Barys – HC Slovan 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Mytišči – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Riga – Jaroslavl 1:2 (po s.n.)
Atlant Mytišči
5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Spartak Moskva
Úterý 22.01.2013, 16:30 • Ice Palace Mytišči • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:48:13)

Ve třetí třetině se prosadili pouze hosté, když jedinou branku ve třetí dvacetiminutovce dává ve 49. minutě Ankudinov, který již pouze kosmeticky upravil konečné skóre dnešního zápasu.

Dnešní utkání je u konce, i přesto, že poslední třetina patřila hostům, zvítězili dnes domácí hladce 5:2, když Spartak jasně přehráli ve všech činnostech, ten tak potvrdil, že v této sezóně je v hluboké krizi a v podstatě plní roli otloukánka KHL.

56:45
    Hraje se ve středním pásmu, obě mužstva již vědí, že o vítězi je rozhodnuto.

55:55
    Atlant znovu nastěhován před Lašákem.

55:06
    Probíhá poslední pětiminutovka dnešního utkání.

54:27
    Spartak je již v plném počtu.

52:37
    Hosté jsou již ve čtyřech.

53:04
    Až nyní se dokázali domácí opět dostat před Lašáka, ale hosté opět vyhazují.

52:43
    Domácí již rozestaveni před Lašákem.

52:20
    Oddechový čas pro domácí.

52:20
    Další vyloučení, Oleg Gubin posílá svůj tým do tří!

51:16
    Zřejmě poslední možnost na zvrat tak hosté vyloučením Kozlova ztrácí.

50:37
    Vzápětí Kozlov fauluje a hosté jdou do oslabení.

50:23
    Spartak v další šanci, z levé strany střílí Kozlov, puk míjí domácí branku.

49:25
    Lašák skvěle chytá střelu Michnova z mezikruží, velká šance domácích.

48:46
    Spartak právě vstřelil branku!
    ANDREJ ANKUDINOV doráží po střele Vasiljeva od modré z blízkosti pravé tyče Galimovi branky a hosté přece jenom snižují. Do konce však zbývá již něco málo přes jedenáct minut. Asistence: Valerij Vasiljev.

48:02
    Nahození puku, ale ten končí pouze na hokejkách domácích hráčů.

47:19
    Atlant čeká na svého soupeře ve středním pásmu a bere soupeři jeden puk za druhým .

46:04
    Atlant hraje nyní hlavně ze zabezpečené obrany, Romanovskij střílí z velké dálky, Galimov chytá.

44:08
    Vhazování před Lašákem, puk mají hosté.

43:16
    Spartak se snaží zjednodušit hru a nekombinovat přes střední pásmo, spíše zavážet puky, což se jim v těchto chvílích daří.

42:19
    Hráči Spartaku těžce přechází do útočné třetiny.

41:28
    Spartak vstřelil Kozlovem druhý gól, ale rozhodčí ho po krátké poradě neuznává, zřejmě pro postavení hráče v brankovišti.

41:05
    Oba týmy nakonec střídají, na led přichází druhé pětky.

40:35
    Spartak v obranné třetině.

40:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zřejmě poslední dějství může začít!

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 18:10 hodin.

Ve druhé třetině nejprve snížil ve 31. minutě Kozlov, ale naděje hostů žila jen pár vteřin, když na 4:1 upravil necelou minutu poté Gluchov. Na 5:1 upravil ve 39. domácí Kolcov.

I po druhé třetině platí, že Atlant diktuje tempo hry, hosté jsou v hluboké krizi a nedokáží čelit dobře bruslícím hráčům Atlantu.

40:00

39:26
    Spartak kontruje, ale jeho hráči se nedostávají do zakončení.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    KONSTANTIN KOLCOV dává pátou branku Atlantu Mytišči, když doráží do prázdné branky střelu Rukavišnikova od modré! Asistence: Roman Rukavišnikov.

38:00
    Poslední dvě minuty do konce druhé třetiny.

37:16
    Lašák chytá další střelecký pokus domácích.

36:12
    Na hráčích Atlantu je vidět, že jsou ve velké pohodě, bruslí, kombinují, hosté "přihlížejí".

35:22
    Puk končí v lapačce Galimova, komerční přestávka.

34:51
    Spartak rozehrává, ale jejich kombinace končí ve středním pásmu.

33:34
    Spartak nedokázal využít převahy po první brance a nyní prohrává již opět o tři branky.

