2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Dynamo Moskva
Pátek 22.03.2013, 16:30 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. (19:02:59)

Dinamo ve třetí třetině málem ztratilo svůj náskok, když se Petrohrad dostal po brankách Kučerjavenka a Tichonova na rozdíl jediné branky, která ale už nepřišla a tak Dinamo slaví první vítězství v sérii, když vyhrálo na ledě Petrohradu 2:3.

Stav série: 0:1.

60:00

59:37
    Kučerjavenko měl na své holi vyrovnání, ale jeho střela z velké blízkosti v brance neskončila.

59:10
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak poslední minuta bude velmi napínavá, jelikož Petrohrad po velkém tlaku dokázal vstřelit branku, když se nejlépe zorientoval na brankovišti VIKTOR TICHONOV a střelou k tyči překonal Jerjomenka. Asistence: Patrick Thoresen.

58:36
    Velký závar před brankou Dinama gólem nekončí, když slibnou střelu Dallmana dokázal Jerjomenko udržet na své hrudi.

58:10
    Petrohrad to zkouší v šesti hráčích! Ježov pouze na střídačce.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Makarov střílel z velkého úhlu a Jerjomenko tento pokus dokázal vyrazit.

57:20
    Domácí uzamkli svého soupeře v jeho pásmu, ale k ohrožení branky se stále nedostávají.

56:38
    Petrohrad má velkou šanci na vstřelení branky, když je na 2 minuty za hákování vyloučen Baběnko.

56:14
    Oddechový čas pro hosty.

55:55
    Domácí vstřelená branka velmi nabudila! Konec zápasu může být ještě zajímavý.

55:11
    Petrohrad se konečně dočkal, když před brankou dobře tečoval ALEXANDER KUČERJAVENKO a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Igor Makarov, Anton Burdasov.

54:40
    Dinamo se dostalo pod tlak a tak Novák vyhodil puk přes všechny čáry.

54:03
    Slibně rozvíjející se útok Petrohradu zastavilo postavení mimo hru.

53:40
    Z levého kruhu nahodil puk na Ježova Soin, ale domácí brankář si tento pokus pohlídal.

52:46
    Od modré čáry střílel Alexandrov, ale jeho pokus byl sražen hostující obranou mimo branku.

51:50
    Gorovikov hledal svým pasem Kasjančuka, ale ten jeho přihrávku nedokázal zpracovat.

51:06
    Petrohrad se snaží vstřelit branku, ale hosté velmi dobře brání.

50:38
    Za modrou čáru vyslal střelu na Jerjomenka Kalinin, ale hostující brankář jeho pokus chytil.

50:25
    Hokejisté Dinama v posledních střídáních ubrali na své aktivitě a hrají převážně opatrně.

49:52
    Afinogenov se snažil natlačit do zakončení, ale hostující obrana jej o puk připravila.

49:27

48:35
    Cvětkov se snažil prostřelit Ježova z pravého kruhu, ale neúspěšně.

48:23
    Dinamo je natlačeno v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.

47:27
    Arťjuchin zase ukázal, že to v hlavě nemá naprosto v pořádku a nesmyslným krosčekem oslabuje na 2 minuty svůj tým.

47:08
    Zápas se začíná velmi přitvrzovat a je tu spousta nevybíravých zákroků.

46:11
    Gorovikov je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

45:45
    Dinamo si v přesilové hře hlídá průběh zápasu a zbytečně neriskuje.

45:00
    Střela Gorochova od modré čáry skončila nad brankou.

44:23
    Hokejisté Dinama jsou natlačeni v útočném pásmu.

43:32
    Fjodorov neudržel nervy na uzdě a dostává za faul na hlavu trest do konce utkání, což se domácímu hokejistovi příliš nelíbí a čárový rozhodčí mají co dělat, aby ochránili hlavního rozhodčího.

43:10
    Dinamo začalo třetí třetinu velmi aktivně a zatím si hlídá průběh zápasu.

42:01
    Od modré čáry vystřelil Semjonov, ale Jerjomenko jeho pokus kryje.

41:37

41:10
    Kokarjev si pohrál s domácí obranou a dostal se ke střele, která skončila na hrudi Ježova.

40:20
    Baběnko nahodil kotouč na Ježova a ten jej raději podržel.

40:01

Druhá třetina byla již vyrovnanější, ale z branky se radovali znova jen hosté, když se ke konci třetiny prosadil Kasjančuk a navýšil vedení Dinama na rozdíl tří branek. Po druhé třetině je stav zápasu 0:3.

40:00

39:37
    Ale v zápětí je vyloučen na 2 minuty Soin, když se provinil hákováním. Hrát se bude ve čtyřech.

39:33
    Semjonov je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

39:15
    Tichonov se snažil tečovat kotouč a byl úspěšný, ale na překonání Jerjomenka to nestačilo.

