Fiorentina – Neapol 1:1 (kon.) | AC Milán – Bologna 2:1 (kon.) | Janov – Catania 0:2 (kon.)
Chievo – Parma 1:1 (kon.) | Siena – Sampdoria 1:0 (kon.) | Pescara – Turín 0:2 (kon.)
Atalanta BC – Cagliari 1:1 (kon.) | AS Řím – Inter 1:1 (kon.)
Chievo Verona
1:1 (0:1)
Parma Calcio 1913
Neděle 20.01.2013, 15:00 • Marc Antonio Bentegodi, Verona • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Naopak naprostá spokojenost s minulým kolem panuje v Parmě. Gialoblu doma hostili mistrovský Juventus a ten dokázali obrat o body (1:1). Potvrdili tak svojí formu, vždyť to byla za měsíc jediná "ztráta" bodu. Parma se díky tomu dostala do první desítky, ba co více, zpovzdálí může pokukovat po pohárových pozicích.

Fly Donkeys nemohou využít služeb Freye, Guany, Dramého, Luciana, Hetemaje a vykartovaného Cesara. To Parma má oproti Chievu jednu velkou výhodu, její trenér Donadoni má k dispozici takřka kompletní kádr, počítat nemůže pouze se zraněným Galloppou.

Chievo v prosinci značně zlepšilo svůj herní projev a dostalo se do dobré formy. Výsledkem byly tři výhry v řadě a okamžitposun tabulkou. Fly Donkeys navíc po novém roce na onu formu navázali, Atalantu doma udolali 1:0.
    Minulé kolo už bylo v tomto ohledu jiné. Chievo utrpělo na půdě Boloni čtyřbrankový debakl, dvěma brankami se blýskl Gilardino, po jedné pak Koné a Gabbiadini. Trenér Corini byl pochopitelně s výsledkem hrubě nespokojen, jeho týmu nezbývá nic jiného, než debakl odčinit a s Parmou získat tři body.

Jak uvádí eurofotbal.cz, fotbalisté Chieva utrpěli v minulém kole ostudný debakl od Boloni a poněkud tím přibrzdili realizaci cíle o posunu do první desítky. Nicméně byla to teprve druhá porážka za sedm kol, doma proti Parmě se chce veronský celek opět naladit na vítěznou vlnu.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání jedenadvacátého kola italské Serie A, v němž domácí Chievo Verona přivítá tým Parma FC.

Chievo Verona: Puggioni - Farkas, Dainelli, Andreolli, Sardo - Cofie, Guana, Rigoni, Jokič - Théréau, Paloschi

Parma FC: Mirante - Zaccardo, Paletta, Lucarelli, Rosi - Marchionni, Valdés, Parolo, Gobbi - Sansone, Belfodil

Rozhodčí: Calvarese - Petrella, Posado.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

1

1
    V první útočné akci domácí, kteří vybojovali rohový kop.

2
    Ale pro míč si "došel" Mirante.

3
    Dlouhý nákop domácích odvrací obrana hostů.

4
    Lucarelli vhazuje v blízkosti půlící čáry z levé strany.

4
    Míč se vrací zpět do obrany hostů.

5
    U míče stále hráči Parmy, kteří kombinují na polovině domácích.

6
    První velká šance utkání, obrana hostů "zaspala", dopředu se s míčem na noze hnal Théréau, ten se dostává až před Miranteho, ale gólman jeho střelu reflexivně vyráží!

7
    Paloschi se dostává ke střele z hranice vápna, ale míč končí vedle levé tyče.

8
    Opět Paloschi, ale Mirante sbírá míč ze vzduchu. Domácí si nyní vypracovali tři dobré šance, přičemž minimálně jedna byla gólová!

9
    Rohový kop zahrává Parma.

10
    Míč letí na přední tyče, kde ho lehce tečuje Parolo, ale nepřesně.

11
    Chievo jde do rychlého protiútoku, přesný centr z pravé strany, ale Paloschi již nestihl správně zamířit, přesto je z toho rohový kop.

