Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Buffalo Sabres
Středa 27.03.2013, 00:30NHL

Příjemný zbytek noci vám přeje Petr Dejnožka. (03:01:52)

První hvězdou zápasu byl vyhlášen Steven Stamkos za jeden gól a jednu asistenci, stejný bodový zisk zaznamenala také Martin St. Louis, který byl oceněn druhou hvězdou zápasu. Česká stopa se rozhodně také neztratila, Ondřej Palát se v pořadí hvězd umístil na pomyslném bronzovém stupínku!

I když to velmi dlouho nevypadalo, nakonec z toho bylo drama. Buffalu se podařilo tři minuty před koncem snížit, ale více již nestihlo. Domácí Tampa se tak raduje ze tří bodů.

60:00

59:44
    Sabres se ještě nedostali do pásma, pro hosty to již vypadá bledě.

59:16
    Miller odjíždí na lavičku, Buffalo hraje v šesti!

58:29
    Brankář Miller se již hlásí o cestu na střídačku, Sabres se však nemohou usadit v útočném pásmu.

57:52
    Zakázané uvolnění Tampy.

56:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Závěr zápasu zřejmě bude ještě zajímavý! Přihrávku zpoza branky na hranici brankovišti nikdo nezasáhl, kotouč doklouzal až k JORDANU LEOPOLDOVI, který nekompromisní ranou dává hostům ještě naději na vyrovnání – 2:1! Asistence: Marcus Foligno.

56:05
    Tampa opět dokázala svého soupeře zatlačit před brankou, třetí gól z toho ale nebyl. Weber je na ledě.

54:05
    Šance Buffala se opět otřásají v základech. Za katr poslušně odjíždí Weber (BUF), který se provinil trestem definovaný jako podražení.

53:46
    Domácí se ubránili a hrají v pěti.

52:46
    Minuta z početní výhody je pryč, Buffalo se ještě nedostalo ke střele. Domácí již potřetí vyhazují až za Millera.

51:46
    To ale již nyní nemusí platit. Sabres totiž budou hrát v početní výhodě, když si vykoledovali faul Viktora Hedmana (TBL) za hákování.

51:30
    Buffalo kombinuje v útočné třetině, ale stále se motá více méně po rozích. Z nulového úhlu se jen těžko dočká snížení.

50:25
    I obránci Buffala dnes poznávají, jak těžko se Steven Stamkos zbavuje kotouče. Nyní si poradil hned se třemi protihráči, tvrdým hitem ho musel zastavit až Regehr. Vše však bylo v rámci pravidel.

49:11
    Conacher vybojoval puk v rohu kluziště a dostal se s ním i do brankoviště, za Millera ho však procpat nedokázal.

48:38
    Je vidět, že Tampa také poměrně hodně myslí na obranu. Po přejezdu červené čáry často bez cíle nahazuje kotouče a do žádných trháků se nepouští.

47:52
    Čas však Buffalu ubíhá mnohem rychleji, alespoň na srovnání má už jen nějakých dvanáct minut.

47:11
    Icing na straně Lightning.

46:28

46:17
    A tak na sebe musel vzít zodpovědnost Steven Stamkos, který se kličkou do středu uvolnil a tahem vyprášil Millerovu hruď.

46:00
    Domácí sice mohutně kombinují napříč celým pásmem soupeře, kloudná střela z toho ale zatím nevznikla.

45:18
    Lightning zamkli svého soupeře v obranném pásmu, po nepřesném pasu se ale sami vyhnali z útočné třetiny. Buffalo dokázalo vystřídat.

44:28
    Bude se po delší době vylučovat. Christian Ehrhoff (BUF) posílá Buffalo do oslabení za hákování. Podaří se domácím opět využít přesilová hra?

43:56
    A opět jeden z hlavních rozhodčích zadul do píšťalky. Leopoldovo nahození sebral ze vzduchu Garon a hostující hráči mu nepovolili rozehrát.

43:35
    Hra se nyní velmi kouskuje, další útočná akce Buffala je přerušena pro ofsajd.

43:14
    Hosté podnikli rychlý protiútok, Ott dostal kotouč na hranici kruhů a svoji střelou tahem ho uklidil do Garonovy lapačky.

43:01
    Nahození Regehra přišlo ještě před půlící čárou, je odpískáno zakázané uvolnění a hra se vrací zpět před Millera.

42:16
    Hostující Leopold měl značné problémy s rozehrávkou, nakonec může být rád, že se puk odrazil k Millerovi, který ho schoval pod svojí lapačkou.

