Skellefteå – Linköping 2:3 (po pr.)
Skellefteå AIK
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Linköpings HC
Čtvrtek 28.03.2013, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Play-off švédské Elitserien

75:18
    Linköping právě vstřelil branku!
    V momentě, kdy za sebou hráči začali očividně tahat nohy, přišlo rozuzlení. Skellefteå trestuhodně ztratila puk ve vlastním obranném pásmu, Pavlikovský si mezi kruhy všiml ERIKA LINDHAGENA a ten po převzetí přihrávky zamířil přesně mezi Svenssonovy betony. Asistence: Rastislav Pavlikovský.

53:52
    Kraft Arena je na nohou a rozhodčím z toho příjemně rozhodně není. Prvně přísně vykázali Skellefteu z útočné třetiny, pak Figren v útočném pásmu hodně na hraně obral o puk Hollowaye, přihrál před branku SEBASTIANU KARLSSONOVI a ten přesným zakončením odčinil svou nešťastnou teč u druhé branky domácích. Asistence: Robin Figren.

43:07
    Hosté se na začátku třetí třetiny dočkali snížení. Domácí se nedokázali srovnat ve středním pásmu, Goren našel Weinhandla, jenž zatáhl puk do útočné třetiny a předložil krásnou přihrávku PATRIKU ZACKRISSONOVI, proti jehož pohotové ráně neměl Svensson žádnou šanci. Asistence: Mattias Weinhandl, Lee Goren.

24:55
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    To je hodně nešťastná branka pro Linköping, který začal druhou třetinu v slušném tempu. JOAKIM LINDSTRÖM vypálil od modré a díky nešťastné teči S. Karlssona, na niž Engstrand nedokázal zareagovat, využil přesilovku. Asistence: Bud Holloway, Jimmie Ericsson.

03:51
    To si bude Goren vyčítat ještě hodně dlouho. Po průniku Klingberga se zdálo být všechno zažehnáno, Goren ale nedokázal vyhodit přes zadní mantinel, Forssell puk zachytil a před brankou oslovil naprosto volného OSCARA MÖLLERA, jenž nezaváhal. Asistence: Erik Forssell.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 4. Möller (Forssell), 25. Lindström (Holloway, Ericsson) – 44. Zackrisson (Weinhandl, Goren), 54. S. Karlsson (Figren), 76. Lindhagen (Pavlikovský)

Skellefteå AIK: Svensson (Eriksson) – Granberg, Burström, Klingberg, Ševc, Skogs, E. Andersson, Forsberg, Alm – Lindström, Petterström, Ericsson – Holloway, Forssell, Möller – Emanuelsson, Lindberg, M. Karlsson – Arvidsson, Lundberg, Pettersson
    Linköpings HC: Engstrand (A. Andersson) – Hulström, Rahimi, Hävelid, Grillfors, Johansson, Bäckman, Lorentzon – Figren, Almtorp, Salmonsson – Weinhandl, Goren, Zackrisson – Arlbrandt, Söderberg, Hjalmarsson – Nermark, Pavlikovský, Lindhagen – S. Karlsson

Rozhodčí: T. Andersson, Sjöberg – Käck, Sandström