Třinec – Kladno 7:2 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Zlín – Sparta 2:1 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 8:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
8:3 (2:1, 6:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Středa 13.02.2013, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dalšího on-line přenosu z utkání extraligového duelu mezi karlovarskou Energií a ostravským "Steelem" z Vítkovic.
    Člen realizačního týmu HC Energie Jaromír Kverka se nechal slyšet, že následující závěr základní části extraligy bude boj na krev. Můj osobní názor je, že má pravdu a boj přímých konkurentů o postupové příčky alespoň do předkola play-off se přímo nabízí k atraktivitě utkání. Kdy jindy očekávat vyhrocenější zápasy, než právě na konci základní části?

HC Energie Karlovy Vary:

Jako přes kopírák odehrály Vary poslední dvě utkání před reprezentační přestávkou. Proti Litvínovu a Pardubicím se zastáncům zelených barev nedařilo a pokaždé odjeli z návštěvy hokejových destinací s prázdnou a výsledkem 4:1!

Energetici ale mají motivaci. Po třech měsících se do sestavy vrací rychlý křídelník Petr Kumstát a určitě budou chtít comeback tomuto obávanému střelci usnadnit nějakou tou výhrou. Zároveň lze také spatřit břemeno tíže, které na Energii leží. Energie, pokud chce pomýšlet na předkolo play-off, musí vyhrát následujících pět utkání z celkových šesti. Jen tak se dá kalkulovat s postupovými ambicemi. Co vy na to? Jsou šance na předkolo play-off pro energetiky reálné?

HC Vítkovice Steel:

Vítkovice jsou v tabulce umístěny na "klidném" osmém místě. Ale pozor! Od nepostupového jedenáctého místa dělí Steel pouhé čtyři body! Na celek vystupující v modrých dresech tak doléhá tlak z obav o postup.

Tlak se zřejmě projevil na předešlých dvou utkáních. V Plzni hráči Steelu museli pokleknout před Strakovo souborem. Výsledek 3:0 nevěstil pro mužstvo z Vítkovic nic dobrého. A spravit chuť si nedokázal celek na osmém místě tabulky ani doma, proti Slavii. Domácí fanoušci museli přihlížet k vysoké prohře 1:5!

Pokud chce i toto mužstvo přemýšlet o udržení svého postavení v tabulce, musí dnes bodovat.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Zaťovič, Pech, Kumstát, Skladaný, V. Polák, Pohl, Skuhravý, Bicek, Doležal, Koštál, Vachovec, Zucker (13. Vlach) - Drtina, Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz.

HC Vítkovice Steel: Málek - Barinka, Kudělka, Voráček, Rehák, Malík, Stehlík, Lučka - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, Hruška, Strapáč, Húževka, Szturc, Kovář, Bartánus

Rozhodčí: Turčan Tomáš, Polák Roman, Pešek Tomáš, Bádal Miloš.

Utkání začíná za okamžik. Kostka právě teď ukazuje dvě minuty do úvodní buly. Osobně jsem zvědavý na comeback Petra Kumstáta. Už při jeho vyvolávání hala bouřila divokým potleskem. Necháme se překvapit. Zároveň jsem zvědavý na výkon Vítkovic. Od duelu se Slavii proběhly v sestavě tři změny. Pomohou hostům k důležitým třem bodům?

00:01

00:01
    Turčan zahájil utkání.

00:34
    Tak to je začátek snů! Petr Kumstát byl u první šance domácích! Zároveň se bude vylučovat. Na dvě minuty jde pykat Kudelka Tomáš (VIT). Provinil sekáním!

00:35
    A první formace domácích pokračuje. Drtina pálil od modré!

01:17
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A JIŘÍ DRTINA dává branku! Na podruhé se k němu dostal kotouč po nahrávce o mantinel a skóruje dalekonosnou střelou! Asistence: Martin Zaťovič, Roman Prošek.

01:33
    Při prvním útoku si Vítkovice zařídili hru v přečíslení. Na trestnou jde domácí Vojtěch Polák (KVA). Ten také sekal.

01:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je utkání! Ani neuběhly dvě minuty a už byly k vidění dvě branky! Prosadil se TOMÁŠ KUDĚLKA. Kdo dnes chybí v KV Areně, ten přichází o hodně! Asistence: Jan Káňa

03:01
    Formace KPZ právě operuje a drží kotouč v útočném pásmu! Teď dokonce cinkla tyč!

03:17
    Zaťovič - Pech. Tahle dvojice teď vykouzlila nádhernou akci. Málek ale chytá úžasně a skvěle šanci zlikvidoval!

03:58
    Hosté zvýšili svojí aktivitu v napadání, ale i tak soubor energetiků vyváží kotouč a usazuje se v útočném pásmu.

04:27
    Kotouč převzali na své čepele hráči Vítkovic, ale jejich snaha o únik skončila nahrávkou až na zakázaném uvolnění.

04:37
    A vyhranou buly využil Drtina. Tento hráč je dnes při chuti a tak se nebál vyslat další tvrdou střelu.

05:30
    Strapáč nezachytil nahrávku za sebe a tak se hra přesouvá k mantinelu v obranné třetině domácích, kde jsou k vidění souboje o kotouč.

06:22
    Vítkovice se snaží kombinovat a přenášet hru do jejich útočné třetiny. Ale muži v zelených dresech jsou v obraně úspěšní a tak veškeré snahy končí opět za modrou, pryč z útočného pásma.

07:18
    Rozhodčího svým činem nepotěšil a přišel trest. Domácí hráč František Skladaný (KVA) oslabuje svůj tým na dvě minuty. Důvod? Podrazil protihráče.

07:50
    Strapáč zkoušel najít kolegu obránce na druhé straně kluziště, ale jeho přihrávka nepřesná byla a Vítkovice opouštějí útočnou třetinu.

08:30
    Domácí vyhazují.

08:45
    Skuhravý se dostal do brejku! Ale ani nadvakrát nedokázal zakončit do sítě Málka.

09:37
    Hruška zkoušel po krásné kličce překonat Závorku. Závorka ale jeho pokus rázně odmítl.

09:41
    Neukázněnost. Tomáš Voráček (VIT) hákoval. A to jsou další dvě minuty.

10:18
    Za chvíli bude k vidění hra pět na tři. Richard Stehlík (VIT) si bude moci popovídat s kolegou na trestné. Také chtěl okusit, jaké to je sekat do protihráče.

10:59
    Lukáš Pech netrefil z půl metru odkrytou svatyni Málka! V hale to zahučelo.

11:40
    Hosté hrají ve čtyřech.

11:59
    Nervozita je na hráčích Energie patrná. Několikrát se jim nepodařilo udržet modrou a tak museli několikrát znovu a znovu rozehrávat.

12:19
    Hosté jsou v plném počtu!

12:28
    Jednou, podruhé, po třetí! Až na několikátý pokus se podařilo JIŘÍMU DOLEŽALOVI skórovat! Pak byl ještě zákeřně sražen hráčem Vítkovic, ale Doležal chtěl slavit, než se prát. Asistence: Michal Grman.

12:50
    Roman Vlach měl ke kotouči daleko a tak do kotouče jen plácl a ten skončil mimo.

13:45
    Kumstát měl blízko k dorážce. Ale jeho teč vytěsnil Málek mimo ohrožení branky.

14:16
    Hráči Vítkovic jako by teď byli ke každému kotouči daleko.

14:30
    Polák pálil a Málek opět těsní mimo brankoviště.

15:35
    Hruška nahrával do prostoru v mezikruží Rehákovi. Ten ale trefil jen beton Závorky.

16:01
    Vítkovice a zejména pak Szturc se snaží být tvrdší v soubojích u mantinelu. Ale při dnešní nedisciplinovanosti hostů bych si na přílišný důraz netroufl.

16:14
    Vítkovice potřebují hru zklidnit a pokud chtějí vyrovnat, musí se lépe dívat a hledat hráče na modré. Jen plynulý přechod jim může pomoci k vytvoření šance.

16:49
    Tři zelené dresy a dva bílomodré. Pechovo formace opět útočila v přečíslení. Ale ani tři hlavy nedokázaly vymyslet, jak dostat kotouč za záda Málka.

