Petrohrad – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
Dynamo Moskva
Sobota 23.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad (kapacita 12500 míst) • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, včera odstartovalo semifinále letošního ročníku KHL, ve kterém se v rámci Západní konference setkali SKA Petrohrad a Dinamo Moskva. Ve včerejším prvním utkání možná trochu překvapivě zvítězil moskevský tým poměrem 3:2.

Ve včerejším úvodním kláním semifinálové série mezi suverénním lídrem letošní sezóny KHL z Petrohradu a obhájcem titulu z loňského roku Dinamem Moskva skončilo lépe pro moskevský celek. Dinamo se rychle ujalo vedení, když už po 45ti vteřinách hry otevřel skóre Janne Jaalasvaara. Na konci první třetiny navýšil náskok hostujícího týmu slovenský obránce Dominik Graňák. V druhé třetině zvýšil na 3:0 Kasjančuk. Petrohradští začali střílet branky až v závěrečné části hry, kdy se prosadili Kučerjavenko a Tichonov. Dinamo tak zvítězilo 3:2 a ujalo se vedení v sérii 1:0.

2. Konstantin Gorovikov – 5 (2+3)
    3. Sergej Soin a Konstantin Kasjančuk – 5 (1+4)

SKA Petrohrad: Kasutin (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Čudinov, Semenov, Pervyšin, Vorobjov, Berdjukov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Panarin, Varnakov, Ramstedt – Kučerjavenko, Makarov, Burdasov – Sigarjov, Arťuchin, Afinogenov

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Višněvskij, Derljuk, Gorochov, Barancev, Mironov – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Lukin – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Šafigulin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov.

Oba týmy jsou na ledě, zní ruská hymna, za malou chvíli se začne hrát.

00:01

00:45
    Utkání má náboj už od první minuty, oba týmy už poprvé vystřelili, brankáři zatím ale nemuseli zasahovat.

01:06
    Domácí hráči v ofsajdu.

01:35
    Kalinin se objevil na druhé straně kluziště zcela sám, nedokázal ale poslat kotouč na branku Dinama.

02:20
    Petrohradští kombinují v útočném pásmu, zatím je to ale bez zakončení.

03:40
    Kalinin uklidňuje hru za svou brankou, domácí zatím dominují na kotouči.

04:15
    Puk se ocitl na síťce za brankou Dinama, rozhodčí ale nechal vyklepat hráče puk vyklepat a pokračuje se ve hře.

05:00
    První větší šance dnešního zápasu! Nejdříve nebezpečně pálil Ramstedt, jeho střelu Jerjomenko s problémy vyrazil, po něm střílel také Panarin, hostující brankář ale ustál i tento pokus!

05:31
    Postavení mimo hru hráčů SKA.

06:15
    Hosté se konečně vymanili z neustálého tlaku Petrohradu.

07:09
    Jerjomenko je v úvodu utkání pod obrovskou palbou střel ze všech stran, nyní musel krýt další pokus z pravé strany.

07:19
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí sice drtí své soky v jejich vlastním obranném pásmu, gól ale paradoxně střílí hosté! KONSTANTIN KASJANČUK (play off 2+4) nejdříve trefil obránce, puk se ale opět odrazil k němu a hostující útočník byl s bekhendovou dorážkou úspěšný, když se trefil přesně mezi Kasutinovy nohy! Asistence: Konstantin Gorovikov (play off 2+4) a Filip Novák (play off 1+1).

07:52
    Na druhé straně se musel vyznamenat opět Jerjomenko, který zlikvidoval střelu Varnakova.

08:28
    Jerjomenko pokryl jak pokus z otočky Makarova, tak následnou dorážku Burdasova.

09:10
    Kasutin měl velké problémy s pukem, který po nahození od modré čáry tečoval těsně před ním Soin, domácí brankář byl tentokrát úspěšný.

10:30
    Utkání má opravdu obrovské tempo, v podstatě se vůbec nepřerušuje, už jsme se tak dostali za polovinu první třetiny.

10:49
    Icing hostů.

11:35
    Hosté trochu přidali na aktivitě a výsledkem jejich snažení je druhá branka, kterou po skvělé práci Kokareva, který se zbavil hned dvou protihráčů a přesnou přihrávkou našel svého sopluhráče, střílí DENIS MOSALJOV (play off 2+1)! Asistence: Denis Kokarev (play off 0+6) a Alexej Cvetkov (play off 1+3).

