Omsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (po pr.)
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 16.03.2013, 14:15 • Kazaň Arena • Play-off KHL

Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji Vám pěkný sobotní večer.

Dnešní duel muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byla lepší Ufa, ale jak to v hokeji většinou chodí, tak se z vítězství raduje domácí Kazaň, za kterou se po samostném úniku prosadil její kapitán Morozov, který tak rozhodl, že se v sérii ujme Kazaň vedení 3:2.

Stav série: 3:2.

69:45
    Kazaň vstřelila branku!
    V Kazani se slaví! Zaripov našel přesným pasem rozjetého kapitána domácích ALEXEJE MOROZOVA, který tváří v tvář proti Tarkkimu zvolil kličku do bekhendu, se kterou slaví úspěch. Kazaň tento velmi důležitý zápas tedy urvala na svojí stranu. Asistence: Danis Zaripov.

69:30
    Tarkki teď zachránil Ufu, když předvedl nádherný zákrok lapačkou a vychytal v jasné pozici Musatova.

69:00
    Teď měli hosté velké štěstí, když se Tarkki srazil s jedním z obránců a upadl, ale naštěstí se k puku domácí nedostali.

68:08
    Z pravé strany střílel Filatov, ale Barulin jeho pokus dokázal udržet na své hrudi. Ufa je jednoznačně lepším týmem v těchto chvílích.

66:55
    Trubačjov se dostal za domácí obranu, ale ohrozit branku se mu nepodařilo.

66:01
    Bekhendem vystřelil z pravého kruhu Pihlström, ale s tímto pokusem v úspěch ani věřit nemohl.

65:00
    Od modré čáry střílel Blaťák a Barulin byl nucen vytáhnout další zákrok.

64:30
    Ufa je v prodloužení výrazně aktivnějším týmem. Kazaň se zatím pouze brání.

63:05
    Stepanov vystřelil od levého mantinelu, ale jeho pokus Barulina skoro neohrozil.

62:40
    Nebezpečně střílel Zinovjev a Barulin se štěstím dokázal jeho pokus vykopnout betonem.

62:10
    Filatov nahazoval puk na Barulina a ten jej po chycení rychle rozehrál.

61:12
    Na druhé straně se v dobré šanci ocitl Petrov, ale jeho střela branku přeletěla.

60:30
    Zinovjev se dostal ke střele z levého kruhu, ale Barulin jeho střelu zastavil.

60:01

Třetí třetina nám přinesla celkem tři branky a jelikož dvě vstřelila hostující Ufa, tak se o osudu zápasu bude muset rozhodnout až v prodloužení. Třetí třetina začala rychlou brankou, kterou vstřelil Musatov. Poté se domácí dokázali dostat v přesilové hře do vedení zásluhou Nikulina. Ufa ale dokázala potřetí v tomto utkání vyrovnat, když se v 56. minutě prosadil Růžička a vyrovnal na 3:3. Na konci zápasu měli ještě velkou šanci domácí, ale ta zůstala neproměněna a proto se bude prodlužovat.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 13. Immonen (Pesonen, Obuchov), 38. Nikulin (Morozov, Kornějev), 48. Nikulin, 70. Morozov (Zaripov) – 18. Svitov (Trubačjov), 41. Musatov, 56. Růžička (Zinovjev, Blaťák)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Bodrov, Golubjov, Žerděv
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Aťušov, Sopel, Blaťák, Proškin, Kolcov, Zubarev, Trubačjov, Isangulov - Musatov, Stepanov, Gluchov - Mirnov, Pihlström, Kajgorodov - Růžička, Filatov, Zinovjev - Pankov, Svitov, Slepyšev

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Sivov, Šeljanin