17:51
    Petr Kumstát se dostal blízko k bráně, ale trefil jen mantinel za Málkovo zády.

18:46
    Na ledě je nyní klid. Obě mužstva střídají.

19:27
    Až teď se dostali Vítkovice k puku. Ale za 20 vteřin, které chybí do konce třetiny toho asi moc nevymyslí.

19:44
    Sotva dopíšu a jejich snahu přerušil ofsajd.

20:00

Máme tu konec první třetiny řádné hrací doby a je k vidění stav příznivější pro domácí. Soubor Vítkovic se určitě netěší do kabiny. Dle mého názoru bude kouč hostí klást důraz na větší disciplínu a zjednodušení hry. U domácích lze očekávat, že budou hrát ze zabezpečené obrany. Budou domácí spoléhat na brejkové situace nebo budou pokračovat v ofenzivní smršti? To se dozvíme za necelých 15 minut.

Varan Karlos stál v brance Málka s dopravní značkou "Slepá ulice." Diváky v hale to opravdu pobavilo.

20:01

20:08
    Málek chytá pod svojí lapačku první šanci druhé třetiny.

20:41
    Kumstát střílel z úhlu. Střela "lízla" beton Málka a šla mimo.

21:10
    Závorka teď musel likvidovat šanci Romana.

21:30
    Vítkovice jsou, jak jsem předpovídal, klidnější v útoku a více se porozhlíží po spoluhráčích, kterým chtějí směrovat přihrávku. To přináší ovace a Steelu se daří držet pásmo.

22:16
    A domácí mají opravdu problémy. Szturc prověřil střelou Závorku.

22:38
    Další snaha o útok skončila pro Vítkovice na zakázaném uvolnění. Bude se vhazovat před Málkem.

22:51
    Bicek zavezl, dal zadovku na Doležala a ten pálil! Málek pohotově vytěsnil betonem mimo!

23:25
    Hra je ve druhé třetině hodně kouskovaná. Zakázané uvolnění bylo k vidění nyní i při rozehrávce domácích.

23:45
    Stehlík střílel od modré, ale prostor branky netrefil.

24:22
    Další střelu od modré vyslal Hruška. Ta ale skončila v rohu, kde se bojuje o kotouč.

25:00
    Ospalost u domácích a zlepšení výkonu hostů. To je k vidění ve druhé třetině.

25:48
    To je jak rána z nebes! MARTIN ZAŤOVIČ se dostal za branku, klička před branku a na dvakrát proráží betony Málka! Petr Kumstát si připisuje první bod po svém návratu. Asistence: Petr Kumstát

Kýbl, koště a čistící prostředky. Takhle uklízí o komerční přestávce maskot domácích brankoviště Tomáše Závorky.

26:18
    Vhazovat se bude před brankou Závorky.

26:45
    Pokus Pohla zlikvidoval s přehledem Málek.

26:47
    Martin Gründling (KVA) posílá své mužstvo do oslabení. Vítkovice mají šanci snížit. Pykat bude za podražení.

27:01
    Skuhravý se dostal v oslabení do výpadu a zkoušel nahrávat Doležalovi. Obránce domácích ale stihl do přihrávky vložit hůl.

28:17
    Závorka likviduje velkou šanci Romana a následně i Stehlíka. To je nápor!

28:47
    Domácí jsou v plném počtu!

29:01
    Gründling se ihned po uvolnění z trestné mohl dostat do výpadu, ale kotouč nedostihl.

29:12
    Málek musí nyní upřít zrak na buly po jeho levé ruce.

29:27
    Domácím se podařilo vybojovat kotouč v útočném pásmu a tak se naskytla šance a VOJTĚCH POLÁK ji využívá! Asistence: František Skladaný, Petr Pohl.

30:09
    Látal vystřelil a Málek vyráží rovnou k VÁCLAVU SKUHRAVÉMU! Ten propaluje prostor mezi Málkem a třemi tyčemi a zvyšuje na 5:1! Asistence: Jan Látal, Jiří Bicek.

