Poruba 2011 – Opava 3:4 (kon.) | Kolín – Jindř. Hradec 3:4 (po s.n.) | Žďár n/S – Technika Brno 5:1 (kon.)
Chotěboř – Pelhřimov 3:9 (kon.) | Nymburk – SHK Hodonín 5:4 (po pr.) | Frýdek-M. – Prostějov 4:2 (kon.)
Klášterec nO – Milevsko 5:2 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 4:5 (po s.n.) | Bílina – Řisuty 2:3 (po s.n.)
Sokolov – Děčín 4:2 (kon.) | Klatovy – Tábor 3:1 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
HC Technika Brno
Středa 13.02.2013, 18:00 • Bouchalky • 2. liga skupina Střed (ČR)

Do třetí části vstoupili hosté velmi aktivně, ale výborného Opršala v domácí brance se jim překonat nepodařilo. Po několika promarněných šancích se naopak uchylovali k nedovoleným zákrokům a po jednom z nich udeřili hráči Žďáru. Poté přidali ještě jednu branku a ovládli dnešní klání 5:1. Děkujeme za pozornost! (20:08:01)

Nejlepšími hráči zápasu: Na hostující straně: Pavel Valeš, na domácí Martin Pleva.

60:00

59:17
    Dítě se dostával do nebezpečné situace před Nováka, který měl plné ruce práce s jeho zakončením.

58:46
    Souboj se dohrává ve střední pásmu.

58:07
    Benýšek se snažil prosadit po pravém křídle, ale už je zřejmě rozhodnuto.

57:48

57:01
    Hosté stále usazení v útočném pásmu.

56:34
    Domácí osvobozuje Vítek.

56:14
    Technika se usadila před domácím brankářem.

55:48
    Za podražení dostává menší trest Miroslav Jan.

54:25
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí ONDŘEJ BŘEZINA dostal parádní pas mezi kruhy, odkud propálil hostujícího brankáře Josefa Nováka, který na jeho prudkou ránu nedokázal zareagovat. Asistence: Pavel Staněk, Martin Pleva.

54:15
    Ale opět Březina dostává hru před Nováka.

54:10
    Plameny neudržely pásmo.

53:45
    Za vražení na hrazení dostává menší trest hostující Zdeněk Mráz.

53:36
    Po této akci zůstává ležet na ledě další domácí hráč. Začíná se jiskřit na hrací ploše.

53:18
    Novák vyráží střelu z pravého kruhu od Mana.

52:40
    Žďár opět v tlaku.

52:13
    Na druhé straně opět první formace Plamenů zatlačila hosty do defenzívy. Plachý se však nedostal do zakončení.

51:33
    Rajnoha opět s Brzobohatým motali hlavu domácí obraně, ta si však počkala a hostující opory odzbrojila.

50:51

50:10
    Až nyní se hosté zásluhou Látala osvobozují.

49:40
    Ve velké šanci domácí Ježek a po něm Plachý. Technika pod velkým tlakem.

49:25
    Domácí Smejkal nebezpečně pálil od modré. Tečovaná rána mimo.

49:12
    Plameny se hned usadily před Novákem.

48:51
    Na trestnou lavici odchází hostující Zapletal za faul kolenem.

48:23
    Ale z protiakce trefil domácího brankáře Petra Opršala do helmy Mráz.

48:03
    Nyní naopak hosté v menší útlumu, Žďár nastěhovaný před Novákem.

46:47
    Výborně se uvolnil z rohu Plachý, který přihrál za branku na volného Ježka. Ten udělal několik rychlých kroků za brankou soupeře a předložil kotouč na druhou tyč, kam si najížděl PAVEL STANĚK. Ten prostřeluje rozhozeného gólmana Nováka bombou z pravého kruhu. Asistence: Ondřej Ježek, Jiří Plachý.

46:42
    Ale opět domácí v pásmu Techniky.

46:20
    Výborně zapracoval do obrany hostující Látal a vyhazuje.

45:55
    Domácí hned zavřeli svého soupeře v jeho třetině a Plachý měl tutovku z mezikruží, kam mu nabil Kaňka. Ale přestřeluje hostující klec.

45:32
    Ovšem hostující Klimeš si pomáhá ve středním pásmu nedovoleně a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

44:30
    Brzobohaty s Rajnohou si vytvořili slibnou střeleckou možnost. Opršal zakončení z levého kruhu zastavuje svojí lapačkou.

44:17
    Domácí se po prolomení tlaku soupeře dostali do offsidového postavení.

43:54
    A následně do třetiny Techniky, kde se v rohu neprosadil domácí Kotlík.

43:49
    Až opět Man dostává hru do středního pásma.

43:15
    A další nebezpečná rána hostujícího Mráze. Žďár pod tlakem.

