Los Angeles – Edmonton 4:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 2:1 (kon.)
New Jersey – Toronto 1:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:2 (kon.) | Florida – Washington 3:4 (kon.)
Arizona – Colorado 4:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:1 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver Canucks
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Calgary Flames
Neděle 07.04.2013, 04:15 • Rogers Arena, Vancouver, CA • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Příjemné nedělní ráno pokud jste si přivstali, abyste sledovali náš písemný online přenos z utkání nejslavnější hokejové soutěže světa, kanadskoamerické NHL! Dnes pro Vás máme divizní souboj mezi týmy Vancouver Canucks a Calgary Flames.

Calgary Flames se ani letos z největší pravděpodobností nedostanou do soubojů o Stanley Cup. Předposlední místo na Západě a devítibodová ztráta na elitní osmičku 12 utkání před koncem už nedává domácím příliš reálnou naději, což vyústilo i v nedávné odchody opor týmu Iginly(-Pittsburgh)a Bouwmeestera(-St.Louis). Velký problém mají plameny především na hřištích soupeřů, kde dokázali zvítězit pouze ve 3 z 16 případů a tak ani dnes se nedá moc očekávat nějaký bodový zisk. Slušnou ofenzivu (Camalleri, Tanguay, Stempniak), ale na druhou stranu nejhorší obrana celé Západní konference, to bude asi hlavní příčina neúspěchů Calgary v letošní sezoně.

Lee Stempniak 24 (7+17)

Vancouver Canucks se stejně jako v předešlých sezonách pohybuje na špici tabulky Západu, nicméně letos musí tvrdě bojovat o vítězství v divizi s Minnesotou. Z 37 zápasů vyhráli hráči domácího týmu ve 20 případech a získali 46 bodů, což jim stačí na čtvrtou příčku, jen o skóre jsou tak za již zmíněnou Minnesotou. Tým kosatek bodově táhnou tradičně bratři Sedinové, neméně dobře si však vede i dánský útočník Hansen. Brankoviště obývají kvalitní brankáři Cory Schneider a Roberto Luongo, kteří se v něm pravidelně střídají.

Vancouver – Edmonton 4:0
    San Jose – Vancouver 3:2
    Edmonton – Vancouver 4:0

Henrik Sedin 31 (9+22)
    Daniel Sedin 29 (10+19)
    Jannik Hansen 21 (8+13)

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) – Garrison, Hamhuis, Bieksa, Edler, Tanev, Barker – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Roy, Higgins – Raymond, Lapierre, Kassian – Sestito, Ebbett, Weise.

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – WIdeman, Giordano, Sarich, Brodie, Carson, Butler – Cammalleri, Hudler, Horák – Stempniak, Stajan, Tanguay -Červenka, Backlund, Reinhart – Jackman, Begin, McGrattan.

Rozhodčí: Joannette, Kowal – Nansen, Vaughan.

00:01

00:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí jdou rychle do vedení poté, co při přečíslení dvou proti jednomu nahrál Burrows na druhou stranu DANU HAMHUISOVI a ten otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Alexander Burrows, Daniel Sedin.

01:51
    Na druhé straně se o rychlou odpověď snaží první formace plamenů, ale ani Horák ani Cammalleri v závaru před Schneiderem neuspěli.

02:03
    Za vzájemnou bitku vyloučeni Tim Jackman (CAL) a Zack Kassian (VAN), oba za 5 minut.

02:13
    Z levého kruhu pálí Cammalleri, Schneider vyráží betonem do rohu.

02:30
    A další potyčka k vidění v Rogers Areně, tentokrát mezi Brianem McGrattenem (CAL) a Tomem Sestitem (VAN), ten navíc dostává i menší trest za vyprovokování, což znamená přesilovku pro hosty.

04:00
    Hostům se ale nedaří držet pásmo a tak se zatím nedostali k žádné střele.

05:01
    Maxim Lapierre tečuje před brankou hostů pokus jednoho ze spoluhráčů, Kiprusoff byl pozorný a včas zasáhl.

05:19
    Na druhé straně střílí zápěstím Stempniak, na domácího brankáře si ale nepřišel.

06:57
    Druhou branku domácích po tvrdé střele od modré přidává JASON GARRISON! Kiprusoff toho moc neviděl. Asistence: Maxim Lapierre, Dale Weise.

