Los Angeles – Edmonton 4:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 2:1 (kon.)
New Jersey – Toronto 1:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:2 (kon.) | Florida – Washington 3:4 (kon.)
Arizona – Colorado 4:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:1 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Neděle 07.04.2013, 01:00 • Bell Centre • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji Vám příjemnou noční hodinu a vítám Vás u sledování zápasu NHL, kde druhý zápas za Boston odehraje Jaromír Jágr, kam byl před pár dny vyměněn z Dallasu. Atmosféra bude velmi bouřlivá, jelikož fanoušci Montrealu jsou jedni z nejlepších v lize. Utkání Montreal Canadiens – Boston Bruins začíná v 1:00 a já Vás na něj srdečně zvu.

Utkáním Vás provede Jan Šlapáček. Přeji příjemný sportovní zážitek.

V letošní sezóně mají fanoušci Montrealu ze svého týmu radost, když se jejich milovaný klub nachází na druhém místě Východní konference se ziskem třiapadesáti bodů. Na první Pittsburgh ztrácí bodů pět, takže je i šance, že by se Canadiens mohli stát vítězi celé konference. Montreal dnes chce vyhrát, jelikož rivalita mezi těmito dvěma týmy je obrovská.

Poslední Zápasy

Montreal – Carolina 4:1
    Philadelphia – Montreal 5:3
    Montreal – Winnipeg 4:1.

Medvědi se v posledních sezónách drží na špičce tabulky a letošní rok není výjimkou, když jim patří čtvrtá příčka za zisk dvaapadesáti bodů. Celým Bostonem hýbe Jaromír Jágr, který už v týmu odehrál jeden zápas a hned v něm prokázal, jakou bude pro Bruins posilou, když vstřelil ve své premiéře proti New Jersey gól, který byl také jedinou brankou v zápase. Dnes se hraje o první místo Severovýchodní divize, takže Boston bude chtít za každou cenu vyhrát a dostat se před svého dnešního soupeře a velkého rivala na druhé místo v konferenci.

Poslední zápasy

Buffalo – Boston 0:2
    Boston – Ottawa 3:2
    Boston – New Jersey 1:0.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Drewiske, Bouillon – Gionta, Plekanec, Ryder – Callagher, Desharnais, Pacioretty – Prust, Eller, Galchenyuk – White, Halpern, Moen

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Hamilton, Chára, Ference, Seidenberg, Boychuk, Bartkowski – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Seguin, Marchand – Daugavins, Peverley, Pandolfo – Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Sutherland, Peel – Miller, Murray.

Kvůli před zápasovému programu začne dnešní utkání o malou chvilku později.

00:01

0:10
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale o kotouč velmi rychle přišli.

0:52
    Jágr bojoval v rohu kluziště, ale přihrát před branku se mu nepodařilo.

1:30
    Boston začal aktivněji, ale zatím je hra velmi opatrná.

1:56
    Ference se dostal do pěstní výměny s Bouillonen. Oba dostávají pouze 2 minutové tresty za hrubost.

2:42
    Ve hře čtyři na čtyři jsou aktivnější domácí, ale k ohrožení branky se zatím nedostali.

3:20
    Od modré čáry vystřelil Seidenberg, ale Price jeho pokus dokázal vyrazit.

3:56
    Tresty obou hokejistů skončili. Hraje se pět na pět.

4:36
    Moen nahodil od levého mantinelu puk na Raska, který jej vyrazil přímo na Cháru, který zakládá útok Bostonu.

5:26
    Rask se dostal k rozehrávce, která se mu vůbec nevydařila, když našel pouze hůl Rydera, který ale této situace nedokázal využít a odkrytou branku minul.

6:23
    Montreal začal hrát aktivněji a Boston se musí bránit.

6:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Boston se ale první inkasované brance neubránil, protože Montreal dává velmi šťastnou branku, když ALEX GALCHENYUK vystřelil z velkého úhlu a trefil brusli Bartkowskiho, od které se puk odrazil do branky. Asistence: Brandon Prust, P.K. Subban.

7:26
    Boston se snaží na inkasovanou branku odpovědět, ale domácí obrana působí pozorně.

7:57
    Ke střele z levé strany se dostal Daugavins, ale jeho střela branku netrefila.

8:39
    Dnešní utkání je velmi tvrdé, což nám ukázal Emelin, když poslal k ledu tvrdým hitem Thorntona.

9:56
    Eller mohl navýšit vedení Montrealu, ale jeho první střelu z mezikruží dokázal Rask vyrazit a následná dorážka skončila mimo branku.

10:13
    Od modré čáry vystřelil Bartkowski, ale puk k brance nedoletěl, jelikož byl sražen do ochranné sítě.

10:46
    Rask si připisuje úspěšný zákrok, když dokázal vyrazit střelu Markova.

10:50
    Lucic poslal tvrdým hitem u střídaček na mantinel Jemelina a ten zůstává ležet na ledě.

10:50
    Jemelin za pomoci doktorů odchází do kabin. Lucic bez trestu.

11:30
    Dvakrát od modré čáry střílel Ference, ale ani jedna střela si cestu do branky nenašla.