38:45
    Na druhé straně dobrým zákrokem vychytal Jerjomenko pokus Fjodorova.

37:50
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Chyba v domácí obraně je tvrdě potrestána, když se po špatné rozehrávce Chudinova dostal k puku KONSTANTIN KASJANČUK, který tvrdou střelou pod břevno nedal Ježovovi šanci. Asistence: Alexej Sopin.

37:12

36:40
    Chudinov se vrací do hry a domácí budou hrát krátkou přesilovku.

35:55
    Ke střele z velkého úhlu se dostal Fjodorov, ale Ježov si tuto střelu pohlídal.

35:12
    Kasjančuk je vyloučen na 2 minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech.

35:11
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Jalasvaara a Ježov se měl co ohánět.

34:40
    Za hákování je na 2 minuty vyloučen Chudinov. Přesilová hra pro Dinamo.

34:21
    Na druhé straně zahrozil Šafigulin, který střelou přes obránce nadělal Ježovovi značné problémy.

33:40
    Tvrdá střela Kučerjavenka skončila na betonech Jerjomenka.

32:10
    Gorovikov se po návratu na led dostal do úniku, který nedokázal úspěšně zakončit.

32:02

31:03
    V první polovině přesilové hry domácí Jerjomenkovu branku neohrozili.

30:42
    Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

30:02
    Gorovikov je vyloučen na 2 minuty za hákování a Petrohrad tak bude hrát přesilovou hru.

29:33
    Arťjuchin vybojoval v útočném pásmu kotouč, který posléze předložil na modrou čáru Dallmanovi, který střelou z první branku netrefil.

28:40
    Přečíslení Dinama ukončilo postavení mimo hru.

28:01
    Od modré čáry vystřelil Derljuk, ale jeho pokus branku netrefil.

27:30
    Ježova se snažil překonat i Kvapil, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil.

26:57
    Velkou šanci na skórování nyní zazdil Kokarjev, když se dostal před Ježova, kterého si položil, ale jeho následná střela skončila až v ochranné síti.

26:13
    Z vrcholku kruhů vystřelil zápěstím Afinogenov, ale jeho střela se k brance vůbec nedostala.

25:33
    Tvrdá střela Kalinina z mezikruží skončila vedle branky.

24:52
    Velmi blízko ke vstřelení branky byl nyní Martensson, když obkroužil branku a snažil se zasunout kotouč za Jerjomenka, který ale rychlým přesunem dokázal puk na poslední chvíli vykopnout.

24:12
    Hosté se ocitli pod mírným tlakem a tak radši vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

23:20
    Po pravé straně se snažil dostat do útočného pásma Makarov, ale hostující obrana mu puk sebrala.

22:40
    Cvětkov si vybojoval v útočném pozici střeleckou příležitost, ale Ježov jej dokázal vychytat.

21:40
    Domácí teď operovali v útočném pásmu, ale žádnou šanci si nevypracovali.

21:12
    Ježov musel zasahovat, když na něj nahodil kotouč od modré čáry Gorovikov.

20:26
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Thoresen, ale jeho pokus branku netrefil.

20:01

První třetina patřila Dinamu, které mělo lepší vstup do zápasu, když se z kraje zápasu přesně trefil Jalasvaara. Petrohrad v průběhu třetiny hru sice vyrovnal, ale ke konci třetiny šel do oslabení a hosté toho dokonale využili, když se v přesilové hře trefil Graňák. Po první třetině tedy prohrává domácí Petrohrad s Dinamem 0:2.

20:00

19:14
    Dinamo nabídnutou přesilovou hru využívá střelou od modré čáry, kterou se prezentoval DOMINIK GRAŇÁK, když prostřelil Ježova, který měl velmi špatný výhled. Asistence: Konstantin Gorovikov.

18:40
    Až nyní se dostali hosté ke střele, ale Gorochov od modré čáry branku netrefil a domácí se osvobodili.

18:00
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

17:39
    Afinogenov je vyloučen na 2 minuty za sekání. Přesilová hra pro Dinamo.

16:42
    Arťjuchin nebezpečně vystřelil přes obránce a jeho střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

15:56
    Hosté se dostávají mírně pod tlak, ale pozornou obranou nedovolují Petrohradu vážnější ohrožení své branky.

14:36
    Sopin hledal svým pasem Soina, ale do této přihrávky vložil hůl jeden z bránících hráčů.

13:20
    Kučerjavenko hledal křižnou přihrávkou přes útočné pásmo Arťjuchina, ale ten nedokázal puk ideálně zpracovat a přišel o něj.

12:40
    Kvapil se dostal ke střele z mezikruží a vyslal tvrdou střelu pod břevno, ale domácí zachránil pohotovým zákrokem lapačkou Ježov, který dokázal puk zachytit.