41:42
    Buffalo hraje velmi aktivně a snaží se udělat něco s vývojem zápasu. Nic jiného mu ale ostatně ani nezbývá.

41:07
    Tečované nahození Leina z pravé strany Garon zaregistroval až na poslední chvíli, i přesto se ale namáčkl na levou tyčku včas.

40:28
    První útočná akce Sabres ve třetí třetině byla zastavena kvůli postavení mimo hru.

40:01

Zápas ve druhé třetině nabral pořádně na obrátkách a my jsme viděli hned několik velmi kvalitních příležitostí! Nakonec se pouze jednou prosadila Tampa a je jasné, že je blíže k bodům než Sabres. Další třetina začne přibližně v 2:21.

40:00

39:25
    Thompsonovu střelu odrazil Miller do ochranné sítě. Hra zůstane před brankou Buffala.

38:39
    Vanek je nejaktivnějším hráče Buffala, nyní postupoval chvíli dokonce sám na branku, jenže jeden z domácích obránců se včas vrátil a zamezil mu kloudně zakončit.

37:00
    Prostřední dvacetiminutovka se nám postupem času chýlí ke konci, domácí mají v závěru značnou převahu.

36:11
    To jsou věci! Tak nyní opravdu nechápu, jak Richard Pánik nedokázal skórovat! Od Gudase dostal přesnou přihrávku, měl před sebou poloodkrytou branku a ležícího Millera! Jenže slovenský útočník vystřelil tak nešťastně, že trefil hokejku do vzduchu vytrčenou již zoufalým Millerem! Velký potlesk nyní sklidil brankář Sabres a udržel tím hosty v určité naději na bodový zisk!

35:25
    Stoprocentní brankovou příležitost měl však nyní na hokejce Thomas Vanek! Podobně jako St. Louis dostal křižnou přihrávku a z voleje se opřel do kotouče. Na rozdíl od útočníka Tampy se mu nepodařilo puk zvednout, a tak ho poslal jen do pravého beton přesouvajícího se Garona!

34:54
    Buffalo nyní ostřeluje branku soupeře, ani Ehrhoff, ani Weber ale své střely neusměrnili mezi tři tyče. Garon se pouze ohlédl.

33:41
    A právě Stamkos vybídl k další brance St. Louise, jeho obtočení a nečekaná střela trefila Millera do ramene! K dorážce se již ostrostřelec Tampy nedostal!

32:52
    Conacherovo nahození se odrazilo o zadní mantinel tak prudce, až vyhnalo domácí z útočného pásma. Stamkosova parta tak musí začínat další útočnou akci zpoza své branky.

31:59
    Ottova střela z dálky nenadělala Garonovi problémy, brankář Tampy puk raději podržel ve své lapačce a zařídil tím vhazování po jeho pravici.

31:26
    Tampa Bay je evidentně hodně povzbuzena úspěchy, které zaznamenala v dnešním zápase a hraje velmi uvolněně. Svého soupeře nepouští do nebezpečné vzdálenosti od branky a má tedy vše pod kontrolou.

31:11
    Gudas vyzkoušel pozornost Millera příklepem, jeho prudkou ránu brankář Buffala viděl a bez problému si na ní smlsl.

30:44
    Porter posunul kotouč na střed na Flynna, jeho pokus ale o několik decimetrů minul Garonovu branku.

30:00
    Po polovině zápasu jsou Sabres ve velmi složité situaci, na horké půdě Tampy musí obrátit dvoubrankovou ztrátu. Úkol je to složitý, ale ne neřešitelný.

29:42
    Následné standartní oslabení již Buffalo přežilo. V době, kdy se Regehr vrací na led, dopustila se Tampa ofsajdu.

28:15
    Tampa právě vstřelila branku!
    O několik sekund později to již ale neplatí! Několik přesných přihrávek z první přeneslo hru na pravou stranu, kde se do příklepu opřel MARTIN ST. LOUIS a přesnou střelou se posunul na druhé místo v tabulce kanadského bodování celé NHL – 2:0! Asistence: Teddy Purcell a Steven Stamkos.

28:01
    Domácí zatím nemohou zkrotit puk na svých hokejkách.

27:42
    Situace bude pro Sabres nyní velmi krušné! Mike Weber (BUF) to přehnal s tvrdostí u mantinelu, za vražení na hrazení usedá po bok svého kolegy a Tampa Bay tak bude hrát téměř dvě minuty přesilovou hru pět na tři!

27:13
    Ve stejném čase byl však vylouče Regehr (BUF) za hru loktem, čímž dává domácím hokejistům slušnou příležitost na skórování.

