2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Dynamo Moskva
Pátek 22.03.2013, 16:30 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přeji Vám dobré odpoledne a vítám Vás u sledování prvního semifinálového zápasu KHL, kde se střetne SKA Petrohrad a Dinamo Moskva. Tímto zápasem Vás svým komentářem provede Jan Šlapáček.

Petrohrad má za sebou dvě vítězné série, když v osmifinále vyřadil Mytišči v poměru 4:1 na zápasy. Čtvrtfinále vyznělo pro Petrohrad ještě lépe, když Čerepovci nedovolil jediné vítězství a postoupil do semifinále v nejrychlejším možném termínu a mohl se dobře připravit na boje o finále.

Dinamo Moskva

Dinamo vstoupilo do vyřazovacích bojů vítěznou sérií proti Slovanu Bratislava, který vyřadilo jednoznačně, když Slovan neuhrál jediný zápas. Čtvrtfinále přineslo moskevské derby mezi Dinamem a CSKA a série to byla velmi zajímavá. Dinamo si ale dokázalo se svým soupeřem poradit a ztratilo pouze jediný zápas, takže na zápasy vyhrálo 4:1 a postoupilo do semifinále.

Letošní vzájemné zápasy

Petrohrad a Dinamo se v letošní sezóně střetli čtyřikrát a ve třech případech se z vítězství radoval prvně jmenovaný tým. Dinamo vyhrálo tedy pouze jednou a má tedy svému soupeři co vracet.

SKA Petrohrad: Ježov (Kasutin) – Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Běrďjukov, Sigarjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Varnakov, Panarin, Ramstedt – Afinogenov, Kučerjavenko, Arťjuchin – Burdasov, Makarov, Fjodorov

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Graňák, Novák, Jalasvaara, Derljuk, Gorochov, Mironov, Barancev, Šafigulin – Soin, Baběnko, Koňkov – Cvětkov, Kokarjev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Lukin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gusev, Kadjurov – Gorděnko, Tomilov.

Stadionem zní ruská státní hymna, po které by mělo být dnešní utkání zahájeno.

V Petrohradě je již vše připraveno k zahájení zápasu.

00:01

0:10
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale u kotouče dlouho nepobyli, když jejich rozehrávka skončila postavením mimo hru.

0:45
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Na první branku se příliš dlouho nečekalo, když se od modré čáry dostal ke střele JANNE JALASVAARA a jeho pokus skončil až za zády Ježova. Bez asistence.

1:30
    Domácí jsou po inkasované brance rozhozeni a jejich rozehrávka je nepřesná.

2:10
    Zakázané uvolnění na straně Petrohradu.

2:45
    Ježov předvedl další ne příliš jistý zákrok proti střele Sopina.

3:20
    Šafugulin se pokoušel překvapit Ježova od levého mantinelu, ale jeho pokus branku vůbec nezasáhl.

4:36
    Tichonov se vydal na útočný výlet, ale bez podpory svých spoluhráčů o kotouč přišel.

5:15
    Hokejisté Dinama dlouho operovali v útočném pásmu, ale po pokažené přihrávce Sopina se ke kotouči dostali domácí, kteří se rozjeli vpřed.

5:33
    Žádná šance z toho ale nebyla, jelikož domácí hokejisté raději nastřelili puk do útočného pásma a šli vystřídat.

6:28
    Semjonov nahodil kotouč od modré čáry na Jerjomenka, ale ten puk s přehledem vyrazil přímo na své spoluhráče.

6:50
    Další nepřesné založení útoku Petrohradu končí zakázaným uvolněním.

7:02
    Kvapil vystřelil z velkého úhlu, ale jeho střela do branky cestu nenašla.

7:33
    Na druhé straně se dostal ke střele Burdasov, ale ani on přesně nezamířil.

8:40
    Hosté jsou na začátku zápasu lepším týmem, když dostávají Petrohrad pod tlak.

9:15
    Ke střele se dostal Petružálek, ale jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

9:49
    Střelou přes obránce se snažil překvapit Jerjomenka Varnakov, ale brankář hostí si tento pokus pohlídal.

10:23
    Obr Arťjuchin využil dobře své postavy a dostal se ke dvěma střelám, ale oba jeho pokusy skončili na betonech Jerjomenka.

10:55
    Po krásné přihrávce Makarova mohl do prázdné branky skórovat Fjodorov, ale tomu v poslední chvíli kotouč přeskočil hůl.

11:33
    Fanoušci ženou Petrohrad dopředu a ten se začíná dostávat do tempa.

12:40
    Kvapil se dostal ke střele z mezikruží a vyslal tvrdou střelu pod břevno, ale domácí zachránil pohotovým zákrokem lapačkou Ježov, který dokázal puk zachytit.

13:20
    Kučerjavenko hledal křižnou přihrávkou přes útočné pásmo Arťjuchina, ale ten nedokázal puk ideálně zpracovat a přišel o něj.

