Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – New Jersey 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
AZ Havířov
8:2 (2:0, 3:0, 3:2)
HK Baník Karviná
Neděle 31.03.2013, 17:00 • K&K Pneu aréna • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Průběh finálové série

Oba týmy se po velkém boji v semifinále dostávají do posledního kola play-off, jsou poslední krůček od pomyslného titulu. Havířov doma hostí Karvinou a nástup domácích hokejistů do zápasu nemá v dlouhodobé historii Azetu obdoby. Čtyři slepené branky domácích v rozmezí sedmi minut takřka rozhodují celý zápas už po první třetině. Jako klíčový faktor se ukazují přesilovky, ale také oslabení. Ty ve finále, jakoby znamenaly pro oslabený tým ještě silnější zbraň. Baník ve zbytku zápasu srovnává tempo hry, ve třetí třetině už ovšem chytře šetří síly na příští domácí zápas, do kterého vstoupí po výsledku 3:8 – 1:0 pro Havířov

Druhý zápas je rovněž ve znamení rychlého nástupu domácích. Pravidlo „Můj dům, můj hrad,“ tedy opět platilo. Havířovští trochu zaspali začátek zápasu, a to se jim stalo osudným. Baník z hole Sznapky, Blatoně a Kowalczyka vedl už v 7. minutě 3:0! Průběh zápasu se takřka po celou dobu nezměnil, zatímco domácí na ledě lítali, hostům často odskakoval puk. Karvinští tak nakonec z naskytnuté šance vytěžili maximum, přidali další dvě branky a ve třetí třetině se už skóre zápasu jen kosmeticky upravovalo. Po výsledku 6:3 pro Baník se série vracela zpět do Havířova za nerozhodného stavu. – 1:1 na zápasy

Ve třetím dějství si chtěli hráči AZetu spravit chuť, před domácím publikem museli nutně získat uklidňující vítězství. K tomu nakročil už ve 4. minutě domácí Sztefek. Žvátora o dvě minuty srovnal na 1:1, bohužel pro Karvinou, se jednalo o jedinou trefu v utkání. V jejím průběhu se Havířovští trefili ještě čtyřikrát a dokráčeli tak k zaslouženému vítězství v poměru 5:1. Jako ústřední postava finále se opět ukazuje Marek Ivan, který svými gesty nenechává nikoho chladným. Utkání je opět už po dvou třetinách rozhodnuté, ale Baník chytře zbrojí na důležitý čtvrtý duel před domácím publikem. – 2:1 pro Havířov

Čtvrtý zápas je ze všech finálových střetnutí jednoznačně nejvyrovnanější. Oba týmy se přetahují o těsné vedení v zápase. Havířov moc chce ukončit sérii už v tomto střetnutí, ale jsou to Karvinští, kteří se už v první minutě dostávají do vedení z hole Kowalczyka. Svěřenci trenéra Potěšila ale neskládají zbraně, inkasovaná branka nemá vliv na jejich hru a to se o chvíli později ukazuje i na skóre zápasu, kdy Říčka ve 4. minutě srovnává krok. Nádherná první třetina ale pokračuje dál. Hráči si otevírají střelnici a po brankách Maruny s Rosůlkem je stav opět nerozhodný. Těsně před přestávkou posílá Prokop Havířov poprvé v zápase do vedení. Hosté si jej užili necelé dvě minuty, poté přichází Moravec a využitou přesilovkou 5 na 3 srovnává krok. Šance mají ve zbytku utkání oba týmy, ale oba brankáři se vyznamenávají. Utkání už spěje do prodloužení, jakákoliv branka je rozhodující. V tom přichází na řadu Vladimír Luka a trefou tři minuty před koncem posílá sérii do rozhodujícího duelu! – 2:2 na zápasy