07:24
    Pokus Edlera od modré končí pouze na chráničích hostujícího brankáře.

08:17
    Po Reinhertově střele, kterou Schneider vyráží ramenem do ochranné sítě, se bude vhazovat v domácím obranném pásmu.

09:00
    Tvrdá střela příklepem domácího Burrowse, kterou poslal na branku hostí z levého kruhu, Kiprusoff vyráží.

09:30
    Z mezikruží se k puku dostává zcela osamocený Begin, jeho pokus ale trefuje pouze jednoho z clonících hráčů před Schneiderem.

10:56
    Raymond vybojoval puk u mantinelu ve středním pásmu a upaloval směrem k brance hostů, Kiprusoff jeho střelu vyráží betony.

11:50
    Hosté se usadili před domácí brankou, její obléhání skončilo až úspěšným zásahem Schneidera po střele obránce Widemana.

12:30
    Zpoza domácí branky vyjel Jackman a z otočky se pokoušel překonat domácího brankáře, ten si ale svou branku ohlídal dobře.

13:49
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté jeli ve dvou proti dvěma obráncům, zodpovědnost vzal na svá bedra DENNIS WIDEMAN a tvrdou střelou příklepem z pravého kruhu posílá puk přesně nad pravý Schneiderův beton! Asistence: Matt Stajan, Mark Giordano.

15:00
    Hráči Calgary po brance výrazně ožili a tlačí se do dalšího zakončení.

15:39
    Hra přerušena po dalším zásahu domácího brankáře, autorem střely byl jeden z hráčů třetí formace hostů.

16:00
    Lapierre se pokoušel překvapit Kiprusoffa po vyjetí zpoza branky, nicméně brankář hostů byl na místě včas, aby střelu vyrazil.

16:44
    Hosté budou mít šanci srovnat stav zápasu v přesilové hře. Vyloučen domácí Kevin Bieksa (VAN) za držení protihráče.

16:53
    Nedlouho po buly se dostal ke střele Horák, Schneider vyráží a následně vyhazují domácí do středního pásma.

17:55
    Hosté se snaží kombinovat, ale domácí k nim rychle přistupují a tak souhra hráčů Calgary není vůbec přesná.

18:44
    Domácí se ubránili s přehledem a již pokračují v pěti.

19:00
    Před Schneiderem se zčistajasna zjevil volný Begin, nadvakrát však domácího brankáře nepřekonal!

19:35
    Pěkně pálí na druhé straně od levého kruhu Elder, Kiprusoff vyráží betony zpět do hry.

20:00

Po první třetině vedou domácí o jednu branku, když je hned v první minutě poslal rychle do vedení Hamhuis. O šest minut později se navíc trefil Garrison a s hosty to nevypadalo dobře. Ve čtrnácté minutě však snížil Wideman, což znamená, že domácí vedou po první třetině 2:1. Druhá třetina začne přibližně v 05:07.

20:27
    V šanci se před brankou ocitl Alex Tanguay, Schneider vyráží reflexivně betonem.

21:15
    Od modré nahazoval puk na branku hostů jeden z domácích hráčů, Kiprusoff chytá do lapačky.

21:28
    Podobně na druhé straně činí i Cory Schneider, vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.

22:15
    Červenka se pokoušel před brankou tečovat přihrávku, jeho střelu ale ještě srazila hůl domácího obránce.

23:00
    Matt Stajan se z pravé strany tlačil do branky, Schneider si svou tyč pohlídal.

23:54
    Barkerova sražená střela Kiprusoffa neohrozila a hosté jsou na kotouči.

24:26
    Ne však na dlouho, na druhé straně pálil Hamhuis, netrefil však brankový prostor a puk letí vedle.

24:51
    Reinhart střílí z levého kruhu, Schneider toho moc neviděl, ale i přesto vyráží betony.

26:46
    Tvrdá střela obránce Giordana z hranice levého kruhu, byla ale tečována a tak letí mimo branku, Schneider nemusí zasahovat.

27:24
    Zpoza branky se kolem levé tyče obtočil Daniel Sedin, Kiprusoff jeho střelu buď nezachytil nebo pouze srazil pod sebe, kde puk doslova kulečníkovým strkem dopravil do branky pod betony hostujícího brankáře ALEXANDER BURROWS! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

28:00
    Hosté jsou v průběhu zápasu sice výrazně střelecky aktivnější (11-20), nicméně domácí vedou o dvě branky.

