Minnesota – Calgary 1:4 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.)
San Jose – Columbus 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:3 (po pr.)
San Jose Sharks
3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 22.04.2013, 02:00NHL

Pro dnešek je to z mé strany všechno, příště nashledanou. (04:43:28)

Střely v celém zápase 35:22.

Závěr si hosté zkušeně pohlídali a nedovolili domácím dostat se do nějaké slibné příležitosti. Ač Žraloci ve třetí třetině dokázali dotáhnout dvoubrankové manko a zdálo se, že by mohli mít v koncovce psychickou výhodu, Columbus si počkal na chybu a minutu a půl před koncem Johansen rozhodl o veledůležitém vítězství Modrokabátníků v boji o play off.

Se závěrečnou sirénou ještě příspěvek do statistik, Gáborík si už nestihne odsedět ani sekundu ze svého trestu za hákování.

60:00

58:23
    Columbus právě vstřelil branku!

Hosté dávají druhý dnešní gól po úspěšném napadání rozehrávky! Umberger vybojoval puk na modré čáře a RYAN JOHANSEN trefuje pod břevno!

57:06
    Od vyrovnání se hraje zatím bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu, ale brankáři jsou zatím bez práce.

54:57
    San Jose právě vstřelilo branku!

I domácí dnes dokázali využít přesilovku a vyrovnávají na 3:3! JOE PAVELSKI z pravého kruhu mířil přesně na bližší tyč. Asistence Scott Gomez, Matt Irwin.

54:10
    Hosté vyhazují

53:36
    Ještě se musí upravit nějaká nerovnost na ledě, domácí komando tak ještě má čas na prodiskutování taktiky.

53:36
    40 sekund hráli domácí ve výhodě, ale nedokázali ji využít, takže nyní budou mít k dispozici kompletní přesilovku. Johnson 2 minuty nedovolené bránění.

52:53
    Thornton měl dobrou pozici ke střele, ale netrefil přesně.

52:06
    Puk se ocitl mimo hrací plochu, vhazuje se před Bobrovským.

51:39
    Marleau posílal přihrávku před brankoviště na teč, Couture na ni o centimetry nedosáhl.

50:22
    Desjardins pálil, Bobrovskij vyráží do rohu.

49:32
    Ani jednomu týmu se nyní příliš nedaří rozehrávka a útočné akce tak končí ještě před útočnou modrou.

48:30
    Aucoin pálil od modré, střela byla tečována do rohu.

46:34

Irwin pod tlakem vyhazoval o mantinel puk, který však dobruslil ANDREW DESJARDINS, zasekávačkou se zbavil obránce, vybruslil si před branku a prostřelil Bobrovského. Asistence Matt Irwin.

45:13

44:58
    Johnson pálil od modré, Wisniewski se snažil dorážet, ale neúspěšně.

44:20
    Columbus se nemůže dostat do útočného pásma.

43:50
    Žraloci se zatím brání dobře a vyhazují přes všechny čáry.

43:13
    Hosté si zahrají druhou přesilovku, na trestnou jde za hákování opět Irwin.

43:05
    Umberger se dokázal protáhnout přes beky až do palebné pozice, ale Niemi dobře zasáhl.

41:56
    Pavelski a poté Wingels se snažili vyzrát na Bobrovského, tyto střely však moc nadějí neměly.

40:40
    Galiardi zakončil svoji jízdu podél pravého mantinelu táhlou střelou těsně vedle.

40:01

Ve druhé třetině začaly padat góly a celkově bylo před oběma brankami mnohem rušněji. A čeští útočníci hráli hlavní role. Nejprve Václav Prospal využil možnosti samostatného nájezdu, poté se Martin Havlát prosadil před brankovištěm. Po přesilovkové brance Columbusu na 1:3 se domácí konečně probudili ze spánku a vytvořili si obrovský tlak, žádnou z několika gólových šancí však nedokázali přetavit ve snížení. Ve třetí třetině tak budou mít hodně co dohánět.

Střely na branku ve 2. třetině 14:10.
    Střely celkem 27:17.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:56.

40:00

39:35
    Marleau s Havlátem připravili dobrou pozici pro Couturea, který se málem dostal k dorážce do prázdné branky, avšak obránce mu nedopřál oddech a Couture promáchl volný puk! Další z velkých příležitostí v posledních minutách.

38:45
    Columbus je nyní pod velkým tlakem a osvobozuje se obvykle pouze za cenu vyhození puku. Naposled příliš silně až na zakázané uvolnění.

