Itálie – Japonsko 2 4:1 (kon.) | Kazachstán – Velká Británie 5:0 (kon.) | Maďarsko – J. Korea 4:5 (1:2 po s.n.)
Itálie
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Japonsko 2
Pondělí 15.04.2013, 12:30Mistrovství světa - I. A Divize

55:48
    Kuji mohl zamést puk za Dennisova záda, ale Hofer mu na poslední chvíli zvedl hůl! Italové vyhazují.

54:43
    Mizuuchimu utekl puk před odkrytou klecí.

54:28
    Japonský trenér Mark Mahon této situace hodlá využít a bere si oddechový čas, aby dal hráčům patřičné pokyny.

54:28
    Itálie jde ne minutu a 31 sekund do tří! Egger dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

53:58
    Další přesilovka pro Japonce. Trevor Johnson hákoval.

51:25
    Japonci se střelou dlouho váhali, ale poté Kawashima ze střední vzdálenosti trefil tyč!

49:54
    Ambrozi dostává dvě minuty za hákování.

49:28
    A mohl to být další gól! Takahashi sklepával střelu do modré čáry mezi Dennisovy betony a italský brankář měl nyní obrovské štěstí.

48:07
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Adam Dennis poprvé na turnaji kapituluje! Při hře čtyři na čtyři zpoza branky vybruslil kapitán GO TANAKA a propasíroval puk mezi Dennisovým tělem a tyčí. Asistence: Shuei Kuji.

47:32
    Borgattelo hákoval a Itálie jde do tří.

47:12
    Italové i v oslabení obléhali japonskou branku a vynutili si hákování Kawashimy.

45:52
    Egger dostává dvě minuty za krosček.

45:25
    Itálie právě vstřelila branku!
    I čtvrtá italská trefa se řadí do kategorie těch výstavních! PATRICK IANNONE dostal puk napříč útočným pásmem a z první jej razantně napálil do poloprázdné branky! Poprvé v zápase Italové využívají přesilovku. Asistence: Armin Hofer, Nicola Fontanive.

43:42
    A Italská začíná. Yanadori dostává dvě minuty za držení hole.

41:52
    Osawa dostal puk před odkrytou branku, ale Dennis proti němu vymrštil svůj beton!

41:31
    Bude se vylučovat. di Casmirro podrážel.

36:51
    Další parádní ťukec v podání Italů, na jehož konci stál di Casmirro, který nezpracoval před prázdnou brankou!

36:11
    Kawai dostává dvě minuty za vysokou hůl.

34:54
    Italové předvedli nádhernou kombinaci, při které si Anton Bernard chytře počkal na příjezd PATRICKA IANNONEHO z druhé vlny a okamžitě mu adresoval přihrávku. Tu Iannone z první nekompromisně poslal pod horní tyč. Asistence: Anton Bernard, Trevor Johnson.

29:57
    Osawa dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

28:58
    Bernard zpětnou přihrávkou na modré našel ARMINA HOFERA, který měl dostatek času nalézt mezi rozhozenou obranou a gólmanem cestu až za Fukufujiho záda. Asistence: Anton Bernard, Armin Helfer.

18:26
    Go Tanaka před brankou našel Kujiho a Dennis kotouč vykopával s velkými problémy. Pak ještě z druhé vlny pálil Haga, ale Italský gólman je stále stoprocentní.

15:37
    Japonsko se bude znovu bránit ve čtyřech. Keller hákoval.

14:02
    Borgatello nabízel na teč Antonu Bernardovi, ale Fukufuji si poradil jak s tečí, tak i s následnou Bernardovou dorážkou!

12:43
    Dlouho to nevydrželo. Sasaki přišpendlil Ambrosiho k mantinelu mimo hru a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:55
    Borrelli našel před brankou Siranniho, ale ten nedokázal sklepnout puk mezi Fukufujiho betony!

10:31
    Další Eggerovu ránu Fukufuji vyrazil pouze před Antona Bernarda, který mířil od odkryté klece, ale Fukufuji se fantasticky přesunul.

10:03
    Je zde první vyloučení. Yanadori zasáhl soupeře holí do obličeje a má to za dvě minuty.

08:48
    Keller dostal puk na střed útočného pásma a jeho tvrdá střela orazítkovala tyč!

07:00
    Málem zde byl další podobný gól! Insam obral Japonce při rozehrávce a před branku namazal Borgatellovi. Fukufuji vyrazil zpět na hůl Insama, ale italský útočník zamířil přímo do gólmana!

01:23
    Začíná to rychle. Italové svírali Japonce v jejich třetině a poté Johnson před prázdnou brankou našel DAVIDA BORRELLIHO, který se nemýlil. Asistence: Trevor Johnson, Robert Sirianni.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 2. Borrelli (Johnson, Sirianni), 29. Hofer (Ant., Helfer), 35. Iannone (Ant., Johnson), 46. Iannone (Hofer, Fontanive) – 49. G. (Kuji)

Itálie: Dennis (Bernard And.) – Borgatello, Egger – Gander, Insam, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Machetti – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Helfer – Felicetti, Rocco
    Japonsko 2: Fukufuji (Hata) – Keller, Hashimoto – Suzuki, Tanaka, Yamashita – Yanadori, Haga – Kawai, Tanaka, Kuji – Yamada, Kawashima – Sato, Mitamura, Ueno – Sasaki, Osawa – Takagi, Mizuuchi, Takahashi

Rozhodčí: Bergamelli, Sergejev – Hull, Waldejer