Vsetín – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Prostějov – Karviná (Baník) 4:7 (kon.) | Nový Jičín – Opava 0:5 (kon.)
Havířov – Val. Meziříčí 7:0 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 2:3 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 5:4 (kon.)
SHK Hodonín – Chotěboř 7:1 (kon.) | Pelhřimov – Břeclav 3:4 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 20.02.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

60:00
    Konec zápasu. (19:43:01)

59:55
    Vsetín vyhodil. Tři body zůstávají na Valašsku!

59:40
    Frýdek v šesti, vhazuje se po Hromadově levici.

59:40
    Icing domácích. Ve stejném čase timeout pro domácí VHK.

58:35
    Pro domácí naštěstí Sluštík nenašel kotouč mezi bruslemi.

58:21
    Vhazuje se po Hromadově pravici. Poslední dvě minuty třetí třetiny budou ještě napínavé.

57:33
    Vsetín hájí těsný náskok, Škatula pálil pouze do Tesaříkových bruslí.

57:04
    Vhazování po levici Hromady.

56:24
    Martin Kubo předvedl skvělý bekhendový blafák, Chvostek už ležel a jen se natahoval lapačkou. Právě ta však ukryla kotouč do své moci! Obrovská šance na vstřelení pojistné branky!

55:58
    Milan Ovšák se nabídl na kruzích a dostal přihrávku přímo na do prostoru mezikruží. Kotouč následně poslal do ramene vsetínského brankáře.

55:49
    Petr Hromada raději ukryl kotouč pod svou výzbroj. Vhazuje se po jeho pravici.

55:00
    Tichý osvobozuje Vsetín svým výjezdem po vyhraném buly.

54:54
    Teper byl faulován při střele Františkem Zúbkem (VSE), který dostává dvě minuty za podražení.

54:34

53:46
    Vrba se hnal do úniku a už chtěl pálit na branku, ale jeho snahu zastavila píšťalka sudího značící ofsajd.

53:19
    Hosté jsou ve čtyřech.

53:00
    Žabčíkova rána končí na rameni Chvostka.

52:34
    Je tu druhá přesilovka 5 na 3 pro Vsetín. Na trestnou lavici míří Gajda (FRM) za podražení. 45 sekund bude trvat výhoda dvou hráčů v poli.

51:47
    Na trestnou lavici zamíří dva hráči z obou celků. Za Vsetín je to Jiří Farda a za hosty Štefan Šimkovič.

51:19
    Vyloučen Škatula (FRM) na dvě minuty za sekání.

51:12
    Hoďa byl nalezen zcela sám na levé tyči Chvostkovy branky, ale jeho pokus o přihrávku na Marka Dubec, který by zakončoval do prázdné svatyně, nevyšel.

50:27
    Frýdek nedovoluje domácím ani střelu na branku a znova se osvobozuje.

49:36
    Vsetín střídá, začíná druhá minuta jejich přesilovky.

49:09
    Vrba po nacvičeném signálu pálí pouze do hráče stojícího před ním.

48:44
    Petr Slovák (FRM) fauluje Podešvu a odchází si sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:01
    Daniel Chvostek se nyní blýskl zákrokem, za něhož by se nestyděl ani extraligový brankář. Dubec v nájezdu 2 na 1 pálil po přihrávce z první do vyšvihnuté lapačky frýdeckého strážce branky!

46:49
    František Zúbek opět situaci nevyřešil tak, jak se na hráče jeho formátu sluší. Mohl přihrát na zcela volného Vaňka, který stál před odkrytou klecí, ale pas slovenského hráče postrádal přesnost.

45:58
    Vrba střílí od modré, ale nachází pouze boční konstrukci Chvostkovy branky.

45:10
    Slovák byl nalezen v prostoru mezikruží, ale Hromada byl po jeho střele na svém místě.

43:59
    Zúbek uháněl společně s Vaňkem v nájezdu 2 na 1, ale Tomis překazil skvělým obranným zákrokem finální přihrávku na vsetínského kapitána.