Ve finále nám tak chybí ještě scénář posledního, rozhodujícího zápasu. Jednomu týmu dnes skončí sezóna, druhý si jej naopak prodlouží v barážových bojích o postup do 1.ligy. Není tajemstvím, že Havířov je letos připraven udělat pověstný krůček kupředu, ale cesta je stále ještě velmi dlouhá. Stát se může cokoliv, rozhodnout může špatný odskok puku, odraz od mantinelu, špatný verdikt sudího. V sérii navíc platí pravidlo – Kdo vstřelí první branku, vyhraje a skutečně, první branka zápasu bude dnes extrémně důležitá, což potvrzuje i Petr Kanko. „Je to poslední zápas, takže oba týmy vstoupí do utkání opatrně. Vývoj zápasu se bude vyvíjet od toho, kdo udělá první chybu. Rozhodovat budou maličkosti, kdo dá první gól, bude mít obrovskou výhodu.“

K zápasu se vyjádřil i Jan Maruna, hráč, jehož výkony jdou v letošním play-off zápas od zápasu nahoru. „Bude to podobný hokej, jaký hrajeme celou sérii. Je to oboustranně útočný hokej než nějaký obranný. Doufám, že budeme mít víc sil, abychom jsme to nějak urvali a oslavili tu výhru. Doufám, že bude mít obrovskou, lidi nás poženou a tak se hraje vždycky líp. Musíme hrát líp zezadu, než jsme hráli v Karviné, tam hrajeme vždycky takový hurá hokej. Pokud budeme hrát tak jak hrajeme doma, budeme střílet, bruslit, tak to snad dopadne dobře.“

Hokej je hra chyb, kdo jich udělá méně, vyhraje. To je známé hokejové pořekadlo, které se rozhodně potvrdí i dnes. “Je to zápas, který rozhodne o všem, každá chyba už může znamenat konec. Už jsme ukázali, že v domácím prostředí umíme hrát, bohužel v Karviné jsme udělali hrubé chyby. Věděli jsme, že má Karviná dobré přesilovky, řekli jsme si, že budeme hrát ve třech dozadu, což jsme taky neplnili. Vyústěním toho byla vlastně prohra, doufám, že si to hráči uvědomí a že to zvládneme. Bude to o psychice a jedincích jak to zvládnou individuálně, v individuálních vlastnostech. Myslím, že nás čeká důležité a zajímavé utkání," je si vědom důležitosti duelu trenér AZetu Tomáš Potěšil.

Minulé utkání mělo i nepříjemnou dohru v podobě vhozených světlic z havířovského kotle. Přestože tři minuty před koncem se zdál být vývoj zápasu rozhodnutý, jednalo se jednoznačně o zbytečný krok v rámci nesportovního chování dotyčného jedince z havířovského publika. K celému incidentu se vyjádřil také Lumír Rosůlek. "Já si myslím, že je to naprosto zbytečné. Podle mě ten gól, který jsme dali v Havířově měl normálně platit, protože by to bylo 2:2, zápas by se vyvíjel úplně jinak a možná bychom vyhráli i tam, ale to už teď nemá cenu řešit. No a dneska to, že jejich hráči prohrávají, neunesli. To určitě dělají jedinci. Vždycky se najde jeden pitomec a my na ledě s tím nenaděláme nic. To musí řešit někdo jiný. My si toho nevšímáme. Pro nás bylo dobře, že jsme si mohli vydechnout a šli jsme pak do těch posledních minut bránit odpočatí."

Nesmíme také zapomenout na fakt, že oba soupeři se potkali i před rokem ve finále, ze kterého vyšel vítězně havířovský AZ. O to větší je dnes touha Baníku po odplatě. ´"Na loňské finále mám vzpomínky perfektní, ale byla škoda, že jsme právě tento druhý domácí zápas neurvali a nejeli jsme tam. Letos se to povedlo a čeká nás rozhodující zápas. Já myslím, že jsme divákům ukázali, že hrát umíme a že i když jsme prohrávali, tak jsme to otočili. Doufám, že to tam vyhrajeme a diváci se budou moct přijít podívat i na baráž," burcuje lidi Lumír Rosůlek a na závěr zve fanoušky na hokej. "Fanouškům děkuji za dnešní skvělou atmosféru a doufám, že nás v neděli přijedou do Havířova podpořit."