36:51
    Další velká šance domácích! Bobrovskému po střele zblízka opět proklouzl puk mezi vyrážečkou a tělem a vykutálel se těsně vedle pravé tyče.

35:57
    Havlát z levé strany našel na brankovišti osamoceného Desjardinse, ten však natřikrát nedokázal procpat kotouč za výborného Bobrovského!

32:42

Hosté nakonec svoji přesilovku využívají! Gáborík skvěle clonil před brankou a Niemi tak neměl šanci dobře vidět na tvrdou střelu od modré, jejímž autorem byl MARK LETESTU. Jeho druhá branka v zápase. Asistence Fjodor Tjutin, Brandon Dubinsky.

31:51
    Úvodní obléhání zakončil ranou od modré Wisniewski do připraveného Niemiho.

31:11
    Irwin nedovolil hostujícímu útočníkovi pokračovat za nahozeným pukem – 2 minuty nedovolené bránění.

31:04
    Domácí přitvrdili v napadání a málem to přineslo ovoce. Po zisku puku Torres těsně před Bobrovským tečoval střelu od modré a brankář hostů byl rád, že puk trefil jeho a ne síťku za ním.

29:43
    Žraloci nyní Bobrovského zasypali střelami. Marleau ani Vlasic ale neuspěli.

28:53
    Gáborík se proháčkoval ke střele, Niemi vyrazil pravým betonem.

27:55
    Atkinson ujel po levé straně, připraveného Niemiho nepřekonal.

27:14

Domácí beci 3x nedokázali prostřelit hradbu těl před sebou. Hra se dostala za branku, odkud Couture ideálně našel mezi kruhy najíždějícího MARTINA HAVLÁTA, který z první střílel nad vyrážečku Bobrovského. Asistence Logan Couture, Justin Braun.

26:45
    Snad první zakázané uvolnění v zápase.

26:07
    Domácí jsou zaskočeni a nedokáží se prosadit do nějaké šance.

24:27

Obrovská chyba v rozehrávce Žraloků! Letestu zachytil na červené puk a vyslal do samostatného úniku Prospala. VÁCLAV PROSPAL chladnokrevně zamířil mezi betony. Asistence Mark Letestu.

23:19
    Opět Umberger střílel po rychlé akci celého útoku. Niemi udržel jednobrankovou ztrátu.

21:08
    Hra se velmi rychle přenesla na druhou stranu, kompletní útok Žraloků vyšachoval hostující beky i brankáře, ale nakonec nedokázal zakončit do odkryté branky.

20:54
    45 sekund drželi domácí útočné pásmo, ale z následného protiútoku vice zahrozil Umberger.

20:01

Ač bylo San Jose střelecky aktivnější a vytvořilo si více zajímavých příležitostí, do vedení šli 3 minuty před koncem třetiny hosté z Columbusu po perfektně zahraném brejku. Nás může těšit, že celou akci založil český útočník Václav Prospal.

Střely na branku v první třetině 13:7.

Druhá třetina začne přibližně v 02:58.

20:00

19:50
    Třetina se dohrává převázně ve středním pásmu.

18:29
    Žraloci ihned přitlačili na pilu, ale nějakou slibnější příležitost si vytvořit nedokázali.

16:53

Prospal založil rychlý brejk, podél levého mantinelu se protáhl Johnson a jeho nabídku tečoval na brankovišti MARK LETESTU mezi betony. Niemi neměl šanci zasáhnout. Asistence Jack Johnson, Václav Prospal.

16:06
    Stuart pálil od modré nepřesně.

15:46
    Sražená střela do sítě nad mantinelem, vhazování před Bobrovským.

14:45
    Ke konci velmi nepovedené přesilovky dokonce pustili domácí Umbergera do útoku, stihli ho ale připravit o puk, než vystřelil.

14:00
    Minuta přesilovky za námi, Žraloci se zatím nedokážou usadit v pásmu.

12:59
    V následné roztržce si Mackenzie počínal příliš aktivně a jde si za hrubost na dvě minuty odpočinout.

12:59
    MacKenzie vypálil od pravého mantinelu Niemimu do náruče.

11:57
    Atkinson se snažil něco vymyslet, ale sám proti přesile se před branku neprosadil.

10:33
    Hostující hráči jeli dva na jednoho, po kanadském způsobu vyřešeno bez přihrávky, ale Niemi zasáhl ramenem.