29:23
    Po icingu domácích se hra stěhuje opět před Schneidera.

29:23
    Vyloučen Mike Cammalleri (CAL) za sekání.

29:29
    Domácí si přesilovky moc neužili. Daniel Sedin (VAN) vyloučen za hákování. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

30:10
    Z mezikruží pálil volný Kevin Bieksa, Kiprusoff vyráží a hra pokračuje.

31:00
    Další útok domácích silně zaváněl offsidem, nicméně píšťalka čárového mlčí a hraje se dál.

31:23

31:29

31:50
    Alex Tanguay si vybojoval pozici mezi kruhy, kam dostal i kotouč a pálí na domácí svatyni, Schneider ale dobře vyráží svými betony.

32:01
    V další šanci přestřeluje domácí branku Butler.

33:27
    Domácím se nevyvedla rozehrávka, hráči Calgary je obrali o kotouč a jeden z obránců pálil směrem k brance, kde se pokoušel dorážet Girodano. Napoprvé jeho střelu Schneider vyrazil betony a napodruhé už míří hráč hostí mimo.

34:30
    Domácí teď po delší době za útočnou modrou.

34:51
    Jejich snaha nakonec vyústila ve střelecký pokus Kevina Bieksy, Kiprusoff ale chytá puk do lapačky. Následovat bude vhazování po jeho pravici.

35:20
    Higgins se snažil zachytil¨t na modré dlouhou přihrávku Hamhuise, obránce hostí měl ale ke kotouči blíže.

35:30
    Higgins nakonec ale útočné pásmo vybojoval a dostal se i do zakončení, jeho pokus byl ale zblokován a Kiprusoff mohl zůstat v klidu.

36:00
    Horákova sražená střela z levého kruhu končí v ochranné síti za domácí brankou, vhazování před Schneiderem.

37:00
    Hráči Flames mají sice puk více na svých holích, troufnu si tvrdit, že domácí jsou při svých akcích nebezpečnější.

37:05
    Moje slova jako by chtěl potvrdit Henrik Sedin, který se z prostoru mezi kruhy dral do zakončení, jeho střelu vyráží Kiprusoff.

37:10
    Následně pálí mimo Burrows.

38:20
    Domácí teď přes minutu nepustili hosty z obranného pásma, velký tlak hráčů Vancouveru.

38:40
    Hra je přerušena až po střele z levého kruhu od domácího hráče, kterou chytá Kiprusoff do lapačky.

39:29
    Vancouver si ještě v závěru třetiny zahraje přesilovou hru. Vyloučen Tim Jackman (VAL) za vysokou hůl.

39:33
    Pouhé čtyři vteřiny stačily domácím k využití! Po vyhraném buly se puk dostává k Danielu Sedinovu, ten puk na modré posouvá doprava na ALEXANDERA EDLERA a ten bombou od modré posílá puk mezi betony Kiprusoffa! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

40:00

Ve druhé třetině pokračovali hosté ve střelecké převaze, branky ale stříleli domácí. Nejprve se chvíli před polovinou zápasu prosadil Alex Burrows, půlminutky před koncem druhé části využil přesilovou hru alex Edler. Domácí tak do třetí třetiny jdou s tříbrankovým náskokem. Poslední část sledujte opět přibližně v 05:59.

Statistiky utkání po dvou třetinách

Střely na branku: 18 – 24
    Vhazování: 14 – 18
    Vyloučení: 3 – 2, navíc Kassian, Sestito – Jackman, McGrattan 5 minut
    Hity: 17 – 11

Dnešní utkání sleduje 18910 diváků, ve Vancouveru je opět vyprodáno.

40:01

40:51
    Hra přerušena poté, co se puk objevil mezi diváky, vhazování před Schneiderem.

41:00
    Cammalleri místo střely z výhodné pozice hledal před brankou volného Horáka, k němu ale přihrávka neprošla, neboť ji zastavil jeden z domácích obránců.

41:50
    Domácí dobře napadají hostující rozehru a ti s tím mají v této třetině zatím velké obtíže.

42:25
    Reinhart tvrdě střílí od modré, Schneider chytá do své výstroje.

43:10
    Cammalleri střílí z pravého kruhu mimo branku.

43:45
    Stajan zachytil rozehrávku domácích ve středním pásmu, přečíslení tří na jednoho vyřešil po Stajanově přihrávce prudkou střelou Lee Stempniak, Schneiderova lapačka vylétla rychle do vzduchu a puk ukořistila!

