San Jose – St. Louis 3:4 (po pr.) | Toronto – Pittsburgh 4:5 (0:2 po s.n.) | Carolina – New Jersey 6:3 (kon.)
Tampa – Montreal 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 2:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Calgary 6:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:4 (kon.) | Detroit – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Florida – Montreal 2:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Nashville Predators
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Minnesota Wild
Neděle 10.03.2013, 02:10 • Bridgestone Arena • NHL

Tak to je z tohoto zápasu už poslední informace, já Vám přeji dobrou noc, užijte si neděli a u dalších zápasů se budu těšit na shledanou. (05:00:48)

Česká stopa v utkání:

Martin Erat (NAS) 0+0, 2 střely, 3 hity, čas na ledě 19:10

1 - NIKLAS BÄCKSTRÖM (MNS), 25 zákroků, 1 obdržený gól
    2 - DAVID LEGWAND (NAS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:18
    3 - ZACH PARISE (MNS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 22:17

Info o divácích, utkání sledovalo 17 113 fanoušků.

Máme za sebou utkání mezi Nashvillem a Minnesotou, které dospělo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté a připisují si tak prémiový bod. O jeho zisku rozhodl Cullen střelou po ledě.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild
    Autor vítězné branky: MATT CULLEN.

David Legwand musel dát, zkusil bekhendový blafák, ale trefil pouze tyčku!

Matt Cullen jel pomalu, počkal si, co udělá Rinne a pak po ledě skóroval mezi jeho betony.

Craig Smith se rozjel velkou rychlostí, pak zabrzdil a bekhendem vyrovnal!

Mikko Koivu si najel z levé strany a bekhendem zasunul mezi Rinneho betony.

Gabriel Bourque zkusil taktéž blafák a také on ztroskotal na gólmanovi.

Začínají hosté, jako první jel Zach Parise, chtěl vymíchat Rinneho, ten jeho pokus zastavil betonem.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak ani pět minut nad plán nerozhodlo, čekají nás tedy samostatné nájezdy.

64:34
    Obrovský tlak Minnesoty, obrana domácích je v jednom ohni.

63:34
    Nashville se ubránil, opět hrajeme čtyři na čtyři.

63:10
    Setoguchi je velmi aktivní, nyní mohl dvakrát rozhodnout, Rinne ovšem vytáhl dva naprosto hvězdné zákroky.

62:49
    Koivu přihrál Setoguchimu, ten se však z otočky neprosadil.

62:23
    Suter si vjel po pravé straně do pásma, nabruslil si před Rinneho, ten však vytáhl skvělý semafor a vysloužil si ovace domácího publika.

61:57
    Suter chtěl využít toho, že je na ledě při přesilovce čtyř proti třem více prostoru, jeho rána ale byla sražena a puk je ve středním pásmu.

61:34
    Pozor, je tu přesilovka pro Minnesotu, protože Pekka Rinne obdržel dvě minuty za zdržování hry. Zahrál totiž pukem za brankou mimo své vymezené území. Trest odpyká Craig Smith.

60:36
    Fisher měl sice podporu ve svém spoluhráči, rozhodl se však útočnou akci zakončit sám a se svou střelou od pravého mantinelu ztroskotal na brankáři.

60:01

Je to tak, šedesát minut nám vítěze neurčilo. V poslední třetině jsme viděli jeden gól, v přesilovce se o něj postaral Legwand. A jelikož už nikdo nenašel na skvělé gólmany recept, musíme si o něco prodloužit hokejovou noc.

59:30
    Už to vypadá, že si přidáme pětiminutové prodloužení.

59:01
    Je tu poslední minuta třetí třetiny a vhazování po Backstromově pravici.

58:14
    Před Rinnem se zničehonic zjevili Heatley a Brodziak a druhý jmenovaný se málem stal hrdinou utkání. Bohužel pro svůj tým zblízka minul.

57:30
    Odražený puk se dostal k volnému Cullenovi, ten tak mohl střílel z pravého kruhu, minul však Rinneho bránu.

57:18
    Koivu se pokusil překvapit Rinneho střelou od mantinelu, lapačka finského gólmana ale byla ve střehu a nepřipustila tak změnu skóre.