43:01
    Odehnal se však dostává hned v zápětí do velké šance. Opršal opět potvrdil své kvality.

42:52
    Za vlastní brankou zůstává ležet domácí kapitán Jiří Plachý a přerušuje se.

42:32
    Na jejímž konci byl Bilčík. Opršal kryje.

42:04
    Plachý pronikl do pásma po pravém křídle. Ale hosté se výborně ubránili a sami založili útočnou akci.

41:53
    Následně však opět hosté, ale Brzobohatý chycen v offsidu.

41:45
    Man konečně dostává hru před Nováka, který raději podržel nahozený kotouč.

41:19
    Technika stále tlačí domácí, kteří jsou od začátku třetí třetiny v menším útlumu.

40:51
    A další zákrok domácí opory mezi tyčemi.

40:40
    Ale v první zákroku domácí Opršal, kterého zaměstnal Rajnoha.

40:02
    Zahajovací buly ve třetí části vyhráli domácí.

40:01

V prostřední části měnily skóre přesilovky. Když hosté snížili ránou od modré, ale o dvě minuty později vrátil vedení o dvě branky domácí týmu Ježek v početní výhodě. Stav po druhé třetině 3:1. Závěrečná pasáž začne přibližně v 18:29.

40:00

39:30
    Žďár dohraje třetinu v útočném pásmu, kde se mu ale nedaří prokombinovat od hrazení.

38:27
    Poté si Březina s Kunstmüllerem vytvořili dvě tutovky. Novák pozorný v hostující brance.

38:02
    Hnilička se neprobojoval po pravém křídle do útočné třetiny a z protiútoku se domácí vystavili do offsidu.

37:49
    V zápětí však domácí hrají pouze na zakázané uvolnění.

37:12
    Plachý se však po další akci nedostal z kotouč z rohu.

36:17
    Na druhé straně už Hadrovec střílel nekrytý vedle branky domácího brankáře.

35:49
    Košecký výborně zastavuje akci první formace. Ježek se neprosadil od mantinelu.

35:24
    Ale vše skoro napravil Šedý, který sám pálil z mezikruží. Jeho rána protečovaná mimo branku.

35:03

34:40
    Opět domácí Vítek vyhazuje. Technice se tato početní výhoda příliš nedaří.

34:19
    Ale výborně zabojoval domácí Kaňka a vyhazuje.

34:12
    Až Odehnal dostává kotouč před Opršala.

33:44
    Hostům se nedaří prosadit se do útočné třetiny.

33:03
    Vyloučen domácí Dan Kotlík za hákování.

31:41
    Kaňka výborně našel z levého kruhu, kde dostal dostatek prostoru, na vzdálenější tyči úplně volného ONDŘEJE JEŽKA, který neměl problém umístit kotouč do odkryté branky. Kam se Novák nestačil přesunout. Asistence: Martin Pleva, Michal Kaňka.

31:34
    Plameny konečně rozestavený na přesilovku.

31:10
    Naopak Rajnoha se tlačil do zakončení, když mu obránci Žďáru ustupovali.

30:51
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

30:24
    Také vyloučen na druhé straně. Na trestnou lavici odchází hostující Ondřej Látal sekání.

29:41
    Technika právě vstřelila branku!
    Po vyhrané buly dostal na modrou kotouč hostující TOMÁŠ KLIMEŠ, který úplně sám udělal několik kroků do středu, odkud prostřeluje domácího brankáře Opršala, který měl zakrytý výhled. Hosté snižují stav na rozdíl jedné branky v přesilové hře. Asistence: Vlastimil Bilčík.

29:35
    Technika hned od začátku v pásmu soupeře.

29:30
    Doležal ale dostává menší trest za hákování.

29:05
    Vítek se opět na protější straně dostal k nebezpečné ráně a po něm Kaňka, který netrefil prázdnou branku z mezikruží.

28:23
    Plameny kontrolují hru ve vlastním pásmu.

27:40
    Hostující Odehnal se pokoušel prosadit jeden na jednoho, ale střela z hole útočníka Techniky končí po teči v ochranné síti.

27:18
    Žďár však sehrál vynikající a pohlednou akci ve středním pásmu a poté také před Novákem, který zasahoval proti ráně domácího Březiny.

26:45

26:30
    A další nebezpečné zakončení hostujícího Mráze. Domácí brankář výborně drží své spoluhráče.

26:20
    Velká šance hostujícího Látala, který v tísni zakončoval do připravého Opršala před brankou.

26:07
    Nyní však hosté zamčeli Plameny v jejich třetině.

25:40
    Který po střele z levého kruhu v podání Rajnohy vyráží do ochranné sítě.

25:25
    Až Košecký dostává hru před Opršala.

