Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – New Jersey 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
po s.n. (1:0)
San Jose Sharks
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Arizona Coyotes
Neděle 31.03.2013, 04:30 • HP Pavilion • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

NHL dnes v noci pokračuje dalšími zápasy. V jednom takovém se střetne San Jose Sharks a Phoenix Coyotes. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem z dění provázet Jan Šlapáček.

San Jose se momentálně nachází na sedmém místě Západní konference se ziskem osmatřiceti bodů. Z posledních pěti zápasů San Jose dokázalo čtyřikrát vyhrát. Poslední zápas San Jose vyhrálo, když porazilo na svém ledě Detroit 2:0.

Phoenix se nachází na třináctém místě Západní konference se ziskem třiatřiceti bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál Phoenix pouze jednou. V posledním zápase přišla po sérii porážek konečně výhra, když dokázal Phoenix porazit Nashville na jeho ledě 7:4.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Boyle, Irwin, Braun, Stuart, Burns, Vlasic – Burish, Thornton, Havlát – Wingels, Couture, Marleau – Clowe, Pavelski, Galiardi – Desjardins, Gomez, Sheppard

Phoenix Coyotes: Labarbera (Johnson) – Schlemko, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Klesla – Doan, Vermette, Boedker – Sullivan, Hanzal, Vrbata – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Lombardi, Torres

Rozhodčí: Rooney, Lee – Cameron, Wheler.

00:01

0:45
    Žraloci se na začátku zápasu tlačí do útoku.

1:30
    Wingels nahazoval puk na branku, ale tu vůbec netrefil.

2:00
    Na druhé straně vystřelil Chipchura a Niemi musel zasahovat.

3:10
    Burish vystřelil na Labarberu a ten kotouč vyrážečkou vyrazil.

4:45
    Couture se dostal ke střele přes obránce, ale branku trefit nedokázal.

5:00
    Couture v další šanci opět selhal, když nedokázal překonat Labarberu.

5:45
    Nebezpečně vystřelil Clowe, když Labarbera musel rychle reagovat.

6:23
    Marleau se snažil procpat puk pod ležícím Labarberou, ale toho výborně zastoupil Stone a puk odpálil do bezpečí.

8:12
    Domácí jsou zatím jednoznačně lepší.

9:00
    Pavelski střílel do odkryté klece, ale branku nedal, jelikož se po puku vrhl Labarbera a chytil jej do lapačky.

10:36
    Couture nebezpečně vystřelil z pravého kruhu a Labarbera opět úspěšně zasáhl.

11:48
    Phoenix se po delší době usadil v útočném pásmu, ale branku střelecky neohrozil.

12:00
    Couture byl blízko vstřelení branky, ale Labarbera ho vychytal.

13:30
    Mezi kruhy se dostal k puku Pavelski, který pohotově vystřelil, ale branku těsně minul. Žraloci pálí jednu šanci za druhou.

14:16
    Na druhé straně zahrozil Hanzal, ale jeho jedovatá střela skončila nad brankou.

14:43
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A nyní může Žraloky velmi mrzet, ten jejich velký počet neproměněných šancí, jelikož se Phoenix dostává do vedení, když se po závaru před Niemim dostal k puku BOYD GORDON a uklidil jej pod břevno. Asistence: Rob Klinkhammer, Derek Morris.

15:36
    Domácí inkasovaná branka zaskočila. U puku jsou hosté.

16:23
    Lombardi se pokoušel navýšit vedení svého týmu, ale Niemiho nepřekonal.

17:53
    Od modré čáry vystřelil Schlemko, ale jeho rána branku netrefila.

18:36
    Vyrovnat mohl Pavelski, ale jeho pokus také nemířil na branku.

19:07
    Domácí se snaží před koncem první třetiny vyrovnat.

19:59
    V poslední vteřině vystřelil Thornton, ale Labarbera jeho střelu chytá.