12
    Mirante vyboxovává, ale u míče zůstávají domácí fotbalisté.

13
    Další rohový kop, tentokrát z levé strany.

14
    Mirante zmenšil střelecký úhel jednomu z domácích hráčů, ten střílí pouze do boční sítě.

15
    Volný kop pro Chievo, na polovině domácích hosté faulují.

16
    Na stadionu Marc Antonio Bentegodi zatím panuje doslova komorní atmosféra, slyšíme i taktické pokyny hráčů na hřišti.

16
    Hosté zkouší rychlou kombinaci, ale Rosimu míč uniká.

17
    Cofie ztrácí míč na polovině hostů.

18
    Domácí hráči ale vzápětí opět míč získávají.

19
    Jokič posílá kolmici na střed na nabíhajícího Paloschiho, u míče je ale dříve gólman Mirante.

20
    Paletta faulován v blízkosti vlastní šestnáctky, domácí přichází o míč.

21
    Hostující Lucarelli tam hodně tvrdě "zajel" do domácího útočníka Théréaua na polovině hřiště a dostává za to žlutou kartu.

22
    Jokič přichází o míč na levé straně na polovině hostů.

23
    Hosté vhazují, ale jenom se posunují o nějaký ten metr k půlící čáře, autové vhazování si zopakují.

24
    Míč ale získávají domácí, kteří jsou již na polovině hostů.

24
    Tam je přehuštěno, Guana tak střílí z velké dálky, míč letí hodně mimo branku.

25
    Sardo znemožnil rozehrávku hostů, ale míč končí v autu, vhazují hosté.

26
    Dlouhý nákop domácích, ale Paletta odhlavičkovává pryč.

27
    Rychlými přihrávkami se domácí dostali až před branku hostů, ale v poslední chvíli o míč přišli.

28
    Farkas nakopává dopředu, ale Guna se k míči dostal později, než soupeř.

29
    Guana na Rigoniho, ten ale fauluje, k míči se dostanou hosté.

30
    Je za námi první půlhodina hry a i přesto, že jsme nezaznamenali žádný gól, sledujeme celkem pohledné utkání. Více šancí měli domácí, kteří mají od úvodních minut územní převahu.

31
    Zatím ale domácím schází klid v zakončení a finální přihrávka.

32
    Ishak Belfodil ztrácí míč, ale ten zahrává Andreolli pouze do autu, vhazují hosté na polovině domácích.

33
    K míči se dostávají domácí, ti vzápětí také vhazují na polovině Parmy.

33
    Nádherná střela nártem z pravé strany, kterou předvedl domácí Sardo! Mirante jen s obtížemi vyráží na roh!

34
    S ním si obrana hostů dokázala poradit, ovšem předchozí střela Sarda, to bylo něco! Nejhezčí okamžik utkání, zatím.

35
    Hosté po delší době na polovině domácích. Ale Gobbi nemá komu přihrát, vrací míč dozadu.

36
    Zaccardo posílá centr z pravé strany, někdo z domácích obránců hlavičkuje do autu.

36
    Ale domácí Marco Andreolli vybojoval míč pro Veronu, šikovným "otřením" míče o Gobbiho.

37
    Znovu jsou hosté před pokutovým územím Verony. Ale Parolo fauluje a míč získávají domácí.

38
    Gennaro Sardo inkasoval bolestivý zásah do nártu pravé nohy a musí být ošetřován za postraní čarou.

38
    Pozor, Nicola Sansone padá v pokutovém území Verony po střetu s jedním z obránců!

39
    Rozhodčí píská, ale překvapivě dává žlutou kartu Sansonovi za nafilmování pádu! Domácí si jistě oddechli, Sansone se chytá za hlavu.

40
    Parma právě vstřelila branku!
    Chyba domácích, kteří nezachytili výbornou přihrávku na ISHAKA BELFODILA, ten s míčem proniká z levé strany do pokutového území a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedává Puggionimu šanci!

41
    Verona tak byla potrestána za neproměňování svých šancí a prohrává necelých pět minut před koncem první půle 0:1.

42
    Hostům branka viditelně prospěla, další útok se žene na domácí bránu, ale nakonec míč končí v autu.

43
    Domácí mohou postupovat na polovinu soupeře.

44
    Ofsajd a v něm "nachytán" Paloschi, hosté rozehrávají.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

Skončil první poločas, v němž si domácí tým sice dokázal vytvořit územní převahu, nicméně všechny jeho šance končili buď před pokutovým územím Parmy, případně je pochytal výborný Mirante.

