Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
Chicago Blackhawks
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Calgary Flames
Středa 27.03.2013, 01:30NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:07:31)

Calgary: 7

Dnešní utkání je za námi, čisté konto si připsal domácí gólman Emery, který však měl úlohu značně zjednodušenou, jednak díky neschopnosti hostů vytvořit si více šancí, jednak díky dobré práci domácí obrany, která nepouštěla střelce Flames do zakončení. Chicago si připisuje další výhru a potvrzuje pozici nejlepšího týmu NHL!

60:00

59:54
    A ještě vyloučení, na trestnou lavici usedají na poslední vteřiny Bolland a Seabrook.

59:00
    Začíná poslední minuta dnešního utkání.

57:05
    Chicago se nyní muselo bránit ve vlastí třetině, ale Flames ani jednou nevystřelili na Emeryho.

55:38
    Únik Saada po pravé straně, hned po vhazování v obranném pásmu Chicaga, skvělý zákrok Kiprusoffa!

55:01
    Již se rozeběhla poslední pětiminutovka dnešního utkání, Emery má puk ve své moci po nesmělé střele Backlunda z pravé strany.

53:25
    Chicago již nikam nespěchá, čeká na svého soupeře ve středním pásmu a bere mu puky.

52:18

52:05
    Flames ale nemají problém s přechodem do útočné třetiny při power-play.

51:48
    Puk opět opouští třetinu Blackhawks.

51:26
    Iginla zkouší pozornost Emeryho z levé strany, domácí gólman chytá.

51:05
    Domácí vyhazují puk ze třetiny a odchází střídat, Calgary to musí zkoušet znovu.

50:18
    Opět se vylučuje, opět na straně domácích, Jonathan Toews dostává dvouminutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny.

48:55
    Střela z levé strany od modré, puk z hole Oduyi míří mimo.

47:40
    Odehrané oslabení v podání Chicaga bylo jen důkazem, v jaké pohodě Blackhawks hrají.

46:42

45:50
    Wideman střílí do modré, Emery vyráží a Frolík bleskově vyhazuje puk až ke Kiprusoffovi, bránící čtveřice může jít střídat.

45:30
    Další vyhození puku v podání Blackhawks.

44:55
    Iginla střílí z levé strany, puk letí těsně vedle branky Chicaga, domácí vyhazují puk ze třetiny.

44:42
    Úsměvně působí nehoda hostujícího Widemana, který při odchodu na střídačku netrefil otevřená vrátka a doslova se "napíchl" na hranu otvoru...

44:42
    Vylučuje se, za podražení odchází na trestnou lavici domácí Bolland, hosté si zahrají přesilovou hru.

43:40
    Calgary mohou hrát v útočném pásmu, pouze po předchozí chybě Leddyho, ovšem Blackhawks okamžitě napadají a berou si puk zpět.

42:10
    Brandon Saad nenašel najíždějícího Frolíka ve středu třetiny, puk mohou odehrát hosté.

41:37
    Kiprusoff ve "srpšce" střel, vede si výborně, drtivý tlak Blackhawks i na začátku třetí třetiny.

40:52
    Puk již mají na svých holích opět domácí hráči, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:30 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Chicago: 16

Calgary: 3

I ve druhé třetině pokračují domácí ve výborném výkonu, kdy skoro nepouští soupeře do zakončení a Flames ještě mohou být rádi, že po čtyřiceti minutách prohrávají "pouze" o dvě branky!

40:00

39:28
    Giordano usedá na trestnou lavici, Chicago bude hrát přesilovou hru.

39:28
    Tentokrát se Kiprusoff "vytáhl" proti přečíslení dva na jednoho, Kane zakončuje z levé strany, při signalizovaném vyloučení hostů, gólman Flames v leže chytá!

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:54
    Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje před Emeryho.