Kdo z koho? Vítěz může být je jeden, znát ho budeme už za pár hodin! Buďte u toho! Z komentátorského hlediště se vám David Motloch a Josef Nudera přihlásí hodinu před zápasem, tedy v 16:00. Do té doby, na shledanou.

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Graca, Prokop, Krsil "C", Hegegy, Zientek L., Rimmel "A", Zientek M., Hartmann – Kasperlík, Říčka, Daneček J., Bursík, Diviš, Maruna, Pechanec, Kolařík, Kanko, Pavlas, Klimša, Matějek

HC Baník Karviná: Iláš (Smolka) – Žvátora, Zajac, Deutsch, Krause, Kowalczyk, Javín, Vnenk, Sznapka – Badžo, Samiec, Blatoň, Zuber, Moravec "A", Rosůlek, Ivan "A", Luka, Nydstedt, Miczek, Holý

Rozhodčí: Čech, Vampola – Guth, Rittich.

Hráči obou celků se začínají rozbruslovat, hala už je nyní solidně zaplněná, což znamená jediné. Dneska bude narváno!

Dnes se můžeme těšit na další choreo z řad domácích fanoušků. Co to dnes bude? Místní lidé už si na podobné věci zvykli, dnes by mohlo přijít něco velkolepého. Uvidíme, kolik dnes přijede fanoušků z karvinských řad a co předvedou!

Doufejme, že sněhová kalamita, která postihla téměř celou Českou republiku, nezabrání divákům v cestě na stadion.

Karviná je na dnešní utkání asi hodně nabuzená, jelikož právě jeden z jejich hráčů vystřelil plexisklo. Utkání se zřejmě nezdrží, výměna bude provedena během úpravy ledové plochy.

Doufejme, že se nebude opakovat situace z Uherského Hradiště, kdy musel místo rozbitého plexiskla zasáhnout se stolkem brankář AZetu – Lukáš Daneček. :)

Zápas se nám trošičku zdrží, hráči ještě čekají v šatnách. Lidé stále chodí, už nyní tu je odhadem 3 500 diváků.

Rolba už odjíždí do útrob stadionu, rozhodčí vyjíždí na led. Za pár okamžiků to vypukne!

Nástupní brankáři – David Iláš (KAR) a Lukáš Daneček (HAV).

Hráči obou celků už krouží na ledě, schyluje se ke startu této dlouho očekávané bitvy!

00:01

Na vhazování se postavil domácí Říčka a hostující Moravec. Vhazování vyhrál Moravec a zápas začíná...

00:19
    Rosůlek si připisuje první střelu v zápase, puk se odráží od obránce AZetu do rohu.

00:38
    U puku je AZ, který rozjíždí útočnou akci od své branky.

00:52
    Po sérii nepřesností se hra stěhuje před Danečka.

01:47
    Maruna se vytočil z rohu a jako první výrazněji ohrozil Iláše, který musel zasáhnout svou vyrážečkou velmi pohotově.

02:05
    Kolařík se dostal s pukem za branku, odkud poslal nádhernou přihrávku na Bursíka, jeho střela do branky však nevedla.

03:15
    Krisl zasáhl do rozehrávky soupeře a měl nabito mezi kruhy! Jeho střela ale mířila nad, Iláš si nyní hodně oddechl!

03:27
    Kasperlík trefil v dobré pozici pouze nohu bránícího hráče Karviné.

04:12
    Jan Diviš dobruslil puk v rohu útočného pásma, trefil pouze Iláše.

04:43
    Kanko nabral ve středním pásmu rychlost a prodral se s pukem až před branku. Po jeho střele se dostal ještě k dorážce, ale Iláš si pokryl střelecký úhel a nedopustil žádné komplikace.

04:56
    Robert Říčka si s pukem sjížděl do mezikruží, ale nakonec musel volit střelu z větší vzdálenosti, odkud přestřelil branku.

