Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Buffalo Sabres
Středa 27.03.2013, 00:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

00:01

01:50
    Ve stejný čas vyloučeni Stamkos (BUF) a Kaleta (TBL). Stamkos za krosček menší trest, Kaleta 10 min. za nesportovní chování.

07:59
    Conacher (TBL) vyloučen za podražení.

09:59
    Buffalo se v početní výhodě prosadit nedokázalo, vyloučený hráč je zpět na ledě.

12:01
    Nyní si přesilovou hru zahraje naopak Buffalo. Pominville byl zastaven Conacherem (TBL) nedovoleně a domácí útočník si za podražení půjde odpočinout na trestnou lavici.

14:12
    Počet hráčů na ledě je již rovnoměrný, Sabres si žádnou větší příležitost vytvořit nedokázali.

16:01
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí fanoušci se radují, jejich tým se dostává do vedení! STEVEN STAMKOS dostal od St. Louise pohlednou přihrávku, kterou zužitkoval přesně mířenou střelou k tyči Millerovy branky – 1:0! Asistence: Martin St. Louis.

18:00
    Steven Stamkos (TBL) neudržel nervy a za hrubost je odkázán na lavici hanby.

18:00
    Nakonec se však vylučuje na obou stranách, za hrubost si půjde odpočinout také hostující Kaleta (BUF). Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

20:00

V první periodě tohoto zápasu se diváci dočkali jediné branky, kterou zaznamenal domácí oblíbenec Steven Stamkos. Vše je tedy otevřeno, oba celky mají ještě jistou naději na play-off a případný bodový zisk z dnešního zápasu by pro ně byl velmi cenný. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet ve zbylých dvou třetinách.

20:01

20:43
    Hosté začali opravdu silným tlakem, Pominville poslal na Garonovu svatyni dvě prudké střely, obě ale skončily mimo tři tyče.

21:10
    Vanek dostal od Leina přesnou přihrávku před branku, rakouský ostrostřelec ale nedokázal trefit puk v dobré pozici!

22:16
    Poprvé ve druhé třetině se hrálo také před Millerem, Stamkos si vyměnil kotouč s St. Louisem, jeho následná střela ale prosvištěla kolem pravé tyče branky Sabres.

22:54
    Prostřední část nám zatím přináší velmi svižný hokej, zatím rozhodčí vůbec nepřerušovali. Na ledě se nám protočily čtyři formace na obou stranách.

23:23
    Pánikova střela Millerovi vypadla z výstroje a brankář Buffala tím pádem hned nabídl příležitosti pro dorážky. Domácí útočníci přispěchali do brankoviště jako hladoví vlci, gólové doklepnutí však k vidění nebylo.

24:08
    Pouliotovo rána od modré čáry zaplula do Millerovy výstroje, vhazuje se v útočném pásmu Tampy.

24:41
    Úvodní převaha Sabres je nyní u konce, aktivita opět dopadla na hokejky hráčů Tampy. Conacher si zkusil individuální průnik, ale neuspěl podle představ.

25:19
    Ottův průnik je zastaven píšťalkou čárového rozhodčího. Některý z jeho spoluhráčů totiž překročil útočnou modrou čáru dříve než směl – ofsajd.

25:40
    Foligno poslal do nepřehledné skrumáže před brankou kotouč, Garon toho nemohl příliš vidět, ale i přesto dokázal puk najít a sebrat lapačkou.

26:08
    Carleho rána zaskočila Millera, k volnému puku se však nikdo v domácích barvách nedostal.

27:00
    Buffalo nyní doopravdy neví, kde mu hlava stojí. Lightning si hlasitě říkají o navýšení náskoku.

27:13
    Máme tu bitku Auliem (TBL) a Folignem (BUF)! Po chvilce vyčkávání se oba borci do sebe pustili bez servítek a byl z toho nádherný souboj plný přesných úderů, který musel diváky potěšit. Oba borci již sedí na trestných lavicích. Po komerční pauze budeme pokračovat.

27:13
    Ve stejném čase byl však vylouče Regehr (BUF) za hru loktem, čímž dává domácím hokejistům slušnou příležitost na skórování.

27:42
    Situace bude pro Sabres nyní velmi krušné! Mike Weber (BUF) to přehnal s tvrdostí u mantinelu, za vražení na hrazení usedá po bok svého kolegy a Tampa Bay tak bude hrát téměř dvě minuty přesilovou hru pět na tři!

28:01
    Domácí zatím nemohou zkrotit puk na svých hokejkách.