37:48
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A drtivý tlak Blackhawks nakonec přináší druhou branku, když se k puku na pravé straně, v kruhu pro vhazování, dostává BRENT SEABROOK, který střílí a Kiprusoff lapačkou míjí nad hlavou letící puk, který zapadá za jeho záda! Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.

37:42
    Chvílemi to skutečně vypadá, jako by Chicago hrálo přesilovou hru!

37:15
    Stempniak se dostává do zakončení z pravé strany, Emery musí po dlouhé době zasahovat, puk končí v jeho výstroji.

36:40
    Rozsíval si prodloužil své střídání, ještě střílí, ale puk míří mimo.

36:05
    Frolík kombinuje na pravé straně s Rozsívalem, ale obrana soupeře vypíchla kotouč a vyhazuje do středního pásma.

35:06
    Emery by si mohl v těchto chvílích vzít "dovolenou", hosté jsou neustále "uzamčeni" před svou brankou.

33:52
    Další zakázané uvolnění Flames.

31:50
    Brian Bickell také zkouší pozornost Kiprusoffa střelou z levé strany, finský gólman ve službách Flames, chytá.

33:15
    Flames pouze vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje opět do třetiny Calgary.

31:49
    Glencross střílí na Emeryho z levé strany, domácí gólman vyráží.

31:08
    Hosté se ve druhé dvacetiminutovce zatím pouze brání, domácí dobře bruslí a jsou aktivnější.

30:13
    Frolík pronikl z levé strany do útočného pásma, střílí na Kiprusoffa, ten vyráží do pravého rohu, odkud se ho snaží rozehrát Iginla, ale pouze na zakázané uvolnění.

29:05
    Hosté přečkali dlouhé čtyřminutové oslabení a jsou již v plném počtu.

28:40
    Rozsíval střílí od modré, puk míří mimo bránu a opouští třetinu.

28:07
    Další fantastický zákrok Kiprusoffa, Stalberg je úplně sám na levé straně, ale ani on finského mága v brance Flames nepřekonává.

27:20
    Patrick Kane prováhal správný okamžik ke střele, ale přesto se puk ocitá u Seabrooka na modré čáře, ten střílí z pravé strany, Kiprusoff pozorný.

26:45
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, ještě jim z trestu Hudlera zbývá více než polovina.

26:05
    Frolík se dostává u branky Flames do zakončení, velká šance domácích, Kiprusoff chytá.

25:38
    Keith střílí z levé strany, gólman Flames chytá.

25:05
    Bolland inkasoval nepříjemný úder do obličeje, Jiří Hudles je vyloučen za hru vysokou holí. A pozor, český útočník dostává čtyřminutový trest!

24:10
    Keith rozehrává, přihrává Bollandovi, který okamžitě po přechodu za útočnou modrou střílí na Kiprusoffa, ten chytá.

23:22
    Na druhé straně musí zasahovat Kiprusoff proti střele Saada, který byl ale při zakončení atakován Sarichem.

22:54
    Stempniak v dalším "drzém" průniku hostů, i jeho střelu Emery chytá.

21:59
    Stalberg střílí z pravé strany, Kiprusoff nemusel zasahovat, puk zblokoval Tanguay.

21:06
    Roman Červenka pronikl do útočného pásma po levé straně, naznačil přihrávku, vystřelil a Emery měl dost práce s tím, aby zkrotil puk ve své výstroji!

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:35 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Chicago: 11

Calgary: 6

V první třetině jsme zaznamenali jedinou branku, která padla do sítě hostů, když se v osmé minutě trefil, po bleskové kombinaci v útočném pásmu, Leddy, který tak dal zatím rozdílovou branku. Hosté toho v první části příliš nepředvedli, o čemž svědčí statistika střel na branku.

20:00

19:31
    Flames se dobře bráníc, až nyní se Chicagu daří přejít alespoň přes útočnou modrou, ale hosté okamžitě puk vyhazují až před Emeryho.