14:36
    Sopin hledal svým pasem Soina, ale do této přihrávky vložil hůl jeden z bránících hráčů.

15:56
    Hosté se dostávají mírně pod tlak, ale pozornou obranou nedovolují Petrohradu vážnější ohrožení své branky.

16:42
    Arťjuchin nebezpečně vystřelil přes obránce a jeho střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

17:39
    Afinogenov je vyloučen na 2 minuty za sekání. Přesilová hra pro Dinamo.

18:00
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

18:40
    Až nyní se dostali hosté ke střele, ale Gorochov od modré čáry branku netrefil a domácí se osvobodili.

19:14
    Dinamo nabídnutou přesilovou hru využívá střelou od modré čáry, kterou se prezentoval DOMINIK GRAŇÁK, když prostřelil Ježova, který měl velmi špatný výhled. Asistence: Konstantin Gorovikov.

20:00

První třetina patřila Dinamu, které mělo lepší vstup do zápasu, když se z kraje zápasu přesně trefil Jalasvaara. Petrohrad v průběhu třetiny hru sice vyrovnal, ale ke konci třetiny šel do oslabení a hosté toho dokonale využili, když se v přesilové hře trefil Graňák. Po první třetině tedy prohrává domácí Petrohrad s Dinamem 0:2.

20:01

20:26
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Thoresen, ale jeho pokus branku netrefil.

21:12
    Ježov musel zasahovat, když na něj nahodil kotouč od modré čáry Gorovikov.

21:40
    Domácí teď operovali v útočném pásmu, ale žádnou šanci si nevypracovali.

22:40
    Cvětkov si vybojoval v útočném pozici střeleckou příležitost, ale Ježov jej dokázal vychytat.

23:20
    Po pravé straně se snažil dostat do útočného pásma Makarov, ale hostující obrana mu puk sebrala.

24:12
    Hosté se ocitli pod mírným tlakem a tak radši vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

24:52
    Velmi blízko ke vstřelení branky byl nyní Martensson, když obkroužil branku a snažil se zasunout kotouč za Jerjomenka, který ale rychlým přesunem dokázal puk na poslední chvíli vykopnout.

25:33
    Tvrdá střela Kalinina z mezikruží skončila vedle branky.

26:13
    Z vrcholku kruhů vystřelil zápěstím Afinogenov, ale jeho střela se k brance vůbec nedostala.

26:57
    Velkou šanci na skórování nyní zazdil Kokarjev, když se dostal před Ježova, kterého si položil, ale jeho následná střela skončila až v ochranné síti.

27:30
    Ježova se snažil překonat i Kvapil, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil.

28:01
    Od modré čáry vystřelil Derljuk, ale jeho pokus branku netrefil.

28:40
    Přečíslení Dinama ukončilo postavení mimo hru.

29:33
    Arťjuchin vybojoval v útočném pásmu kotouč, který posléze předložil na modrou čáru Dallmanovi, který střelou z první branku netrefil.

30:02
    Gorovikov je vyloučen na 2 minuty za hákování a Petrohrad tak bude hrát přesilovou hru.

30:42
    Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

31:03
    V první polovině přesilové hry domácí Jerjomenkovu branku neohrozili.

32:02

32:10
    Gorovikov se po návratu na led dostal do úniku, který nedokázal úspěšně zakončit.

33:40
    Tvrdá střela Kučerjavenka skončila na betonech Jerjomenka.

34:21
    Na druhé straně zahrozil Šafigulin, který střelou přes obránce nadělal Ježovovi značné problémy.

34:40
    Za hákování je na 2 minuty vyloučen Chudinov. Přesilová hra pro Dinamo.

35:11
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Jalasvaara a Ježov se měl co ohánět.

35:12
    Kasjančuk je vyloučen na 2 minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech.

35:55
    Ke střele z velkého úhlu se dostal Fjodorov, ale Ježov si tuto střelu pohlídal.

36:40
    Chudinov se vrací do hry a domácí budou hrát krátkou přesilovku.

37:12

37:50
    Chyba v domácí obraně je tvrdě potrestána, když se po špatné rozehrávce Chudinova dostal k puku KONSTANTIN KASJANČUK, který tvrdou střelou pod břevno nedal Ježovovi šanci. Asistence: Alexej Sopin.

38:45
    Na druhé straně dobrým zákrokem vychytal Jerjomenko pokus Fjodorova.

39:15
    Tichonov se snažil tečovat kotouč a byl úspěšný, ale na překonání Jerjomenka to nestačilo.

39:33
    Semjonov je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

39:37
    Ale v zápětí je vyloučen na 2 minuty Soin, když se provinil hákováním. Hrát se bude ve čtyřech.