11:51
    Zakázané uvolnění Dinama.

12:30
    Hosté se opět usadili v útočném pásmu a v posledních momentech hry jsou to právě oni, kdo režírují hru.

13:25
    Burdasov se dostal do zajímavého úniku, Jerjomenko proti němu vyjel hodně mimo branku, domácí útočník se tak snažil ještě hledat své spoluhráče, to se mu ale nepodařilo.

14:11
    Icing domácích.

14:23
    V krátké době je tu opět zakázané uvolnění Dinama.

15:00
    Co vymyslí domácí nyní? Martensson nahodil puk do útočného pásma.

15:09
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    První lajna domácích se rychle usadila v útočném pásmu, nenápadné nahození ANDREJE PERVYŠINA (play off 1+0) od modré čáry nakonec skončilo až za Jerjomenkovými zády! Asistence: Patrick Thoresen (play off 3+7) a Viktor Tichonov (play off 7+7).

15:40
    Šafigulin zůstal ležet na ledě a nevypadá to s ním moc hezky, za pomocí lékařů nakonec vstal z ledu a mizí do šatny.

16:30
    Jerjomenko nemohl vidět přes houšť těl před sebou vůbec nic, puk se ale naštěstí pro něj po Kalininově střele odrazil mimo tři tyče.

17:13
    Kokarev se zmocnil puk za brankou SKA, posléze ho ale zase ztratil a hrát tak mohou domácí.

17:54
    Icing Dinama, vhazovat se bude před Jerjomenkovou brankou.

18:15
    Arťuchin se svým ohromným tělem dostal přes obránce k puku, jeho střela ale skončila těsně vedle!

18:34
    Hosté dnes vyučují petrohradské hráče z produktivity, rychlý brejk 3 na 2 skončil střelou ALEXEJE SOPINA (play off 5+2), která skončila až za zády Kasutina! Asistence: Denis Kokarev (play off 0+7).

19:30
    Mírně zaskočení domácí hráči se ještě snaží snížit do konce první třetiny.

20:00

Výuka z produktivity v podání hráčů Dinama. Tak by se stručně dala popsat první třetina dnešního druhého semifinále, ze které si stejně jako ve včerejším utkání odnáší moskevský klub dvoubrankové vedení. Hosty poslal do vedení v osmé minutě Kasjančuk, čtyři minuty po něm se prosadil také Mosaljov. Snížení se domácí hráči dočkali v 16. minutě, když se trefil Pervyšin. Minutu a půl před sirénou ale vrátil dvoubrankové vedení hostům na hokejky nejproduktivnější hráč Dinama v letošním play off Alexej Sopin. Po první dvacetiminutovce tak Dinamo vede 3:1.

20:31
    Uvidíme první vyloučení v dnešním utkání, za sekání je vyloučen Sergej Konkov.

21:20
    Jerjomenko měl menší problémy s Kalininovou dělovkou od modré čáry, vše ale hostující brankář ustál.

21:50
    Dallman dostal dobrou přihrávku na vrchol levého kruhu, Jerjomenko se stihl přesunout, domácí ale svírají své soky v jejich vlastní obranné třetině.

22:31
    Konkov skáče na led, Dinamo hraje v plném počtu.

23:45
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, ačkoliv už dlouho se hraje 5 na 5.

24:39
    Ježov, který po první třetině vystřídal Kasutina v brance SKA, pokryl tvrdou střelu od modré čáry.

25:03
    V první strkanici dnešního utkání samozřejmě nesmí chybět Jevgenij Arťuchin, vše se ale podle všeho obejde bez vyloučení.

25:45
    Thoresen nabízel přihrávku svým spoluhráčům před branku, tam stáli ale pouze hráči Dinama.

26:30
    Petrohradští opět prokazují svou dominanci v dnešním utkání, Varnakov se uvolnil, Jerjomenko ale jeho střelecký pokus bez problému pokryl.

27:04
    Makarov se cpal do zakončení, po nejistém Jerjomenkově zákroku pak byla posunuta hostující svatyně.

27:45
    Kvapil schytal velmi tvrdý direkt od Semenova, vše se ale odehrálo v rámci pravidel, vylučovat se nebude.

28:12
    Po zakázaném uvolnění moskevských se hra přesunuje před Jerjomenka.