Tohle vypadá pro Vítkovice špatně. Každopádně je hokej hra o štěstí a Vítkovice mají ještě necelých 30 minut na to, aby si své štěstíčko vybraly.

30:01
    Proběhla výměna brankářů na straně Vítkovic. Málka střídá Šindelář.

31:20
    To je neskutečné. Kdo by si pomyslel, že po půl hodině hry uvidíme ihned sedm branek? Střelcem šestého gólu domácích se stal MARTIN ZAŤOVIČ.

32:01
    Vítkovice jsou v křeči. Jde vidět, že je čtyři rychlé branky zaskočili a vůbec jim teď nezávidím. Musí nadále čelit náporu domácích.

32:50
    Otěží se na straně Vítkovic ujímá Hůževka, který dokázal vystřelit a poté si opět vybojovat kotouč a zkusit to ještě jednou.

33:56
    Vítkovice se snaží založit útok. V posledních vteřinách ale jsou jejich přihrávky nepřesné a tak sbírají kotouče obránci domácích.

34:37
    Zaťovič větří hattrick. Tahle střela z mezikruží ale čepice vhozené na led nepřinese.

34:58
    Vítkovice jsou odevzdané a to se potvrdilo i nyní. Bek hostů chyboval a Šindelářovi poskakující kotouč ještě tečoval a ten ho nedokázal lapit. Vybojovaný kotouč Pohlem poté skončil na čepeli VOJTĚCHA POLÁKA, který se nemýlil. Asistence: Petr Pohl.

35:37
    Vítkovice se na nějaký čas usadily v útočné třetině. Šanci si ale hráči v bílomodrých dresech vytvořit nedokázali.

37:26
    Bude se vylučovat.

37:43
    Vylučovat se sice nebude, ale i tak musí hráči Vítkovic sklonit hlavy. MICHAL GRMAN byl důrazný v dorážce a střílí osmou branku domácích. Asistence: Lukáš Pech

38:50
    Svačina udělal oblouk a našel před brankou Romana. Ten se ale zamotal do zpracování a místo puku skončil v brance on sám.

39:26
    Důraz Bicka a Doležala musel hasit Šindelář.

39:39
    Strašně rád bych vám popsal situaci po tyči, která zacinkala. Ale na Šindelářovi leželo dobrých 7 hráčů, z toho tři energetici, který nedokázali přes houf hráčů kotouč do branky dorazit.

40:00

Otázku, kterou jsem nastínil po první třetině mi hráči Energie zodpověděli. Pokračování v ofenzivní smrští zpečetili hned šesti vstřelenými brankami. A co Vítkovice? Nechci dělat psychické rozbory, ale kouč hostí by musel sakra dobře umět namotivovat své svěřence, aby zvedli hlavy a takovou ztrátu dorovnali.

Třetí třetina začne za tři minuty. Cca v 19:46

Mě by zajímalo, kam domácí maskot chodí na ty značky. Nyní se vytasil se zákazem vjezdu s dodatkem: Vjezd pouze na povolení majitele. Snad nebudou dopravní značky chybět někde v provozu...

40:01

40:01
    A máme tu třetí třetinu. Tu zahajuje vyloučením Michal Vachovec (KVA) s trestem z předešlé třetiny - hrubost.

40:55
    Ale ani po minutě se nepodařilo hostům dostat se do útočného pásma.

41:29
    A přeci jenom! Vítkovice snižují po vydařené kombinaci v přečíslení. Kotouč po střele RUDOLFA HUNY propadl přímo mezi betony domácího brankáře. Asistence: Roman Ondřej, Svačina Vladimír.

42:12
    A po vstřelené brance jakoby Vítkovice ožily! Jde to znát na pohybu. Jsou aktivnější a živější.

43:05
    Klimkova střela se vnitřní strany sítě branky nedotkla.

43:40
    Po minutě v útočném pásmu musejí Vítkovice založit nový útok. Kotouč překročil modrou čáru. Šance k vidění nebyla.

45:15
    Strapáč zkoušel dorážet, ale kotouč na svojí čepel nedostal.

