Warriors Brno – Vsetín 4:3 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 5:3 (kon.) | Třinec – Opava 7:3 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:7 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:3 (0:0, 1:1, 4:2)
HC Sparta Praha
Neděle 24.03.2013, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

I když tomu první dvě třetiny vůbec nenaznačovaly, nakonec jsme byli svědky zápasu poměrně bohatého na góly. Ve třetím dějství se nejprve prosadil Hofman, ale Kalina ani ne minutu na to odpověděl svým přesným zásahem. Domácí pak přidali další dvě branky a to zásluhou Hidvéghyho a Chalupy. Rozdíl po té snížil Procházka, ale to nebylo Pražanům nic platné, protože v závěru se do odkryté brány při power play Sparty trefil po druhé Hofman. Svůj poslední zápas za Hradec odchytal Martin Chour, který zhruba pět minut ped koncem vystřídal v brance Červeného. Chour po této sezóně odejde čirou náhodou do Sparty, kde se přidá už ke starším dorostencům. To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (14:26:15)

60:00

58:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí se po získání puku a přihrávce trefují do prázdné brány hostů. Konkrétně to byl TOMÁŠ HOFMAN, kdo zakončoval z modré čáry. Asistence: David Malík.

58:02
    Sparta si zahraje power play, protože Brízgala opustil svou branku a místo něj na led naskočil další útočník.

58:01
    Hosté si vzali oddechový čas.

56:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se vracejí zpět do zápasu. K vyhozenému puku z obranné třetiny Sparty se dostal ONDŘEJ PROCHÁZKA, který si najel až před branku soupeře. Obránce vyškolil perfektní stahovačkou a po té překonal Choura. Asistence: Martin Svoboda.

54:03
    Krásná klička a následná střela v podání Zahradníka, který však trefil pouze tyčku. Puk se odrazil zpět do hřiště k DAVIDU CHALUPOVI, jenž pohotově zareagoval. Asistence: Tomáš Zahradník.

52:54
    Jeřábek tvrdě zakončoval z modré čáry, mířil však nad.

51:52
    Matouš nahazuje kotouč do útočného pásma, tak si ho ale na starost vzala královéhradecká obrana.

50:14
    Jandus předvedl pohlednou individuální akci, po které nahrával před bránu na Seniova, jenž pouze promáchl a puk tak vůbec netrefil.

49:23
    Sparta se pokouší usadit v útočné třetině, to se jí ale nedaří.

48:42
    Buly v útočném pásmu Hradce se bude po zakázaném uvolnění opakovat.

48:20
    Po akci domácích se hra přesune před Brízgala, jenž musel proti střele soupeře zasahovat.

48:08
    Zářecký zakončoval těsně za modrou čárou. Tento nebezpečný pokus dokázal Červený zastavit.

47:19
    Procházka přesně přihrál na najíždějícího Zedníka, který se ze středního pásma probruslil až do toho útočného. Tam puk však ztratil díky skvělé obraně domácích.

46:43
    Po střele jednoho z pražanů se buly bude opakovat.

46:19
    Odpískaná vysoká hůl a hra se tak přesune před Červeného.

43:02
    K vidění je neuvěřitelný hokej! Třetí branku v poslední třetině přidává po úniku od modré čáry PATRIK HIDVÉGHY, jenž dokázal tento nájezd proměnit. Asistence Filip Hronek.

41:50
    Sparta vzápětí odpovídá gólem PETRA KALINY. V útočném pásu přenesl hru Janda právě na tohoto forvarda, jenž střelou z první vyrovnává skóre zápasu. Asistence: Sebastian Janda.

41:14
    Domácí jdou podruhé v zápase do vedení. Ve středním pásmu získal puk TOMÁŠ HOFMAN, který si s kotoučem najel do útočného pásma, kde střelou zápěstím překonává sparťanského brankáře. Bez asistence.

40:07
    V úvodu třetí třetiny se do ofsajdu dostal Zídek.

40:01

Branky jsme se ve druhé třetině nakonec dočkali a to hned dvou. Hradec začal hrát ve druhé dvacetiminutovce aktivněji než v té první, což nakonec přineslo ovoce v podobě úvodní branky Zahradníka. Sparta však okamžitě vyrovnala střelou Jašša. Uvidíme zda nerozhodný stav vydrží i po třetí třetině, která začne přibližně ve 13:41.

40:00

39:54
    Těsně před koncem druhé třetiny se bude po ofsajdu vhazovat ve středním pásmu.

38:48
    Z mezikruží tentokrát zakončoval Jeřábek, ale jeho pokus byl zblokován hradeckým obráncem, a tak nyní mohl Červený zůstat v klidu.

37:37
    Z následného vhazování mohla Sparta udeřit! Opět to byl Zídek, který na dvakrát zakončoval, avšak Červený se tentokrát opravdu vyznamenal.

37:31
    Zídek střílel před levým kruhem, ale jeho velmi prudkou střelu Červený chytá do své rukavice.