25:00
    Technice se však nedaří dostat do útočné třetiny.

24:45
    Menší trest dostává Martin Pleva za hákování

24:19
    Hnilička si nyní neporozuměl se spoluhráči, ale domácí si pomáhají nedovoleným zákrokem.

24:02
    Plameny si především hlídají střední pásmo.

23:30
    Ale hosté se po chvilce osvobozují, hra se přelévá z rohu do rohu.

23:04
    Kaňka však již vyváží kotouč.

22:20
    Nebezpečná rána od modré v podání Zapletala, rána protečovaná mimo.

22:17

21:50
    Brno nastěnované v útočném pásmu.

21:34
    Ale už od modré pálil hostující Klimeš, který těsně mijí Opršalovu klec.

21:10
    Ale výborně zabojoval Man, který dostává hru z vlastní třetiny.

20:40
    Technika zamčela soupeře v jeho pásmu.

20:17
    Vyloučen domácí Doležal za držení protihráče.

20:10
    Kteří se také hned natlačili před Opršala, ten se musel vytáhnout hned z kraje pohotovým zákrokem.

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny ovládli hosté.

20:01

Oba celky se již vrací na hrací plochu.

V první třetině se hrála parádní partie, ve které dokázali domácí využít své příležitosti oproti Technice. Stav po první části 2:0. Prostřední třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:40
    Třetinu dohrají Plameny ve vlastní třetině.

19:20
    Ale Man výborně zabojoval do obrany.

18:55
    Březina se snaží udržet pásmo pro svůj celek, ale hostující Benýšek již vyváží kotouč.

18:37
    Novák však již přerušuje hru po nepřehledné situaci před sebou.

18:04
    Nyní zase Plameny zatlačují Techniku v útočném pásmu.

17:39
    Kaňka s Plachým kombinovali v útočném pásmu, ale hostující obrana si počínala lépe než v předcházejících momentech.

17:03
    Ježek však obrací hru.

15:30
    Odehnal však získal opět třetinu a Bělohlávek vyzkoušel Opršala, který kryje jeho pokus.

15:10
    Pleva osvobozuje domácí do středního pásma.

14:55
    Technika opět natlačená v útočném pásmu.

14:20
    Domácí Smejkal na poslední chvíli zastavil rodící se prúnik hostujícího Kozáka, který se řítil do šance.

13:06
    Ale opět vynikající hostující Hnilička vyváží kotouč.

12:40
    Žďár natlačený v útočném pásmu.

12:18
    Březina již na protější straně obtěžoval hostujícího brankáře, který po jeho ztečované ráně raději podrží kotouč.

11:55
    Ten se však z rohu proti přesile s kotoučem nedostal. Žďár rozehrává za vlastní brankou.

11:40
    Ale už ve středním pásmu ztrácí kotouč, který bere Mráz.

11:22
    Vítek už obrací hru na soupeřovu polovinu.

11:05
    Na druhé straně zkoušel pozornost Petra Opršala z ostrého úhlu Hnilička.

10:35
    ... který v přímém souboji mijí branku Josefa Nováka.

10:32
    Kaňka však zabojoval do obrany a nachází na modrého najetého Plachého...

10:23
    Plameny se nemohou dostat za polovinu.

09:56
    Další vynikající zákrok domácího brankáře po střele Brzobohatého z levého kruhu.

09:32
    Technika se po druhé inkasované brance tlačí před Opršala.

08:28
    Přesilovou hru proměňuje domácí kapitán JIŘÍ PLACHÝ po velkém zmatku před hostujícím brankářem Novákem po střele Staňka. Kde se nejlépe zorientoval a překonává gólmana soupeře. Asistence: Pavel Staněk.

07:50
    Žďár v náporu.

07:34
    A Kunstmüller ve velké šanci, když se ocitl sám před hostujícím brankářem. Netrefuje branku soupeře.

07:10
    Březina zavezl kotouč před Nováka.

06:50
    Hosté vyhazují.

06:35
    Ale hosté si pomáhají zbytečným faulem. Kozák dostává menší trest za vražení na hrazení.

06:23
    A další rána hostujícího Zapletala, který prověřil pevnost betonů domácího brankáře. Technika v náporu.

06:10
    Hnilička se však dostával z protiútoku ke střele. Opršal vyráží.

05:45
    V zápětí hrají hosté pouze na zakázané uvolnění.

05:25
    Na druhé straně si připsal výborný zákrok Novák po střele Kotlíka z pravého kruhu.

05:20
    Vítek obrací hru.

05:10
    Hostující Bělohlárvek se tlačil do zakončení. Opršal vyráží.

04:50

04:26

04:10
    Opět ovšem hostující Látal na polovině soupeře, kde se však neprosadil proti přesile.