20:00

Jednoznačně lepším týmem jsou domácí, ale velmi je trápí zakončování akci, když spálili velkou hromadu šancí na vstřelení branky. To Phoenix dokázal jednu z mála využít a dostal se v 15. minutě zásluhou Gordona do vedení.

20:01

20:20
    Sheppard vystřelil na Labarberu a ten pravým betonem puk vykopl.

21:30
    Od modré čáry vystřelil Yandle, ale jeho pokus Niemi vyrazil.

22:20
    Domácí se dostali do útočného pásma, čehož ke střele využil Clowe, který vypálil z velkého úhlu a nadělal Labarberovi problémy, které hostující brankář nakonec dokázal vyřešit.

24:03
    Hru v posledních střídáních doprovází velká spousta nepřesností.

25:07
    Klinkhammer vystřelil přes obránce a Niemi jeho pokus vyrazil.

26:24
    Střelecky se pokoušel prosadit Hanzal, ale jeho střela z pravého kruhu skončila na rameni Niemiho.

27:26
    Labarbera dnes chytá velmi dobře, když likviduje slibné šance domácích.

27:59
    Domácí budou hrát přesilovou hru, když je na 4 minuty vyloučen Klinkhammer.

28:25
    Thorton mohl vyrovnat, ale jeho pokus se štěstím chytil Labarbera.

29:00
    Od modré čáry vystřelil Irwin, ale jeho pokus branku netrefil.

30:24
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají druhou část přesilové hry, když od modré vystřelil JOE PAVELSKI a jeho rána skončila v síti. Asistence: Joe Thornton, Patrick Marleau.

31:26
    Žraloci pokračují ve svém tlaku a snaží se dostat do vedení.

32:30
    Ke střele se dostal Marleau, ale jeho pokus z mezikruží v brance neskončil.

34:36
    Od modré čáry vystřelil Ekman-Larsson, ale jeho střela byla domácí obranou zablokována.

35:15
    Marleau se dostal k další střele a opět síť nerozvlnil. Domácí dnes neproměnil velkou řadu šancí.

36:22
    Do zakončení se natlačil Sheppard, který ztroskotal na Labarberovi.

37:00
    Marleau se dostal tváří v tvář Labarberovi a ten jej dokázal vychytat.

38:59
    Od modré čáry vystřelil Burns a jeho pokus skončil nad brankou.

39:30
    Phoenix se drží v útočném pásmu a snaží se vstřelit branku.

40:00

Žralokům se podařilo ve druhé třetině vyrovnat, když se ve 31. minutě prosadil v přesilové hře Pavelski. O osudu zápasu rozhodne až třetí třetina.

40:01

40:33
    Phoenix se dostává znova do vedení! Mezi kruhy se k puku dostal RADIM VRBATA a nadvakrát dokázal překonat Niemiho. Asistence: Shane Doan, David Schlemko.

41:23
    Phoenix je stále aktivnější a snaží se přidat další branku.

42:10
    Z pravé strany střílel Boedker, ale jeho pokus branku netrefil.

42:30
    Postavení mimo hru na straně domácích.

43:32
    Thornton dostal přihrávku od Havláta a tvrdě vypálil. Branku však netrefil.

44:40
    Z pravého kruhu vypálil pohotově Clowe, ale Labarbera jeho střelu vyrazil.

45:33
    Na druhé straně vystřelil Boedker a donutil Niemiho k zákroku lapačkou.

47:00
    San Jose začíná zvyšovat svůj tlak.

48:23
    Marleau se pokusil vystřeli přes obránce. To se mu také podařilo, ale branku netrefil.

50:00
    Vyrovnání měl na své holi Vlasic, který selhal při zakončení, když branku žalostně přestřelil.

51:23
    Od modré čáry vystřelil Boyle, ale jeho střela branku neohrozila.

53:00
    Phoenix hraje velmi dobře do obrany a San Jose má velké problémy se dostat do šancí.

54:15
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

55:00
    Domácí pět minut před koncem zápasu vyrovnávají, když Pavelskiho střelu vyrazil Labarbera pouze před sebe, kde stál MARC-EDOUARD VLASIC a ten pohotově dorazil puk do branky. Asistence: Joe Pavelski, Dan Boyle.