10:06
    Galiardi a poté Thornton měli velmi dobré příležitosti, Bobrovskij vše ustál a bude se vhazovat po jeho levici. Obzvláště Galiardiho příležitost, kdy se ocitnul sám na brankovišti, byla velice slibná.

08:06
    Neurovnanou pasáž se pokusil utnout útok Coutura, ale ani jeho obléhání branky nevedlo k přímé střele.

06:51
    Přečíslení 3 na 2 v podání hostů zakončil Johansen nepřesnou střelou.

05:50
    Tjutin zakončil akci hostů nahozením od modré, branku tím neohrozil.

05:09
    Velký závar v hostujícím brankovišti skončil zalehnutím puku.

04:45
    Marleau tečoval před brankovištěm puk, Bobrovskij betonem vyrazil.

03:58
    Domácí se poprvé dokázali usadit v útočném pásmu a hned málem skórovali! Bobrovskij neudržel nahození od modré a puk se vykutálel těsně vedle pravé tyče.

02:40
    Tečovaná střela od modré nadělala Niemimu velké problémy.

01:54
    Prospal nahodil puk na branku, Niemi radši přerušil hru.

01:06
    Columbus strávil celou první minutu v útočné třetině, ale žádnou šanci si nevypracoval.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Hannan, Stuart, Braun, Vlasic – Havlát, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Wingels, Pavelski, Torres – Burrish, Gomez, Desjardins

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Leighton) – Johnson, Prout, Wisniewski, Tjutin, Aucoin, Erixon – Gáborík, Letestu, Prospal – Foligno, Johansen, Umberger – Atkinskon, Dubinsky, Comeau – Boll, MacKenzie, Gillies

Oproti předpokladům do utkání naskočí původně zraněný obránce Columbusu Adrian Aucoin.

Do začátku chybí několik minut. Snad se můžeme těšit na kvalitní představení, oba celky mají totiž velmi dobrou formu. Z posledních deseti utkání si oba dnešní soupeři připsali 7 výher. Dnes však může vyhrát pouze jeden.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V TÉTO SEZÓNĚ:

11. 2. 2013 Columbus – San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
    9. 4. 2013 Columbus – San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

SAN JOSE SHARKS:
    San Jose patří 5. pozice a Žraloci již mají jistotu play-off. Dnes tak hrají hlavně o udržení naděje na 4. místo a tím pádem možnost začínat 1. kolo play off na domácím ledě. Ze 44 zápasů si domácí připsali 55 bodů a kladné skóre 115:105.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Joe Thornton: 39 (7+32)
    2. Logan Couture: 34 (19+15)
    3. Patrick Marleau: 30 (17+13)

Sestavě San Jose bude chybět obránce Jason Demers.

V posledním utkání San Jose zvítězilo nad Minnesotou 6:1.
    ____________________________________________________

COLUMBUS BLUE JACKETS:
    Columbus hájí poslední postupovou pozici ve své Západní konferenci a tak nesmí podcenit ani jeden zápas. Náskok na 9. Detroit má pouhý 1 bod, přitom všichni konkurenti v boji o play off mají odehrán o zápas méně než Modrokabátníci. Motivace je ovšem skutečně velká, Columbus se do play off ve své historii dosud probojoval pouze jednou, před 4 lety. V sezóně dosud ze 45 zápasů hosté vytěžili 49 bodů a záporné skóre 110:114.

1. Václav Prospal: 27 (11+16)
    2. Mark Letestu: 23 (10+13)
    3. Fedor Tyutin: 21 (4+17)

Columbus má nyní širokou marodku, chybět budou Calvert, Nikitin, Aucoin a Anisimov

V posledním utkání Blue Jackets podlehli králům z LA 2:1.
    __________________________________________________

ČEŠI NA LEDĚ:

SHARKS:
    Martin Havlát odehrál 37 utkání: 16 bodů (7+9), 30 trestných minut, 87 střel, účast na ledě +6.

BLUE JACKETS:
    Václav Prospal odehrál 45 utkání: 27 bodů (11+16), 30 trestných minut, 79 střel, účast na ledě +3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 28. Havlát (Couture, Braun), 47. Desjardins (Irwin), 55. Pavelski (Gomez, Irwin) – 17. Letestu (Johnson, Prospal), 25. Prospal (Letestu), 33. Letestu (Tjutin, Dubinsky), 59. Johansen (Umberger)

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Gibbs, Mach