19:10
    Domácím odpískán ofsajd, hra se stěhuje do středního pásma.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:46
    Saad si to namířil z pravé strany přímo před Kiprusoffa, ten ale jeho střelecký pokus chytá a okamžitě rozehrává.

18:29
    Podruhé se dnes vylučuje, na trestnou lavici míří Mikael Backlund, domácí si zahrají přesilovou hru.

18:21
    Jarome Iginla ve spolupráci s T.J. Brodiem se dostal do zakončení z levé strany, ale jeho pohotovou střelu Emery chytá.

17:56
    Hayes nahazuje puk na Kiprusoffa, tomu tam nějak podivně poskakuje, že málem skončil v bráně!

17:15
    Oduya střílí z levé strany, Kiprusoff vyráží, v závěru třetiny se hraje velice rychlý hokej, z jedné strany na druhou.

15:15
    Bolland se dostává do zakončení, Kiprusoff vyráží.

13:28
    Kiprusoff musí opět zasahovat, tentokrát po střele Stalberga.

11:20
    A znovu střílí Jonathan Toews, další skvělý zákrok Kiprusoffa.

10:40
    Znovu se hra stěhuje před Kiprusoffa, po střele Toewse z levé strany, kterou Kiprusoff chytá.

10:00
    První desetiminutovka za námi, zatím vedou domácí, ovšem hosté hrají vyrovnanou partii.

09:06
    Zakázané uvolnění Flames, hra se stěhuje před Kiprusoffa.

07:09
    Domácí jdou do vedení zásluhou přesné střely zápěstím NICKA LEDDYHO, který zůstal zcela nepokrytý na levé straně, odkud překonává Kiprusoffa. Asistence: Patrick Kane, Michal Rozsíval.

06:07
    Begin je příliš rychlý při přechodu do útočného pásma, vhazovat se bude ve střední třetině.

05:22
    Domácí pouze vyhazují z vlastní třetiny, Calgary nyní svírá bránící pětici hráčů Blackhawks.

04:11

02:21
    Střelu Toewse vyráží Kiprusoff.

02:11
    Poprvé v utkání se bude vylučovat, na trestnou lavici usedá Jarome Iginla za hru vysokou holí, domácí si zahrají přesilovou hru.

00:55
    Ofsajd Chicaga na útočné modré, vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Chicago Blackhawks: Emery (Crawford) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval – Saad, Toews, Frolík – Hayes, Bolland, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Mayers

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – Brodie, Bouwmeester, Giordano, Wideman, Butler, Sarich – Cammalleri, Tanguay, Iginla – Hudler, Backlund, Červenka – Glencross, Stajan, Stempniak – Jackman, Begin, Comeau

Rozhodčí: Martell, Kozari – Murchison, Sharrers.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Chicago Blackhawks přivítá na svém ledě Calgary Flames.

CHICAGO BLACKHAWKS
    Chicago je momentálně nejlepším týmem celé ligy, takže není divu, že Blackhawks vedou pořadí jak Centrální divize, tak Západní konference, s luxusním náskokem! Z dosud odehraných jedenatřiceti zápasů již čtyřiadvacet vyhráli a pouze čtyřikrát prohráli. Třikrát prohráli v prodloužení, kdy vybojovali alespoň bod. V pořadí konference má Chicago tříbodový náskok před druhým Anaheimem, které má ale o zápas navíc.

CALGARY FLAMES
    Calgary je aktuálně na čtvrtém místě v pořadí Severozápadní divize, když ze třiceti odehraných utkání dosud nasbíralo osmadvacet bodů za dvanáct výher a čtyři prohry v prodloužení. Druhý Edmonton má o bod více, ovšem také o odehraný zápas navíc. V pořadí Západní konference se Flames potácí u samého dna, když horší je již pouze Colorado. Na osmou příčku, zajišťující postup do bojů o Stanley Cup, ztrácejí Flames šest bodů, ovšem mají minimálně o zápas navíc k dobru, oproti ostatním.