Kanada – Švýcarsko 10:1 (kon.) | Finsko – Česko 4:3 (kon.) | Německo – Slovensko 6:3 (kon.)
Rusko – Lotyšsko 10:2 (kon.)
Německo
6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Slovensko
Pondělí 22.04.2013, 17:00 • Šajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Mistrovství světa do 18 let

Německý tým se raduje z postupu do čtvrtfinále MS U18 po výhře nad Slovenskem, které naopak padá do bojů o záchranu. Dnes jsme sledovali dvě třetiny vyrovnaný hokej, v poslední části došel Slovákům dech. (19:14:56)

60:00

58:42
    Němečtí hokejisté chtěli podniknout další útok, zastavil je ale ofsajd.

57:16
    Němci kontrolují hru, o osudu zápasu je prakticky rozhodnuto.

55:57
    Německo právě vstřelilo branku!
    Z mezikruží v přesilovce vypálil LEON DRAISAITL a jeho rána jen zahučela kolem brankáře až do sítě. Asistence: Dominik Kahun.

55:15
    Cehlařík při oslabení ujel do útočné třetiny a střelou bekhendem protáhl gólmana.

53:56
    Slovensko si bere time-out. Nyní ho budou čekat těžké chvilky při oslabení 3 na 5.

53:56
    Petráš (SVK) vyloučen za držení.

53:31
    Eisenschmid tvrdě pálil, Okoličány jen se štěstím dostal puk z brankoviště.

52:26
    Duben (SVK) putuje na trestnou lavici za krosček.

52:04
    Pfohl střílel z poloviny hřiště a přinutil gólmana k zákroku.

50:49
    K Šoltésovi se odrazil puk před branku, jenže slovenský kanonýr měl kotouč na bekhendu, a tak jeho pokus nebyl dostatečně razantní.

49:55
    Němci operovali v útočné třetině, pak ale Ederovi utekl puk do středního pásma a německý útok tak musel skončit.

49:19
    Německo vyhazuje přes všechny čáry, hra se stěhuje před Reicha.

48:25
    Slovenský tým se snaží o zkorigování stavu, ale zatím se mu to nedaří. Němci se budou snažit výsledek už pouze udržet a hrát ze zabezpečené obrany.

47:48
    Rehák pálil nad rameno gólmana, puk jen těsně minul břevno!

47:20
    Slováci nyní měli v přesilovce velké šance, doplácejí ale na marnou koncovku.

45:49
    Kahun (GER) vyloučen za hákování.

43:06
    Ve stejném čase došlo k výměně brankářů na straně Slovenska. Godla nahradil Okoličány.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 5. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 11. Kahun (Tuomie, Draisaitl), 34. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 39. Kahun (Bender, Draisaitl), 44. Eder (Müller, Eisenschmid), 56. Draisaitl (Kahun) – 6. Lantoši (Cehlařík), 17. Lantoši (Sloboda, Cehlařík), 23. Šoltés (Čerňák, Varga)

Německo: Reich (Weitzmann) – Bender, Moser, Wagner, Schwarz, Müller, Saftel, Walch – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Pfohl, Michaelis, Gollenbeck (C) – Eisenschmid, Schmidpeter, Sedlar – Kammerer, Vollmayer, Eder – Shevyrin.
    Slovensko: Godla (44. Okoličány) – Bačik, Černák, Sloboda, Boboš, Gula, Dubeň, Holenda – Šille, Varga, Šoltés – Cehlárik, Lantoši, Rehák – Horvát, Beták, Ambróz – Petráš, Predajniansky, Žilka.

Rozhodčí: Dremelj (SLO), Gebei (HUN) – Kosaka (JPN), Traub (CAN).