Litva – Nizozemsko 3:5 (kon.) | Rumunsko – Polsko 1:6 (kon.) | Estonsko – Ukrajina 1:8 (kon.)
Estonsko
1:8 (1:2, 0:2, 0:4)
Ukrajina
Pondělí 15.04.2013, 19:00 • Ice Palace Druzhba (Doněck) • Mistrovství světa - I. B Divize

57:58
    Za ostrý zákrok je vyloučen Dmytro Nimenko (UKR) na 2+10 minut za útok na oblast hlavy a krku.

53:43
    Ukrajina právě vstřelila branku!

Netrvalo to dlouho a je to již 1:8. Naprosto stejným skóre vyhráli Ukrajinci i své první utkání na šampionátu s Rumunskem. Tentokrát se trefil KONSTYANTYN RYABENKO. Asistence: Olexander Toryanyk, Volodymyr Aleksyuk

53:14

Moje jediná výtka na Ukrajinu byla v nevyužívání přesilových her, ale to právě Ukrajinci dokázali. Přesilovou hru využil ROMAN BLAGY a dokončil tím tak svůj hattrick. Asistence: Vasyl Polonytsky, Maxym Kvitchenko

52:47
    Dalším vyloučeným hráčem je Jan Rajevski (EST), který odchází na dvě minuty za podražení.

44:39
    Navíc budou hrát Ukrajinci i další přesilovku po hákování Maksima Borovikova.

44:23

S utkání se nám začíná stávat exhibice, Ukrajinci již téměř jistě zápas vyhrají a hraje se tak pouze o skóre a to chtějí mít domácí hokejisté co nejlepší. Autorem branky na 1:6 je OLEXANDER MATERUKHIN. Asistence: Oleg Shafarenko, Oleg Tymchenko

42:41

Ukrajina ještě navyšuje své vedení a to zásluhou OLEXANDERA TORYANYKA, který zvyšuje už na 1:5. Asistence: Volodymyr Aleksyuk, Artem Bondaryev)

38:53
    V závěru první třetiny je ještě vyloučen Filipp Shvagorin (EST), který se ani ne před minutou z trestné lavice vrátil. Tentokrát je potrestán za podražení.

36:16
    Ukrajinci navíc budou mít k dispozici výhodu přesilové hry, vyloučen je na dvě minuty Filipp Shvagorin.

35:18

Ukrajina odskakuje poprvé v zápase na tři góly a vypadá to, že si domácí celek dnes vítězství pohlídá a splní tak roli favorita. Autorem branky je VASYL POLONYTSKY. Asistence: Volodymyr Aleksyuk, Sergi Varlamov)

30:45
    Sergi Varlamov (UKR) je vyloučen na dvě minuty faul loktem.

28:03

Ukrajina opět odskakuje na rozdíl dvou branek, do listiny střelců se podruhé v zápase zapsal ROMAN BLAGY. Asistence: Sergi Varlamov, Maxym Kvitchenko)

23:44
    Dokonce bude mít Estonsko k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Sergi Varlamov je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry a rodí se nám tak obrovská šance na vyrovnání.

23:03
    Poprvé v zápase si zahrají přesilovou hru i Estonci. Na dvě minuty za bránění je vyloučen Olexander Toryanyk.

19:48
    V samém závěru první třetiny je zde vyloučení, celkově už třetí pro Estonsko. Na dvě minuty za bránění ve hře odcház Aleksandr Ossipov.

13:23
    Estonsko právě vstřelilo branku!

Překvapivé snížení Estonska ve vlastním oslabení zajistil ALEKSEI SIBIRTSEV. Asistence: Aleksandr Kuznetsov

12:40
    Ukrajina může své vedení ještě navýšit. Šanci na to bude mít při vyloučení Sergeie Novikova, který odchází na dvě minuty za podražení.

07:46

Ukrajinci sice nevyužili přesilovou hru, ale to je nemusí vůbec mrzet. Ve hře pět na pět totiž přidává druhou branku ROMAN BLAGY. Asistence: Maxym Kvitchenko, Sergi Varlamov

05:32
    V čase 5:32 je tu první vyloučení a přesilovou hru si zahrají Ukrajinci. Na dvě minuty za hákování odchází Sergei Novikov.

03:19

OLEG TYMCHENKO posílá Ukrajinu už ve čtvrté minutě zápasu do vedení. Asistence: Vitali Lyutkevych, Olexander Pobiedonostsev

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 14. Sibirtsev (Kuznetsov) – 4. Tymchenko (Lyutkevych, Pobiedonostsev), 8. Blagy (Kvitchenko, Varlamov), 29. Blagy (Varlamov, Kvitchenko), 36. Polonytsky (Aleksyuk, Varlamov), 43. Toryanyk (Aleksyuk, Bondaryev), 45. Materukhin (Shafarenko, Tymchenko), 54. Blagy (Polonytsky, Kvitchenko), 54. Ryabenko (Toryanyk, Aleksyuk)

Estonsko: Koitmaa (Sizov) – Kuusk, Rodin, Shvarogin, Ossipov, Urushev, Robushkin, Jakovlev – Rooba, Ivanov, Lukin – Sibirtsev, Virjassov, Kuznetsov – Rumjantsev, Missenjov, Borovikov – Rajevski, Ivanov, Vorang – Novikov
    Ukrajina: Napnenko (Yachnyk) – Pobiedonostsev, Lyutkevych, Polonytsky, Petrukhno, Ryabenko, Aleksyuk, Borysenko – Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Varlamov, Kvitchenko, Blagy – Mikhnov, Toryanyk, Bondaryev – Nimenko, Petrangovsky, Gnidenko – Zakharov

Rozhodčí: Hicks – Jensen, Korba