03:30
    Ale Látal se neprosadil z rohu a domácí se osvobozují.

03:18
    Hra ve čtyřech vyhovuje více Technikům.

02:50
    Ale také hosté si pomáhají nedovoleným zákrokem. Vyloučen hostující Jan Hadrovec za hákování na Michala Kaňku.

02:44

02:26
    První vyloučení obstarají domácí. Na dvě minuty odchází Miroslav Jan za faul kolenem.

02:05
    Domácí si neporozuměli v rozehrávce - icing.

01:45
    Žďár kontroluje hru ve středním pásmu.

00:51
    Také Plameny vystřelily poprvé na Nováka, kterému po střele Kaňky vypadl kotouč z výstroje a ONDŘEJ JEŽEK doráží puk za bezmocného hostujícího brankáře Josefa Nováka. Asistence: Jiří Plachý, Michal Kaňka.

00:32
    Hostující Rajnoha si vytvořil první střelu na branku, ale záhy Žďár obrací.

00:02
    Úvodní buly vyhráli hosté z Brna.

00:01

Zahajovací formace na ledě.

Týmy již vstupují na ledovou scénu.

Vítám Vás na zápase ze žďárských Bouchalek, kde se uskuteční veledůležité klání o druhou pozici v centrální divizi druhé ligy. Oba celky se již na hrací ploše pilně rozcvičují. Zbývá několik desítek minut do úvodního buly.

SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal (Sláma) - Staněk, Doležal, Pleva, Šír, Smejkal, Jan - Ježek, Kaňka, Plachý (C) - Kunstmüller, Březina, Dítě - Vítek, Kotlík, Man - Kočan, Hron.

VSK Technika Brno: Novák (Vrba) - Hadrovec (C), Zapletal, Valeš, Klimeš, Bilčík, Košecký - Benýšek, Rajnoha, Šedý, Brzobohatý, Mráz, Látal, Matouš, Bělohlávek, Kozák, Odehnal, Hnilička.

Rozhodčí: Veinfurter - Bosák, Šmika.

Středeční program druhé ligy Střed nabídne celé 33. kolo, ve kterém se také uskuteční veledůležitá bitva o stříbrnou pozici v centrální divizi. Žďárské Plameny přivítají na svém ledě vynikající techniky z Brna. Ve vzájemných kláních v letošní sezóně ovládli Jihomoravané pouze jediný. Právě na začátku sezóny dokázali ubránit vlastní led po výsledku 4:1, ovšem poté se již radovala pouze parta Martina Sobotky, která v předehrávce 24. kola vyloupila Brno 4:5 a svoji formu potvrdila také na vlastním kluzišti 5:1.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU:
    Plameny odehrají o středečním večeru 13. února veledůležité klání o stříbrnou pozici v centrální divizi. Na kterou respektive na svého aktuálního soupeře ztrácí jediný bod. Ale mají také odložený zápas s Kolínem. Žďár spoléhá především na domácí duely, které podporuje vynikající formou na venkovních stadionech opírající se o precizní defenzívu (105). Domácí nyní odehrají zápas po jedenácti dnech, kdy na začátku potvrdili vzrůstající formu s týmem bojujícím o play-off. Vajgar po urputném boji podlehl na Bouchalkách 6:4 místnímu celku.

Nejproduktivnější hráči:
    Jiří Plachý (19+19)
    Michal Kaňka (13+21)
    Ondřej Březina (14+14)

VSK TECHNIKA BRNO:
    Hosté se pokusí vyrovnat nepříznivou bilanci z letošních vzájemných utkání s největším konkurentem o druhou příčku po základní části. Nyní mají náskok jednoho bodu, který se pokusí ještě navýšit na ledě velkého rivala, se kterým odehrála během dvou ročníků velmi důležitá klání. O víkendu se Technice podařilo zdolat po vynikajícím hokeji tým z Břeclavi, proti kterému se jim v letošním ročníku příliš nedaří 4:3.

Kamil Rajnoha (23+12)
    Karel Benýšek (8+18)
    Jiří Sedláček (14+8)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 1. Ježek (Plachý, Kaňka), 9. Plachý (Staněk), 32. Ježek (Pleva, Kaňka), 47. Staněk (Ježek, Plachý), 55. Březina (Staněk, Pleva) - 30. Klimeš (Bilčík)

HC Technika Brno: Novák (Vrba) - Hadrovec (C), Zapletal, Valeš, Klimeš, Bilčík, Košecký - Benýšek, Rajnoha, Šedý, Brzobohatý, Mráz, Látal, Matouš, Bělohlávek, Kozák, Odehnal, Hnilička.

Rozhodčí: Veinfurter - Bosák, Šmika