56:35
    Od modré čáry nahazoval Weber, puk prošel přes houf hráčů před Backstromem, ten si ale puk našel a chytil.

56:13
    Konopka vyvezl puk zpoza branky, přihrál na modrou, Spurgeonův pokus ale Rinneho moc nevystrašil.

55:38
    Zakázané uvolnění Minnesoty, hra se stěhuje před Backstroma.

54:23
    Klein získal ve středním pásmu puk, obešel dva protihráče, vypadalo to na přečíslení, jenže přišel ofsajd. Škoda, tohle vypadalo nadějně.

53:25
    Bartleyho bomba byla sražena do rohu, jak vidno oba týmy mocně touží rozhodnout ještě před prodloužením, které se nám rychle blíží.

52:53
    Nashville je v plném počtu.

52:41
    Suter vystřelil, Rinne trochu ztratil rovnováhu a nezasáhl tak optimálním způsobem, pomohl mu však Erat.

51:57
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

51:26
    Pěkná kombinace s Healtleym na konci, jeho střelu příklepem Rinne vyrazil.

50:53
    Přesilovka pro Minnesotu. Dvě minuty za hákování dostal Nick Spaling.

50:00
    Parise objel s pukem branku, snažil se zasunout za Rinneho, trefil ale pouze brusli Mikka Koiva.

49:21
    Hra se přesunula na druhou stranu, Bartley dostal puk na modrou a jeho bombu pokryl Backstrom jen s velkými potížemi.

49:01
    Od modré střílel Gilbert, jenže puk se mu svezl z hole a skončil o notný kus vedle.

48:21
    Tvrdý hit za brankou na Hannana. Autorem byl Clutterbuck, vše bylo v rámci pravidel

47:12
    Probudilo se i publikum, najednou je hale velmi hlučno a diváci ženou Predators za dalším gólem.

46:28
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je srovnáno, i Nashville využívá přesilovku! Po rychlé kombinaci se puk dostal před branku, kde si najel DAVID LEGWAND, který svou přesnou střelou zrušil Backstromovu neprůstřelnost. Asistence: Sergej Kosticyn, Shea Weber.

45:53
    Přesilovka pro Nashville, dvě minut za hrubost dostal Ryan Suter.

44:00
    Koivu a jeho nebezpečná střela, Rinne kryje.

42:00
    Utkání zatím pokračuje v podobném duchu, jako v minulé třetině, Wild jsou aktivnější.

40:41
    Koivu si najel do mezikruží a zápěstím tvrdě vypálil. Rinne kontroloval lapačkou.

40:01

Po čtyřiceti minutách je stav 0:1, když se o jedinou branku postaral v přesilové hře Parise, který tečoval Suterovu ránu. Vedení Wild mohlo být i vyšší, ale Cullen nevyužil svůj únik a těsně před pauzou stejný hráč trefil pouze brankovou konstrukci. Nashville zatím v útoku hodně tápe a na zisk bodů má posledních dvacet minut.

39:58
    Ještě jedna střela před odchodem do kabin. Coyle postrašil Rinneho, na kterého navíc dotíral i Parise.

39:29
    V závěru třetiny se domácí natlačili před Backstroma, ten stále drží nulu a těsné vedení Wild.

38:19
    A další Cullenův pokus, tentokrát zápěstím - Rinne byl na svém místě.

38:10
    Nashville se ubránil, je opět v pěti.

37:55
    Rychlá akce Wild. Setoguchi přihrál před branku na Cullena a ten olízl svou střelou tyčku!

37:00
    První přesilovková pětice Minnesoty neuspěla, je tu hromadné střídání.

36:10
    Nashville jde opět do čtyř. Za držení je totiž vyloučen Victor Bartley.

35:46
    Nashville se jen velice těžko dostává do pásma, Wild jsou na obranné modré skvělí.

34:13
    Hlouček hráčů bojuje o puk u mantinelu, rozhodčí je povzbuzuje, ať zvýší úsilí a nesnaží se ho zašlápnout.

33:22
    Domácí Josi to myslel velice dobře, střílel zblízka přes obránce, Backstrom měl ale štěstí a puk dokázal vyrazit.

32:41
    Oba týmy jsou opět v plném počtu.