56:08
    Hosté se po inkasované brance tlačí více do útoku.

56:34
    San Jose ale pozorně brání a nepouští Phoenix do střeleckých příležitostí.

57:09
    Od modré čáry vystřelil Ekman-Larsson, ale jeho střela v brance neskončila, jelikož trefil prostředek brány, kde byl připravený Niemi.

57:30
    Phoenix operuje v útočném pásmu.

57:45
    Od modré čáry vystřelil Yandle a jeho střelu zablokovala pozorná obrana.

58:39
    Phoenix vyvíjí velký tlak a chce rozhodnout.

58:57
    Střelu Doana musel zastavit až Niemi.

59:30
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Zřejmě nás čeká prodloužení.

59:57
    Ještě zakázané uvolnění na straně San Jose.

60:00

Základní hrací doba nám vítěze nepřinesla, takže se bude prodlužovat.

60:01

60:32
    Couture se snažil z levé strany překvapit Labarberu, ale jeho střela branku vůbec netrefila.

60:49
    Pavelski nahodil puk na branku a Labarbera raději hru přerušil.

61:12
    Havlát se snažil dostat do zakončení, ale hostující obrana jej ubránila.

61:32
    Na druhé straně byl blízko brance Doan, ale branku z levého kruhu přestřelil.

62:12
    Pavelskiho tvrdá střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

63:07
    Marleau mohl ukončit dnešní zápas, když dostal před branku exkluzivní přihrávku od Burnse a byl sám před Labarberou, který se roztáhl po brankové čáře a pravým betonem vychytal útočníka domácího celku.

63:35
    Gomezovu střelu Labarbera rovněž chytá.

64:04
    Nepřesné založení útoku Phoenixu končí zakázaným uvolněním.

64:30
    Příležitost ukončit tento zápas měl Vermette, který ujel domácí obraně a uháněl sám na Niemiho, kterého nedokázal bekhendem prostřelit.

64:43
    Za podražení je na 2 minuty vyloučen Clowe. Phoenix má šanci vstřelit branku.

64:55
    Od modré čáry střílel Vrbata, ale domácí obrana jeho pokus zablokovala. Čekají nás samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Dnešní utkání nerozhodlo ani prodloužení a tak nás čekají samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začnou domácí. Jako první jede Couture.

A střelou mezi betony Labarberu překonává.

Za hosty se rozjel Sullivan a ten střelou mezi betony neuspěl.

Boyle se snažil vymyslet nádherné zakončení, až se dostal mimo výhodnou pozici a branku přestřelil.

Vrbata zvolil kličku do bekhendu, po které zakončil mimo branku.

Pavelski se snažil umístit puk pod břevno, ale Labarbera jej lapačkou vychytal.

Boedker byl v situaci, že musel dát. Tak se ale nestalo, když jeho střelu dokázal Niemi betonem vyrazit.

65:00
    Dnešní utkání vyhrává San Jose, když vítězný nájezd proměnil LOGAN COUTURE.

Dnešní vyrovnané utkání museli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu San Jose, které si z dnešního zápasu odnáší dva body. Phoenix se bude muset spokojit s bodem jedním.

Hvězdy zápasu:

1 – Logan Couture (0+0)

2 – Jason LaBarbera (32 zásahů)

3 – Marc-Edouard Vlasic (1+0).

Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji pěkný nedělní den. (07:27:42)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 31. Pavelski (Thornton, Marleau), 55. Vlasic (Pavelski, Boyle), rozh. náj. Couture – 15. Gordon (Klinkhammer, Morris), 41. Vrbata (Doan, Schlemko)

Arizona Coyotes: Labarbera (Johnson) – Schlemko, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Klesla – Doan, Vermette, Boedker – Sullivan, Hanzal, Vrbata – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Lombardi, Torres

Rozhodčí: Rooney, Lee – Cameron, Wheler