43:26
    František Zúbek úplně sám před brankou, ale trefuje jen místa, kde se zdržoval brankář Chvostek.

42:51
    Kubo prostrčil v nájezdu 3 na 2 do prostor, kde dorážel Marek Dubec. Druhou trefu v utkání mu překazil blok obrany hostí.

42:20
    Domácí jsou nyní lepším týmem. Zakázané uvolnění Frýdku.

41:31
    Velký rozruch před Chvostkovou svatyní! Nejprve tečoval ránu Hodi do břevna Ondřej Hruška, poté se střelec octl sám před brankou, ale nedal. Navíc dostal naloženo na pamětnou. Vhazuje se po Chvostkově levici!

40:37
    Vsetínu se závěr přesilovky nevyvedl. Zakázané uvolnění a hosté jsou v plném počtu.

40:01

40:00

39:54

39:21
    František Zúbek se dostal do samostatného úniku a jeho střela se odrazila od horní tyče směrem na brankovou čáru, to ovšem nepřešla a tak stav utkání stále trvá - 2:1!

38:37
    Vyloučen hostující brankář Daniel Chvostek (FRM) na dvě minuty za podražení. Trest odsedí Ondřej Sluštík.

37:54
    David Vítek (VSE) odchází na dvě minuty za sekání. Frýdek bude mít šanci vyrovnat.

37:11
    Gogolka si sjížděl před branku a mohl vyrovnat, ovšem Hromada byl proti.

36:27
    Domácí vstřelená branka nakopla k velmi dobrému výkonu, nejprve pálil Brezáni do tyče a poté ho následoval Zúbek ranou těsně nad.

35:53
    Velká šance, ve které se octl Tomáš Vodák! Ten dostal nabito bezprostředně tváří v tvář Chvostkovi, ale ten jej vychytal!

35:12
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Ihned po buly napřáhl Podešva a jeho ránu dorazil za bezmocného Chvostka dorazil MAREK DUBEC, který se trefuje hned ve svém druhém utkání po dlouhém zranění! Asistence: Jan Podešva.

33:59
    S výjimkou přesilové hry je Vsetín týmem, který nyní tahá za kratší konec. Frýdek má nyní převahu.

33:37
    Slovák trefuje po krásné kombinaci jen o kousek vedle!

32:35
    Gogolka se octl v samostatném úniku, ale Hromada jeho bekhendový blafák vystihl!

31:48
    Kelnerova lobovaná rána málem zapadla za záda Hromady.

31:34

30:39
    Špatný dojem z dvojnásobné početní výhody trošku napravil průnik Fardy, který byl málem zásluhou Brezániho využit.

30:07
    Po Tesaříkově ráně se snažil dorážet Vítek, ale ani nadvakrát se mu to nepovedlo.

29:30
    Školácká chyba při střídání hostujícího celku. Jeden z hráčů skočil omylem na led a bude z toho dvojnásobná přesilová hra pro Vsetín, která bude trvat půl druhé minuty. Trest odsedí Ovšak (FRM).

28:59
    I Valaši si zahrají přesilovku. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Krutil (FRM).

28:20
    Dva útočníci Frýdku zcela osamoceni před Hromadou, na poslední chvíli však zakročil skvělým obranným zákrokem Juraj Tichý!

28:08
    Ovšák hledal přihrávkou napříč pásmem Sluštíka, ale jeho úmysl vystihl Petr Hruška.

27:38
    Nakonec je to ovšem icing hostů.

27:10
    Frýdek sype na Hromadu jednu střelu za druhou, ta poslední šla z hole Ondřeje Sluštíka.

26:40
    Ihned poté fauloval Mário Brezáni (VSE), který byl vyloučen za krosček.

26:40
    Koky byl nyní zcela sám před Hromadou, ale vsetínský brankář si s jeho pokusem poradil!

26:25
    Po rychlém přechodu do útoku je pískán Frýdku-Místku.

26:13
    Podešva se probil do šance podél levého mantinelu, ale jeho ránu ztlumil na své výzbroji Chvostek.