28:24
    Uvidíme další přesilovku SKA, za držení hole je vyloučen Sergej Soin.

29:00
    Martensson jemně tečoval Thoresenovu nabídku, Jerjomenko ale včas zalepil mezeru mezi betony!

29:36
    A další vyloučení na straně Dinama, za podražení je vyloučen Ilja Gorochov. Domácí tak mají 48 vteřin výhody dvojnásobné přesilovky!

29:36
    Domácí trenér Jukka Jalonen si bere oddechový čas, aby ukázal svým svěřencům, jak by si tuto situaci představoval.

30:00
    Kalininova střela sražena, hosté zatím brání dobře.

30:07
    Domácí první lajna ale přeci jen využívá dvojnásobnou přesilovku, po střele od modré čáry se k několikerým dorážkám dostal VIKTOR TICHONOV (play off 8+7), který nakonec protlačil kotouč za Jerjomenkova záda! Asistence: Kevin Dallman (play off 2+7) a Patrick Thoresen (play off 3+8).

30:30
    Domácí pokračují v početní výhodě.

31:20
    Pervyšin se dostal ke střele z úhlu, Jerjomenko utěsnil prostor u bližší tyče.

31:36
    Gorochov se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.

32:25
    Hosté se po skončení přesilové hry SKA dostali do menšího tlaku, který nakonec končí hodně ušmouraným gólem! Ze souboje tří hráčů na pravé straně vyletěl kotouč na branku Ježova, kterému propadl puk mezi betony a skončil těsně za brankovou čarou! Autorem branky je nakonec MAREK KVAPIL (play off 2+3). Asistence: Alexej Sopin (play off 5+3).

32:40
    Icing domácích, kteří se zdají být hodně zaskočení.

33:19
    Icing tentokrát na druhé straně, vhazovat se bude před Jerjomenkem.

34:08
    Cvetkov se vytočil zpoza branky a ihned vypálil, Ježov byl pozorný.

34:50
    Střela Burdasova končí hodně mimo branku.

35:25
    Domácí rozjíždí další postupný útok.

36:35
    Mironov se snažil tečovat nahození od modré čáry, Ježov ale chytá.

37:23
    Hosté v ofsajdu.

38:10
    Po zajímavé akci se dostal ke střele Teemu Ramstedt, Jerjomenko jeho šanci vychytal.

39:05
    Semenov se hlásí o zakázané uvolnění, to se ale pískat nebude.

39:22
    Kalinin se ocitl s pukem v mezikruží, branku ale netrefil!

40:00

Ve druhé třetině jsme mohli vidět pokračující tlak Petrohradu, ze kterého vyústily také první přesilové hry, v té dvojnásobné se v polovině utkání prosadil nejproduktivnější hráč letošního play off KHL Viktor Tichonov. O dvě minuty později ale vrátil hostům dvoubrankový náskok český forvard Marek Kvapil. Po čtyřiceti minutách hry tak Dinamo vede nad Petrohradem 4:2 a má tak skvěle nakročeno k vedení v sérii 2:0!

41:00
    Ježov rychle vyklepal kotouč z lapačky, aby se nemohlo vhazovat v obranné třetině Petrohradu.

41:45

43:00
    Domácí hráči jsou sice v útočném pásmu, s pukem se ale plácají pouze podél mantinelu.

43:55
    Domácí už zvedali ruce nad hlavu, Makarov ale zcela nepochopitelně netrefil prázdnou branku!

45:10
    Petrohradští opět kombinují v útočné třetině, Martensson se ke střele nedostal.

46:22
    Hodně dlouho se hrálo bez přerušení až se hosté provinili zakázaným uvolněním.

47:05
    Po hodně dlouhé době se v útočném pásmu objevili také hosté, rychle ale ztratili kotouč.

48:15
    Vypadalo to, že byl Sigarjov při svém průniku zastaven nedovoleně, vylučovat se ale kupodivu nebude.

49:07
    Tichonov si vybruslil zpoza branky až ke střele, jeho rychlá střela se ale zastavila o vyrážečku Jerjomenka.

49:43
    Domácí budou mít výhodu další přesilové hry, za hákování je vyloučen Sergej Soin, první jeho dnešní vyloučení domácí potrestali brankou, uvidíme jak teď.

50:25
    Domácím se vůbec nevydařila kombinace a hráči Dinama v pohodě vyhazují.

50:56
    Hráči SKA v ofsajdu.