05:40
    Bursík vystřelil na branku, kde si sjížděl Diviš, ale do střílené přihrávky na poslední chvíli vložil hůl Iláš!

06:15
    Badžo si sjížděl na nahrávku před branku, ale celou akci zastavil skvělým zákrokem holí Lukáš Daneček.

06:33
    Rosůlek vyslal nebezpečnou střelu, kterou ještě těsně před Danečkem tečoval a jen tak tak šel puk mimo.

06:55
    Havířov právě vstřelil branku!
    Po střele Martina Kasperlíka vyrazil Iláš puk před sebe, kde si sjížděl Robert Říčka, ten však poskakující puk netrefil. Za ním byl ovšem připravený JAN DANEČEK, který už se nemýlil! Asistence: Robert Říčka, Martin Kasperlík.

07:27
    Jan Diviš vypíchnul puk u obranné modré čáry a ujížděl úplně sám na Iláše. Zvolil blafák, ale ten se mu nepodařil a puk skončil pouze na betonu karvinského brankáře!

09:13
    Jan Diviš nabídnul Bursíkovi puk v rohu útočné třetiny, Bursík se dostal až do šance, ale klička na dlouhou hůl mu nevyšla, to byla dobrá práce karvinské obrany, který mu zablokovala hůl.

10:17
    Kolařík se dostal s pukem na vrchol kruhu, odkud střílel nebezpečnou ránu. Kotouč Iláš pouze vyrazil před sebe, kde si sjížděl Pechanec, který neposedný kotouč netrefil. Velká šance Havířova a štěstí na karvinské straně!

10:49
    Martin Kasperlík se dral k IIlášovi, který musel relativně lehké nahození ukrýt pod lapačku.

11:08
    Prokop se dostal mezi kruhy, ale jeho tvrdá rána do branky nemířila. Jen to zahučelo v ochozech!

11:14
    Říčka se opět v mezikruží dostal ke střele, která skončila na vyrážečce Iláše.

12:07
    Havířov má v této fázi zápasu silnou převahu, Karviná se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

12:13
    Jan Diviš se dostal ke střele, která se několikrát odrazila od bruslí hráčů, kteří stáli před téměř prázdnou brankou.

13:43
    Po střele Luky byl puk v dráze letu jemně tečován, Daneček si nyní hodně oddechl, že kotouč nakonec skončil v rohu.

14:18
    Domácí AZ se dostal do přečíslení, na holi měl puk Robert Říčka, který poslal přesnou a rychlou přihrávku JANU DANEČKOVI, který prostřelil Iláše nad jeho betonem!
    Asistence: Robert Říčka.

15:24
    Rosůlek se snažil prosadit dalekonosnou střelou do rohu branky, Daneček si ale získal ovace publika po efektivním zákroku lapačkou.

15:55
    Blatoň nabízel na střílenou přihrávku Moravce, ale Daneček si vyjel z branky a kotouč podržel.

16:19
    Ivan hledal přihrávkou Luku u zadní tyčky, ale puk se k němu nedostal.

16:30
    Petr Prokop (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

16:52
    Rosůlkova střela měla dobrý záměr, ale puk nakonec do brankové svatyně domácích nemířil. Vhazuje se před Danečkem.

17:35
    Hosté se v přesilovce dostali po dlouhé době ke střele na branku, Zdeněk Deutsch trefil pouze připravenou lapačku Danečka.

18:12
    Bursík vyhazuje a Havířov toto oslabení již přežije.

18:30

19:24
    Kolařík vyslal přesnou přihrávku Pechancovi, který se po bekhendové střele neprosadil a kotouč tak opět končí v náručí Iláše.

19:36
    Kanko ujížděl do protiútoku a snažil se mířit na lapačku Iláše, ten jej v pohodě vychytal.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:58.

V první třetině se opět ukázalo, kde se hraje. Domácí celek využil výhody domácího prostředí naplno. Havířov tlačí a dokonce využil dvě šance.