25:29
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Po několika šancích se hosté nakonec radují a využívají přesilovou hru. Teper vypálil a vyraženou střelu doklepl do prázdné svatyně JAROMÍR GOGOLKA! Asistence: Ondřej Sluštík, Jakub Teper.

24:41
    Frýdek zakládá útočnou akci..

24:25
    Avšak na trestnou lavici míří vsetínský hráč. Juraj Tichý (VSE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:10
    Pohledná akce Valachů, na jejímž konci byla teč Františka Zúbka, ale ta se mez tři tyče nevešla.

23:13

22:39
    Domácí krátkou přesilovku zatím nevyužili. Marek Dubec se prezentoval nepřesnou ranou.

21:54

21:46
    Petr Hruška se octl před brankářem zcela sám, ale namířil pouze do hrudi Chvostka.

21:13
    Poměr sil na ledě se srovná. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za hákování Milan Ovšák (FRM).

20:34
    Ondřej Sluštík si pohrál s domácí obranou a předkládal svému spoluhráči do prostoru mezikruží, ale jeho střela byla zblokována.

20:01

20:00

19:54
    Na závěr třetiny ještě vyloučení na vsetínské straně. David Hoďa (VSE) na dvě minuty za hákování.

19:35
    Tichý si odbruslil od mantinelu a vypálil přímo do lapačky hostujícího brankáře.

19:09
    Zúbek byl nalezen Vaňkem bezprostředně před Chvostkem, ale ten si s jeho ranou poradil.

18:52

18:42
    Vaněk se vydal na spanilou jízdu napříč celým kluzištěm, ale byl včas zakřižován.

18:04
    Valaši bojují v útočném pásmu, ale je to stále stejná písnička. Nestřílíš, nedáváš branky.

17:00
    Podešva si vybruslil z vrcholu pravého kruhu a vypálil přízemní ránu, kterou ovšem Chvostek vyrazil za branku.

16:52
    A nyní si pro změnu zahraje přesilovku Vsetín. Za hákování je vyloučen Jan Sluštík (FRM). Ovšem, ten ke svému menšímu trestu dostává ještě deset minut za nesportovní chování.

16:30

15:57
    A právě "skórující" Šimkovič (FRM) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

15:57
    Hosté se již radovali z branky, jmenovitě Šimkovič, ale rozhodčí již předtím zapískal postavení útočícího hráče v brankovišti!

15:16
    Hosté chvíli svírali domácí v jejich pásmu, ale nedostali se ani k zakončení a tak jejich trápení ukončil vyhozením přes všechny čáry Tichý.

14:30
    Nakonec je z toho faul domácích. Na dvě minuty míří Petr Hruška (VSE) za sekání.

13:51
    Druhá formace Valachů svírá hosty v jejich třetině, ovšem opět tomu chybí větší tlak směrem do branky.

13:37
    Chvostek kryje střelu Hodi a opět se vhazuje po jeho pravici.

13:20
    Icing hostí.

12:54
    Brezáni se krásně uvolnil na pravém křídle a poslal kotouč přímo na hůl z druhé vlny sjíždějícího Tichého, ale jeho střela skončila na plexisklech!

12:18
    Šiafutdinov vystihl rozehrávku hostů a poté vypálil od modré. Jeho ránu Chvostek kryje. Vhazuje se po jeho levici.

11:15
    Jan Sluštík se natahoval ke střele z mezikruží, ale nakonec mu kotouč utekl do rohu a hráči Frýdku-Místku míří vstříc střídačce.

9:49
    Vsetínští se z první vážnější příležitosti dostávají do vedení. Brezáni našel na modré Farda, jehož následnou střelu šikovně tečoval mezi Chvostkovy betony FRANTIŠEK ZÚBEK a otevírá tak účet utkání! Asistence: Jiří Farda, Mário Brezáni.

9:18
    Žabčíkova rána nadělala Chvostkovi velké problémy, ale naštěstí pro Frýdek je zažehnala obrana.

8:22
    Ten se ovšem nepovedl a následně je pískán ofsajd.

8:06
    Marek Dubec rozjíždí další útok svého celku.