31:53
    Domácí získávají opět tříbrankové vedení. Konstantin Kolcov proniká s pukem na holi do útočné třetiny, všímá si na pravé straně dobře postaveného MICHAILA GLUCHOVA, který pálí z voleje a puk končí za zády Lašáka. Asistence: Ilja Kablukov, Konstantin Kolcov.

31:29
    Lašák chytá střelu od modré.

31:10
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici jde za podražení hostující Šefer.

30:32
    Spartaku Moskva se podařil rychlý brejk na jehož konci je přesná střela z mezikruží VJAČESLAVA KOZLOVA, který letí nad pravým ramenem Lašáka do branky. Asistence: Alexander Suglobov.

30:00
    Máme za sebou polovinu hrací doby a domácí zatím kontrolují své tříbrankové vedení.

29:10
    Na trestné lavici již sedí hostující Růžička na straně Spartaku, domácím byl vyloučen Gluchov.

29:10
    Závar před Lašákem, Gluchov se natlačil před gólmana Spartaku, snažil se protlačit puk pod jeho výstojí a v okamžiku se na něho sesypali obránci Spartaku Moskva, bude se vylučovat.

28:24

28:05
    Další vyhození puku, Spartak zatím brání spolehlivě.

27:32
    Petrov ztrácí puk, hosté mohou vystřídat.

27:09
    Atlant od úvodních vteřin před Lašákem.

26:24
    Znovu se vylučuje, na trestnou lavici odchází hráč Spartaku Moskva Morrisonn, přesilovou hru si zahrají také domácí.

25:09
    Spartak znovu v útočném pásmu, Atlant pouze vyhazuje a hráči odchází střídat.

24:51
    Ač se hosté nedokázali prosadit při přesilové hře, pomohla jim početní převaha ve vytvoření mírného tlaku.

23:39
    Další spolehlivý zákrok Galimova, Mamkin pálí z pravé strany od modré.

23:00
    Spartak nevyužil nabídnutou přesilovou hru, nyní se ke střele z pravé strany dostává Bušujev, ale Galimov chytá.

22:16

21:45
    "Mladé pušky" Atlantu chodí i na oslabení a hrají ho velice dobře, Spartak se nedostává do zakončení!

21:20
    Až nyní se domácí osvobozují.

20:58
    Spartak v útočné třetině.

20:16
    Hned v úvodu druhé třetiny se vylučuje, na trestnou lavici jde domácí Kolcov.

20:01

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 17:20 hodin.

Atlant dostal do vedení v 6. minutě Šmeljov. V desáté minutě přidal druhou branku Michnov a hned minutu na to se dokázal prosadit také Točickij a stanovil tak konečné skóre první třetiny.

První třetina je u konce. Domácí jí jasně opanovali a po třech brankách v síti Jána Lašáka jdou do kabin s klidným vedením.

20:00

19:41
    Bezradnost Spartaku Moskva byla patrná při přesilové hře, hosté skoro nevystřelili na branku.

19:13

18:45
    Střela hostů z pravé strany, puk míjí branku.

17:45
    Navíc se jim podařilo vyhodit puk a mohou jít vystřídat.

16:51
    Domácí jsou již ve čtyřech.

16:46
    Ne, hosté si neví rady ani s dvojnásobnou početní převahou!

16:07
    Petrov střílí od modré, ale puk se odráží od obránce.

15:45
    Ale domácí se osvobozují.

15:13
    A pozor, domácí opět faulují, rozhodčí vylučuje domácího Kolcova, hosté budou hrát přesilovou hru pět na tři!

14:51
    Opět se vylučuje, přesilovou hru si zahrají hosté, Ignatuškin již sedí na trestné lavici.

13:33
    Nahozený puk hostů, ale domácí vyváží puk ven ze třetiny.

12:39
    Spartakovci nedokáží přejít přes modrou čáru, domácí jim odebírají většinu puků.

11:22
    Spartak se musí zvedat z těžkého K.O., takový začátek zápasu je hodně nepříjemný.

10:34
    Hostující obrana je "na ručník", domácí si před bezmocným Lašákem dělají doslova, co chtějí. Michnov si nabruslil zpoza brány, přihráva lépe postavenému a nikým nebráněnému NIKITOVI TOČICKÉMU, který střelou z bezprostřední blízkosti nedává Lašákovi šanci. Asistence: Alexej Michnov.

09:56
    Zakázané uvolnění Spartaku Moskva, vhazovat se bude před Lašákem.

