Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Ufa 0:0 (16:00)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 31.03.2013, 15:00Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u pátého semifinálové klání,

v němž bude hrát o postup Ak Bars Kazaň a o přežití Traktor Čeljabinsk. Domácí Kazaň je v semifinále na domácím ledě zatím stoprocentní a dnes by se jim tuto formu náramně hodilo potvrdit. Poté co tedy zvládli oba domácí zápasy si přivezli jeden cenný bod z ledu Čeljabinsku ze čtvrtého utkání. To třetí vyhrál Traktor nejtěsnějším rozdílem 1:0. Toto utkání tak může být pro hosty i posledním.

Stav série – 3:1.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obuchov – Darzinš, Těreščenko, Petrov – Lukojanov, Žerděv, Golubev.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičov, Razin, Nestěrov, Šinin – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kontiola, Jakucenja, Kosticyn – Popov, Glinkin, Antipov – Osnovin, Ničuškin, Karpov.

Rozhodčí: Bulanov (Moskva), Ronn (Finsko) – Gorděnko (Ufa), Tomilov (Ufa).

00:01

00:48
    První útočný výpad podnikl tým Čeljabinsku, ale na dostřel Barulina se nedostal.

02:15
    Za útočnou modrou sedostal Antipov a nic nevymýšlel a vystřelil zpoza obránce na Barulina, který ale pohodlně chytá do lapačky.

03:47
    Bulisova formace teď uzamčela Kazaň v pásmu, ale hrálo se spíše v rozích a tak se hosté ke střele nedostali.

04:19
    Garnett teď chybně rozehrál a do prázdné branky zakončoval Pesonen, který trestuhodně minul! Následně měl ještě jednu možnost překonat Garnetta, ale hostující brankář napravil předchozí chybu.

06:56
    Čistov kličkoval v rohu kluziště a poté přihrál na modrou Katičovi, který střelou od modré spíše jen rozchytal Barulina.

07:15
    Těreščenko si vzal kotouč ve středním pásmu a po levém křídle se dostal k backhandové střele, kterou Garnett vyrazil.

08:46
    Medvěděvovo nahození až od červené čáry pokryl Garnett a bude se před ním vhazovat.

09:19
    Barulin musel opět zasahovat po střele Bělova od modré čáry, ale ani s touto střelou neměl domácí brankář problém.

09:51
    Lukojanov se podél zadního mantinelu prodral až před Garnetta a zkoušel trefit mezírku mezi jeho betony, ale Garnett si ji pohlídal.

11:57
    Jakucenja vybojoval kotouč u mantinelu, nabruslil si ke středu a vystřelil. Barulin byl ale opět na místě.

14:29
    Nabito ostrými dostal na modré čáře Rjabykin a Barulin si musel trochu povyjet a nakonec i dobře zasáhl proti jeho dělovce.

15:10
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    No ale tohle si domácí brankář za rámeček nedá. JAN BULIS si vzal kotouč u mantinelu nabruslil si s ním mezi kruhy a tam nahodil kotouč na branku a k jeho radosti puk končí v síti! – 0:1. Asistence: Deron Quint.

17:11
    Kazaň se usadila v pásmu Čeljabinsku, ale hrálo se v rohu kluziště a tam odsud se ohrožuje branka špatně.

18:15
    Na ledě leží zranění Katičov a vypadá to na koleno po souboji s Těreščenkem. Podle opakovaných záběrů to opravdu mohlo bolet.

18:37
    K Zacharčukovi se odrazil kotouč přímo mezi kruhy, ale domácí obránce prováhal vhodný moment ke střele.

18:59
    Za hákování míří na trestnou lavici Kontiola a domácí můžou vyrovnat.

19:14
    Zaripov stál osamocený před Garnettem, ale nedokázal se prosadit!

20:00

První třetina byla opatrná z obou stran a obrany opravdu moc nechybovali. Nakonec se hosté mohli radovat z trochu šťastného gólu, ale i takové se počítají.

Střely na branku – 9:12.

20:01

20:23
    Domácí si sice přenesli přesilovou hru do druhého dějství, ale do pásma Traktoru sen ne a ne dostat.

20:59
    Kapanen dostal přihrávku mezi dva obránce a nezbylo mu nic jiného než vystřelit a také tak učinil. Garnett zasahuje.

