Chrudim – Hlavice 8:1 (kon.) | Písek – Králův Dvůr 3:2 (kon.) | Vltavín – Domažlice 1:3 (kon.)
Kunice – Chomutov 2:1 (kon.)
FC Písek
3:2 (2:0)
FK Králův Dvůr
Sobota 27.04.2013, 10:15Česká fotbalová liga

Je konec. Písek přesvědčivě vedl 3:0, nakonec se ale o vítězství musel strachovat. Tři body si ale z utkání vezme, a to za konečnou výhru 3:2. Tři branky domácích zařídili tři různí střelci a Písek se opět přiblíží týmům před sebou, alespoň do zítřejšího dne. Pěkný víkend Vám z Písku přejí Petr Košatka a Tomáš Němec. (12:27:33)

90+2
    Na začátku poslední minuty se Písečtí snažili rozhodnout z brejku, soupeř ale jejich útočnou akci ubránil.

90+1
    Písek naposledy mění hráče. Michala Helda nahradí na hřišti David Chytrý.

90
    Dnešní zápas bude nastaven o dvě minuty.

89
    Hostující Oldřich Tlustý obdržel žlutou kartu.

Dnešnímu utkání přihlíží 220 diváků.

87
    Písecké taktické střídání. Jindřich Rosůlek míří do hry místo Jana Zušťáka.

83
    Hosté se tlačí do vápna i nadále a Písek ještě bude mít s tříbodovou výhrou starosti.

81
    Už mohlo být rozhodnuto, Held se ale ocitl v ofsajdu. Drama tak pokračuje i nadále.

79
    Písek prvně v utkání střídá. Za Davida Kalivodu půjde do hry Petr Šimonovský.

77
    Kobler srazil Malého, který se svíjí na trávníku. Snad to nebude nic vážného. Kartového ohodnocení se ale hostující hráč nedočkal.

77
    Procházka centroval míč před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal správně míč přesměrovat. Písek posunuje hru dál od své brány.

76
    Hosté opět před brankou píseckého týmu. Tentokrát vybojovali rohový kop.

75
    Lukáš Šlehofer dostává žlutou kartu za řeči.

73
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Tak hosté se ještě nevzdávají. Druhou brankou v utkání je vrací do hry PATRIK ZAJAC a závěr dnešního klání bude ještě zajímavý.

68
    PATRIK ZAJAC zamířil přesně k pravé tyči a Vršecký příliš mnoho šancí neměl. Hosté dávají svou první branku a snižují na 3:1.

66
    Jeden z píseckých hráčů zahrál ve vápně rukou a hosté si kopnou penaltu.

66
    Hosté poprvé v utkání docílili přesného zásahu, rozhodčí jim branku ale neuznává pro ofsajdové postavení jednoho z královédvorských hráčů.

61
    Standardní situace pro Písek. K balonu se následně postavil Malý, jehož pokus ale zamířil jen do rukavic hostujícího brankáře.

58
    Poslední straně na straně hostů. Štefana Toporčáka nahradí na trávníku Petr Kobler.

57
    Žlutá karta pro hostujícího Milana Procházku.

56
    Zušťákova střela nečinila Michňovi potíže.

55
    Písek svého soupeře ani v tomto průběhu hry nepouští prakticky k ničeho, vypadá to, že zápas je v tuto chvíli skutečně rozhodnutý.

52
    Písek právě vstřelil branku!
    A Jihočeši již vedou o tři branky. Malého centr směřoval přesně na kopačku JANA ZUŠŤÁKA, který v malém vápně namířil míč mimo dosah hostujícího brankáře.

49
    Abrahám těsně míjí královédvorskou klec, další velká šance pro Písek, tentokrát ale zůstává nevyužita.

46
    Hosté zkraje druhého poločasu opět mění hráče. Lukáše Huttu nahradí Oldřich Tlustý.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

45+1
    Písek může děkovat rozhodčímu, že nastavil první poločas o jednu minutu, protože v nastaveném čase se Jihočeši prosazují podruhé. Zušťák z nulového úhlu předložil míč na kopačku DAVIDU KALIVODOVI, který si přehodil míč na pravou nohu a pohotovou střelou zamířil k pravé tyči. Michňa neměl moc šancí zasáhnout, tato rána byla opravdu výstavní – 2:0!

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

43
    Hosté těsně před přestávkou střídají. Jana Vosýnka nahradí Milan Petr.

40
    Písek se snaží ještě do poločasu navýšit své vedení. Jihočeši v závěru první půle doslova hýří aktivitou.

38
    Mašát střílel z malého vápna, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné, protože přihrávku inkasoval do ofsajdového postavení.

34
    První žlutou kartu v zápasu dostává Jakub Mikluščák.

32
    ... Vybíral trefil dobře postavenou zeď Písku.

32
    Macháček dle sudího nedovoleně zastavil Šilhana. Králův Dvůr bude kopat přímý kop těsně za velkým vápnem.

26
    Mikluščák stál sám před bránou a už se připravoval ke střele. Macháček už podruhé zachránil Písek v podobné situaci!

24
    Písek zahrával standardku z velké dálky, dlouhý nákop k úspěchu nevedl.

22
    Odražený míč přistál u volného Vybírala, na kterého zívala prázdná brána, ale hostující útočník těsně minul spojnici písecké brány.

20
    Zušťák se v leže natáhnul po letícím míči a přesměroval balón, naneštěstí pro domácí střela těsně minula tyč.

16
    Z levé strany střílel Mašát, přízemní balón skončil v Michňovo náruči.

15
    Zkraje zápasu pasivnější hosté jsou nyní aktivnější, ale pozorná defenzíva domácích nedovolila ani po čtvrt hodině ohrozit svatyni Vršeckého.

12
    Hosté se mohli dostat do první vážnější šance. Vybíral zahrával přímý kop, písecký gólman však nemusel zasahovat.

7
    Písečtí se z čista jasna dostávají do vedení. Střelcem úvodní branky zápasu je MARTIN ABRAHAM – 1:0.

5
    Za faul ve středu hřiště je napomínán Toporčák, hlavní rozhodčí vše vyřešil bez karetního trestu.

3
    Úvod utkání začal v opatrnějším tempu, trochu více útočnější chutě mají domácí fotbalisté.

1

FC Písek: Vršecký – Macháček, Kalivoda, Nohýnek, Held, Malý, Mašát, Zušťák, Motejzík, Abraham, Šlehofer.

FK Králův Dvůr: Michňa – Hutta, Vosýnek, Kvída, Procházka, Šilhavý, Vybíral, Toporčák, Mikluščák, Šilhan, Zajac.

Rozhodčí: Langer – Schröter, Poživil.

Písečtí odehráli s mužstvem Králova Dvora za posledních šest let celkem jedenáct utkání. Z nichž nejpikantnější byly právě ty nejstarší, kdy se oba týmy střetly ještě v divizi. Dva vzájemné zápasy z této doby skončily velkými výsledky. Králův Dvůr nejprve na svém hřišti vyhrál vysoko 6:3. Písek však svému soupeři oplatil porážku výsledkem 7:0. Úplně poslední vzájemný zápas byl odehrán 30. 9. 2012 na soupeřově hřišti. Utkání jasně ovládli domácí fotbalisté, kteří zvítězili 5:1. Podaří se Písku odpovědět na vysokou porážku jako před šesti lety?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.