Los Angeles – Edmonton 4:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 2:1 (kon.)
New Jersey – Toronto 1:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:2 (kon.) | Florida – Washington 3:4 (kon.)
Arizona – Colorado 4:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:1 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Neděle 07.04.2013, 01:00 • Bell Centre • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný nedělní den. (03:57:59)

Hvězdy zápasu:

1 – Alex Galchenyuk (1+0)

2 – Carey Price (26 zásahů)

3 – Michael Ryder (1+0).

Třetí třetina nám jako jediná branku nepřinesla a tak se z vítězství 2:1 raduje domácí Montreal, za který se prosadil v první třetině Galchenyuk a ve druhé části hry Ryder. Boston dokázal skórovat pouze ve druhé třetině, kde na konečných 2:1 snižoval Paille. Montreal si tedy upevnil druhé místo ve Východní konferenci a odskočil Bostonu na rozdíl tří bodů. Boston zůstává čtvrtý.

Střely na branku ve třetí třetině:

Montreal – 8 (29)
    Boston – 10 (27).

60:00

59:58
    Chárovo nahození na branku bylo zablokováno. Montreal jde za vítězstvím.

59:48
    Jágr hledal mezi kruh Seguina, ale ten puk z první netrefil.

59:23
    Boston operuje v útočném pásmu, ale žádná střela zatím nepřišla.

59:03
    Boston bude hrát v šesti! Rask pouze na střídačce.

59:03
    Oddechový čas pro hosty.

59:03
    Eller se dopouští hloupého útočného faulu, když zbytečně podrazil Cháru a dává Bostonu šanci na vyrovnání.

58:53
    Puk je za brankou Bostonu.

58:30
    Domácí drží kotouč v dostatečné vzdálenosti od své branky.

57:40
    Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu, aby se pokusil o vyrovnání.

56:52
    Domácí se snaží trávit co nejvíce času v útočném pásmu a zatím se jim to náramně daří.

56:11
    Po chybě Lucice se dostal do šance Plekanec, který střelou mezi betony na Raska nevyzrál.

55:41
    Montreal se dostal pod tlak a tak vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

55:00
    Boston se snaží střílet z každé pozice, ale Price dnes podává skvělý výkon a likviduje střelecké pokusy hostí.

54:30
    Chára hledal rozjetého Jágra, ale přihrávka slovenského obránce byla nepřesná.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 7. Galchenyuk (Prust, Subban), 21. Ryder (Subban, Plekanec) – 28. Paille (Boychuk)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Drewiske, Bouillon – Gionta, Plekanec, Ryder – Callagher, Desharnais, Pacioretty – Prust, Eller, Galchenyuk – White, Halpern, Moen
    Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Hamilton, Chára, Ference, Seidenberg, Boychuk, Bartkowski – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Seguin, Marchand – Daugavins, Peverley, Pandolfo – Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Sutherland, Peel – Miller, Murray

Diváci: 21,273