Poprad – Trenčín 5:4 (kon.) | Skalica – Martin 5:0 (kon.) | Piešťany – Žilina 5:2 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Košice – Nitra 7:3 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 22.02.2013, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Zvolen má tri kolá pred koncom po tomto víťazstve zabezpečené prvenstvo v základnej časti Tipsport extraligy v sezóne 2012/2013. Na svojom konte majú momentálne 112 bodov, čo je o 11 viac ako druhá Nitra, ktorá prehrala v Košiciach. Zvolen pravdepodobne prepísal aj históriu.

Už teraz je isté, že od prvého do posledného kola je Zvolen v aktuálnej sezóne na prvej priečke tabuľky !

Zo zimného štadióna vo Zvolena sa s Vami lúči Marian Fiam, prajeme krásne prežitie víkendu ! (20:20:37)

60:00

59:58
    Zvolen dal gól!
    Hostia vypustili záver zápasu, inkasujú v oslabení. MILAN JURÍK doráža strelu Petra Hraška a zvyšuje tak na 4:1. Asistencia: Peter Hraško.

59:45
    Hostia ešte stihli nahodiť puk do pásma, strelu z ich strany sme nevideli.

59:28
    Škvaridlovi sa skoro podarilo využiť individuálnu chybu Dzubinu, ktorý prihráva z rohu klziska na jeho hokejku, strelu Škvaridla do prázdnej bránky zablokoval korčulou obranca hostí.

58:49
    Puk sa po súboji pri mantineli dostáva na ochrannú sieť - vhadzovať sa bude opätovne v útočnej tretine hostí.

58:34
    Brabenec nezniesol stratu puku v útočnej tretine - previnil sa sekaním a odchádza na trestnú lavicu.

58:30
    Oba tímy v plnom počte - vhadzovanie po ľavici Dzubinu vyhráva Brabenec, následne rýchlo stráca puk a hostia korčulujú do útoku.

58:20
    Zvolenčania držia puk na vlastných hokejkách rovnako vo všeobecnosti to už majú vo vlastných rukách, iba ich individuálne chyby môžu zmeniť stav tohto stretnutia.

57:53
    Zvolen drží dlhšie puk za vlastnou bránkou, následne Juraško našiel Kallu, ten vracia puk do stredného pásma, čo si Ladislav Čierny nevšimol a vnikol do útočnej tretiny - ofsajd.

57:21
    Marcinek neúspešne skúšal prejsť cez pravú stranu bránenú Jánom Muchom.

56:54
    Podkonický s ľahkosťou na vlastnej hokejke a s pokojom v hlave vniká do pásma, takisto z neho aj vykorčuloval, keďže sa prerušuje pre postavenie mimo hry.

56:19
    Tomáš Škvaridlo bol faulovaný po chybe Predajnianskeho práve týmto hráčom, Predajniansky smeruje na trestnú za nedovolené bránenie a budeme vidieť hru 4 na 4.

56:05
    Lukáš Jurík odchádza na trestnú lavicu za držanie.

56:01
    Prienik Lukáša Juríka je zbytočný, tesne po vniknutí do útočného pásma je hra prerušený pre postavenie mimo hry.

55:53
    Lukáš Jurík sa vyznamenal v obrane, keď technicky odstavil dvojicu dobiedzajúcich hráčov súpera.

55:32
    Podkonický triafa z ľavej strany po prihrávke z rohu ľadovej plochy vrchnú časť hokejky Dzubinu.

55:00
    Peter Zuzin našiel v bezprostrednej blízkosti bránky voľného Podkonického zadovkou, tomu v poslednej chvíli berie puk obranca hostí.

54:01
    Lubor Zuzin za striedania svojho tímu bojuje o puk v útočnej tretine, následne sa previnil postavením mimo hry.