Kanada – Švýcarsko 10:1 (kon.) | Finsko – Česko 4:3 (kon.) | Německo – Slovensko 6:3 (kon.)
Rusko – Lotyšsko 10:2 (kon.)
Německo
6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Slovensko
Pondělí 22.04.2013, 17:00 • Šajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Mistrovství světa do 18 let

Německý tým se raduje z postupu do čtvrtfinále MS U18 po výhře nad Slovenskem, které naopak padá do bojů o záchranu. Dnes jsme sledovali dvě třetiny vyrovnaný hokej, v poslední části došel Slovákům dech. (19:14:56)

60:00

58:42
    Němečtí hokejisté chtěli podniknout další útok, zastavil je ale ofsajd.

57:16
    Němci kontrolují hru, o osudu zápasu je prakticky rozhodnuto.

55:57
    Německo právě vstřelilo branku!
    Z mezikruží v přesilovce vypálil LEON DRAISAITL a jeho rána jen zahučela kolem brankáře až do sítě. Asistence: Dominik Kahun.

55:15
    Cehlařík při oslabení ujel do útočné třetiny a střelou bekhendem protáhl gólmana.

53:56
    Slovensko si bere time-out. Nyní ho budou čekat těžké chvilky při oslabení 3 na 5.

53:56
    Petráš (SVK) vyloučen za držení.

53:31
    Eisenschmid tvrdě pálil, Okoličány jen se štěstím dostal puk z brankoviště.

52:26
    Duben (SVK) putuje na trestnou lavici za krosček.

52:04
    Pfohl střílel z poloviny hřiště a přinutil gólmana k zákroku.

50:49
    K Šoltésovi se odrazil puk před branku, jenže slovenský kanonýr měl kotouč na bekhendu, a tak jeho pokus nebyl dostatečně razantní.

49:55
    Němci operovali v útočné třetině, pak ale Ederovi utekl puk do středního pásma a německý útok tak musel skončit.

49:19
    Německo vyhazuje přes všechny čáry, hra se stěhuje před Reicha.

48:25
    Slovenský tým se snaží o zkorigování stavu, ale zatím se mu to nedaří. Němci se budou snažit výsledek už pouze udržet a hrát ze zabezpečené obrany.

47:48
    Rehák pálil nad rameno gólmana, puk jen těsně minul břevno!

47:20
    Slováci nyní měli v přesilovce velké šance, doplácejí ale na marnou koncovku.

45:49
    Kahun (GER) vyloučen za hákování.

43:06
    Ve stejném čase došlo k výměně brankářů na straně Slovenska. Godla nahradil Okoličány.

43:06
    Za tuhle ránu pod břevno by se nemusel stydět ani třeba Petr Nedvěd! ANDREAS EDER střílel přes beka na milimetr přesně. Asistence: Jonas Müller, Markus Eisenschmid.

42:00
    Kahun našel před brankou Tuomieho a ten se snažil překvapit gólmana!

41:11
    Slováci se ocitli pod tlakem, a tak raději kotouč vyhodili přes všechny čáry.

40:01

Po dovu třetinách jsou blíže k postupu hokejisté Německa. Jinak ale sledujeme zcela vyrovnaný zápas, takže lze očekávat dramatickou třetí třetinu.

40:00

38:55
    Přece jen ale německý celek procedil puk za gólmana Godla. DOMINIK KAHUN potáhl kotouč po pravé straně a bekhendem propasíroval puk přes rameno do branky. Asistence: Tim Bender, Leon Draisaitl.

37:46
    Působení německého národního týmu v útočné třetině nenabídlo žádné zakončení na gólmana Godla.

35:58
    Druhá třetina zatím nenabízí nijak extrémně zajímavý hokej. Oba celky spíše nechtějí udělat chybu.

33:26
    Němci operovali po delší čas v útočné třetině a volný kotouč před brankou nakonec ukořistil PARKER TUOMIE, který ho střelou tahem umístil do sítě. Asistence: Leon Draisaitl, Dominik Kahun.

32:29
    Slováci již hrají v plném počtu a stále tak drží těsné vedení.

31:59
    Němci nadále buší do slovenské obrany, Godla ale nijak nebezečné situace řešit nemusel.

30:27
    Gula (SVK) vyloučen za držení.

30:12
    Beták se obětavě vrhl do střely, Benderův pokus tak k brance nedojel.

29:55
    Lantoši opět vyzkoušel pozornost Reicha, ten nyní vyrazil puk do ochranné sítě.

28:58
    Lantoši sebral puk u mantinelu a ostře pálil na Reicha.

28:27
    Němci jsou sice aktivnější, ale do velkých šancí se nedostávají.

27:25
    Pfohl zavezl kotouč do pásma, následně ho ukryl v lapačce Godla.

27:18
    Kahun dorážel ve slovenském brankovišti, Německo bylo blízko vyrovnání.

24:18
    Nyní sledujeme průměrnou pasáž hry, puk se převážně potuluje ve středním pásmu.