35:37
    Šalda sice v obranném pásmu kličkou obalamutil Chloubu, ale na druhého sparťanského hráče si už nepřišel, a tak daroval hostům gólovou příležitost, kterou ale nedokázali úspěšně zakončit.

34:53
    To také udělala, když z prostoru mezi kruhy zakončoval Čech. Jeho střelu ale hostující brankář chytá.

34:11
    Chlouba byl v souboji o puk s Luštincem neúspěšný, a tak Hradec může zahrozit protiútokem.

33:21
    Pavlík se dostal do zakončení, ale Brízgala druhý gól Hradce nepřipouští.

30:23
    Sparta mohla jít poprvé v zápase do vedení! Přesnou přihrávku přijal ve středním pásmu Svoboda, který ujel všem svým pronásledovatelům, ale na Červeného už nevyzrál.

28:55
    Ovšem domácí rychlým gólem vyrovnávají. Zpoza branky nahrával před Červeného Jandus na ROMANA JAŠŠA, který tvrdou ránou překonává hradeckého gólmana. Asistence: Tomáš Jandus, Filip Jeřábek.

27:53
    Domácí vytěžili z velkého tlaku maximum a zároveň využívají přesilovou hru! Z pravé strany nahrával před branku Bureš, jenž přihrávkou našel TOMÁŠE ZAHRADNÍKA, jenž se střelou z první nemýlí! Asistence: Nicolas Bureš.

27:29
    Domácí však nehrají nikterak ustrašeně a nyní vysílají na Brízgala jednu střelu za druhou.

26:49
    Do šance se paradoxně dostali hosté. Pokus jednoho z útočníků v rudém dresu zneškodnil zákrokem Červený, před kterým se bude vhazovat.

26:10
    Za naražení na hrazení je na dvě minuty vyloučen sparťanský Janda.

24:14
    Ale Hradec se nepolevuje. V houfu před sparťanskou brankou se nejlépe zorientoval Malík, který se dostal ke střele, avšak hostující brankář jeho pokus vyráží.

22:01
    Další velká příležitost Hradce zůstává nevyužita! Podobně jako v první třetině Muška teď zaváhal kapitán domácích Zahradník, když zakončoval z prostoru před bránou. Svým projektilem ale svatyni Brízgala vůbec netrefil.

21:40
    Byla odpískána přihrávka rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:14
    Sparta nahodila puk do útočného pásma, ale tam v souboji o kotouč dominovala domácí obrana.

20:01

První dějství extraligového zápasu mladších dorostenců je za námi. Hra byla po většinu času vyrovnaná, ovšem ke gólu měli o trochu blíže domácí hokejisté, když ve dvanácté minutě jako úplně volný zakončoval Muška, ale namísto toho, aby puk usměrnil za Brizgalova záda, trefil pouze hostujícího brankáře. Sparta si jasnou gólovou příležitost sice nevytvořila, ale u kotouče byla častěji. Dočkáme se první branky zápasu ve druhé třetině, která je na programu zhruba ve 12:55?

20:00

19:26
    Východočeská obrana celou situaci vyřešila bravůrně. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

19:04
    Souboj o puk v útočném pásmu Hradeckých vyhráli hostující hráči, kteří se okamžitě hrnou do útoku.

18:28
    Domácí nepřesně rozehráli z čehož může těžit ve středním pásmu Sparta.

18:15
    Zakázané uvolnění Hradce.

16:44
    Chalupa byl v útočném pásmu, kde většina jeho protivníků předpokládala, že nahraje lépe postavenému spoluhráči před branku. To však neudělal a místo toho chytře a prudce vystřelil do pravého horní rohu Brízgalovi brány. I tento pokus ale hostující gólman kryje.

15:56
    Hradec se osvobodil a před Brízgalou střílel Hofman. Nakonec z toho bude vhazování před sparťanským brankářem.

15:27
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde domácí obraně dělají problémy především rychlou a přesnou kombinací.

15:04
    To se jí povedlo a po zákroku Červeného se bude vhazovat v útočné třetině Sparty.

14:25
    Nahozeného puku směrem k sparťanské brance se ujala hostující obrana, která může založit útočnou akci.

13:16
    Sparta přesilovku nedokázala využít, domácí už hrají v plném počtu.

11:12
    Ne však na dlouho, neboť po faulu odjíždí na trestnou lavici hradecký Bureš.

11:10
    Obě mužstva jsou kompletní.

11:04
    Obrovskou příležitost neproměňuje Muška! Chalupa i s pukem objel sparťanskou svatyni a nahrál před bránu úplně volnému Muškovi, který však pálil přímo do hostujícího brankáře.

10:27
    Jandusovi ujel puk, kterého se s ochotou ujímá Červený. Další vhazovaní uvidíme právě před hradeckým brankářem.

10:07
    Odpískán ofsajd a vhazovat se bude blíže k domácí brance.

09:08
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost si dvou minutový trest odpyká jak hradecký Pavlík, tak i sparťanský Svoboda. Nyní se tedy hraje 4 na 4.