21:13
    I Barulin musel zasáhnout proti střele Kosticyna, kterou lehce tečoval Kuljaš, ale i se skákavým pukem si domácí brankář poradil.

22:47
    Nikulin si udělal výlet do útoku a poté přenechal kotouč Petrovovi, který střílel poměrně z velké vzdálenosti ale jen do Garnetta.

23:05
    Tohle byla lahůdka pro Garnetta, který čapl lapačkou střelu Nikulina od modré.

24:15
    Bude se vylučovat. Za hákování míří na trestnou lavici Bulis.

24:35
    Nahozený kotouč od modré čáry tečoval Obuchov. Kotouč se odrazil do vzduchu a málem přeskočil Garnetta, ale ten se stihl brzo zorientovat.

26:58
    Útočnou snahu první formace Čeljabinsku kazí ofsajd.

29:48
    Petrov si vyměnil za brankou kotouč s Těreščenkem a ten zkoušel obkroužit branku a vystřelit, ale kotouč mu sjel z hole.

32:11
    Za nedovolené bránění je vyloučen Kuljaš. První přesilová hra pro Traktor.

33:01
    Kuzněcov křižnou přihrávkou hledal Quinta na modré čáře, ale ten přestřelil Barulinovu branku.

33:32
    Čistov vybídl Bulise do prostoru mezi kruhy, kde stál osamocen, ale střela mu vůbec nesedla!

35:02
    Kotouč byl volný mezi kruhy a tam ho získal Golubev, který z otočky vypálil, ale jen do betonu Garnetta.

35:04
    Za držení je ve stejný moment vyloučen Jakucenja.

35:35
    Teď chybělo opravdu málo aby bylo vyrovnáno! Nikulinovu střelu vyrazil Garnett pouze nad sebe a kotouč už padal do odkryté klece, tam ale Traktor zachránil Čistov.

35:58
    Další Nikulinovu ránu vyrazil Garnett jen ke Kapanenovi, který si ale musel srovnat kotouč a tak se na dorážku hostující brankář přesunul.

37:58
    Ničuškin se zkoušel protlačit před Barulina, ale domácí brankář vystrčil hůl a vypíchl mu kotouč.

38:14
    Zacharčuk je vyloučen za hru loktem.

38:45
    Ale domácí zahrozili i ve čtyřech. V dobré pozici netrefil branku Petrov.

40:00

Ve druhé třetině převzali aktivitu hráči Kazaně, ale překonat Garnetta se jim nepodařilo, ač nebyli daleko. Čeljabinsk by ale měl začít myslet více i na útok, není radno bránit jednobrankový náskok celou třetinu.

Střely na branku – 22:21.

40:01

40:14
    Kuzněcov se hned v úvodu třetí třetiny protlačil až před Barulina, ale nepřekonal ho.

41:18
    Hra je teď plná nepřesností. Zakázané uvolnění Kazaně.

42:47
    Třetí formace Čeljabinsku dlouho držela Kazaň ve svém pásmu, ale nedostala se ke střele.

44:30
    K Petrovovi se odrazil kotouč a ten se s ním dostal až na úroveň pravého kruhu a vypálil dělovku, kterou zblokovala obrana do ochranné sítě.

45:39
    Pesonen hledal před brankou Imonnena, ale k němu kotouč nedoputoval.

46:50
    Barulin teď podržel svůj tým, když se do samostatného úniku dostal Antipov a mířil mezi betony domácího brankáře!

47:53
    Bude se vylučovat. Za podražení míří na trestnou lavici Vasilčenko.

49:13
    A za hákování je vyloučen Razin.

50:51
    Kazaň vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Přesilovou hru využívá po souhře ILJA NIKULIN, který z prostoru mezi kruhy trefil mezírku mezi betony Garnetta! – 1:1. Asistence: Konstantin Kornějev, Alexej Morozov.

54:45
    Zaripov si sjel do útočného pásma, ale proti připravené obraně Čeljabinsku neuspěl.

55:26
    Kotouč teď volně ležel u brankoviště, kde ho našel Darzinš a dorážel. Naštěstí pro hosty se Garnett stihl zorientovat a zasáhnout.

56:55
    Pesonen to zkoušel sám, ale také neuspěl.

