Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Washington Capitals
Sobota 16.03.2013, 18:00 • TD Garden, Boston, Massachusetts • NHL

Po čtyřicet minut předváděl Boston výborný výkon a zaslouženě se stal vítězem dnešního zápasu. Minimálně na pár hodin se tak posouvá do čela Východní konference. Jeho postavení v tabulce se bude odvíjet od výsledku Montrealu. Ode mne to je vše, hezký zbytek večera. (20:42:31)

60:00

59:20
    Domácí se snaží dohrát zápas co nejdál od vlastní branky.

58:33
    Domácí zkouší ještě zahrozit z protiútoků, ale ty už jim moc nevycházejí.

57:40
    Už to vypadalo na faul na Fehra. Dříve byl však zapískaný ofsajd.

57:03
    Caps přeci jen přidali a zamkli Boston v jeho pásmu.

56:40
    Oleksyho střela tečovaná. Chudobin vyrazil.

56:20
    Trochu jsem to zakřikl, Brouwer dorážel před brankou, ale netrefil puk ideálně.

56:06
    Boston ale Washington nepouští k ničemu.

55:40
    Chárův hit na Ovečkina byl odměněn potleskem.

54:55
    Chudobin podržel kotouč před Wardem a po přestávce se bude vhazovat před domácím brankářem.

53:57
    Zakázané uvolnění hostů, kterým čas hodně rychle utíká.

53:17
    Boychukova střela se zajímavě odrážela, ale nakonec skončila za brankou.

52:58
    Hamilton výborně viděl Lucice, který byl sám před Neuvirthem. Dlouho se střelou váhal, ale nakonec nechal vyniknout brankáře Washingtonu.

52:26

51:49
    Carlsson zachyboval v obraně, ale Paille toho nedokázal využít.

51:22
    Hostům se opět příliš nevede.

50:26
    Třetí bitka v zápase. Podruhé se zúčastnil Matt hendricks (WSH), ale nevybral si dobře. Adam McQuiad (BOS) ho neomylně poslal k ledu. Ovšem dvě minuty za vyvolání bitky dostává ještě Shawn Thornton (BOS), Caps čeká přesilovka.

50:02
    Hezkou kličku si dovolil Oleksy, kterého Chára jednoznačně podrazil, ale vylučovat se nebude.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 15. Horton (Lucic), 18. Krejčí (Lucic, Horton), 29. Ference (Horton, Krejčí), 43. Peverley (Lucic, Krejčí) – 22. Johansson

Boston Bruins: Chudobin - Chára, Boychuk, Seidenberg, Hamilton, Ference, McQuaid - Marchand, Bergeron, Seguin - Lucic, Krejčí, Horton - Pandolfo, Peverley, Caron - Paille, Campbell, Thornton.
    Washington Capitals: Neuvirth - Alzner, Carlsson, Hillen, Poti, Schultz, Oleksy - Volpatti, Bäckström, Ovečkin - Fehr, Johansson, Brouwer - Chimera, Ribeiro, Ward - Hendricks, Beagle, Crabb.

Rozhodčí: Devorski, Martell - Murphy, Nansen