08:24
    Zářecký získal ve středním pásmu puk a rychle se dostal do útočného pásma, kde volil rychlou střelu. Hlavní roli této akce však hrál pravý beton Červeného, který střelu vyrazil mimo.

07:55
    Vidíme první zakázané uvolnění zápasu, vhazovat se bude před brankářem Červeným.

07:01
    Hosté na chvíli sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu a po kombinaci zakončoval tahem od modré Sedlák, ale i s jeho neškodnou ránou si Červený poradil.

05:52
    Sparta vhazování před modrou čarou sice vyhrála, ale puk vzápětí ztratila, čehož mohl využít hradecký Malík. Jeho pokus z mezikruží byl však Brízgalou vyražen.

05:46
    Nyní se do ofsajdu dostal jeden z hradeckých hráčů.

04:51
    Před chvílí zahrozili i domácí a to střelou Chalupy, který však z výhodné pozice branku netrefil.

03:55
    Na druhé straně zakončoval Seniov, ale Červený jeho pokus vyrazil.

03:25
    Malík nahazuje do útočného pásma, ale Hradečtí se v něm ne a ne usadit.

02:36
    Viděli jsme první menší šanci Hradce, když z úhlu střílel na Brízgala jeden z domácích útočníků. Sparťanský brankář tuto střelu však zkrotil.

02:10
    Ofsajd Sparty.

01:21
    Červený chytá kotouč do lapačky, vhazovat se bude opět v hradeckém obranném pásmu.

00:58
    Komárek pálil příklepem od modré, ale střelu mu nesedla, a tak Červený neměl s vyražením této střely sebemenší problémy.

00:13
    Po nevydařeném protiútoku Sparty se bude vhazovat před hradeckým Červeným.

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Červený (Chour) – Šalda, Luštinec, Havránek, Muška, Píč, Fanderlik, Čech, Bureš – Matouš, Šebek, Hronek, Zahradník "C", Malík "A", Hnik, Hofman, Matějček, Hidvéghy, Chalupa "A", Pavlík

HC Sparta Praha: Brízgala (Nahodil) – Janda, Kalina, Jeřábek, Sekera, Vlad, Sedlák, Pacovský – Svoboda, Pšenička, Zídek, Jandus, Michnáč, Zářecký "A", Chlouba, Seniov, Komárek, Jeřábek, Jaššo, Procházka "C"

Rozhodčí: Lučan – Higvéghy, Petr.

Kvůli opožděnému příjezdů sparťanských hráčů bude začátek utkání o několik minut odložen.

Vzájemné zápasy:

Ve vzájemný zápasech má navrh lehce Sparta. Ze tří zápasů totiž ovládla dva, ktežto hradečtí lvi pouze jeden.

HC Sparta Praha:

Narozdíl od těch Hradeckých mají sparťanští hokejisté ještě šanci vylepšit své konečné umístění. Aktuálně jsou na 7. pozici a to se ziskem 51 bodů. Na šesté Pardubice, kteří již také svůj poslední zápas sezóny odehrály, ztrácejí pouhé dva body, tudíž by je eventuální výhra v základní části mohla vyhoupnout alespoň na zmiňované šesté místo. Díky velkému bodovému rozdílu mezi Spartou a osmou Jihlavou Pražanům nehozí to, že by se po případné prohře o jednu příčku propadli.

Předešlý zápas odehráli hokejisté z hlavního města právě s Pardubicemi. Pojišťováci vyhráli dvě třetiny a ta poslední skončila nerozhodně, tudíž se z výhry 4:2 mohli radovat hostující Pardubice.

Královští lvi Hradec Králové:

Domácí Hradec má před tímto duelem jednu jistotu-ať už tento zápas skončí jakýmkoli výsledkem, umístí se na 5. místě, které mu už nikdo nemůže vzít. Na druhou stranu už nemá šanci posunout se v tabulce směrem nahoru. Královští lvi mají totiž na svém bodovém kontě rovných 55 bodů a čtvrtý HC Mounfield, pro který již sezóna skončila, 59 bodů.

V minulém kole zavítali Východočeši pod Ještěd, kde vyzvali tamní Bílé Tygry, kteří celou skupinu Střed vedou. V zápase se odrazilo umístění obou týmů, když Liberec postupně vstřelil soupeři děvět gólů a zaslouženě získal tři body. Bílý Tygři Liberec – Královští lvi Hradec Králové 9:0.

Krásné nedělní poledne u mládežnického hokeje. Extraliga mladšího dorostu má na programu svoje poslední 36. kolo základní části, což mimo jiné znamená, že se utkají Královští lvi Hradec Králové s HC Spartou Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vít Derner

Branky a nahrávky: 28. Zahradník (Bureš), 42. Hofman, 44. Hidvéghy (Hronek), 55. Chalupa (Zahradník), 59. Hofman (Malík) – 29. Jaššo (Jandus, Jeřábek), 42. Kalina (Janda), 57. Procházka (Svoboda)

Rozhodčí: Lučan – Higvéghy, Petr