57:57
    To vypadalo na faul kolenem, ale rozhodčí nevylučují. Každopádně Petrov zůstává ležet na ledě.

58:05
    Morozov získal kotouč mezi kruhy a z otočky pálil. Garnett vytasil pravý beton.

58:53
    Z poměrně velkého úhlu nahazoval kotouč na branku Pesonen, ale Garnett přerušil hru svým zákrokem.

60:00

Šedesát minut nerozhodlo uvidíme prodloužení. Ve třetí třetině však byli mnohem aktivnější domácí hráči a jejich snaha vyústila ve vyrovnání.

Střely na branku – 31:29.

60:01

60:12
    Kuzněcov se po pravém křídle dostal až ke střele, kterou Barulin vyrazil.

61:22
    Za hákování je vyloučen Kontiola a tak Kazaň bude mít možnost rozhodnout.

62:12
    Zaripov dostal krásně nabito na volej od Morozova, ale jeho dělovka minula branku!

62:54
    Kalinin si vyměnil kotouč na modré čáře s Kuljašem, ale jeho rána nedoletěla až ke Garnettovi.

64:21
    Žerděv si od mantinelu nabruslil na střed a vystřelil, jenomže minul.

64:49
    Na druhé straně se po levém křídle dostal ke střele Kuzněcov, ale Baruli dobře zasáhl a přerušuje hru.

65:08
    Další nepříjemná situace pro hosty. Razin vystřelil puk do hlediště a míří na trestnou lavici.

66:09
    Na modré čáře dostal kotouč Nikulin a měl volný prostor a po dvou krocích kupředu vypálil dělovku, ale Garnett zasahuje.

66:42
    Před brankou stál Pesonen, který dostal přihrávku ale jemu střela vůbec nesedla a jen tak doplachtila ke Garnettovi.

67:02
    Jan Bulis ujel a byl hákován Nikulinem a to je trestné střílení!

Bulis je však zraněný a autorem nájezdu bude Kontiola.

67:02
    Kontiola si rozhýbal Barulina a nastřelil levou tyčku!

68:18
    Kuzněcov to zkoušel individuálně, ale přes obranu Kazaně neprošel.

69:30
    Barulin teď musel zasahovat proti chytře schované střele Ničuškina.

70:54
    Kuzněcov zavezl kotouč do pásma a poté nabil Čistovovi, který z voleje ostrou ránou vystrašil Barulina.

71:37
    Kontiola byl v dobré pozici mezi kruhy, ale Barulin vytasil svojí lapačku a zneškodnil jeho střelu.

73:20
    Petrov nejdříve přihrával,ale puk se k němu vrátil mezi kruhy z otočky střílel. Garnett opět pozorný.

75:26
    K Lukojanovi se odrazil kotouč do prostoru mezi kruhy a ten okamžitě střílel. Garnett opět drží Traktor ve hře.

76:24
    Chomickij se na modré čáře napřáhl, ale nechal jen vyniknout lapačku Garnetta.

78:57
    Zpoza branky nahodil kotouč Kosticyn a trošku překvapil Barulina. Nakonec to však domácí gólman zvládl.

79:52
    Valerij Ničuškin dlouho bruslil s kotoučem na holi v pásmu Kazaně a nakonec se dostal až před Barulina, který si proti němu vyjel a pak krásnou nahrávkou našel volného PETRIHO KONTIOLU, který dorazil do odkryté klece a rozhoduje dnešní utkání! – 1:2. Asistence: Valerij Ničuškin.

Pouhých osm sekund před koncem prvního prodloužení rozhodl o vítězství Čeljabinsku Kontiola a napravil tak neproměněné trestné střílení z 68. minuty, když trefil tyčku. Kazaň však byla aktivnější hlavně ve třetí třetině, ale v prodloužení se vždy může stát cokoliv. Čeljabinsk dnes tedy udělal další krok k uživení nadějí na postup.

Stav série – 3:2. (18:05:05)

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 51. Nikulin (Kornějev, Morozov) – 16. Bulis (Quint), 80. Kontiola (Ničuškin)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obuchov – Darzinš, Těreščenko, Petrov – Lukojanov, Žerděv, Golubev.

Rozhodčí: Bulanov (Moskva), Ronn (Finsko) – Gorděnko (Ufa), Tomilov (Ufa)