Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Buffalo Sabres
Středa 27.03.2013, 00:30NHL

Příjemný zbytek noci vám přeje Petr Dejnožka. (03:01:52)

První hvězdou zápasu byl vyhlášen Steven Stamkos za jeden gól a jednu asistenci, stejný bodový zisk zaznamenala také Martin St. Louis, který byl oceněn druhou hvězdou zápasu. Česká stopa se rozhodně také neztratila, Ondřej Palát se v pořadí hvězd umístil na pomyslném bronzovém stupínku!

I když to velmi dlouho nevypadalo, nakonec z toho bylo drama. Buffalu se podařilo tři minuty před koncem snížit, ale více již nestihlo. Domácí Tampa se tak raduje ze tří bodů.

60:00

59:44
    Sabres se ještě nedostali do pásma, pro hosty to již vypadá bledě.

59:16
    Miller odjíždí na lavičku, Buffalo hraje v šesti!

58:29
    Brankář Miller se již hlásí o cestu na střídačku, Sabres se však nemohou usadit v útočném pásmu.

57:52
    Zakázané uvolnění Tampy.

56:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Závěr zápasu zřejmě bude ještě zajímavý! Přihrávku zpoza branky na hranici brankovišti nikdo nezasáhl, kotouč doklouzal až k JORDANU LEOPOLDOVI, který nekompromisní ranou dává hostům ještě naději na vyrovnání – 2:1! Asistence: Marcus Foligno.

56:05
    Tampa opět dokázala svého soupeře zatlačit před brankou, třetí gól z toho ale nebyl. Weber je na ledě.

54:05
    Šance Buffala se opět otřásají v základech. Za katr poslušně odjíždí Weber (BUF), který se provinil trestem definovaný jako podražení.

53:46
    Domácí se ubránili a hrají v pěti.

52:46
    Minuta z početní výhody je pryč, Buffalo se ještě nedostalo ke střele. Domácí již potřetí vyhazují až za Millera.

51:46
    To ale již nyní nemusí platit. Sabres totiž budou hrát v početní výhodě, když si vykoledovali faul Viktora Hedmana (TBL) za hákování.

51:30
    Buffalo kombinuje v útočné třetině, ale stále se motá více méně po rozích. Z nulového úhlu se jen těžko dočká snížení.

50:25
    I obránci Buffala dnes poznávají, jak těžko se Steven Stamkos zbavuje kotouče. Nyní si poradil hned se třemi protihráči, tvrdým hitem ho musel zastavit až Regehr. Vše však bylo v rámci pravidel.

49:11
    Conacher vybojoval puk v rohu kluziště a dostal se s ním i do brankoviště, za Millera ho však procpat nedokázal.

48:38
    Je vidět, že Tampa také poměrně hodně myslí na obranu. Po přejezdu červené čáry často bez cíle nahazuje kotouče a do žádných trháků se nepouští.

47:52
    Čas však Buffalu ubíhá mnohem rychleji, alespoň na srovnání má už jen nějakých dvanáct minut.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 17. Stamkos (St. Louis), 29. St. Louis (Purcell, Stamkos) – 57. Leopold (Foligno)

Tampa Bay Lightning: Garon – Salo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie – Purcell, Stamkos, Conacher – St.Louis, Pyatt, Kilorn – Labrie, Thompson, Tyrell – Pánik, Johnson, Palát
    Buffalo Sabres: Miller – Ehrhoff, Weber, Myers, Regehr, Pysyk, Leopold – Vanek, Ennis, Leino – Ott, Hodgson, Pominville – Foligno, Porter, Flynn – Gerbe, Hecht, Kaleta