20:01

21:10
    Velký závar před brankou Baníku! Po sérii několika střel se k puku dostal Alexandr Hegegy, který se snažil propálit vše, co mu stálo v cestě. To se mu nakonec nepovedlo, protože mu do dráhy puku nastavil Iláš svůj beton.

21:21
    Dominik Krause (KAR), dvě minuty za držení protihráče.

22:11
    Krisl se snažil propálit shluk hráčů před sebou, v něm byl i Kanko a podařilo se mu střelu ještě jemně tečovat. Brankář Karviné snad ani neví jak, ale puk vyrazil mimo.

22:34
    Využitá přesilovka Havířova znamená vedení 3:0! PETR PROKOP se dostal na kruh a tvrdou bombou pod lapačkou uspěl! To byla střela, kterou Iláš snad ani neviděl.
    Asistence: Jan Maruna, Robert Říčka.

22:47
    Moravec se hned po buly dostal až před branku soupeře, Daneček ale puk drží v náručí.

24:40
    Ilášovi se nepovedlo udržet puk ve výstroji, čehož se snažil využít Maruna. Tomu však v poslední chvíli zabránil ve střele Kowalczyk.

25:13
    Kolařík vyslal nádhernou přihrávku Pechancovi, střela už ale nebyla tak nebezpečná a byla sražena mimo.

25:27
    Lukáš Vnenk (KAR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:33
    Prokop dostal opět hned po buly nabito, Iláš měl tentokrát odkrytý výhled a jeho pokus si pohlídal.

26:01
    Havířov si vytvořil v pásmu Karviné obrovský tlak, vyústěním této situace byla střela Říčky, který pálil kousek od brankáře Iláše. Brankář Karviné jeho pokus vyrazil.

26:52
    Karviná byla téměř celé oslabení pod tlakem, nyní však zásluhou Ivana vyhazuje.

27:27

27:45
    Karvinští nyní ujížděli do přečíslení 3 na 2, ale jejich akci zhatil ofsajd.

28:59
    Prokop se za vlastní brankou nádherně zbavil protihráče, když si pomohl o oblouk brankové kostrukce.

29:19
    Badžo se nyní dobře uvolnil před brankou a snažil se střelou propálit vše, co mu stálo v cestě. Daneček s drobnými obtížemi puk vyrazil před sebe, kde stál připravený Holý. Ani ten však snížit nedokázal, protože mu do střely vložil jeden z obránců svou hůl.

29:55
    Patrik Rimmel nahodil puk na Iláše velkým obloučkem, který skončil v lapačce.

30:05
    Kasperlík stál zcela sám před bránou, kde nakonec dostal puk po střílené přihrávce u mantinelu. Ačkoliv na něj zývala prázdná branka, trefil Ilášův beton.

30:47
    Jakoby se už slavilo, stadionem nyní proudí mexická vlna. Zápas ale ještě není rozhodnutý, máme před sebou dalších 30 minut hry.

31:14
    Badžo ujížděl sám na Danečka, ale puk měl před sebou dost daleko a toho brankář Havířova dost riskantně využil, když si proti střele vyjel a puk mu vypíchnul u modré čáry!

31:32
    Říčka leží na ledě po střele obránce Kowalczyka, která se odrazila přímo do hlavy havířovského útočníka. Už je ovšem na střídačce a bude nejspíš v pořádku.

31:56
    David Samiec (KAR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

32:16
    Hostující obrana nyní trochu zaspala, protože Havířovští ujížděli ve třech do protiútoku. Tíhu zodpovědnosti vzal na sebe Antonín Pechanec, který vyslal na Iláše střelu po zemi, kotouč se odrazil od betonu brankáře přímo na hůl PETRA KANKA, pro kterého už byla situace velice snadná. Asistence: Antonín Pechanec.

33:39
    Bursíkovu střelu od modré čáry tečoval Javín do ochranné sítě.

34:39
    Marek Zientek (HAV), dvě minuty za hákování.