51:53
    Tichonov s Martenssonem se dostali k dorážkám, Jerjomenko ale bravurními zákroky uchránil svůj tým! Hosté už jsou navíc v plném počtu.

52:27
    Úmyslné postavení mimo hru v podání domácích hokejistů, hra se přesouvá před branku Ježova.

53:00
    Dnešní utkání sleduje 12500 diváků, v Petrohradě je na druhém semifinále samozřejmě vyprodáno!

53:44
    Cvetkov se ocitl sám před Ježovem, čehož si ale nejspíše nebyl vědom, protože se zbrkle zbavil kotouče slabou střelou.

54:15
    Puk vypadl do hlediště zcela jistě za pomocí tvrzeného plexiskla, domácí ale reklamují čistý průstřel, u rozhodčích jim to ale neprojde.

54:54
    Hra se nyní odvíjí před brankou Petrohradu, domácí ale stále potřebují stáhnout dvoubrankové manko.

55:30
    Kalinin s pukem za vlastní brankou, domácí rozjíždí další akci.

56:16
    Střela Burdasova končí na zadním hrazení.

56:35
    Hosté ujeli do brejku 2 na 1, Mosaljov zkusil vystřelit, Ježov je ale domácímu týmu skvělou oporou!

57:13
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:45
    Hosté se osvobozují z tlaku hráčů SKA vyhozením do středního pásma.

58:08
    Jerjomenko drží kotouč v lapačce, domácím se hodně rychle krátí čas.

58:30
    Ježov na střídačce, domácí v šesti!

59:05
    Kalinin s problémy ještě udržel domácí v útočném pásmu, už ale probíhá poslední minuta základní hrací doby!

59:18
    Thoresen se cpal do brankoviště, Jerjomenko ale opět drží kotouč ve své lapačce.

59:35
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat ale bude v útočném pásmu SKA.

59:47
    Po Kalininově bombě se puk odrazil zpátky před branku, kde ho pokryl ve třetí třetině bezchybný Jerjomenko. Už je jasné, že dnes vyhraje Dinamo!

Nejvíce času na ledě: Dmitrij Kalinin 24:36 – Ilja Gorochov 20:38

Dnešní druhé semifinálové klání mezi Petrohradem a Dinamem Moskva nabídlo velmi pohledný hokej a na poměry vyřazovacích bojů Kontinentální hokejové ligy také celkem početný zástup branek. Do vedení se dostali v osmé minutě hosté, když se trefil Kasjančuk, chvíli po něm se navíc prosadil Mosaljov a Dinamo tak vedlo 2:0. Ještě do přestávky ale stačil snížit Pervyšin, to ovšem stále v první dvacetiminutovce nebylo vše. Minutu a půl před sirénou vrátil dvoubrankový náskok na stranu Dinama Alexej Sopin. V polovině utkání využil dvojnásobnou přesilovku domácích nejproduktivnější hráč celého play off Viktor Tichonov, chvíli po něm se ale opět prosadili hosté, a to konkrétně český útočník Marek Kvapil, který svou druhou trefou v letošním play off nakonec stvrdil výsledek utkání na 2:4, jelikož po něm se i přes velkou snahu domácích už nikdo neprosadil. Dinamo se tak ujímá překvapivého vedení v sérii 2:0, série pokračuje v úterý v Moskvě.

Stav série: 0:2

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 42:20
    Trestné minuty: 0:8
    Vyhraná vhazování: 35:22
    Přesilové hry: 1/4-0/0

Branky a nahrávky: 16. Pervyšin (Thoresen, Tichonov), 31. Tichonov (Dallman, Martensson) – 8. Kasjančuk (Gorovikov, Novák), 12. Mosaljov (Kokarev, Cvetkov), 19. Sopin (Kokarev), 33. Kvapil (Sopin). Rozhodčí: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov. Diváci: 12500.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (16:27:21)

Adam Lacek

SKA Petrohrad: Kasutin (od 21. Ježov) – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Čudinov, Semenov, Pervyšin, Vorobjov, Berdjukov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Panarin, Varnakov, Ramstedt – Kučerjavenko, Makarov, Burdasov – Sigarjov, Arťuchin, Afinogenov
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Višněvskij, Derljuk, Gorochov, Barancev, Mironov – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Lukin – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Šafigulin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov

Diváci: 12500 (vyprodáno)