12:13
    Jágrův útok se dlouho držel v útočném pásmu, ale na branku Price žádnou střelu nevyslal.

12:49
    Seguin se dostával do slibné šance, ale Price si hodně vyjel z branky a znemožnil hostujícímu útočníkovi zakončit.

13:13
    Na druhé straně z pravého kruhu střílel Eller, ale Rask úspěšně zasáhl.

13:32
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

14:00
    Střela Hortona z modré čáry byla domácí obranou zastavena.

14:17
    Zakázané uvolnění i na straně Bostonu.

14:45
    Hamilton nahodil od modré čáry puk na Price a ten se štěstím dokázal puk vyrazit.

15:30
    Marchand připravil střeleckou pozici pro Boychuka, jehož střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

15:50
    Boston se dnes těžko dostává do útočného pásma, jelikož Montreal dobře brání modrou čáru.

16:17
    Prust se hnal do útočného pásma tak bezhlavě, že je odpískáno postavení mimo hru.

16:45
    Hra je v posledních střídáních plná nepřesností.

17:30
    Brankáři dnes mnoho práce nemají, jelikož se zatím nehraje útočný hokej.

18:03
    Jágr posunul v útočném pásmu puk na Campbella, který pohotově vystřelil, ale trefil jen nohy bránícího hráče.

18:51
    Od modré čáry střílel Seidenberg, ale na jeho ránu Price viděl a v pohodě ji ukryl v náručí.

19:05
    Plekanec se po individuální akci dostal ke střele z mezikruží, s kterou branku minul.

19:21
    Lucic krosčekoval Plekance a je vyloučen na 2 minuty.

19:45
    Boston nepouští Montreal do svého pásma.

20:00

První třetina nám mnoho paráda nepřinesla, když se hraje velmi opatrně a žádný z hráčů nechce udělat chybu. I přesto jsme jednu branku viděli, když si smolně do vlastní branky srazil střelu Galchenyuka Bartkowski a poslal tak Montreal do vedení.

Střely na branku:

Montreal – 10
    Boston – 5.

20:01

20:12
    Domácí mají před sebou ještě více než minutu přesilové hry.

20:57
    A Montreal ji využívá, když od modré čáry vystřelil Subban a jeho střelu za bezmocného Raska tečoval MICHAEL RYDER. Asistence: P.K. Subban, Tomáš Plekanec.

21:32
    Krejčí zavezl puk do útočného pásma, kde o něj ale přišel.

21:52
    Znovu měl Rask po rozehrávce velké štěstí, když jen těsně minul hůl Gionty.

22:38
    Od modré čáry střílel na Price Chára, ale domácí brankář jeho střelu udržel na své hrudi.

23:00
    Pacioretty ohrozil Raska, ale hostující gólman si s touto střelou věděl rady.

23:25
    Z levé strany střílel Jágr, ale jeho pokus k brance neprošel.

24:06
    Rask předvedl pohotový zákrok proti střele Rydera, který svůj pokus velmi dobře ukryl mezi těly obránců a Rask musel velmi rychle reagovat.

25:44
    Daugavins vystřelil na Price, ale ten jeho střelu s přehledem vyrazil.

26:05
    Mohlo to být o tři branky, když se v útočném pásmu uvolnil Halpern a trefil pravou tyč.

26:41
    Bostonu se dnes zatím vůbec nic nedaří.

27:00
    Na útočný výlet se vydal Hamilton, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

27:10
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston snižuje na rozdíl jedné branky, když od modré čáry vystřelil Boychuk a jeho střelu za záda Price tečoval PAILLE. Asistence: Johnny Boychuk.

28:20
    Bostonu vstřelená branka velmi pomohla a žene se za vyrovnáním.

29:14
    Přečíslení dva na jednoho nevyřešil Marchand se Seguinem dobře, když Price ani nemusel zasahovat.

30:15
    Na modrou čáru dostal přihrávku Drewiske, jenž střelou z první branku přestřelil.

31:24
    Hosté dostávají Montreal pod tlak, ale domácí zatím drží svými zákroky Price, který nyní zneškodnil tvrdý pokus Cháry.

31:58
    Price musel znova zasahovat, když vyrážel střelu Seidenberga.

32:32
    Montreal se po delším čase dostal do útočného pásma, kde operuje.

33:43
    Plekanec se dostal mezi kruhy k puku a rychle vypálil, kdyby nebylo dobrého zákroku Raska, tak by střela zřejmě skončila v brance.

34:30
    Montreal dokázal přerušit tlak Bostonu a znova získává převahu.

35:20
    Eller mohl navýšit vedení svého týmu, když se dostal ke střele z mezikruží. Hostující brankář ale dokázal zasáhnout pravým betonem a střelu vyrazil.

36:33
    Jágr se usadil se svojí formací v útočném pásmu, ale Price žádná střela neohrozila.

37:12
    Galchenyuk střílel z levého kruhu vysoko nad branku. Rask nemusel vůbec zasahovat.

37:23
    Peverley vystřelil na Price z velkého úhlu a domácí brankář si s tímto pokusem poradil.