32:27
    Cullenova rána zápěstím od modré jen prosvištěla kolem Rinneho branky.

32:02
    Ofsajd Predators a v něm Hannan.

31:19
    Suter zavezl puk do pásma, přihrál doprava, kde byl Koivu, Rinne jeho nájezd zneškodnil betonem a poradil si i se Suterovou dorážkou.

30:41
    Ihned po zákroku se u Rinneho strhla mela a sudí mají práci. Za hrubost jdou na trestnou lavici domácí Mike Fisher a hostující Torrey Mitchell.

30:39
    Rinne je v ohni střel, Heatley, i když ležel, pokusil se o blafák a ve skórování mu zabránil pouze Rinneho beton!

29:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení. ZACH PARISE zaujal při přesilovce prostor před brankou a podařilo se mu tečovat nahození od modré čáry. Rinne máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

28:25
    Puk je u Backstroma, hosté mohou začít budovat další akci.

28:07
    Výsledkem je faul a přesilovka Minnesoty. Za hákování je vyloučen Bobby Butler.

28:00
    Hosté víří v útočném pásmu, domácí hráči mají plné brusle a hokejky práce.

26:47
    Coyleova střela z ostrého úhlu sice probrala Rinneho, vážnější problémy mu ale nenadělala.

26:00
    Od modré vypálil Erat, Backstrom si připisuje další zákrok, vyrazil puk do rohu.

25:31
    Fisherova bomba od pravého mantinelu končí u Backstroma.

25:01
    Spíše než technickou hru vidíme tvrdý boj, tak jako v tomto případě, když si Spurgeon počkal na Fishera u mantinelu a poslal jej k ledu.

23:48
    A u toho i zůstalo, Predators jsou v plném počtu.

22:55
    A opět. Tohle oslabení Nashvillu jde.

22:29
    První tlak domácí přežili a vyhodili přes všechny čáry.

21:48
    Na ledě sice leží domácí Wilson, ale přesto jde Nashville do oslabení, nedovoleným bráněním se provinil David Legwand.

21:23
    Coyle dostal přihrávku do úniku, pokusil se o bekhendový blafák, ale Rinne ho dokázal vybruslit a zabránit gólu.

20:28
    Hned v úvodu musel Backstrom vytáhnou rychlý zákrok proti Gaustadově ráně z levého kruhu. Podařilo se mu střelu vyrazit ramenem.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme se branky nedočkali. Obrany pracují opravdu velice dobře a navíc jsou v brankách obrovské jistoty, Rinne a Backstrom. Snad se nějakého gólu dočkáme po přestávce.

19:57
    Erat si u mantinelu podal Spurgeona a okamžitě přišel revanš ze strany Coyla. Byly to tvrdé, ale čisté bodyčky.

19:24
    Clutterbuck nenápadně vyjel zpoza branky a rychle vystřelil z otočky, Rinne u tyčky stačil zasáhnout.

18:41
    Fisher projel po levé straně do útočného pásma, bohužel neměl podporu svých spoluhráčů a o puk přišel.

17:33
    Dvě zakázaná uvolnění v rychlém sledu za sebou. Nejprve se provinili hosté, o pár vteřin později i domácí.

16:55
    Na Backstroma dotíral Butler, gólman hostů pro jistotu podržel puk u sebe.

16:22
    Jestliže byl úvod zápasu svižný a sledovali jsme hru nahoru - dolů, nyní je třetina rozkouskována častými přerušeními.

15:58
    Puk nám skončil v hledišti, vhazoval se bude po levici gólmana Backstroma.

15:16
    U střídaček si cosi vyříkávají Gaustad s Cullenem, rozhodčí oba kohouty trhá od sebe a tím celou rozmíšku končí. Vylučovat se nebude.

15:12
    Gaustadova střela byla zblokována.

14:26
    Hosté jsou v plném počtu.

13:40
    Fisher stál vedle branky Wild, mohl sám zakončovat, chtěl však vyšperkovat akci příhrou na Erata, jenže tomu sklouzl puk z hole.

13:26
    První minuta přesilovky je pryč, hosté se skvěle brání a vyhazují ze svého pásma.