34:51
    Po nádherné individuální akci Roberta Říčky se hosté dopustili sekání. Na trestné lavici pyká Pavel Kowalczyk na dvě minuty.

36:07
    Po nepřesné rozehrávce Karviné ujížděli domácí do přečíslení 3 na 1! U puku byl Petr Kanko, který zvolil střelu, na Iláše si ovšem nepřišel.

36:54
    Oba celky hrají v plném počtu.

36:56
    Z ničeho nic se v šanci ocitl Kasperlík, ale jeho střela do svatyně Karviné nevedla.

36:56
    Hráčské lavice Karviné je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, trest odpykává Marek Badžo.

37:48
    První polovina přesilové hry je jasně v režii AZetu, hosté se pouze brání a musejí si dát pozor na umění Roberta Říčky, který teď operoval s pukem nejméně 20 vteřin.

38:44
    Po stoprocentní šanci Petra Kanka, který nadvakrát nedokázal přelobovat Iláše, se domácí prosazují po páté! Po střele z mezikruží puk pohotově dorazil do odkryté klece ANTONÍN PECHANEC. Začíná nám to tady v K&K aréně zavánět exibicí! Asistence: Petr Kanko.

39:23
    Lukáš Vnenk (KAR), dvě minuty za držení protihráče.

40:00

Druhá třetina nabídla stejný hokej, jako v první části. Tedy herní převaha AZetu podpořená brankami v síti Karviné. Máme před sebou celou třetí třetinu, ale zdá se, že už je rozhodnuto. Pět branek je už příliš velký náskok, nicméně nezapomeňme, že Baník hrál s Přerovem rozhodující pátý duel a dokázal ztratit čtyřgólový náskok! Třeba se dnes bude něco podobného opakovat. Zůstaňte tedy s námi!

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Do třetí třetiny naskakuje do branky hostů Lukáš Smolka.

40:01

40:52
    AZ pokračuje v přesilové hře, ale na začátku třetí periody se mu nedaří Karvinou překvapit.

41:58
    Diviš si najel před branku, odkud vystřelil a puk zůstal někde pod Smolkou, toho se snažil využít Jan Maruna a do puku ještě strčil, ale ten skončil pouze pod Smolkou.

43:05
    Werner Hartmann (HAV), dvě minuty za držení hole.

43:32
    Havířov vpohodě brání, Diviš dokonce jel sám vpřed, ale přes Luku neprošel.

44:19
    Z vrcholu kruhu vystřelil Kowalczyk, ale tato střela letěla přímo do brankáře Danečka, který neměl sebemenší problém.

45:07
    Říčka posunul puk na Bursíka, který zprvní trefil beton přesunujícího se Smolky.

45:35
    TOMÁŠ BURSÍK dostal přesnou přihrávku od a jel sám na Smolku, zakončení bylo fenomenální, dokonalý blafák do bekhendu pod horní tyčku!
    Asistence: Patrik Rimmel, Alexandr Hegegy.

46:43
    Daneček mířil chytře pod vyrážečku Smolky, ale hattrick mu zatím nebyl dopřán.

47:42
    Martin Kasperlík (HAV), dvě minuty za podražení.

48:19
    Javín ohrozil Danečka tvrdou střelou od modré čáry, ale puk končí opět ve výstroji Danečka.

48:41
    Javín se o to stejné pokusil znovu, jediný rozdíl byl v tom, že puk skončil pod betony.

49:44

49:54
    Klimšovo nahození kryje Iláš, vhazování v útočné třetině domácích.

50:19
    Samiec se poměrně překvapivě dostal k puku po sérii odrazů, jeho pokus však mířil mimo.

50:19
    David Klimša (HAV) vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:08
    Karviná právě vstřelila branku!
    Baníku se celá přesilovka nedařila, ale na jejím konci si vytvořil souvislejší tlak, který dokázal dvojtou dorážkou mezi betony Danečka využít VLASTIMIL ZUBER. Asistence: Marek Badžo, Marek Holý.