28:15
    O několik sekund později to již ale neplatí! Několik přesných přihrávek z první přeneslo hru na pravou stranu, kde se do příklepu opřel MARTIN ST. LOUIS a přesnou střelou se posunul na druhé místo v tabulce kanadského bodování celé NHL – 2:0! Asistence: Teddy Purcell a Steven Stamkos.

29:42
    Následné standartní oslabení již Buffalo přežilo. V době, kdy se Regehr vrací na led, dopustila se Tampa ofsajdu.

30:00
    Po polovině zápasu jsou Sabres ve velmi složité situaci, na horké půdě Tampy musí obrátit dvoubrankovou ztrátu. Úkol je to složitý, ale ne neřešitelný.

30:44
    Porter posunul kotouč na střed na Flynna, jeho pokus ale o několik decimetrů minul Garonovu branku.

31:11
    Gudas vyzkoušel pozornost Millera příklepem, jeho prudkou ránu brankář Buffala viděl a bez problému si na ní smlsl.

31:26
    Tampa Bay je evidentně hodně povzbuzena úspěchy, které zaznamenala v dnešním zápase a hraje velmi uvolněně. Svého soupeře nepouští do nebezpečné vzdálenosti od branky a má tedy vše pod kontrolou.

31:59
    Ottova střela z dálky nenadělala Garonovi problémy, brankář Tampy puk raději podržel ve své lapačce a zařídil tím vhazování po jeho pravici.

32:52
    Conacherovo nahození se odrazilo o zadní mantinel tak prudce, až vyhnalo domácí z útočného pásma. Stamkosova parta tak musí začínat další útočnou akci zpoza své branky.

33:41
    A právě Stamkos vybídl k další brance St. Louise, jeho obtočení a nečekaná střela trefila Millera do ramene! K dorážce se již ostrostřelec Tampy nedostal!

34:54
    Buffalo nyní ostřeluje branku soupeře, ani Ehrhoff, ani Weber ale své střely neusměrnili mezi tři tyče. Garon se pouze ohlédl.

35:25
    Stoprocentní brankovou příležitost měl však nyní na hokejce Thomas Vanek! Podobně jako St. Louis dostal křižnou přihrávku a z voleje se opřel do kotouče. Na rozdíl od útočníka Tampy se mu nepodařilo puk zvednout, a tak ho poslal jen do pravého beton přesouvajícího se Garona!

36:11
    To jsou věci! Tak nyní opravdu nechápu, jak Richard Pánik nedokázal skórovat! Od Gudase dostal přesnou přihrávku, měl před sebou poloodkrytou branku a ležícího Millera! Jenže slovenský útočník vystřelil tak nešťastně, že trefil hokejku do vzduchu vytrčenou již zoufalým Millerem! Velký potlesk nyní sklidil brankář Sabres a udržel tím hosty v určité naději na bodový zisk!

37:00
    Prostřední dvacetiminutovka se nám postupem času chýlí ke konci, domácí mají v závěru značnou převahu.

38:39
    Vanek je nejaktivnějším hráče Buffala, nyní postupoval chvíli dokonce sám na branku, jenže jeden z domácích obránců se včas vrátil a zamezil mu kloudně zakončit.

39:25
    Thompsonovu střelu odrazil Miller do ochranné sítě. Hra zůstane před brankou Buffala.

40:00

Zápas ve druhé třetině nabral pořádně na obrátkách a my jsme viděli hned několik velmi kvalitních příležitostí! Nakonec se pouze jednou prosadila Tampa a je jasné, že je blíže k bodům než Sabres. Další třetina začne přibližně v 2:21.

40:01

40:28
    První útočná akce Sabres ve třetí třetině byla zastavena kvůli postavení mimo hru.

41:07
    Tečované nahození Leina z pravé strany Garon zaregistroval až na poslední chvíli, i přesto se ale namáčkl na levou tyčku včas.

41:42
    Buffalo hraje velmi aktivně a snaží se udělat něco s vývojem zápasu. Nic jiného mu ale ostatně ani nezbývá.

42:16
    Hostující Leopold měl značné problémy s rozehrávkou, nakonec může být rád, že se puk odrazil k Millerovi, který ho schoval pod svojí lapačkou.

43:01
    Nahození Regehra přišlo ještě před půlící čárou, je odpískáno zakázané uvolnění a hra se vrací zpět před Millera.

43:14
    Hosté podnikli rychlý protiútok, Ott dostal kotouč na hranici kruhů a svoji střelou tahem ho uklidil do Garonovy lapačky.