12:26
    První přesilovka pro Predators. Dvě minuty za podražení dostal Kyle Brodziak.

12:23
    Obrovská šance domácích, spousta diváků se už dokonce radovala z gólu. Bourque přijel přesnou přihrávku zpoza branky a z první vystřelil, Backstrom ale dokázal vytěsnit puk mimo svou branku!

11:20
    Zatím sledujeme zápas ve vysokém tempu s malým množstvím přerušení, snad se brzy přidají i góly.

10:00
    Clutterbuckova střela přes obránce nenašla svůj cíl, Rinne pouze kontroloval dráhu letu puku.

08:54
    Nashville se sice dostal do brejku tří na dva, Erat přihrál Butlerovi, jenže ten skončil s pukem za brankou a celá akce tak gólovou příležitost nepřinesla.

07:24
    Zpoza branky vyjel Fisher, hodil si puk na bekhend a jeho pokus jen o kousíček minul levou Backstromovu tyčku.

06:10
    Z levého kruhu střílel Heatley, jenže o notný kus vedle.

05:36
    Wild uzamkli Nashville v jeho pásmu, Cullen střílel z otočky, Rinne puk viděl a neměl problém zachránit.

04:08
    Konečně se do útoku podívali i hosté, Coyle vypíchl domácím puk, překonal i Rinneho, toho zachránila spojnice břevna a tyče!

02:43
    První velká šance zápasu. Bourque nejprve tečoval ránu od modré a když tento pokus Backstrom vyrazil, mohl ještě dorážet. I tento pokus skončil u gólmana hostů.

01:48
    Fisher zavezl puk do pásma, přenechal jej do druhé vlny Boychukovi, ten vystřelil z mezikruží, ale Backstrom chytá.

00:40
    Kosticyn posunul na modrou čáru, odkud pálil Klein, jeho rána šla vedle.

00:01

Nashville Predators: Rinne (Mason) – Weber, Josi, Klein, Hannan, Ellis, Bartley – Erat, Fisher, Boychuk – Butler, Smith, Gaustad – Wilson, Legwand, Bourque – Kosticyn, Spaling, Clune.

Minnesota Wild: Backstrom (Hackett) – Brodin, Suter, Gilbert, Falk, Stoner, Spurgeon – Coyle, Koivu, Parise – Setoguchi, Cullen, Zucker – Heatley, Clutterbuck, Brodziak – Mitchell, Konopka, Rupp.

Rozhodčí: Peel, Lee – Barton, Devorski.

K utkání je vše připraveno, můžeme teda směle začít.

Dobré ráno u sledování zámořské NHL. V dnešním utkání se vydáme do Nashvillu, kde budeme sledovat utkání místních Predators s Minnesotou Wild.

Predators jsou po polovině soutěže na 10. místě západní konference a pokud chtějí pomýšlet na postup do play off, je pro ně každý bod důležitý, zejména z domácího prostředí. Pokud však budou hrát tak jako v minulém utkání proti Edmontonu, nemusel by to být problém. Oilers si totiž odvezli debakl 0:6. Predators rozvrstvili svůj gólový příděl rovnoměrně mezi všechny třetiny doslova deklasovali svého soupeře.

Wild jsou na tom podobně, momentálně trůní na 11. místě západní konference a mají o bod méně, než jejich dnešní soupeř, zároveň však také dva zápasy k dobru. Situace je u nich tedy obdobná. Co podobné ale není, je výsledek posledního odehraného utkání, Minnesota hrála u hegemona letošního ročníku, Chicaga a odjela s prázdnou po porážce 3:5. Blackhawks položili základ ke své výhře už v první třetině, kterou vyhráli 4:1 a i když se Wild ve třetí části zvedli a snížili na rozdíl jediného gólu, dokázalo Chicago svou výhru uhájit.

Kdo bude mít důvod k radosti v tomto utkání, to uvidíme od druhé hodiny ranní, kdy bude v Bridgestone Areně vhozeno úvodní bully a vy jste samozřejmě k ponocování a sledování zápasu zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 47. Legwand (Kosticyn, Weber) – 30. Parise (Suter, Koivu), 65. Cullen

Rozhodčí: Peel, Lee – Barton, Devorski

Diváci: 17 113