38:35
    Nebezpečně od modré čáry střílel Horton, jehož střela branku těsně minula.

38:49
    Zakázané uvolnění ze strany Bostonu.

39:30
    Boston se snaží vyrovnat ještě před koncem třetiny, ale Montreal se již soustředí pouze na bránění.

40:00

Druhá třetina nám začala rychlou brankou Montrealu, kterou ve 21. minutě vstřelil Ryder. Boston se ale z této branky dokázal otřepat a dokázal ve 28. minutě snížit zásluhou Pailla, který dobře tečoval střelu Boychuka. Po druhé třetině se jde tedy do kabin za stavu 2:1 pro Montreal.

Střely na branku ve druhé třetině:

Montreal – 11 (21)
    Boston – 12 (17).

40:01

40:10
    Začala nám třetí třetina, ve které se bude snažit Boston vyrovnat.

40:31
    Ale místo tlaku začíná zakázaným uvolněním.

41:18
    Začátek třetí třetiny je ze strany Bostonu plný nepřesností. Další zakázané uvolnění.

41:56
    Střelou přes obránce se snažil Raska překonat Pacioretty, ale hostující brankář včasně zasáhl.

42:50
    Hamilton střílel od modré čáry, branku ale netrefil.

43:21
    Lucic se uvolnil na levém kruhu a vystřelil na branku. Price jeho pokus dokázal udržet na své hrudi.

44:02
    Na druhé straně nebezpečně střílel Eller, ale branku těsně přestřelil.

45:02
    Seguin našel mezi kruhy volného Cháru, který měl spoustu času na zakončení. Ten ale naložil s touto příležitostí bídně, když vystřelil přesně do prostředka branky, kde byl připravený Price.

45:40
    Tentokrát Seguin svým pasem hledal Jágra, ale tomu kotouč přeskočil hůl.

45:53
    Od modré čáry nahodil puk na Price Campbell a domácí brankář raději hru přerušil.

46:23
    Boston přidává na svém tlaku a snaží se vyrovnat.

46:43
    Od levého mantinelu střílel velmi nepřesně Horton.

47:11
    Daugavins vystřelil na Price a ten raději hru znova přerušil.

47:30
    Na druhé straně střílel velmi nepřesně Callagher.

48:09
    Campbell ohrozil Price svižnou střelou po ledě. Branka z toho ale nebyla.

49:03
    Tvrdá střela z pravého kruhu v podání Galchenyuka v brance nekončí, jelikož Rask velmi dobře zasáhl lapačkou.

49:57
    Pacioretty vyslal do šance Whita, který v zakončení selhal, když poslal puk z brankoviště až do ochranné sítě.

50:26
    Útok Bostonu zastavilo postavení mimo hru.

51:03
    Další postavení mimo hru ze strany Bostonu.

51:46
    Montreal velmi dobře brání a nepouští svého soupeře do šancí.

52:10
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Lucic, ale tvrdou střelou branku netrefil.

52:39
    Rask předvedl proti střele Desharnaise pohotovou lapačku.

53:05
    Seidenberg vyslal na Price lehkou střelu, se kterou domácí brankář neměl problém.

53:17
    Zakázané uvolnění Montrealu.

53:53
    Plekanec chyboval na modré čáře a Montreal ztratil útočné pásmo.

54:30
    Chára hledal rozjetého Jágra, ale přihrávka slovenského obránce byla nepřesná.

55:00
    Boston se snaží střílet z každé pozice, ale Price dnes podává skvělý výkon a likviduje střelecké pokusy hostí.

55:41
    Montreal se dostal pod tlak a tak vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

56:11
    Po chybě Lucice se dostal do šance Plekanec, který střelou mezi betony na Raska nevyzrál.

56:52
    Domácí se snaží trávit co nejvíce času v útočném pásmu a zatím se jim to náramně daří.

57:40
    Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu, aby se pokusil o vyrovnání.

58:30
    Domácí drží kotouč v dostatečné vzdálenosti od své branky.

58:53
    Puk je za brankou Bostonu.

59:03
    Eller se dopouští hloupého útočného faulu, když zbytečně podrazil Cháru a dává Bostonu šanci na vyrovnání.

59:03
    Oddechový čas pro hosty.

59:03
    Boston bude hrát v šesti! Rask pouze na střídačce.

59:23
    Boston operuje v útočném pásmu, ale žádná střela zatím nepřišla.

59:48
    Jágr hledal mezi kruh Seguina, ale ten puk z první netrefil.

59:58
    Chárovo nahození na branku bylo zablokováno. Montreal jde za vítězstvím.

60:00

Třetí třetina nám jako jediná branku nepřinesla a tak se z vítězství 2:1 raduje domácí Montreal, za který se prosadil v první třetině Galchenyuk a ve druhé části hry Ryder. Boston dokázal skórovat pouze ve druhé třetině, kde na konečných 2:1 snižoval Paille. Montreal si tedy upevnil druhé místo ve Východní konferenci a odskočil Bostonu na rozdíl tří bodů. Boston zůstává čtvrtý.