40:00

Druhá třetina byla již vyrovnanější, ale z branky se radovali znova jen hosté, když se ke konci třetiny prosadil Kasjančuk a navýšil vedení Dinama na rozdíl tří branek. Po druhé třetině je stav zápasu 0:3.

40:01

40:20
    Baběnko nahodil kotouč na Ježova a ten jej raději podržel.

41:10
    Kokarjev si pohrál s domácí obranou a dostal se ke střele, která skončila na hrudi Ježova.

41:37

42:01
    Od modré čáry vystřelil Semjonov, ale Jerjomenko jeho pokus kryje.

43:10
    Dinamo začalo třetí třetinu velmi aktivně a zatím si hlídá průběh zápasu.

43:32
    Fjodorov neudržel nervy na uzdě a dostává za faul na hlavu trest do konce utkání, což se domácímu hokejistovi příliš nelíbí a čárový rozhodčí mají co dělat, aby ochránili hlavního rozhodčího.

44:23
    Hokejisté Dinama jsou natlačeni v útočném pásmu.

45:00
    Střela Gorochova od modré čáry skončila nad brankou.

45:45
    Dinamo si v přesilové hře hlídá průběh zápasu a zbytečně neriskuje.

46:11
    Gorovikov je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

47:08
    Zápas se začíná velmi přitvrzovat a je tu spousta nevybíravých zákroků.

47:27
    Arťjuchin zase ukázal, že to v hlavě nemá naprosto v pořádku a nesmyslným krosčekem oslabuje na 2 minuty svůj tým.

48:23
    Dinamo je natlačeno v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.

48:35
    Cvětkov se snažil prostřelit Ježova z pravého kruhu, ale neúspěšně.

49:27

49:52
    Afinogenov se snažil natlačit do zakončení, ale hostující obrana jej o puk připravila.

50:25
    Hokejisté Dinama v posledních střídáních ubrali na své aktivitě a hrají převážně opatrně.

50:38
    Za modrou čáru vyslal střelu na Jerjomenka Kalinin, ale hostující brankář jeho pokus chytil.

51:06
    Petrohrad se snaží vstřelit branku, ale hosté velmi dobře brání.

51:50
    Gorovikov hledal svým pasem Kasjančuka, ale ten jeho přihrávku nedokázal zpracovat.

52:46
    Od modré čáry střílel Alexandrov, ale jeho pokus byl sražen hostující obranou mimo branku.

53:40
    Z levého kruhu nahodil puk na Ježova Soin, ale domácí brankář si tento pokus pohlídal.

54:03
    Slibně rozvíjející se útok Petrohradu zastavilo postavení mimo hru.

54:40
    Dinamo se dostalo pod tlak a tak Novák vyhodil puk přes všechny čáry.

55:11
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad se konečně dočkal, když před brankou dobře tečoval ALEXANDER KUČERJAVENKO a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Igor Makarov, Anton Burdasov.

55:55
    Domácí vstřelená branka velmi nabudila! Konec zápasu může být ještě zajímavý.

56:14
    Oddechový čas pro hosty.

56:38
    Petrohrad má velkou šanci na vstřelení branky, když je na 2 minuty za hákování vyloučen Baběnko.

57:20
    Domácí uzamkli svého soupeře v jeho pásmu, ale k ohrožení branky se stále nedostávají.

57:58
    Makarov střílel z velkého úhlu a Jerjomenko tento pokus dokázal vyrazit.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:10
    Petrohrad to zkouší v šesti hráčích! Ježov pouze na střídačce.

58:36
    Velký závar před brankou Dinama gólem nekončí, když slibnou střelu Dallmana dokázal Jerjomenko udržet na své hrudi.

59:10
    Tak poslední minuta bude velmi napínavá, jelikož Petrohrad po velkém tlaku dokázal vstřelit branku, když se nejlépe zorientoval na brankovišti VIKTOR TICHONOV a střelou k tyči překonal Jerjomenka. Asistence: Patrick Thoresen.

59:37
    Kučerjavenko měl na své holi vyrovnání, ale jeho střela z velké blízkosti v brance neskončila.

60:00

Dinamo ve třetí třetině málem ztratilo svůj náskok, když se Petrohrad dostal po brankách Kučerjavenka a Tichonova na rozdíl jediné branky, která ale už nepřišla a tak Dinamo slaví první vítězství v sérii, když vyhrálo na ledě Petrohradu 2:3.

Stav série: 0:1.

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. (19:02:59)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 56. Kučerjavenko (Makarov, Burdasov), 60. Tichonov (Thoresen) – 1. Jalasvaara, 20. Graňák (Gorovikov), 38. Kasjančuk (Sopin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Graňák, Novák, Jalasvaara, Derljuk, Gorochov, Mironov, Barancev, Šafigulin – Soin, Baběnko, Koňkov – Cvětkov, Kokarjev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Lukin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gusev, Kadjurov – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 12500