44:31
    Po zakázaném uvolnění se bude opět vhazovat před domácí brankou.

45:05
    Raymondova zblokovaná střela nemohla ohrozit branku, kterou hájí Kiprusoff.

45:23
    Zajímavá statistika hráčů Calgary, ti z posledních 12 venkovních utkání získali jeden jediný bod.

45:48
    Teď navíc další icing, hra se stěhuje před Kiprusoffa.

46:03
    Střelecký pokus ale registrujeme na druhé straně, kdy pálí mimo Reinhart.

46:54
    Hudler nahazoval puk od pravého kruhu, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal před brankou tečovat do sítě.

47:22
    Tvrdě z první pálil zprava Ebbett, Kiprusoff dal betony rychle k sobě.

47:34
    Za domácí brankou fauloval Alexander Edler (VAN), dvě minuty za držení protihráče.

47:52
    Od modré to zkusil Tanguay, jeho ostrou ránu Schneider vyrazil, z následného závaru hráči hostí nic nevytěžili.

48:35
    Tanguay nabil Widemanovi na pravém kruhu, ten pálí mimo domácí branku.

49:15
    Domácí konečně vyhazují, dlouho je drželi hosté zkrátka.

49:34

50:00
    Kassian se pokouší prosadit z pravého kruhu, proti je ale noha jednoho z beků Calgary, která se postavila do cesty kotouči.

50:34
    Jedovatá střela Henrika Sedina z levého kruhu, Kiprusoff pouze vyráží před sebe.

50:49
    Po Stajanově přiťuknutí se mezi domácími obránci prosmýkl ALEX TANGUAY a sám před Schneiderem povedeným backhandovým blafákem posílá puk mezi betony domácího brankáře do sítě! Asistence: Matt Stajan, Lee Stempniak.

52:24
    Po Backlundově střele zasahuje úspěšně Schneider, hra pokračuje.

53:17
    Calgary drží útočné pásmo, výsledkem je střela Tima Jackmana, Schneider opět vyráží.

54:00
    Stempniak stál volný na kruzích, jeho střela ale byla zblokována.

54:40
    Do útočného pásma se za nahozeným kotoučem hnal Hansen, Kiprusoff ho před ním raději přikryl lapačkou.

55:11
    Hosté se tlačí dopředu a ještě zkouší utkání zdramatizovat. Další zásah Schneidera v domácí brance po střele Widemana.

55:59
    Domácí se už nikam neženou a v klidu střádají cenné vteřinky v útočném pásmu. Mimo branku pálil obránce Bieksa.

56:36
    Stempniak si v prostoru mezi kruhy rovnal dlouho kotouč na střelu, puk nakonec vypálil ve snaze prostřelit Schneidera mezi betony, ten je ale sklapl včas.

58:00
    Hosté hrají bez brankáře!

58:58
    Mezi kruhy byl volný Mike Cammalleri, ale ve velké šanci míjí domácí klec!

59:30
    A ještě vyloučení. Kevin Bieksa (VAN) potrestán dvěma minutami za faul loktem. Ještě poslední šance pro hosty, kteří reagují oddechovým časem.

59:49
    HENRIK SEDIN vybojoval kotouč ve středním pásmu a od červené čáry ho neomylně posílá do opuštěné branky hostů! Bez asistence.

3. ALEXANDER BURROWS (VAN)

Domácí si v dnešním zápase připisují další vítězství a upevňují si vedení v severozápadní divizi a tím pádem i třetí příčku v Západní konferenci, hosté se naopak natrvalo usazují na dně konferenční tabulky. Hosté v dnešním utkání svého soupeře vysoko přestříleli (22-38), domácí jim dali ale lekci z produktivity a po zásluze tak vítězí 5:2. Ode mne je pro tuto chvíli vše, přeji pěknou neděli! (06:39:25)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 1. Hamhuis (Burrows, Sedin D.), 7. Garrison (Lapierre, Weise), 28. Burrows (Sedin D., Sedin H.), 40. Edler (Sedin D., Sedin H.), 60. Sedin H. – 14. Wideman (Stajan, Giordano), 51. Tanguay (Stajan, Stempniak)

Rozhodčí: Joannette, Kowal – Nansen, Vaughan

Diváci: 18910