27:13
    Máme tu bitku Auliem (TBL) a Folignem (BUF)! Po chvilce vyčkávání se oba borci do sebe pustili bez servítek a byl z toho nádherný souboj plný přesných úderů, který musel diváky potěšit. Oba borci již sedí na trestných lavicích. Po komerční pauze budeme pokračovat.

27:00
    Buffalo nyní doopravdy neví, kde mu hlava stojí. Lightning si hlasitě říkají o navýšení náskoku.

26:08
    Carleho rána zaskočila Millera, k volnému puku se však nikdo v domácích barvách nedostal.

25:40
    Foligno poslal do nepřehledné skrumáže před brankou kotouč, Garon toho nemohl příliš vidět, ale i přesto dokázal puk najít a sebrat lapačkou.

25:19
    Ottův průnik je zastaven píšťalkou čárového rozhodčího. Některý z jeho spoluhráčů totiž překročil útočnou modrou čáru dříve než směl – ofsajd.

24:41
    Úvodní převaha Sabres je nyní u konce, aktivita opět dopadla na hokejky hráčů Tampy. Conacher si zkusil individuální průnik, ale neuspěl podle představ.

24:08
    Pouliotovo rána od modré čáry zaplula do Millerovy výstroje, vhazuje se v útočném pásmu Tampy.

23:23
    Pánikova střela Millerovi vypadla z výstroje a brankář Buffala tím pádem hned nabídl příležitosti pro dorážky. Domácí útočníci přispěchali do brankoviště jako hladoví vlci, gólové doklepnutí však k vidění nebylo.

22:54
    Prostřední část nám zatím přináší velmi svižný hokej, zatím rozhodčí vůbec nepřerušovali. Na ledě se nám protočily čtyři formace na obou stranách.

22:16
    Poprvé ve druhé třetině se hrálo také před Millerem, Stamkos si vyměnil kotouč s St. Louisem, jeho následná střela ale prosvištěla kolem pravé tyče branky Sabres.

21:10
    Vanek dostal od Leina přesnou přihrávku před branku, rakouský ostrostřelec ale nedokázal trefit puk v dobré pozici!

20:43
    Hosté začali opravdu silným tlakem, Pominville poslal na Garonovu svatyni dvě prudké střely, obě ale skončily mimo tři tyče.

20:01

V první periodě tohoto zápasu se diváci dočkali jediné branky, kterou zaznamenal domácí oblíbenec Steven Stamkos. Vše je tedy otevřeno, oba celky mají ještě jistou naději na play-off a případný bodový zisk z dnešního zápasu by pro ně byl velmi cenný. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet ve zbylých dvou třetinách.

20:00

18:00
    Nakonec se však vylučuje na obou stranách, za hrubost si půjde odpočinout také hostující Kaleta (BUF). Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

18:00
    Steven Stamkos (TBL) neudržel nervy a za hrubost je odkázán na lavici hanby.

16:01
    Domácí fanoušci se radují, jejich tým se dostává do vedení! STEVEN STAMKOS dostal od St. Louise pohlednou přihrávku, kterou zužitkoval přesně mířenou střelou k tyči Millerovy branky – 1:0! Asistence: Martin St. Louis.

14:12
    Počet hráčů na ledě je již rovnoměrný, Sabres si žádnou větší příležitost vytvořit nedokázali.

12:01
    Nyní si přesilovou hru zahraje naopak Buffalo. Pominville byl zastaven Conacherem (TBL) nedovoleně a domácí útočník si za podražení půjde odpočinout na trestnou lavici.

09:59
    Buffalo se v početní výhodě prosadit nedokázalo, vyloučený hráč je zpět na ledě.

07:59
    Conacher (TBL) vyloučen za podražení.

01:50
    Ve stejný čas vyloučeni Stamkos (BUF) a Kaleta (TBL). Stamkos za krosček menší trest, Kaleta 10 min. za nesportovní chování.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 17. Stamkos (St. Louis), 29. St. Louis (Purcell, Stamkos) – 57. Leopold (Foligno)

Tampa Bay Lightning: Garon – Salo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie – Purcell, Stamkos, Conacher – St.Louis, Pyatt, Kilorn – Labrie, Thompson, Tyrell – Pánik, Johnson, Palát
    Buffalo Sabres: Miller – Ehrhoff, Weber, Myers, Regehr, Pysyk, Leopold – Vanek, Ennis, Leino – Ott, Hodgson, Pominville – Foligno, Porter, Flynn – Gerbe, Hecht, Kaleta