Hosté se začali osmělovat až zhruba v posledních deseti minutách, kdy zejména po rychlých narážečkách pronikali k pokutovému území domácích. A že jejich snaha nevyšla naprázdno, svědčí i fakt, že Parma si do kabin odnáší jednobrankové vedení!

Jedinou branku prvního poločasu totiž vstřelil ve 40. minutě po pěkné kombinaci hráč Parmy, Belfodil, který tak stanovil poločasový výsledek 0:1 z pohledu domácího mužstva.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:05 hodin.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, druhý poločas začne každým okamžikem.

46

47
    Parma zatím "nepůjčila" míč domácím fotbalistům.

48
    Zaccardo výborně centruje, ale míč nakonec končí mimo, rozehrávat budou domácí.

49
    Jokič je dalším potrestaným hráčem, který dostává žlutou kartu.

50
    Théréau kope volný kop, míč se snáší až k hostujícímu gólmanovi, který chytá.

52
    Posedmé v utkání hosté faulují, ale domácí rychle o míč přichází.

53
    A Marchionni se dostává ke střele zhruba dva metry před pokutovým územím, míč letí těsně mimo branku domácích.

55
    Zaccardo nyní špatně vyřešil dobrou situaci, když v pokutovém území dává zpětnou přihrávku, nicméně míč končí přesně na noze domácího hráče.

56
    Verona jde okamžitě do rychlého brejku, Jokič pálí zhruba z dvaceti metrů, střela zblokována na roh.

57
    Obrana hostů odvrací, alespoň na autové vhazování z pravé strany.

57
    Chievo právě vstřelilo branku!
    ALBERTO PALOSCHI si dokázal naběhnout za obranu, těsně na hranici ofsajdu, ale rozhodčí nemává, Paloschi tedy nabíhá na zpět kopnutý míč Théréaua před bránu a hlavou hon jen posouvá za záda bezmocného MIranteho. Je vyrovnáno!

58
    Bude zajímavé sledovat, jak branka změní či nezmění poměr sil na hřišti.

60
    Je za námi hodina hry a zatím sledujeme remízové utkání, když oba týmy dokázaly vstřelit branku.

62
    Jokič přichází o míč, hosté mohou kombinovat na polovině soupeře.

63
    Paloschi posílá nadýchaný centr z levé strany před bránu, Sardo se ale do zakoknčení nedostává, přesto však svému spoluhráči tleská.

64
    Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany.

64
    Obrana hostů ale odvrací.

64
    První střídání v utkání, odchází střelec jediné branky domácíchl, Paloschi, místo něhož přichází Pellissier.

66
    Domácí mají nyní mírnou převahu, hosté se musí bránit.

68
    Hosté ještě nestřídali, domácí využili zatím jedno střídání.

70
    Sardo se po pravé straně tlačí do zakončení, ale výborný obranný zákrok ho připravil o šanci.

71
    Ale domácí opět v pokutovém území hostů, Théréau hlavičkuje po centru z levé strany, Mirante jen tak tak odvrací na roh!

72
    S rohovým kopem si dokázala obrana Parmy poradit.

73
    Hosté střídají, na hřiště přichází Amauri místo Sansoneho.

74
    Přetažený centr Rosiho končí mimo hřiště.

75
    Domácí opět střídají, odchází Guana, místo něhož přichází M. Rigoni.

76
    Domácí zahrávají rohový kop z pravé strany.

77
    Rohový kop se opakuje.

77
    Ale i s ním si obrana hostí poradila.

79
    Hosté častěji chybují, domácí se dostávají častěji do zakončení.

80
    Žlutou kartu dostává za faul na polovině hřiště L. Rigoni.

81
    Afriyie Acquah střídá Marco Marchionniho.

83
    Théréau střídán, na hřiště přichází Davide Moscardelli.

85
    Hosté nyní častěji s míčem na kopačkách, publikum píská.

86
    Amauri nakonec v ofsajdu, k míči se dostávají domácí.

87
    Blíží se závěr utkání, zatím to vypadá na dělbu bodů, i když nyní Amauri posílal zajímavou přihrávku před bránu, nikdo však nedokázal zakončit.