7:17
    Vsetín má nyní optickou převahu a svírá Severomoravany v jejich pásmu, avšak chybí tomu střelecké pokusy.

6:54

6:06
    Střelu Fardy Chvostek vyrazil a jen tak tak, že si jej nenašel hlídkující Zúbek.

5:37
    Hostující čtveřice se osvobozuje.

4:54
    První vyloučení v utkání. Na dvě minuty putuje za katr Štefan Šimkovič (FRM) za hákování.

4:29
    Vítek se snažil nejprve zasunout kotouč zpoza branky kotouč za záda a poté střelou málem nachytal Chvostka na první tyči.

3:30
    Zúbek při napadání ztratil hokejku, Frýdek se na malou chvíli usadil ve vsetínském pásmu, nyní však již kombinují Valaši.

2:50
    Icing Vsetína.

2:20
    První akci domácího Vsetína si vzal na starost navrátilec do sestavy Marek Dubec, ale po obkroužení frýdecké branky do ní kotouč nezasunul.

1:22
    Oba týmy nezačaly v nijak závratném tempu, zatím se hra pouze přelévá ze strany na stranu bez většího nasazení.

0:46
    První střelu utkání obstaral Měkýš, ale jeho střela tahem skončila v jednom z obránců VHK.

00:01

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Vrba, Tesařík, Tichý, Žabčík, Hoďa, Vodák - Zúbek, Vaněk, Brezáni, Vítek, Hruška O., Hruška P., Dubec, Podešva, Kubo, Šiafutdinov, Holík.

HC Frýdek-Místek: Chvostek (Horváth) - Gajda, Tomis, Měkýš, Ovšák, Krutil - Štubňa, Koky, Gogolka, Škatula, Sluštík O., Slovák, Sluštík P., Šimkovič, Kelner, Teper.

Rozhodčí: Škach – Goňa, Smilek.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra domácích: 1.35
    Remíza: 4.5
    Výhra hostů: 3.7

(zdroj: ifortuna.cz)

Představme si rozhodčí. Zápas bude řídit jako hlavní sudí pan Jiří Škach ze Zlína. Na čarách mu budou asistovat pánové Tomáš Goňa rovněž ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Hosté dnes prakticky nemají o co hrát a asi každý je zvědav, co na Lapači předvedou. Určitě se předposlední tým tabulky nebude chtít se sezónou rozloučit prohrou a na Vsetíně, si budou chtít poslední utkání vychutnat. Navíc už mohou hrát v klidu, protože je momentálně nemá co tlačit na duši.

Oproti tomu Valaši hrají o páté místo a na dálku budou sledovat zápas Prostějova s Karvinou. Ta je v zápase outsider, ale v případě výhry za tři body a jakéhokoliv klopýtnutí Vsetína by se mohla dostat na páté místo a bojovat tak v play-off s Porubou, který skončí čtvrtá. Na Vsetín by tak narazil Prostějov. Zajímavé to však bude v tomto kole úplně všude, protože nikdo nemá stále jistou dvojici do play-off, takže sledujte zápasy s námi, dnes to bude zajímavé.

Hezký dobrý den vážení čtenáři našich onlajnových přenosů. Základní část druhé ligy se přímo vyřítila ze zatáčky a zbývá ji jen pár metrů do finiše, tedy do konce základní části. Ten přijde už dnes po odehrání posledního kola. V tomto přenosu budeme sledovat zápas mezi pátým Vsetínem, který má jistotu play-off, ale nemá jistotu pátého místa, o které dnes bude chtít bojovat. Na druhé straně Frýdek-Místek, který vytáhl černého petra a do play-off z deváté pozice už jistě nepostoupí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 10. Zúbek (Farda, Brezáni), 36. Dubec (Podešva) - 26. Gogolka (Sluštík, Teper)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Vrba, Tesařík, Tichý, Žabčík, Hoďa, Vodák - Zúbek, Vaněk, Brezáni, Vítek, Hruška O., Hruška P., Dubec, Podešva, Kubo, Šiafutdinov, Holík.

Rozhodčí: Škach – Goňa, Smilek