52:05
    Lumír Rosůlek (KAR) vyloučen na dvě minuty za hákování.

52:46
    Branka v oslabení! Karvinští ještě vystrkují drápky, když ve vlastním oslabení ujel Vladimír Luka a v přečíslení našel přesnou přihrávkou MARKA IVANA. Autor branky se prosadil střelou z první, brankář Daneček neměl šanci. Asistence: Vladimír Luka.

53:58
    Domácí ale rychle střílí sedmou branku a průběh zápasu je opět v režii Havířova! K puku se dostal na modré čáře PATRIK RIMMEL, který si všiml, že brankář Iláš přes shluk hráčů před brankou nic neviděl. Puk nakonec skončil v pravém horním růžku. Asistence: Jan Daneček, Jan Kolařík.

54:40
    Hra se odehrává výhradně ve třetině Karviné, kteří už se snaží pouze odehrát zápas v klidu.

55:09
    Dnešní utkání sleduje 3 657 diváků.

56:05
    Badžo s Vnenkem si přihrávají puk za brankou a čekají na hráče Havířova.

56:44
    Do hry se zapojuje i Tomáš Matějek, který ke konci zápasu dostává od trenéra Potěšila důvěru.

56:44
    Lukáš Vnenk (KAR) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

57:47
    Hra se odehrává ve středním pásmu, opravdu se už pouze dohrává.

58:21
    JAN DANEČEK si dal s třetí brankou hodně načas, nakonec se jí však dočkal a završuje tak hattrick! Střelec branky pouze doklepával puk do prázdné branky po střele Antonína Pechance.

59:05
    Tři hráči se nyní ocitli zcela volní před Smolkou, hosté jsou už vyřízení.

59:52
    Poslední vteřiny se odehrávají za brankou Baníku a hráči už vyhlíží konec!

60:00

Hráči si nyní poprvé v sérii jdou podat ruce, je totiž po finálové sérii. Získává ji nakonec favorit z Havířova, který ovšem musel vynaložit největší úsilí, Karviná byla totiž ve finále více než jen důstojným soupeřem.

Karviné tedy sezóna končí, Havířov si ji ještě zhruba o měsíc prodlouží závěrečnými barážovými souboji o první ligu. Na to ovšem hráči momentálně nemyslí, očekávají se bujaré oslavy dlouho do noci. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě, protože Havířov se po celou sezónu musel vypořádat s řadou nepříjemných událostí, nakonec však ze všech soubojů vychází jako vítěz. Karviná se rovněž ukázala ve více než dobrém světle, jelikož vstupovala do vyřazovací části jako outsider, v play-off se ale opět ukázaly dlouholeté zkušenosti hráčů jako je Marek Ivan, Miroslav Javín nebo David Moravec. Druhé místo je tak pro Baník rozhodně úspěchem.

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:29:01)

David Motloch

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 7. J.Daneček (Říčka, Kasperlík), 15. Daneček J. (Říčka), 23. Prokop (Maruna, Říčka), 33. Kanko (Pechanec), 39. Pechanec (Kanko), 46. Bursík (Rimmel, Hegegy), 54. Rimmel (J.Daneček, Kolařík), 59. J.Daneček (Pechanec) – 52. Zuber (Badžo, Holý), 53. Ivan (Luka)

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Graca, Prokop, Krisl "C", Hegegy, Zientek L., Rimmel "A", Zientek M., Hartmann – Kasperlík, Říčka, Daneček J., Bursík, Diviš, Maruna, Pechanec, Kolařík, Kanko, Pavlas, Klimša, Matějek
    HK Baník Karviná: Iláš (od 40. Smolka) – Žvátora, Zajac, Deutsch, Krause, Kowalczyk, Javín "C", Vnenk, Sznapka – Badžo, Samiec, Blatoň, Zuber, Moravec "A", Rosůlek, Ivan "A", Luka, Nydstedt, Miczek, Holý

Rozhodčí: Čech, Vampola – Guth, Rittich

Diváci: 3 657