11:33
    Fanoušci ženou Petrohrad dopředu a ten se začíná dostávat do tempa.

10:55
    Po krásné přihrávce Makarova mohl do prázdné branky skórovat Fjodorov, ale tomu v poslední chvíli kotouč přeskočil hůl.

10:23
    Obr Arťjuchin využil dobře své postavy a dostal se ke dvěma střelám, ale oba jeho pokusy skončili na betonech Jerjomenka.

9:49
    Střelou přes obránce se snažil překvapit Jerjomenka Varnakov, ale brankář hostí si tento pokus pohlídal.

9:15
    Ke střele se dostal Petružálek, ale jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

8:40
    Hosté jsou na začátku zápasu lepším týmem, když dostávají Petrohrad pod tlak.

7:33
    Na druhé straně se dostal ke střele Burdasov, ale ani on přesně nezamířil.

7:02
    Kvapil vystřelil z velkého úhlu, ale jeho střela do branky cestu nenašla.

6:50
    Další nepřesné založení útoku Petrohradu končí zakázaným uvolněním.

6:28
    Semjonov nahodil kotouč od modré čáry na Jerjomenka, ale ten puk s přehledem vyrazil přímo na své spoluhráče.

5:33
    Žádná šance z toho ale nebyla, jelikož domácí hokejisté raději nastřelili puk do útočného pásma a šli vystřídat.

5:15
    Hokejisté Dinama dlouho operovali v útočném pásmu, ale po pokažené přihrávce Sopina se ke kotouči dostali domácí, kteří se rozjeli vpřed.

4:36
    Tichonov se vydal na útočný výlet, ale bez podpory svých spoluhráčů o kotouč přišel.

3:20
    Šafugulin se pokoušel překvapit Ježova od levého mantinelu, ale jeho pokus branku vůbec nezasáhl.

2:45
    Ježov předvedl další ne příliš jistý zákrok proti střele Sopina.

2:10
    Zakázané uvolnění na straně Petrohradu.

1:30
    Domácí jsou po inkasované brance rozhozeni a jejich rozehrávka je nepřesná.

0:45
    Na první branku se příliš dlouho nečekalo, když se od modré čáry dostal ke střele JANNE JALASVAARA a jeho pokus skončil až za zády Ježova. Bez asistence.

0:10
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale u kotouče dlouho nepobyli, když jejich rozehrávka skončila postavením mimo hru.

00:01

V Petrohradě je již vše připraveno k zahájení zápasu.

Stadionem zní ruská státní hymna, po které by mělo být dnešní utkání zahájeno.

SKA Petrohrad: Ježov (Kasutin) – Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Běrďjukov, Sigarjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Varnakov, Panarin, Ramstedt – Afinogenov, Kučerjavenko, Arťjuchin – Burdasov, Makarov, Fjodorov

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Graňák, Novák, Jalasvaara, Derljuk, Gorochov, Mironov, Barancev, Šafigulin – Soin, Baběnko, Koňkov – Cvětkov, Kokarjev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Lukin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gusev, Kadjurov – Gorděnko, Tomilov.

Letošní vzájemné zápasy

Petrohrad a Dinamo se v letošní sezóně střetli čtyřikrát a ve třech případech se z vítězství radoval prvně jmenovaný tým. Dinamo vyhrálo tedy pouze jednou a má tedy svému soupeři co vracet.

Dinamo Moskva

Dinamo vstoupilo do vyřazovacích bojů vítěznou sérií proti Slovanu Bratislava, který vyřadilo jednoznačně, když Slovan neuhrál jediný zápas. Čtvrtfinále přineslo moskevské derby mezi Dinamem a CSKA a série to byla velmi zajímavá. Dinamo si ale dokázalo se svým soupeřem poradit a ztratilo pouze jediný zápas, takže na zápasy vyhrálo 4:1 a postoupilo do semifinále.

Petrohrad má za sebou dvě vítězné série, když v osmifinále vyřadil Mytišči v poměru 4:1 na zápasy. Čtvrtfinále vyznělo pro Petrohrad ještě lépe, když Čerepovci nedovolil jediné vítězství a postoupil do semifinále v nejrychlejším možném termínu a mohl se dobře připravit na boje o finále.

Přeji Vám dobré odpoledne a vítám Vás u sledování prvního semifinálového zápasu KHL, kde se střetne SKA Petrohrad a Dinamo Moskva. Tímto zápasem Vás svým komentářem provede Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 56. Kučerjavenko (Makarov, Burdasov), 60. Tichonov (Thoresen) – 1. Jalasvaara, 20. Graňák (Gorovikov), 38. Kasjančuk (Sopin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Graňák, Novák, Jalasvaara, Derljuk, Gorochov, Mironov, Barancev, Šafigulin – Soin, Baběnko, Koňkov – Cvětkov, Kokarjev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Lukin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gusev, Kadjurov – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 12500