43:35
    Hra se nyní velmi kouskuje, další útočná akce Buffala je přerušena pro ofsajd.

43:56
    A opět jeden z hlavních rozhodčích zadul do píšťalky. Leopoldovo nahození sebral ze vzduchu Garon a hostující hráči mu nepovolili rozehrát.

44:28
    Bude se po delší době vylučovat. Christian Ehrhoff (BUF) posílá Buffalo do oslabení za hákování. Podaří se domácím opět využít přesilová hra?

45:18
    Lightning zamkli svého soupeře v obranném pásmu, po nepřesném pasu se ale sami vyhnali z útočné třetiny. Buffalo dokázalo vystřídat.

46:00
    Domácí sice mohutně kombinují napříč celým pásmem soupeře, kloudná střela z toho ale zatím nevznikla.

46:17
    A tak na sebe musel vzít zodpovědnost Steven Stamkos, který se kličkou do středu uvolnil a tahem vyprášil Millerovu hruď.

46:28

47:11
    Icing na straně Lightning.

47:52
    Čas však Buffalu ubíhá mnohem rychleji, alespoň na srovnání má už jen nějakých dvanáct minut.

48:38
    Je vidět, že Tampa také poměrně hodně myslí na obranu. Po přejezdu červené čáry často bez cíle nahazuje kotouče a do žádných trháků se nepouští.

49:11
    Conacher vybojoval puk v rohu kluziště a dostal se s ním i do brankoviště, za Millera ho však procpat nedokázal.

50:25
    I obránci Buffala dnes poznávají, jak těžko se Steven Stamkos zbavuje kotouče. Nyní si poradil hned se třemi protihráči, tvrdým hitem ho musel zastavit až Regehr. Vše však bylo v rámci pravidel.

51:30
    Buffalo kombinuje v útočné třetině, ale stále se motá více méně po rozích. Z nulového úhlu se jen těžko dočká snížení.

51:46
    To ale již nyní nemusí platit. Sabres totiž budou hrát v početní výhodě, když si vykoledovali faul Viktora Hedmana (TBL) za hákování.

52:46
    Minuta z početní výhody je pryč, Buffalo se ještě nedostalo ke střele. Domácí již potřetí vyhazují až za Millera.

53:46
    Domácí se ubránili a hrají v pěti.

54:05
    Šance Buffala se opět otřásají v základech. Za katr poslušně odjíždí Weber (BUF), který se provinil trestem definovaný jako podražení.

56:05
    Tampa opět dokázala svého soupeře zatlačit před brankou, třetí gól z toho ale nebyl. Weber je na ledě.

56:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Závěr zápasu zřejmě bude ještě zajímavý! Přihrávku zpoza branky na hranici brankovišti nikdo nezasáhl, kotouč doklouzal až k JORDANU LEOPOLDOVI, který nekompromisní ranou dává hostům ještě naději na vyrovnání – 2:1! Asistence: Marcus Foligno.

57:52
    Zakázané uvolnění Tampy.

58:29
    Brankář Miller se již hlásí o cestu na střídačku, Sabres se však nemohou usadit v útočném pásmu.

59:16
    Miller odjíždí na lavičku, Buffalo hraje v šesti!

59:44
    Sabres se ještě nedostali do pásma, pro hosty to již vypadá bledě.

60:00

I když to velmi dlouho nevypadalo, nakonec z toho bylo drama. Buffalu se podařilo tři minuty před koncem snížit, ale více již nestihlo. Domácí Tampa se tak raduje ze tří bodů.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen Steven Stamkos za jeden gól a jednu asistenci, stejný bodový zisk zaznamenala také Martin St. Louis, který byl oceněn druhou hvězdou zápasu. Česká stopa se rozhodně také neztratila, Ondřej Palát se v pořadí hvězd umístil na pomyslném bronzovém stupínku!

Příjemný zbytek noci vám přeje Petr Dejnožka. (03:01:52)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 17. Stamkos (St. Louis), 29. St. Louis (Purcell, Stamkos) – 57. Leopold (Foligno)

Tampa Bay Lightning: Garon – Salo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie – Purcell, Stamkos, Conacher – St.Louis, Pyatt, Kilorn – Labrie, Thompson, Tyrell – Pánik, Johnson, Palát
    Buffalo Sabres: Miller – Ehrhoff, Weber, Myers, Regehr, Pysyk, Leopold – Vanek, Ennis, Leino – Ott, Hodgson, Pominville – Foligno, Porter, Flynn – Gerbe, Hecht, Kaleta