09:42
    Lavička Spartaku Moskva si bere oddechový čas.

09:42
    ALEXEJ MICHNOV již samostatný únik dokázala proměnit, hosté propadli v obraně a domácí hráč jim uniká po pravé straně a přesnou střelou k tyči překonává Lašáka. Asistence: Andreas Engqvist.

09:09
    Další vyloučení, tentokrát na obou stranách, Batyršin za domácí tým a Ščitov na straně hostů.

08:57
    Až nyní se hosté usazují před Galimovem.

08:16
    Atlant se ale brání s přehledem.

07:35
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně domácích, Michnov odchází na trestnou lavici, přesilovou hru si zahrají hosté.

06:50
    Majorov postupuje sám na Lašáka a přestřeluje branku! Obrovská šance domácích.

06:24
    Domácí sestavili čtvrtou formaci z "mladých pušek" a posílají je i na přesilové hry, což se jim nyní vyplácí, Atlant vede a pozor, další šance.

06:00
    A je to první branka utkání! Domácí využívají přesilovou hru, když se u levé tyče krásně otočil s pukem na holi mladičký SERGEJ ŠMELJOV a přesnou střelou překonává Lašáka. Asistence: Igor Ignatuškin.

05:48
    Mytišči v útočné třetině.

05:20
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici odchází hostující Nikoncev.

04:40
    Moskevský Spartak zatím o něco aktivnější v úvodu utkání.

03:31
    Zatím sledujeme opatrný hokej z obou stran.

02:50
    Další snaha hostů o usazení před Galimovem, domácí vyhazují přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

02:05
    Spartak kombinuje ve středním pásmu.

01:19
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Galimova.

00:20
    První střelecký pokus domácích, z levé strany střílí Kolcov, Lašák chytá.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, hraje ruská hymna, utkání za malý okamžik začne.

Atlant Mytišči: Galimov (Davydov) - Batyršin, Rukavišnikov, Kolcov, Kablukov, Gluchov - Dyblenko, Osipov, Ševčenko, Engqvist, Majorov - Višněvskij, Ozolinš, Michnov, Točickij, Krikunov - Kosmačjov, Ignatuškin, Petrov, Jašin, Šmeljov

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) - Bodrov, Šefer, Růžička, Bušujev, Petrov - Ščitov, Obšut, Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Morrisonn, Vasiljev, Nikoncev, Voronin, Ankudinov - Mamkin, Želďakov, Gubin, Michajlov, Romanovkij

Rozhodčí: Ronn (FIN), Sergejev - Sadovnikov, Sazonov.

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL, v němž Atlant Mytišči přivítá na svém ledě Spartak Moskva.

Domácí tým je po čtyřiačtyřiceti odehraných zápasech s jedenapadesáti body na jedenáctém místě v Západní konferenci, když v zatím odehraných utkáních šestnáctkrát vyhrál a osmadvacetkrát prohrál. Atlant, který v součané době ztrácí na osmé místo devět bodů, stále ještě může pomýšlet na postup do play off, bohužel, již to nemá ve svých rukách, ale musí se také spoléhat na výsledky ostatních týmů. Boj o play off se promítl i do bilance posledních utkání, kdy v posledních sedmi utkáních čtyřikrát Atlant vyhrál a jednou prohrál po nájezdech. Utnul tak značně nepříznivou prosincovou sérii, kdy šestkrát v řadě prohrál!

Hosté vstupují do dnešního utkání ze čtrnácté pozice v Západní konferenci, když v dosud odehraných čtyřiačtyřiceti zápasech čtrnáctkrát vyhráli, třicetkrát prohráli a nasbírali zatím třiačtyřicet bodů. Spartak, který je aktuálně poslední v konferenci, již zřejmě na play off pomýšlet nemůže, ztráta na osmé míst je již sedmnáctibodová. V posledních zápasech se Spartaku povedlo přerušit nepříznivou sérii porážek a naposledy si připsal dvě skvělé výhry na Jaroslavlí a Torepedem Nižij Novgorod.

Češi na ledě
    V dnešním utkání se nepředstaví žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Šmeljov (Ignatuškin), 10. Michnov (Engqvist), 11. Točickij (Michnov), 32. Gluchov (Kablukov, Kolcov), 39. Kolcov (Rukavišnikov) - 31. Kozlov (Suglobov), 49. Ankudinov (Vasiljev)

Rozhodčí: Ronn (FIN), Sergejev - Sadovnikov, Sazonov