš Lacko. Jeho rána šla kousek vedle pravé Hanušovy tyče.

15
    Zahrával jej Cihlář a míč končí u Hanuše.

14
    Znojmo je nyní na polovině soupeře a vybojovalo po akci Lacka rohový kop.

12
    Znojemští zkouší štěstí dlouhými nákopy, zatím si však Jihlavští dokáží poradit.

10
    A rozhodně to není konec, protože Vysočina stále tlačí a v útoku si vytváří šance. Znovu to byl Vaněček, který byl zcela sám před znojemskou svatyní a jen díky Dolečkovi, který vyráží míč do bezpečí, se stav nemění.

8
    A ten druhý dokázala využít. Na malém vápně se ocitl hlavičkující DAVID VANĚČEK a znojemský brankář neměl šanci reagovat. Hlavička jihavského střelce byla přesná a nechytatelná. Tlak Vysočiny je tak zužitkován.

6
    Jihlava je hodně aktivní hned v úvodu zápasu a neustále operuje před Dolečkovou bránou. Zatím se dostala ke dvěma rohům.

4
    Jihlava opět ve slibné příležitosti. Dlouhý centr propadl až malé vápno, kde byl připraven zakončovat Ovseannicov, jenže opět byl Doleček tam, kde měl v tu chvíli být.

3
    Nepovedla se, naopak na druhé straně centroval z pravé strany Tomáš Marek a Doleček musel jeho centr uklidit do náruče.

2
    U míče Znojmo, které se snaží vymyslet první útočnou akci.

1

Hráči jsou v hodně chladném počasí připraveni na hřišti, za pár chvil zápas odstartuje.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Gavrič, Šourek, Marek, Josl - Kučera, Vaculík, Karlík, Vaněček, Ovseannicov, Tomeček. Trenér: František Komňacký.

1. SC Znojmo: Doleček - Zečevič, Yonov (K), Cihlář, Ševčík, Helísek, Lacko, Heinz, Hříbek, Lukáš, Hnaníček. Trenér: Leoš Kalvoda.

Rozhodčí: Adámková - Peřina, Dobrovolný.

Náhradníci Jihlava: Rada, Kroupa, Vašíček, Obert, Jungr, Leibl, Kliment, Kotnour, Tlustý, Kosak, Kopic.

Náhradníci Znojmo: Mička, Šilinger, Migala, Buchta, Nworah, Oklešťek, Podzemský, Odehnal, Mudra, Kostorek, Yonov Š.

Znojmo má o tři body méně a také o jeden zápas méně. Teoreticky tuto skupiny může za jistých okolností vyhrát. V minulém kole remizovalo 1. SC se Zbrojovkou 0:0 a podalo poměrně slušný pracovitý výkon v defenzivě. Dnes však bude bojovat proti soupeři, který má kvalitní ofenzívu. Můžeme se těšit na jistě pěkné utkání.

V minulém kole dokázala Jihlava vyhrát 4:0 nad Slováckem, stejným výsledkem dokázala porazit i Jihlavu. Bez kanonýra Tecla si za tří zápasy připsala již devět gólů a se sedmi body okupuje první pozici tabulky. Ještě je třeba dodat, že Vysočina inkasovala pouze jednu branku.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení nadšenci kopané, vítejte u sledování sobotního programu Tipsport ligy skupiny "B". Ve šlágru prvního dnešního mače budou hrát týmy, jenž doposud ani jednou nepohrály. První Jihlava a druhé Znojmo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.