23:28
    Slováci pod tlakem vyhodili kotouč na icing.

22:10
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    DAVID ŠOLTÉS si počkal u levé tyčky a posléze přesnou střelou doklepl kotouč do sítě. Asistence: Erik Čerňák, Robert Varga.

21:55
    Kotouč vypadl ze hřiště, následuje buly ve středním pásmu.

21:30
    Němci operují v útočné třetině, Slováci jezdí bez puku.

20:01

Máme za sebou rozhodně zajímavou úvodní část zápasu. Poražený z tohoto utkání sestoupí do bojů o záchranu, což je pro oba soupeře strašák. Německo i Slovensko proto bojují s patřičným nasazením.

20:00

19:15
    První třetina se dohrává za brankou Německa.

18:01
    Reich nyní musel zasahovat, Slováci ho dostali pod tlak.

16:05
    Gól ale paradoxně přidává Slovensko. ROBERT LANTOŠI dorazil do branky odražený kotouč od mantinelu. Asistence: Adrian Sloboda, Peter Cehlařík.

14:42
    Godla je v permanenci, Němci jsou v posledních minutách jasně lepší.

12:41
    Německý soubor získává postupem času herní sebevědomí a ve srovnání s úvodem utkání je mnohem nebezpečnější.

12:25
    Tuomie tečoval kotouč, který málem zapadl za Godla!

10:38
    Gól nakonec padl na druhé straně ledové plochy. DOMINIK KAHUN prosóloval útočným pásmem a ještě jako bonus stihl zavěsit za slovenského gólmana. Asistence: Parker Tuomie, Leon Draisaitl.

09:39
    Nyní pálil Čerňák, leč Reich jeho pokus zneškodnil.

08:59
    Slovenský tým sice dostal puk do sítě, po konzultaci s videorozhodčím ale branka nebyla uznána.

08:07
    Shevyrin (GER) vyloučen za podražení.

07:39
    Pokračuje vyrovnaný zápas, oba celky si vytváří šance a ohrožují svého soupeře.

05:41
    Za necelou půlminutu ujel do brejku ROBERT LANTOŠI a s přehledem svým blafákem překonal gólmana Reicha. Asistence: Peter Cehlařík.

04:35
    Němci dokonale rozebrali slovenskou defenzivu, Draisaitl následně našel před brankou volného PERKERA TUOMIE, pro kterého nebyl problém dostat puk do branky. Asistence: Leon Draisaitl a Dominik Kahun.

04:12
    Německá rozehrávka skončila icingem.

03:39
    Oba celky již hrají v plném počtu, hra se odehrává před brankou Reicha.

02:59
    Němci se ale v pohodě brání. Slovenský tým skutečně němá na turnaji přesilovkovou formu.

01:26
    Sedlar (GER) pyká za německou střdačku. Jeho tým hrál v šesti, takže sudí museli zasáhnout.

01:18
    Slováci se derou do útoku, zatím ale bez koncovky.

00:01

Německo: Reich (Weitzmann) – Bender, Moser, Wagner, Schwarz, Müller, Saftel, Walch – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Pfohl, Michaelis, Gollenbeck (C) – Eisenschmid, Schmidpeter, Sedlar – Kammerer, Vollmayer, Eder – Shevyrin.

Slovensko: Godla (Okoličány) – Bačik, Černák, Sloboda, Boboš, Gula, Dubeň, Holenda – Šille, Varga, Šoltés – Cehlárik, Lantoši, Rehák – Horvát, Beták, Ambróz – Petráš, Predajniansky, Žilka.

Rozhodčí: Dremelj (SLO), Gebei (HUN) – Kosaka (JPN), Traub (CAN).

Tohle bude zápas o bytí a nebytí. Ani jeden z týmů totiž nedokázal v dosavadním průběhu turnaje vyhrát a právě vzájemný zápas nejspíš rozhodne o tom, kdo půjde dál a kdo bude bojovat o udržení.

Slováci v zápase se Švédskem začali vlažně, po zlepšení ale přišla smolná branka ve vlastní přesilovce. V závěru zápasu se jim pak nedala upřít snaha výsledek minimálně korigovat, i tak ale prohráli vysoko 2:5. Němci odehráli svůj prozatím poslední zápas v sobotu proti Kanadě a i oni prohráli – nicméně "jen" 1:3. Mírným favoritem je tak podle všech předchozích výsledků spíše Německo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 5. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 11. Kahun (Tuomie, Draisaitl), 34. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 39. Kahun (Bender, Draisaitl), 44. Eder (Müller, Eisenschmid), 56. Draisaitl (Kahun) – 6. Lantoši (Cehlařík), 17. Lantoši (Sloboda, Cehlařík), 23. Šoltés (Čerňák, Varga)

Slovensko: Godla (44. Okoličány) – Bačik, Černák, Sloboda, Boboš, Gula, Dubeň, Holenda – Šille, Varga, Šoltés – Cehlárik, Lantoši, Rehák – Horvát, Beták, Ambróz – Petráš, Predajniansky, Žilka.