46:01
    Hra se přerušuje po dlouhé době. Důvod přerušení lze pojmenovat jako "zakázané uvolnění" hostů.

46:24
    Hůževka zavezl kotouč a z mezikruží zakončoval, ale Závorka snížení nepřipustil a připisuje si další zákrok.

46:31
    Viktor Ujčík (VIT) podrazil a za odměnu si prohlédne prostory trestné lavice.

47:01
    Tento stav vyhovuje domácím. Sice se jim nedaří založit kombinaci, ale kotouče se vracejí za branku Tomáše Závorky a tak šetří alespoň čas..

48:08
    Dvacet vteřin do konce přesilové hry a šance ze strany domácích žádná.

48:31
    Vítkovice hrají v plném počtu.

48:49
    Voráček vybízí své spoluhráče k pohybu. Rozehrávku ale nezaložil a jde střídat.

49:17
    Zaťovičovo pokus byl tečován a kotouč tak končí v ochranné síti.

49:35
    Závorka chytá do lapačky střelu Lučky.

50:40
    Brainka schytal střelu přímo do nohy. Ale vypadá to, že chránič svojí práci vykonal skvěle.

51:20
    Vypadá to, že utkání se bude dohrávat v klidu.

52:01
    Na obou stranách to samé. Snaha o útok, zavezení kotouče a bek, který opět vrátí kotouč na druhou stranu kluziště.

52:31
    Strapáč střílel do prostoru mezi třemi tyčemi, ale Závorka si zákrokem do lapačky připsal další čárku do statistik.

53:23
    Szturc prověřil pevnost Závorkovo betonů.

Dnešní utkání sleduje 3069 diváků.

54:00
    Majitele kotouče teď definovat jako hokejistu v zeleném dresu. Energie si dává na čas s rozehrávkou.

54:36
    Ale Vítkovice si kotouč vybojovaly a zakládají kombinaci v útočném pásmu.

55:04
    Jejich snaha ale šanci, která by vedla k brance, nepřinesla.

56:30
    Petr Pohl měl na dosah branku. Kotouč ale na druhé tyči netrefil.

57:49
    Vojtěch Kloz (KVA) nabídl v posledních minutách utkání přečíslení pro Vítkovice. Osekával a to se přeci nesmí!

58:18
    Domácí vyhazují kotouč z obranné třetiny.

58:58
    Šindelář si teď chytil kotouč basebalovým zákrokem, který byl vyslán přes celé hřiště obráncem domácích.

59:11
    Lukáš Pech (KVA) míří také na trestnou. Bude se dohrávat v poměru tři na pět.

59:26
    Vítkovice snižují! Tak přeci jenom dohrávají utkání důstojně! MAREK BARTÁNUS se dostal do zajímavé šance zakončit a nemýlil se. Asistence: Rehák Denis, Hruška Radim.

60:00

Hvězdy zápasu se stali hráči Rudolf Huna a Martin Zaťovič.

A je tu konec. Dnes bylo k vidění velice zajímavé utkání, které možná nabádá k domnění, že Vítkovice se přijely do Karlových Varů odevzdat. Nutno ale připomenout, že právě Vítkovice byly mužstvem, který v poslední třetině měl ze hry více a nebýt usnutí ve druhé části hry, možná bychom teď sledovali rozkouskované vyrovnané utkání. Domácí zahájili honbu za předkolem play-off vítězně a Vítkovice? Vzhledem k tomu, že mají o jeden zápas navíc, tak musí zabrat. Pokud soupeři pod nimi v tabulce dnes vyhrají, tak se musí strachovat o svojí pozici, protože je bude dělit od jedenáctého místa pouhý jeden bod.

Já se s vámi loučím a děkuji a těším se u příštího utkání. (20:20:38)

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 2. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech) - 2. Kudělka (Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, Hruška)

HC Vítkovice Ridera: Málek (29. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Voráček, Rehák, Malík, Stehlík, Lučka - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, Hruška, Strapáč, Húževka, Szturc, Kovář, Bartánus

Rozhodčí: Turčan Tomáš, Polák Roman, Pešek Tomáš, Bádal Miloš